Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: osto skroz zbunjen xd  (Posjeta: 1257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
osto skroz zbunjen xd
« : 10 Srpanj, 2008, 20:54:51 »
e ovako,kratku uputu trebam,na fergazeru,kad stelam motor,cim ga vise odvrnem to bi trebao dobivati manje goriva i vise zraka?a kad ga skroz zasarafim unutra onda bi trebao dobivati manje zraka? muci me to zato jer mi sve vise i vise trosi,a jedino sta sam radio je to da sam mu sad prek ljeta dao malo vise zraka
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #1 : 10 Srpanj, 2008, 22:50:28 »
evo snimio sam oba videica

puno bolje ubrzava kad je vise zraka otvoreno,a prije je uvijek bilo obrnuto to...
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #2 : 10 Srpanj, 2008, 23:14:16 »
Ovisi od karba do karba.
Ako je serafic izmedju airboxa i serafa za ler, onda okretanjem u lijevo (odserafljivanje) dajes vise zraka, a ako je serafic izmedju serafa za ler i prirubnice na bloku, onda okretanjem u lijevo obogacujes smjesu bengom.

Kako god bilo, serafic za stelanje zraka/smjese nema bas nikakav utjecaj na otvore gasa preko 1/3. Zapravo, izmedju 1/4 i 1/3 ima vrlo vrlo malo. Ali od ler gasa do 1/4 ima itekako.

Ako jer ler diza pravilne velicine (a nema razloga da na serijskom karbu ne bude), onda serafic za zrak/smjesu podesi tako da kod zaustavljanja skutara okretaji sto prije padnu na stabilni ler od nekih 1800, a ne da dugo ostanu visoko i onda sami padnu (to bi bznacilo previse zraka).
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2008, 23:17:14 3alfa3 »

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #3 : 10 Srpanj, 2008, 23:32:47 »
Ovisi od karba do karba.
Ako je serafic izmedju airboxa i serafa za ler, onda okretanjem u lijevo (odserafljivanje) dajes vise zraka, a ako je serafic izmedju serafa za ler i prirubnice na bloku, onda okretanjem u lijevo obogacujes smjesu bengom.

Kako god bilo, serafic za stelanje zraka/smjese nema bas nikakav utjecaj na otvore gasa preko 1/3. Zapravo, izmedju 1/4 i 1/3 ima vrlo vrlo malo. Ali od ler gasa do 1/4 ima itekako.

Ako jer ler diza pravilne velicine (a nema razloga da na serijskom karbu ne bude), onda serafic za zrak/smjesu podesi tako da kod zaustavljanja skutara okretaji sto prije padnu na stabilni ler od nekih 1800, a ne da dugo ostanu visoko i onda sami padnu (to bi bznacilo previse zraka).
iam na fergi jedan seraf od lera,odnosno,steljanje na kolko okretaja radi na mjestu,i jedan seraf na koji stelam taj zrak/bengu,al ja sam to shvatio da kad ga zategnem(desno)da smanjim zrak a povecam bengu,a kad odvrnem da povecam zrak a smanjim bengu
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #4 : 10 Srpanj, 2008, 23:38:19 »
...ja sam to shvatio da kad ga zategnem(desno)da smanjim zrak a povecam bengu,a kad odvrnem da povecam zrak a smanjim bengu

Npisao sam ti gore kako prepoznati radi li se o dodavanju zraka ili benzina ako vrtis u lijevo. Daj sliku karba pa cu ti sa sigurnoscu reci.
Uostalom, ako ga brzo okrenes u liejvo i okretaji pocnu rasti, onda si dodao zraka

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #5 : 12 Srpanj, 2008, 20:13:16 »
eo jos jedan problem,jucer natocim 2.5 litre,napravim 24km,i svijetli rezerva,a rezerva je 8dcl...kaj znaci da je potrosio 1.8l za 24km,inace tolko trosi na 50km
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #6 : 13 Srpanj, 2008, 22:28:24 »
daj molim vas,nek mi netko pomogne....fakat ovo tankat nemrem,previse trosi,sta da mu radim?sve je serijski na skutu
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #7 : 13 Srpanj, 2008, 23:41:38 »
nisi trebo nista dirat

ko se stujom bakce naelektrisan se budi

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #8 : 14 Srpanj, 2008, 00:25:43 »
eo dobis sutra sliku 3alfa3 pa mi molim te pojasni to :icon_thumright:
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: osto skroz zbunjen xd
« Odgovori #9 : 15 Srpanj, 2008, 23:24:51 »
evo,konaco proradio imageshack pa mogu stavit sliku

znaci ovak,ovaj crni seraf plasticni mi je za stelanje lera,a ovaj ravni je za omjer
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role