Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG '05 - Velika potrošnja  (Posjeta: 15641 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
NRG '05 - Velika potrošnja
« : 04 Srpanj, 2013, 15:40:51 »
Pozdrav ljudi.
Tražim jedan savjet. Imam NRG Power 2005.g. Sada na zadnjem servisu mi je majstor stavio lakše valjke u variomat (jer sam mu rekao da mi na uzbrdici i kada je motor ugrijan slabije prebacuje brzinu). Rekao mi je da je digao okretaje za nekih 1500 okretaja i sada mi na punom gasu vtri negdje na 9000 - 9300 okretaja. Sada se situacija malo popravila, tj. treba malo kraće da se prebaci brzina ali je problem u tome što skuter sada troši nekih 6 - 6,5 l na 100 km, što povezujem s brojem okretaja. Imao sam namjeru vratiti stare valjke (serijske) jer ne želim imati auto nego skuter. Inače mi je skuter trošio oko 4 l dok su bili serijski valjci (rolice).

Uglavnom, na skuteru je sve serijski. Ali pošto sam već par dana po forumima i čitam pa sam se malo zainteresirao da malo "poštelam" taj moj skuter da malo bolje ide. Trenutačno na ravnom ide 78 km/h. Pa pitanje je da li se to može malo poboljšati a da se ne potroši sad neko brdo novaca. Mislio sam uložiti možda u variomat ili auspuh (da li cijeli ili samo kuglice to ostavljam vama da mi pomognete) pa poslije remen i kvacilo, pa glavni feder i federe kvačila. Za sve ovo vas molim preporuku. Što prvo promijeniti i s čim početi??

Naravno, najbitnije je da li skuter može ići brže te otprilike koliko. Ako ću dobit 2-3 km/h onda mi se čini da to nema smisla, a ako dobijem više onda je to ok.

Ako treba još neka informacija koju nisam napisao javite pa vam napišem.

Pozdrav i hvala.
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2013, 10:20:49 petarnino.krnic »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #1 : 23 Srpanj, 2013, 10:35:12 »
Evo za pocetak si kupi neki spuh leovince zx,tt nade se polovan u dobrom stanju za
300-500kn uz to uzmes rolice cca 4.8grama, veca dizna u karb 64 i zute federe kvacila
Skut ti se nakon toga bude preporodio a ti ne budes vjerovao kako ide pa sigurno 85-90kmh
Mislim da ti je to dosta za pocetak a kad ti dosadi onda moze i neki vario.

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #2 : 24 Srpanj, 2013, 13:22:12 »
Evo za pocetak si kupi neki spuh leovince zx,tt nade se polovan u dobrom stanju za
300-500kn uz to uzmes rolice cca 4.8grama, veca dizna u karb 64 i zute federe kvacila
Skut ti se nakon toga bude preporodio a ti ne budes vjerovao kako ide pa sigurno 85-90kmh
Mislim da ti je to dosta za pocetak a kad ti dosadi onda moze i neki vario.

Pozdrav,

dobio sam prijedlog da uzmem ZX a s njim dobijem rolice i feder koji idu s njim http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1071&category_id=1&keyword=LV5592&option=com_virtuemart&Itemid=142 . Da li možda znaš koja je dizna serijska u NRG Power 2005. godište? I koju da stavim. Također su mi predložili da maknem limić sa ulaza u karburator. Šta ti misliš o tome?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #3 : 24 Srpanj, 2013, 13:26:22 »
Serijska dizna je 53,limić slobodno može ostat na zx-u,ja na tt-u koji je po snazi isti ko zx imam diznu 60 i limić

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #4 : 24 Srpanj, 2013, 13:36:55 »
sa ZXom trebas oko 9200-9300 okr kroz ubrzanje (stelas rolicama), airbox ne diraj osim sto stavis malossi red sponge, limic na karbu ne vadi, a umetni glavnu diznu 60-62. Pazljivom voznjom nebi smio trosit preko 4 litre, a max 4,5. I da trosi malo ispod 4 me nebi cudilo ako se ne vozis sa puno kocenja i ubrzavanja.

Federe kuplunga obavezno stavit jer trebaju tvrdji od serijskih, ali ako stavljas polovne, dobro pazi da su u milimetar jednako dugacki rije ugradnje. Ako je i jedan vei - nece bit dobro.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #5 : 24 Srpanj, 2013, 14:46:30 »
Promijena rolica ne moze utjecati toliko na potrosnju, ne bi smio trositi vise od max 4.5 litre ako je serijala. Madjutim, moguce da ti ne valja cok i da je ostao stalno dignut, to bi objasnilo povecanu potrosnju.

