Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Uljna pumpa piaggio  (Posjeta: 2711 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Uljna pumpa piaggio
« : 18 Srpanj, 2008, 00:12:24 »
Sta napravit s tom prokletom uljnom kad joj se izgloda osovina?Mozes ju bacit ili?Postoji li mozda za kupit druga osovina pa da se promijeni?Jer to mi je debilno,jbt piaggio,kad uljnu nemozes izvadit,ako ti crkne nova je skoro 500kn... :drunken_smilie:
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2008, 00:23:53 »
Izglodala se osovina na koju se natakne zupcanik kojeg pokrece radilica preko malog remena?
To je osovina vodene pumpe koja ujedno tjera i uljnu pumpu. Ako se izglodala, vjerojatno se i zupcanik izglodao pa i njega treba zamijeniti.
Set vodene pumpe je nekih 200 kuna, zupcanik oko 50. Usput treba mijenjati i semering vodene pumpe, a ako se to radi alatom koji nije bas za to, onda se napravi velika steta.
Neki cak to ne rade bez rastavljanja blokova (a onda trebas i dihtunge cilindra, lagere radilice, semeringe).

Detalji o nacinu izmjene:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6697.0



Sretno

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #2 : 18 Srpanj, 2008, 00:29:26 »
Znaci ako se izgloda ta osovina moram kupiti novu uljnu pumpu?Kako se to moze izglodat nije mi jasno?Tebi se to alfa nikad nije dogodilo jelda?A zas se meni dogodilo onda?
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #3 : 18 Srpanj, 2008, 00:33:31 »
Znaci ako se izgloda ta osovina moram kupiti novu uljnu pumpu?Kako se to moze izglodat nije mi jasno?Tebi se to alfa nikad nije dogodilo jelda?A zas se meni dogodilo onda?

Uljnu ne kupujes. Kupis vodenu cija je osovina sastavni dio.
Desilo mi se 2 puta. Jednom se izglodala zajedno sa zupcanikom, ali se i dalje vrtila pa skut nije zakuhao. Drugi put (upravo sada imam tu situaciju) se zapekla za zupcanik i bog ga nebi skinuo sa nje. Trenutno mi to odgovara jer jamci da ce ju zupcanik okretati.  ;D

Inace, ovo trebas:
http://mopshop.de/shop/product_info.php?cat0=1&cat1=8&cat2=1816&cat3=TW90b3J0ZWlsZQ==&products_id=5258&osCsid=b07ee02e8a9bfd7add3bab791a6678b2
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2008, 00:39:32 3alfa3 »

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #4 : 18 Srpanj, 2008, 00:35:28 »
Ahaaaaaaaaaaaaaaa....tako reci onda!Znaci osovinu od uljne dobijes u setu reparature vodene pumpe?
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2008, 00:50:55 »
Ahaaaaaaaaaaaaaaa....tako reci onda!Znaci osovinu od uljne dobijes u setu reparature vodene pumpe?

Ovisi kako gledas na to. Sama ta osovina je dio vodene, a ne uljne pumpe. Uljnapumpa je samo na nju nataknuta.
Zapravo, ti cijelo vrijeme spominjes uljnu pumpu, a ona sa tvojim problemom veze nema

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #6 : 18 Srpanj, 2008, 00:57:58 »
OK,znaci prakticki ti onda meni kazes da nema veze sto mi je osovina od uljne izglodana,"samo" promijenim zubcanik i vodenu?
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #7 : 18 Srpanj, 2008, 01:13:56 »
OK,znaci prakticki ti onda meni kazes da nema veze sto mi je osovina od uljne izglodana,"samo" promijenim zubcanik i vodenu?

Ako govorimo o osovini sa slike iz linka kojeg sam ti gore dao, onda da, to tvrdim.
Osim ako vozis NRG-a sa zracnim hladjenjem. U tom slucaju je ponesto drugacija situacija, ali ne bitno. Samo je lakse jer nema semeringa u igri pa je izmjena laksa.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #8 : 18 Srpanj, 2008, 01:21:34 »
Jbg,ti mene ne kuzis...u zubcaniku kojeg pogoni radilica se nalaze dvije osovine,jedna od vodene i jedna od uljne...meni se sjebalo sve,i zubcanik,i osovina od vodene i osovina od uljne...e sad kako rijesit uljnu?nemozes stavit takvu izglodanu osovinu u novi zubcanik i mislit da ce sve biti u redu
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #9 : 18 Srpanj, 2008, 01:28:24 »
Jbg,ti mene ne kuzis...u zubcaniku kojeg pogoni radilica se nalaze dvije osovine,jedna od vodene i jedna od uljne...meni se sjebalo sve,i zubcanik,i osovina od vodene i osovina od uljne...e sad kako rijesit uljnu?nemozes stavit takvu izglodanu osovinu u novi zubcanik i mislit da ce sve biti u redu

Aha, sjebao se i onaj zubac (dugacak mozda centimetar) iz uljne sto ide na zupcanik na kojem je mali remen? Ako je tako, onda trebas i novu uljnu pumpu.
Aj ti to poslikaj.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #10 : 18 Srpanj, 2008, 01:30:12 »
To ti ja govorim cijelo vrijeme,i kako zubac,mislim izgleda ko zub neki,ali u teoriji je to osovina
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #11 : 18 Srpanj, 2008, 01:32:30 »
To ti ja govorim cijelo vrijeme,i kako zubac,mislim izgleda ko zub neki,ali u teoriji je to osovina

To je dio uljne pumpe i bojim se da nema druge osim nabavit novu pumpu.

Mozda bi se isplatilo popravit vodenu pumpu, a uljnu uopce ne stavljati pa da sam radis mjesavinu. To je i za motor zdravije.
Jedino sto treba onda iskemijati neki lager da drzi zupcanik kako nebi ispao sa osovine vodene pumpe.


Mene zapravo zanima kako se on uspio unistit...
Jos kuzim da se sjebe zupcanik i osovina vodene pumpe jer na naglo davanje gasa zupcanik lagano udari u osovinu jer je prilicno labav na njoj, ali da se i sa uljnom to desi je skoro nemoguce obzirom da je njena osovina (taj zubac) dosta plosnat i nebi smio moci razlohati rupu u zupcaniku
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2008, 01:35:05 3alfa3 »

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Uljna pumpa piaggio
« Odgovori #12 : 18 Srpanj, 2008, 10:04:52 »
Ma briga me za uljnu,radit cu ja sam mjesavinu...a stavljat neki lezaj umjesto uljne,to mi se neda,puno je to posla,da sam tokar bi si napravio,a ovak...najbolje bi bilo stavit elektricnu pumpu vode,i sve pocupat van...to cu mozda i napravit
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a