Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50qt-7 by Bađi  (Posjeta: 12064 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Baotian 50qt-7 by Bađi
« : 26 Veljača, 2013, 14:05:54 »
Baotian. Godište tamo 2005. ja mislim il 2006. znam da je tek stigao u Metroa. Na celeru prešao 18 324 km međutim vozio je cijelo prošlo ljeto bez sajle pa mislim da je prešao preko 20k km. Odlično je išao do sada međutim odlučio sam da želim malo uložit u njega pošto dosad nikad ništa nije ulagano u njega te je čak i par puta bez ulja ostao. Nemam pojma gdje je nestalo  :toothy3: Imam milijun jednu stvar u glavi što napravit sa njim. Za početak će ići komplet rastavljanje do radilice jer mi se čini da je prošuškala pa ćemo stavit na njega 72ccm klip cilindar. Bla Bla. Evo za početak par slika kako sad izgleda. Baotian ko Baotian.



Slike sam našao na računalu jer mi se neda izvlačit motor iz kućice da ga uslikam. Ide odmah na rastavljanje.

« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2013, 16:39:17 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #1 : 26 Veljača, 2013, 16:38:29 »
Nakon malo šarafljenja sve išlo glatko. Neću se puno zadržavat na ovom rastavljanju. Jedini problem je bio skinuti magnet jer nemam radapciger al uspia sam sa "home made" radapcigerom. Je da sam polomio 4-5 vijaka al i on je izvađen. Nakon što sam skinuo poklopac glave vidia sam da je polomljena gornja vodilica i upala je u blokove te je natezač lanca isto bio puknut. Nevjerujem da će mi ikad bit jasno kako je to sve puklo al dobro zamijenit ćemo.  :binkybaby:


Slika cilindra iako je ostao par puta bez ulja izgleda kao nov novcat bez iti jednog risa ili kanala.


Znam da je bio samo jednom na servisu i tad mu je meštar prije par godina promijenio variomat. Iskreno neznam šta je stavia i koji je ovaj marka, moguće da je čak i serijski zaista nemam pojma znam samo da se motor preporodio sa njim. Slika i bregaste. Sve tip top.


Blokovi svi glatko idu. Čak nisam morao niti tuć nešto jako čekićem po njima već samo malo drvenim dijelom udrio i samo se raspalo jer je odlomljena ona jedna "spojnica" šta spaja blokove.


Ovo je sve do sad bilo jednostavno al sad dolazi ovaj dio što ne razumim pa ako netko zna neka pomaže. Naime u vezi radilice. Pomaka sa strane magneta na osovini radilice NEMA i ležaj je odličan. Pomaka značajnih klipnjače isto NEMA. Međutim sa strane variomata sam mogao micati osovinu i lijevo i desno i gore i dolje i sad kad sam rastavio blokove vidim stvarno da je taj ležaj prozujao odnosno rukom ga možeš pomicat. Ležajeve ću zamijenit oba međutim moje je pitanje kako da znam jel radilica kao element ispravna ? Što se tu gleda kako se to gleda kako se ispituje ?

Evo i slika blokova dosjedi su odlični vidljivo na slikama.



Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Josip-zg

  • Tržnica : (+12)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 305
  • Spol: Muški
  • ...Jak si ko Bik,mogel bi jebat kravu..:D :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Baotian 9 :D
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #2 : 26 Veljača, 2013, 16:40:03 »
dobro je izdrzo,sad jos tolko prodes s kitom i miran si :D
« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2013, 16:42:57 Josip-zg »
:hbusa: :biker2: :mofa: :biker: :skuter:


...Na semaforu vuna, novi Pežo skuter dosta joj je pomogao dijetalni puter,moćno se naguzila, pa joj viri tanga.....

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #3 : 26 Veljača, 2013, 17:05:39 »
možda se sj#bo blok kao i na mojoj devetki, koji god ležaj da sam stavio nutra imao je lufta..