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #6 : 24 Srpanj, 2013, 18:09:13 »
nemoj uzimat rolice 4.8 nego prvo vidi kako ti se ponasa sa tim koje imas, mozda ti cak i te 5.0 budu lake previse pa bude prevrtavo ..zato vidi prvo da ne bacas pare bezveze

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #7 : 29 Srpanj, 2013, 12:26:01 »
nemoj uzimat rolice 4.8 nego prvo vidi kako ti se ponasa sa tim koje imas, mozda ti cak i te 5.0 budu lake previse pa bude prevrtavo ..zato vidi prvo da ne bacas pare bezveze

Odlučio sam uzeti ZX-a iako mi kažu na web shopu da više nema ZX-a nego ZX-R (http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=912&category_id=1&keyword=LV4028+R&option=com_virtuemart&Itemid=142) za moj skuter ali mi opet predlažuovog ZX-a http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1071&category_id=1&keyword=LV5592&option=com_virtuemart&Itemid=142 tako da više ne znam tko je tu lud. Šta vi kažete??
Uz to, ostavit ću za sada rolice koje jesu (sad mi vrti na 9000 - 9300 što bi moglo biti dobro sa ZX-om) a moram pogledat čok, kako kaže dr.mrgood da je možda ostao dignut. Da li to onda samo spustim i ostane tako ili ga moram na neki način iskopčati? I promijeniti ću diznu, staviti 60.

Gdje vi kupujete dijelove za svoje skutere? Ja sam za sada gledao na web shopu od mojskuter.hr, a gledao sam i Scooter-attack samo ne znam jel oni dostavljaju u HR i da li se isplati?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #8 : 29 Srpanj, 2013, 12:28:38 »
Kad stavis drugaciji spuh, okretaji se promijene.
ali da, trebas oko 9200-9300 sa ZXom


Ako j chok automatski, nemozes ti tu nista. Ako ga iskljucis, tek onda ce bit aktiviran. Ili ga provjeri (ima na forumu upute u vise tema), ili ga zamijeni za manualni

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #9 : 29 Srpanj, 2013, 15:59:21 »
Kad stavis drugaciji spuh, okretaji se promijene.
ali da, trebas oko 9200-9300 sa ZXom


Ako j chok automatski, nemozes ti tu nista. Ako ga iskljucis, tek onda ce bit aktiviran. Ili ga provjeri (ima na forumu upute u vise tema), ili ga zamijeni za manualni

Da uzmem onaj s gornjeg linka ili onaj sa doljnjeg. Ja iskreno ne vidim razliku  :)

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2013, 07:13:40 »
E ovako, često mi se događa kada vozim skuter pi idem po nizbrdici i onda pustim gas do kraja, motor radi vruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum.... i onda brbrbrbrbrbrbrbbrrb (kao rad u leru). Do čega to može biti? Negdje sam na forumu pročitao da je to zbog prebogate smjese koju motor dobiva, jeli to to?
Također od zadnjeg servisa od kad mi skuter puno troši također na nizbrdici zna nakon tog dugog vruuuuuum, kada želim dati gas kao da mi motor "zakašljuca" i onda tek primi gas. Znate li što bi to moglo biti?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2013, 07:34:20 »
normalna stvar ko piaggia, na nizbrdici vuuu i meni se čak nekad ugasi.. bilo je rasprava o tome, nivo frgazera, pumpica benzina, uglavnom nema lijeka..

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2013, 15:23:30 »
Promijena rolica ne moze utjecati toliko na potrosnju, ne bi smio trositi vise od max 4.5 litre ako je serijala. Madjutim, moguce da ti ne valja cok i da je ostao stalno dignut, to bi objasnilo povecanu potrosnju.

Kako mogu provjeriti da li mi je čok ostao dignut?? Jel moguće ubacit obični šaraf umjesto dizne ili tako nešto ili jednostavno moram kupit novi čok?

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2013, 10:09:05 »
Promijena rolica ne moze utjecati toliko na potrosnju, ne bi smio trositi vise od max 4.5 litre ako je serijala. Madjutim, moguce da ti ne valja cok i da je ostao stalno dignut, to bi objasnilo povecanu potrosnju.

Kako mogu provjeriti da li mi je čok ostao dignut?? Jel moguće ubacit obični šaraf umjesto dizne ili tako nešto ili jednostavno moram kupit novi čok?

