Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t  (Posjeta: 2793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Realazio

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« : 25 Prosinac, 2012, 03:48:36 »
Naime, skuter je presao oko 15 soma kilometara. Zadnji servis je bio na 9-10 soma na kojem je dodano ulje, promjenjena svjecica, ulje u prijenosu ( nisam siguran) i ulje u kocnicama.

U zadnje vrijeme pocele su mi se stvari desavat...Prvo mislim da je krepao akumulator, odnosno da je prazan...Kad palim skuter preko "dugmeta" nece, nezeli, zvecka, i u vecini slucajeva nezeli upalit pa idem na kurblu iz koje pali iz prve. Svijetla na skuteru rade, al sam primjetio da zadnje stop(pozicisko jedva se tako rec vide kad skuter stoji na mjestu u leru. Dok kad vozim naravno da se vidi izrazenije.

Druga stvar su kocnice...Naime, kao da su se "kvake" olabavile i zadnju a i prednju kocnicu moram stisnut skoro do kraja da pocnu hvatat jace i kocit kako treba( vjerovatno treba zavrnut i stisnut sajle)

 Podpitanje...gledao sam prednje kocnice...i papucice mi izgledaju kao da imaju jako malo mesa na njima...mozda 2-3 milimetra je ostalo debljine tako da mislim da je zamjena neizbjezna.

Drugo podpitanje.... Kad jace kocim, kao da cujem cviljenje na zadnjem dijelu, odnosno bubanj se cuje, a mozda me i zavarava pa cujem prednju kocnicu neznam nikako da odgonetnem. Probao sam jace kocit prednjom i koliko sam shvatio ne cuje se, al kad kocim sa zadnjom jace, i to u pocetku voznje zna se cut malo cviljenje. A mozda i obadvije se cuju al me zavarava.


Ostale potrosne stvari..naprimjer remen, ulje u prijenosu, svjecice na koliko se odprilike to mjenja?


Skuter je kao sta sam naveo gore Aprilia Sportcity 50 2T sa gianeli go aupsuhom, nikad nikakvih problema, radi ko sat..osim sta je prosle godine pukla cijev od dovoda benza( ona cijev koja izlazi iz rezervara i ide dalje) je napukla i poceo je benz prskat van. Zamjenjena je i sve radi ostalo super

Taj skuter vozim i zimi redovitoi, i po kisi mi se znalo desit i sve super radi, pali na kurblu a i na dugme je palio izprve uvijek.


Ono sta mene najviše zanima...nemojte mi zamjerit, al tako rec laik sam za motore je to da me zanima cijena određenih stvari.

Sta sa akumulatorom radit? Punit( ako se moze) ili uzet novi. Koliko bi me dosao novi akumulator? Cuo sam da ima i neki valjda sa gelom al ne kuzim se bas u to.

Kocnice? Prednje papucice mjenjat?Sta sa bubnjem? Sta napravit da nemoram kvake stiskat gotovo dokraja da pocnu jace hvatat?Sajle zategnut? Koliko dodju? Cijena pristojnih papucica za moj skuter?


Planirao sam skuter odvest u neki od servisa, al vjerujem da ni cijene nisu bajne, al nema veze...htio bi doc pripremjen

Znaci ukratko koliko bi doslo sve ovo sta sam nabrojao i jos neke stvari ako bi s etrebale mjenjat, kao remen i tako neke stvari sta su uključene u redovno odrzavanje.

Hvala na citanju i nadam se da sam dovoljno jasan da svi shvate. Hvala na pomoci!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #1 : 25 Prosinac, 2012, 07:42:09 »
moguće da je aku krepao jer u njma su tvornički kineski akumulatori najniže kvalitete, uzmi unibat il yuasa 5Ah (150-250kn)
kočnice zadnju treba dotegnut na zajli otraga na kotaču a prednju treba zamijenit ulje i dobro odzračit, 3mm prednje pločice je još ok al ak imaš 100kn više stavi nove
normalno je da zadnje svjetlo na leru žmirka a kad daš gas svjetli jače
remen se mijenja svakih 7000km, (150kn) rolice (70kn) i svječica (30kn) isto, ulje u prijenosu na 10000km (30kn). još se mijenja filter zraka (40kn), čisti se i štela karburator, i ima još nekih kontrolnih radnji.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #2 : 25 Prosinac, 2012, 10:18:46 »
3mm prednje pločice je još ok al ak imaš 100kn više stavi nove

Nema potrebe, pa nove imaju koliko? 4mm?
Mijenjaju se kad dodju na 1mm

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #3 : 25 Prosinac, 2012, 11:31:25 »
akumulator za pocetak nadopuni pa ak nebude bolje onda kupi novi.
na sportcity tvornicki stavljaju akumulatore ko i na runnere eserke itd..unibat smo stavljali kod isporuke skutera.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #4 : 25 Prosinac, 2012, 11:41:30 »
ovisi kako koji. u zagrebu svi koji su bili kod mene imali su no name kineske akumulatore koji su crkavali u roku godinu dana.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #5 : 25 Prosinac, 2012, 11:46:00 »
Za akumulator ništa čudno da se "ispraznio",tj.pao mu je kapacitet jer su niske temperature...
Znači prvo ga nadopunit i onda probat dal ce upalit,a dok malo zatopli ako bude palil na gumb ok je...
Također bi bilo poželjno zamjenit i centralni feder i male federe kvacila,uz gore navedeno remen,rolice,te također i mikroremen uljne pumpe,koji ako još nije mjenjan,krajnje mu je vrijeme...
U ovlastenom servisu,ceh bude dosta veći,što zbog veće cijene rada,što zbog ugradnje orginalnih dijelova,za koje se zamjenski mogu nać u pola cijene...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Realazio

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #6 : 25 Prosinac, 2012, 12:54:38 »
Hvala na svim odgovorima....bude se islo vecinom sve mjenjat pa sam najsigurniji a i znam kad je sta mjenjano...za cijenu imam frenda u ovl servisu pa ce to bit srednjeno bez ruku i tako puno nize nego obicno, samo se nadam da jos tamo radi xd...moram zvat ovih dana :)

Nego danas sam se vozio, nekih 6-7 km, i sad dodje se na "zaobilaznicu" kako mi to vozimo...duga cesta oko grada oko 9 km...i naravno ogranicenje 70...ja ga derao koliko ide, i skuzim da kad prednje 70-75 i ono bas navucem ga dokraja da mi kazaljka stane na 80+ da pocne kao lupkat jer su okretaji veliki, to je vjerovatno remen? Jer sam skuzio cim malo prikocim ispod 60-65 vise se to lupkanje ne cuje...a cujem ga onako kao pod nogama...kad sam na bas krajnjoj brzini...ili kad se spustam niz nizbrdicu pa isto navuce dokraja.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #7 : 25 Prosinac, 2012, 13:23:09 »
toe prevrtavanje na krajnjoj pa se motor vise dere i vibrira.
a ovo za servis,ako ti je frend vlasnik il vodja servisa onda budes presel kak se nadas,inace to bas tak neide u ovlastenom servisu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Realazio

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
Odg: Odrzavanje i pitanja vezana za Aprilia Sportcity 50 2t
« Odgovori #8 : 25 Prosinac, 2012, 13:27:47 »
toe prevrtavanje na krajnjoj pa se motor vise dere i vibrira.
a ovo za servis,ako ti je frend vlasnik il vodja servisa onda budes presel kak se nadas,inace to bas tak neide u ovlastenom servisu.

Al sta je bas normalno da toliko lupa i udara pod nogama, da imam osjecaj kao da ce nesto izletit...

a za servis, a treba se snac ako se moze :))