Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian BT 49 - veća krajnja  (Posjeta: 2743 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline joker289

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Baotian BT 49 - veća krajnja
« : 07 Svibanj, 2013, 14:39:22 »
Ovako, gledo sam na forumu milion tema o baotianu, i njihovim blokadama, imam baotiana BT 49 qt-12, i ocu malo više brzine. Svi pišu o blokadi na variomatu i karburatoru al tamo ih na mome očito nema, rozu žicu sam presjeko i et sad ide 55 km/h ako vjetar ide u leđa onda i 60... al mislim da nije puno manje išo i prije roze žice... nekad zna potegnut i do 60-63 max, al to su rijetki trenuci jer tako vozim 100 metara i onda uspori sam od sebe... rolice sam stavljo lakše ( 5 g ) pa mi je proklizavo remen, kreto je ko tomos automatik kad prebacuje u 2 brzinu :P... eto ak neko zna kako do još dodatnih 5-10 km/h neka objasni... barem da ide 60-65 pošto idem s njim svaki dan 35 km na posao i nazad pa da se ne vučem ko babac... hvala unaprijed =)

Offline KingInMe

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • Burn rubber, not your soul
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #1 : 07 Svibanj, 2013, 16:24:44 »
Ako me sjecanje dobro sluzi , trebala bi ti biti jedna na variomatu ili na karburatoru . Tipa na gas sajli . Davno sam to radio . Pogledaj dobro variomat.. Mislim da ce se prije tamo nalazit

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #2 : 07 Svibanj, 2013, 16:27:59 »
Kao prvo i osnovno falio si skroz podforum :nono: Ovo ide u "Tehnička pitanja"

Kao drugo i osnovno da si gledao milion tema o Baotianu na forumu znao bi što napraviti da ti ide malo brže. Al eto pripomoć ću ti. Nabaviš kit sa ebaya (tu sam ga ja nabavio i zasad se okey ponaša) ili sa neke druge stranice i platiš ga cirka 50 ojra. Ako si vješt sa mehanikom ti ga ugradiš, a ako nisi daš ga nekome da ti ugradi i skuter će ti ić 70-75 km/h. To ti je jedini način da ga ubrzaš za dodatnih 10-ak km/h

http://lmgtfy.com/?q=Baotian+49+qt-12+blokade :toothy3: Ako trebaš nešto konkretniji slobodno pitaj makar i mislio da je glupo pitanje. Ko pita ne skita. Vjerovatno će ti modovi prebaciti ovu temu u gore navedeni podforum. Pozdrav :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline joker289

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #3 : 07 Svibanj, 2013, 21:06:11 »
Ako me sjecanje dobro sluzi , trebala bi ti biti jedna na variomatu ili na karburatoru . Tipa na gas sajli . Davno sam to radio . Pogledaj dobro variomat.. Mislim da ce se prije tamo nalazit

ma ja sam sve pregledo, nema ništa, mogu sutra slike stavit, ja vjerujem da ima jedna u auspuhu, al baš mi se neda coltat neke velike novce za auspuh ili da rasturim ovaj... al iskreno neznam jel to njegova max brzina tih 55 kmh, pošto svi pričaju da kinezio idu 70 kmh, nek mi drži na 60-65 i ja sretan =)

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #4 : 07 Svibanj, 2013, 23:09:49 »
nemaš više blokada onda vjerojatno. auspuh je dobar kakav je i ni da daš 1000e nema koristi. kit pukni gore i mir, trajal bude ko orig ak se dobro složi, možda i duže :D

Offline iftah

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #5 : 07 Svibanj, 2013, 23:39:38 »
o kojem je točno baotianu riječ? daj sliku.. neki kinezi imaju kraću getribu pa zbog toga neidu 70-80 po satu

Offline joker289

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #6 : 08 Svibanj, 2013, 07:28:10 »
evo i slike, a što se tiče kita, nebih baš ulago neke novce na taj motorić, jer mislim da tih dodatnih 5-10 kmh mogu dobit i bez toga, bolje onda odem u servis i nek mi skinu  ostale blokade ak ih ima i vald če onda iči 60-65... više sam za varijantu uradi sam =)

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Baotian BT 49 - veća krajnja
« Odgovori #7 : 09 Svibanj, 2013, 00:49:47 »
za početak probaj ispravit neke "greške" ako ih ima :)

Naštelaj ventile, kinezi ponekad znaju doć s tvornički malo raštelanim ventilima.
Usisni (gornji) ide na 0.05 mm, ispušni na 0.10 mm.
Video s uputama za štelanje:    http://www.youtube.com/watch?v=xYPJM8jp5F8 - ak ti neće na klik otvorit, kopiraj link i zalijepi u adress bar
(ak ne razumiješ nj. nije problem, dovoljno ga je samo gledat)  :toothy11:

Dalje... Pogledaj na kojem zarezu ti je osigrač na igli u fergazeru. To napraviš tak da skineš s karba onaj crni plastični poklopac s gornje strane (drže ga 2 šrafa), onda makneš feder i izvučeš membranu (ono crno gumeno sa žutim krugom u sredini), igla će izać skupa s njom. Igla s gornje strane ima 5 zareza, osigurač (prsten) bi trebao bit utaknut u srednjeg. Ak nije, ti ga premjesti i pazi da ne svineš ili strgaš iglu dok to radiš :D

Onda skini kompletni karb s prirubnicom (samo odpusti one dvije m6 matice s prednje strane koje spajaju prirubnicu na glavu motora), od ostalih stvari trebaš samo odspojit samo dovod zraka. Ostale stvari možeš ostavit spojene jer ne trebaš skroz makut karb, samo ga odvoji od mašine. Kad skineš karb s prirubnicom, na ulazu u glavu imaš crnu tvrdu podlošku debelu oko pola cm, nataknuta je na ta 2 šarafa s kojih si maknuo karb. Pogledaj ak se središnja rupa na njoj ne poklapa s usisnim kanalom na glavi (obično djeluje ko da je malo krivo izbušena rupa u odnosu na kanal pa se ne poklapaju 100% i onda nemaš puni protok). Ak je tak i kod tebe, skini tu podlošku i s nekom rašpom ili najbolje biaxom ak ga imaš malo popravi to tak da se rupe 100% poklapaju. Sklapanje obrnutim redom od rastavljanja :D

...pa javi kak je prošlo.
Forumska Sirotinja R/T