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #4 : 26 Veljača, 2013, 17:38:46 »
dobro je izdrzo,sad jos tolko prodes s kitom i miran si :D

Ispod 40t km ništa ne prihvaćam  :binkybaby:

možda se sj#bo blok kao i na mojoj devetki, koji god ležaj da sam stavio nutra imao je lufta..

Imaš tu poviše slike blokova izgledaju u redu ovi dosjedi. Samo me zanima kako vidit jel radilica u redu da znam da na nju montiram ležajeve il da i nju novu nabavim ? I kad uzmem te ležajeve bi li oni trebali lagano kliznit u blok il moram blok zagrijavat da oni uđu normalno ?!
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #5 : 26 Veljača, 2013, 17:50:30 »
u ove stare blokove ti sigurno neče ič teško. čak i u nove blokove radilica sa ležajevima ide lagano, rugom ju nabiješ nutra... aj vidi dal na bloku imaš ovakvu crtu



tak se kod mene rastuko dosjed i to sve na oko izgleda ok dok se ne zagledaš malo bolje, i novi ležaj rukom stavim nutra i mogu ga micat sim tam, imo je lufta.. ako je ovak i kod tebe baci te blokove, ako nije onda su dobri..

e na radilici ako ti je klipnjača odlična tj ako nema lufta samo zamjeni bočne ležajeve... tak sam i ja na rokiu 170 radilica ima puuno KM samo sam ove bočne ležajeve zamijenio i radilica je opet ko nova...

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #6 : 26 Veljača, 2013, 17:52:45 »
ako ti lezaj klizne na radilicu bez grijanja, trazi novu radilicu :toothy3:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #7 : 26 Veljača, 2013, 18:00:52 »
ako ti lezaj klizne na radilicu bez grijanja, trazi novu radilicu :toothy3:
nemože kliznut jer ga sa obe strane drže zupčanici, jedan za uljnu a drugi za fazni lanac. i nejde to baš lagano gore..

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #8 : 10 Ožujak, 2013, 12:34:20 »
Dakle da malo osvježim temu stigao je klip i cilindar 47 mm sa ebaya. Uzeo sam najjeftiniji od prodavača "kevin huang" iako svi govore da karike nevaljaju pišljivog boba al ne vjerujem dok ih ne isprobam


Također tu je i Koso variomat



Gledao sam cijeli dan u njih i dosjedi su neoštećeni. Nabavljeni su još neki dijelovi ali kad krenem sastavljat poslikat ću sve. Ne vjerujem da ću stavljati nove ležajeve na staru radilicu jer sam našao "novu" radilicu sa ležajevima u prijatelja. Čekam da mi je donese iako me je#e u zdrav mozak sa njom, po mojim procjenama kroz sljedeći tjedan bi trebala doći. I kad to dođe imam sve za krenit sastavljat  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 10 Ožujak, 2013, 12:49:06 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Josip-zg

  • Tržnica : (+12)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 305
  • Spol: Muški
  • ...Jak si ko Bik,mogel bi jebat kravu..:D :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Baotian 9 :D
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #9 : 11 Ožujak, 2013, 00:31:55 »
mislim da ce ti zvonkec_92 rec nesto vise o ovom klipu sto ti se nece svidjet,ako je to taj na kojeg ja mislim  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
:hbusa: :biker2: :mofa: :biker: :skuter:


...Na semaforu vuna, novi Pežo skuter dosta joj je pomogao dijetalni puter,moćno se naguzila, pa joj viri tanga.....

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #10 : 11 Ožujak, 2013, 00:44:37 »
hahahahhaha budem mu ja reko...
kupio ga , montiro ga , vozio ga cca. 800km..probilo čelo klipa i moš ga bacit u smeće..cilindar je super..al klip i karike ne vrijede muke..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #11 : 11 Ožujak, 2013, 01:23:40 »
hahahahhaha budem mu ja reko...
kupio ga , montiro ga , vozio ga cca. 800km..probilo čelo klipa i moš ga bacit u smeće..cilindar je super..al klip i karike ne vrijede muke..
da stvar bude jos gora klip je dobio rupu a opce nije bila jaka kompresija jer na glavi nije bio onaj tanki limeni dihtung nego onaj debeli s kojim ima daleko veci kompresioni prostor. i svejedno je prdnuo i klip i karike

