Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50qt-7 by Bađi  (Posjeta: 12063 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #20 : 11 Ožujak, 2013, 11:09:53 »
bumo vidli kad ga smontira kolko bu se vozio..

naravno  :icon_thumright:
nek odmjeri skviš s tim dihtungom kae dobil..ja sam sebi složil deblji za ispod cilindra za svaki slučaj..
al tisi sa kitom dobio limeni tanki dihtung za glavu, dok sa ovim setom sa ebaja dobivaju se neki papirnati dihtungi debeli 1.2mm ( kad se spresa naravno manji je )

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #21 : 12 Ožujak, 2013, 12:50:52 »
joj kaj se vi prepirete isto , zvonkec mogo si mu jednostavno ovo reć:
taj klip je inače izbočen , al onda ima preveliku kompresiju i odoše ležaji..pa se debili sjetili potokarit čelo klipa i ostane ti stijena kifla! i zato je puko..svjećica je bila originalna nikad mjenjana , vozio se sa filterom i diznom 88 igla na sredini..i prdno je..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #22 : 12 Ožujak, 2013, 12:55:11 »
kad su škrti platit za pošteni kit :) baš me zanima kak će dugo ovaj vozit

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #23 : 12 Ožujak, 2013, 13:24:39 »
a ovisi kako koji..mislim da je negdje lik napiso da mu drži 2tk i još se vozi..nezz živi bili pa vidjeli..

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #24 : 02 Travanj, 2013, 19:17:33 »
Mali update. Fakultet i loše vrijeme me sprječavaju da se malo češće bavim sa njim al evo smontiran je "kevin.huang" kit. Nakon bezuspješnog traganja za radilicom odlučia sam uzet u kompletu blokove od člana "zipst". Navodno da je taj Sanli prešao 2000 i nešto sitno kilometara. Na osovini variomata nema nikakvog pomaka, klipnjača odlična, a za stranu magneta pretpostavit ćemo da je isto takva jer mi ga se neda skidat :binkybaby: Samo da napomenem da mi je još prije, isti član dao besplatno španer i vodilice. Dakle jedan veliki (+) za njega i za zilorydera (+) on mi je donio isto španer tako da ih sad imam dva  :toothy12:




Getriba je bila kratka pa sam je zamjenio. Odnio sam to u tokara da mi ispreša i upreša



naravno  :icon_thumright:
nek odmjeri skviš s tim dihtungom kae dobil..ja sam sebi složil deblji za ispod cilindra za svaki slučaj..
Ispod cilindra je iša papirnati dihtung, a poviše metalni. Nisam mjerio skviš nit sam stavljao ikakve dodatne dihtunge. Mogu garantirat da je sve cakum pakum složeno počevši od karika pa do štelanja ventila il šta ti ja znam. Al za svaki slučaj naručit ću jedan http://www.ebay.com/itm/Piston-47mm-Rings-Kit-Honda-CT-70-70cc-Scooter-Moped-/170629054335?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item27ba48bf7f




Sljedeći korak je nekako počistit blokove izvanka jer su puni nekakve masnoće šta je i normalno. Neznam oću ivasolom ili pobrusit lagano vidit ću kako ide s čim. Pa bi onda na red trebalo doć štelanje karburatora, malo igranja sa kvačilom i variomatom. Pa ako se ne varam onda bi trebalo krpljenje plastika doći na red. Al ubuduće ide više slika. Taman će do ljeta bit spremna  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2013, 19:19:19 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #25 : 02 Travanj, 2013, 19:47:14 »
P.s. Preporučite mi kombinaciju federa, opruga i kuglica ? Mislio sam centralnu oprugu ostavit serijsku, federe serijske sa Nrga i kuglice bih još vidia kad ga  provozam. Da li ima smisla da tražim druge federe ?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #26 : 02 Travanj, 2013, 20:10:21 »
netrebaju ti deugi federi, uzmi rade u bibikartu sporcko kvacilo, na kitu sam ja vozio serijske rolice..