Bok ekipa, išao sam provjeriti čok da li funkcionira, i ne znam da li funkcionira. Ali sam imao šta i vidit, ona cijev (mislim da se zove usisna grana ili razvodnik) je dosta ispucala. Da li to može biti uzrok velike potrošnje?? Pogledajte slikice pa ćete znati na šta mislim, ako mi može netko reći kako se točno zove ta cijev da mogu naručiti? I gdje, jer tražio sam po web shopu od MojSkuter ali nisam uspio naći. I ako netko zna koji je tip karburatora na NRG Power dd iz 2005. g.?

Još nešto, na trećoj sličici, stoji mi jedna žica koja nije ni na što spojena, jel to treba biti tako ili mora negdje biti prikopčana? Čemu služi ta žica?

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #14 : 09 Kolovoz, 2013, 10:26:49 »
Pa ta žica je od coka kolko vidim.
Daj uploadaj slike ko sav normalan svijet preko neke stranice tipa www.pohrani.com , dok gledam prek moba privitke,nist ne vidim.
Karb ti je 17,5 piše na njemu, prirubnicu nisi ni tražil jer bi ju odma nasel

 www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2206&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=142

Brijem da ti je ta žica od coka bila stalno isključena, pa je skuter stalno radil pod cokom, i otud velika potrošnja.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #15 : 09 Kolovoz, 2013, 10:52:55 »
čok je spojen, ovo je žica od grijača karba koju ovaj model nema, ac ju ima..

Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #16 : 09 Kolovoz, 2013, 11:18:12 »
Pa ta žica je od coka kolko vidim.
Daj uploadaj slike ko sav normalan svijet preko neke stranice tipa www.pohrani.com , dok gledam prek moba privitke,nist ne vidim.
Karb ti je 17,5 piše na njemu, prirubnicu nisi ni tražil jer bi ju odma nasel

 www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2206&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=142

Brijem da ti je ta žica od coka bila stalno isključena, pa je skuter stalno radil pod cokom, i otud velika potrošnja.

Kao što ivanm kaže, čok je spojen, to je ona doljnja žica (omotana u neku guma, vjerojatno kao dodatni izolator)

Da li oštećena prirubnica može biti razlog toliko velike potrošnje.

P.S. Nikad više ne dajem skuter u neki servis. Još sam rekao liku da mi je nešto masno oko karburatora da pogleda, a on mi kaže kada sam došao po skuter da sam to samo prolio ulje dok sam ulijevao. Od sada sam svoj majstor.

Imate li negdje neki link za video kako se čisti ili skida karburator??

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #17 : 09 Kolovoz, 2013, 11:27:06 »
Sad na laptopu vidim kak se spada, velim ti, uploadaj slike, a nemoj ih stavljat ko privitke, k se vidi onda dok klikneš na sliku.
Zamjeni prirubnicu svakak, pa onda poštelaj karb, ili odvezi nekom da ti to sredi.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #18 : 09 Kolovoz, 2013, 11:38:40 »
ovo je od mikunija al slično ti izgleda i svaki dellorto 12-17mm..


Offline petarnino.krnic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: NRG Power 2005.
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Za sada:Crveni federi kvačila, 4,8 g rolice. Ostalo serijski
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: NRG '05 - Velika potrošnja
« Odgovori #19 : 09 Kolovoz, 2013, 11:48:51 »
Sad na laptopu vidim kak se spada, velim ti, uploadaj slike, a nemoj ih stavljat ko privitke, k se vidi onda dok klikneš na sliku.
Zamjeni prirubnicu svakak, pa onda poštelaj karb, ili odvezi nekom da ti to sredi.

Za slike ok. Ja sam novi pa još neznam, ali od sada ću ih stavljat ne neku stranicu a ne kao privitak.

Hvala za odgovor. Naručit ću prirubnicu.

Kad smo već kod toga, jel mi možeš objasnit ili ako ima neki tutorial, po čemu se razlikuju karburatori, čitam tako neka slova PHVA, PHBG, PHBN, šta znači VP (pretpostavljam vanjski promjer, ali...). Da li je moj karburator Arreche 17,5, VP 23 mm???? I ako možeš reći koja je razlika između ovih prirubnica (od čega su, da li ima razlike za ubrzanje i sl.)
Ona koju si mi ti preporučio http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2206&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=142
Pa ova http://www.mojskuter.com/index.php?
page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2189&category_id=1&keyword=prirubnica&option=com_virtuemart&Itemid=142
PA ova http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3287&category_id=1&keyword=prirubnica&option=com_virtuemart&Itemid=142
i još http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2192&category_id=1&keyword=prirubnica&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ako ima neki tutorial ili nešto ovdje na forumu bilo bi odlično :)

Hvala još jednom.