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #12 : 11 Ožujak, 2013, 01:26:31 »
rupa u klipu nastane od siromasne smjese a od prevelike kompresije klip puca.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #13 : 11 Ožujak, 2013, 01:36:49 »
rupa u klipu nastane od siromasne smjese a od prevelike kompresije klip puca.
e pa nije bila siromasna smjesa nego i prebogata cak.. klip je jednostavno los i TOCKA

ako je klip dobar nemoze se nist desit, ja sam vozio 170cc na serihskoj 102 dizni preko 2000km pa jel sta puklo??  82cc sam na zrak vozio i jel sta puklo?? ti kitevi za 200kn kur*u ne valjaju, tj klip i karike nevaljaju
« Zadnja izmjena: 11 Ožujak, 2013, 01:39:05 zvonkec_92 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #14 : 11 Ožujak, 2013, 01:40:10 »
Dok proruže lageri, radilica se nosi centrirat nekom ko to radi, to se ne radi na oko  :icon_biggrin:

ako ti lezaj klizne na radilicu bez grijanja, trazi novu radilicu :toothy3:
nemože kliznut jer ga sa obe strane drže zupčanici, jedan za uljnu a drugi za fazni lanac. i nejde to baš lagano gore..
Ono kaje pjesnik štel reć je, ako ležaj klizne na radilicu bez grijanja/hlađenja ili uprešavanja, nego samo ga malo jače stisneš- dosjed radilice je dobil po p...

Za klip je rečeno zakaj dobiva rupu, zbog pregrijavanja, ili siromašna smjesa ili "pretopla"svjećica ( s  nižim brojem toplotne vrijednosti)

e pa nije bila siromasna smjesa nego i prebogata cak.. klip je jednostavno los i TOCKA

ako je klip dobar nemoze se nist desit, ja sam vozio 170cc na serihskoj 102 dizni preko 2000km pa jel sta puklo??  82cc sam na zrak vozio i jel sta puklo?? ti kitevi za 200kn kur*u ne valjaju, tj klip i karike nevaljaju
Neznam dal si ti vozil na 102, 107 ili 114, niti nije bitno.
Kakav je klip da je, dok je dobra smjesa, ništ mu se nebu dogodilo.
Opet dok je loša i oni skupi budu vrlo brzo dobili rupu u čelu ;)
« Zadnja izmjena: 11 Ožujak, 2013, 01:44:09 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #15 : 11 Ožujak, 2013, 09:40:33 »
da,zaboravil sam spomenut krivu svjecicu + siromasnija smjesa.
na piaggiu su kvalitetniji klipovi i na 4 t i na 2t nego bilo kakvi kineski pa svejedno ode klip bilo da je prevelika kompresija ili siromasna smjesa.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #16 : 11 Ožujak, 2013, 09:51:14 »
kolko znam kihalic je imo serihsku svjecicu kak i svi drugi voze na kitu na batini, diznu 88 a svjexica je bila cadava. znaci smjesa nije bila siromasna, a klip je puko jer mu je celo na sredini bilo debelo niti puno 1mm...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #17 : 11 Ožujak, 2013, 10:23:44 »
ja ti samo velim da i kvalitetniji klipovi pa i oni najkvalitetniji budu dobili po lampi ako nest nije ok,tipa kompresija,siromašna smjesa i ne adekvatna toplinska vrijednost svjećice..eh sad ako je taj klip skoro ko od papira onda bude odj#bo dan prije nego ovi kvalitetniji,karikirano govoreći.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #18 : 11 Ožujak, 2013, 10:42:46 »
bumo vidli kad ga smontira kolko bu se vozio..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Baotian 50qt-7 by Bađi
« Odgovori #19 : 11 Ožujak, 2013, 10:55:44 »
bumo vidli kad ga smontira kolko bu se vozio..

naravno  :icon_thumright:
nek odmjeri skviš s tim dihtungom kae dobil..ja sam sebi složil deblji za ispod cilindra za svaki slučaj..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)