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #27 : 03 Travanj, 2013, 18:10:48 »
netrebaju ti deugi federi, uzmi rade u bibikartu sporcko kvacilo, na kitu sam ja vozio serijske rolice..
Federi, centralna opruga i rolice ostaju serijski zasad. Neću ništa na slijepo kupovat dok ga ne provozam

Izvagao sam 6 rolica i u njima ima 34 grama. Podijeljeno sa 6 dakle u svakoj ima  prosjek 5.6 grama odnosno nove su bile i malo veće gramaže al su se s vremenom istrošile. Montiran Koso variomat te je vraćeno kvačilo. Izgubio sam volju za čiščenjem blokova kad sam ionako vratio plastike na veći dio blokova. Smontirao i deklo koje sam kupio od člana "VoRdA_NRG_MC3", nije baš da je glanjc novo kao što je rekao jer je onaj zub da kurbla ne napravi cijeli krug slomljen, mali (-) za njega, al smontirao sam



Išao vratit mašinu nazad na nosač al nemože  :dontknow: Nisam planirao da će se ovo dogoditi al nosač ne paše na ove blokove. Nadam se da ću ovih dana nabavit drugi i zašarafit ga




Eo na ovoj zadnjoj slici mali mini moto dole i u pozadini Kymco koji ide sljedeći na sređivanje nakon ovoga  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2013, 18:14:22 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #28 : 03 Travanj, 2013, 18:22:30 »
kak nepase taj nosac, pa svi su isti.. ne kuzim kaj tu nepase :)

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #29 : 03 Travanj, 2013, 19:00:46 »
kak nepase taj nosac, pa svi su isti.. ne kuzim kaj tu nepase :)

Ma nema šanse da blokovi uđu na taj nosač. Sutra vjerovatno idem po original nosač sa ovih blokova pa kad skinem oba usporedit ću ih i poslikat pa stavit na forum. Il sam možda presmotan da to sastavim jer više ni nemam koncetracije  :binkybaby:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #30 : 03 Travanj, 2013, 19:10:31 »
hh prije bi reko ovo drugo, salim se...  svi si nosaci isti nego si ti zaboravio kak je to bilo slozeno

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #31 : 03 Travanj, 2013, 20:15:04 »
hh prije bi reko ovo drugo, salim se...  svi si nosaci isti nego si ti zaboravio kak je to bilo slozeno

Jedino da jedan selen bloka ne dođe između dvije štafne nosače, a drugi selen sa vanjske strane štafne nosača. Al mi glupo nekako jer će maašina stajat u stranu. Al pogledat ću sutra malo još
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2013, 20:17:27 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #32 : 03 Travanj, 2013, 20:46:09 »
Jedino da jedan selen bloka ne dođe između dvije štafne nosače, a drugi selen sa vanjske strane štafne nosača. Al mi glupo nekako jer će maašina stajat u stranu. Al pogledat ću sutra malo još

ako sam dobro skužil, tak ti i ide :) jedan unutar jedan van... i neće stajat na stranu jer je nosač zamaknut
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2013, 20:47:41 chupa206 »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #33 : 03 Travanj, 2013, 21:39:18 »
Evo označia sam kako sam ja mislia. To je jedini način da stavim mašinu al opet će imat malo lufta di je ovaj plavi kružić. Jedno pola centimetra do kraja koliko sam uspia ovako izmjerit na brzinu pa mi se to činilo nestabilnim. Pričekat ćemo Zvonu da kaže šta triba :binkybaby:

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #34 : 03 Travanj, 2013, 22:20:12 »
Evo označia sam kako sam ja mislia. To je jedini način da stavim mašinu al opet će imat malo lufta di je ovaj plavi kružić. Jedno pola centimetra do kraja koliko sam uspia ovako izmjerit na brzinu pa mi se to činilo nestabilnim. Pričekat ćemo Zvonu da kaže šta triba :binkybaby:


postoji onaj distancer... bar kod mene na Baotianu...

ali pričekajmo da se Zvonkec izjasni  :icon_thumright:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #35 : 04 Travanj, 2013, 00:43:39 »
e decki neda mi se sad prek moba, ujutro vam stavim sliku kak to mora izgledat.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #36 : 04 Travanj, 2013, 14:59:59 »
Citat: zvonkec_92
e decki neda mi se sad prek moba, ujutro vam stavim sliku kak to mora izgledat.

Čekam tu sliku ko ozebal sunce
« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2013, 18:34:21 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #37 : 05 Travanj, 2013, 18:29:10 »
Željezo nađeno. Stavljeno lagano mašina gore. Preostaje još stavit diznu #88 i malo prošarafit oko karburatora, kupit novu svjećicu NGK CR7HSA i slijedi paljenje da vidimo kako prede  :binkybaby:




Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #38 : 09 Travanj, 2013, 15:40:11 »
Kako nije bilo struje na svjećici ni za udrit se :drunken_smilie: Uzmem ja lipo novu svjećku i baca iskru sve uredno

Nalijem mu goriva u cilindar i nakon kurblanja upali te ga ostavim 20-ak minuti u leru i napravim mali đirić u krug. Što se tiče mašine izgleda da sam sve ok složio. Vratio sam sve u garažu neda mi se danas više oko njega išta radit :icon_thumright:

Imam par problemčića uključujući kad ga idem na tipku upalit da mi bendix zavrti samo 1/3 kruga pa napravi stanku sekund pa opet 1/3 kruga tj. nikako da ga sastavi. Ja mislim da je problem u bateriji pa sam je stavio punit i vidit ćemo sutra rezultate. A drugi problemčić je što mi se izgasio sam od sebe na kraju, pretpostavljam da je to zbog toga jer mu je nestalo goriva u cilindru kojega sam nalio pa ću sutra pogledati malo oko karburatora jer vjerujem da je u njemu problem. I ono ulje na odušak iz getribe i dalje curi valjda je to normalno

Ako neko ima prijedlog što bi još mogao biti uzrok problema osim ovih navedenih nek slobodno piše  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2013, 15:50:13 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #39 : 22 Travanj, 2013, 18:35:08 »
Evo mene nakon malo duže vrimena :navijac2:

Naime nakon šta ga na tipku upalim vrtio bi mi anaser i upalio bio motor, al bi anaser i dalje vrtio i kad ga izgasim na ključ anaser bi i dalje vrtio. Tek kad bi skinuo kleme sa akumulatora, anaser bi prestao vrtit :rofll: Problem je bio u automatu paljenja i njega sam zamjenio



Počeo je malo bolje palit i bacao je svaki put iskru za razliku od prošlih puta :icon_thumright:

Dalje je problem bio u prirubnici. Na slici je vidljivo sve, točno na šelni je pukla. I to smo danas zamjenili, nabavio sam prirubnicu maloprije al je bila kratka pa malo vamo malo tamo uspio sam je zakačit na karburator i zavidat šelnu


Danas me zove frend da je nabavio smolu i sve što ide sa tim tako da ću sljedećih par dana krpit plastike. Pobrusit ću auspuh i opiturat ga u crno. Nabavit Malosi sunđer te digitalnu obrtaljku i naštelovat ga. To je plan za sljedećih par dana il tjedana. Sve ću nastojat popratit slikama

Imam još malih problema sa bendixom i tako ja malo prčkam oko njega i dođem do zaključka da mi je neodgovarajuće DEKLO dovelo do kvara automata paljenja, rasklimanog ležaja radilice, puknute vodilice, španera .. Tribam još u glavi malo tu teoriju složit pa ću danas-sutra napisat kako sam ja to zamislio pa sami zaključite ima li to smisla. Poooooozdrav :zijev:
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2013, 18:36:43 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!