Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g  (Posjeta: 2275 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pineal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuf
Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« : 18 Lipanj, 2008, 19:41:23 »
Dakle zanima me sljedeće - za Gileru Runner sp50 2007g.

1. Koliko ulja bi trebao trošiti ovaj motor? Ima rezervar od 1,6l. Na 2400km sam ulio full rezervar ulja, sad sam na 3700, a lampica se još nije upalila. U rezervaru ga još ima, pa pretpostavljam da bi mogao prijeći još bar 200km šta je 1500km s jednim rezervarom. Jel to uredu? Ovisi li o načinu vožnje?

2. Kad se malo ugrije, npr na kreni-stani ili na dužoj uzbrdici s ljeve strane mi se čuje nekakvo pucketanje? ??? Mislio sam da je auspuh, ali se čuje s lijevu stranu. Ulja u glavčini ima dovoljno. Šta provjerit, pogledat?

3. Na glavčini motora s donje stražnje strane kod vida (šarafa) za blatobran ima nekakav trokutasti gumeni čep. Za šta on služi? Skinut ga ili ostavit?

4. Par puta sam vidio iskru iz auspuha (nakon brže vožnje), jel to normalno?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2008, 19:55:53 »
1l ulja na 50l goriva... ti računaj  :toothy11: a za ovo ostalo pa krš ko krš haha to je dobro sve to što ti se čuje ak imaš blokade mora se svašta čut  :toothy12: a ne brini to je sve normalno
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline pineal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuf
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2008, 20:06:46 »
Davno skinuh blokadu. Još je pod garancijom. Krš? Skroz sam zadovoljan, a kad bude para za "A" dozvolu - kupujem nešto jače - još veći krš. ;D
A ovaj čep?
Još preporuka - odgovora molim.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2008, 20:10:53 »
ma nije krš dobar je runner, ostavi taj čep šta god da bio, jedino ak katalizator a imaš sportski auspuh onda moreš skinit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2008, 20:59:07 »
ok ti je potrosnja ulja i pucketanje je normalno sa serijskim auspuhom...a ako mislis na cep sive boje ...koji se nalazi na donjoj strani dekla ...skini ga ...on bude uglavljen gdje je napravljeno hladnjenje prenosa na deklu ...pa ga ti samo iscupaj napolje da moze cirkulisat zrak kroz deklo normalno...aklo mislis na ovu gumu sa slike :
http://img164.imageshack.us/img164/6910/bikepics1245385800ob7.jpg
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2008, 21:20:58 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline pineal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuf
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2008, 23:30:36 »
ok ti je potrosnja ulja i pucketanje je normalno sa serijskim auspuhom...a ako mislis na cep sive boje ...koji se nalazi na donjoj strani dekla ...skini ga ...on bude uglavljen gdje je napravljeno hladnjenje prenosa na deklu ...pa ga ti samo iscupaj napolje da moze cirkulisat zrak kroz deklo normalno...aklo mislis na ovu gumu sa slike :
http://img164.imageshack.us/img164/6910/bikepics1245385800ob7.jpg

e da baš to - znači da skinem - hvala!
Jel se razumijemo? Pucketanje nije iz auspuha - ne mislim na ono kad se auspuh zagrije pa isijava i pucketa. Nešto je s lijeve strane u vožnji - kad vozim u pola gasa. Sad će neki reć pa dodaj gasa i problem riješen  :toothy3:

Jel ovo tvoj motor?

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2008, 23:35:01 »
pa otvori deklo pa vidi..
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline pineal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuf
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2008, 23:40:59 »
a - kako?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2008, 23:43:03 »
imas sarafe na njemu ja mislim da su velicina 8.njih poskidaj.i samo potegni deklo i to je to

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #9 : 18 Lipanj, 2008, 23:52:52 »
nije to moj motor ...hehe ...moj motor je ovaj sa slike : http://img67.imageshack.us/my.php?image=15062008109kg3.jpg ...a jel to pucketa ili je to kao da naprimjer ima unutra saraf ili neki metalni dio pa proizvodi onaj zveckavi zvuk,iritantni...ako je takav zvuk...znaci zvecka ono ....to ti je je ona ko opruga na kurbli dobila lufta i zvecka ko i na 90% runnera sto se desi pa i meni..a nisam na kurblu upalio motor 2 puta u zivotu :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline pineal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuf
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #10 : 18 Lipanj, 2008, 23:57:18 »
Tvoj je zakon!

Pucketa kao što i auspuh pucketa dok se hladi, samo jače, jer se čuje dok motor radi, ali samo u pola gasa.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #11 : 19 Lipanj, 2008, 00:35:41 »
hvala....
neznam onda stvarno sta pucketa ....ako neko drugi zna nek kaze ja nisam imo iskustva sa tim pucketanjem gdje deklo...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #12 : 19 Lipanj, 2008, 00:39:39 »
Rolice kad se izjedu tj budu kockaste ili istopljene onda pucketa... namora značit al svakako otvori deklo i variomat skini da vidiš šta je. a za taj čep trebo si reć da je ispod dekla, skida se naravno i moguće da su ti rolice istopljene jer nije bilo hlađenja baš i da se zbog toga čuje to pucketanje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #13 : 01 Srpanj, 2008, 16:53:07 »
Da ne otvaram novu temu a ti ce se mog runnera...dosadilo mi stalno uzimat onu NGK Br9es ...ja mislim da je taj model heh ....ocu sad neku NGK da je platina ili iridum sta takvo....znaci neka da kosta oko 80-100kn ....molio bi da mi neko napise koji model za serijalu sa zx i koji model za sport 70 sa zx....posto nemogu i onak narucit jednu samo kod nas moram minimalno dvije svjecice pa da imam i za serijali i za sport 70 po jednu.....naravno da je odgovarajuce toplinske vrijednosti...hvala unaprijed
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #14 : 01 Srpanj, 2008, 16:59:06 »
za base kit može ići 9, znači br9evx ti je platina, br9eix je iridium
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #15 : 01 Srpanj, 2008, 17:30:33 »
za base kit može ići 9, znači br9evx ti je platina, br9eix je iridium

Da. EVX je dobra, ali EIX je zakon. Ja ih na midraceu vozim uvijek po 10.000km i onda mijenjam preventivno iako za to zapravo nema potrebe. Po toj logici ispada da je iridijumku najjeftinije vozit...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #16 : 01 Srpanj, 2008, 17:33:06 »
za base kit može ići 9, znači br9evx ti je platina, br9eix je iridium
a koju bolje da uzmem ?? jel ima kakve razlike platina,iridum???i jel moze ova svjecica i za serijalu ?? ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #17 : 01 Srpanj, 2008, 18:15:15 »
Moja preporuka je EIX. Svoju cijenu vrati kroz ogroman broj kilometara sto moze odvoziti, a u toj voznji daje savrsenu iskru.
Slobodno ju se koristi i na serijalama.
Jedino na sto treba pazit je toplinska vrijednost. Za serijale je 8, midrace 9-10, a high end 10+
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2008, 18:16:57 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #18 : 01 Srpanj, 2008, 18:26:03 »
hvala...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Nekoliko pitanja Runner Sp50 2007g
« Odgovori #19 : 01 Srpanj, 2008, 19:01:59 »
I ja imam Iridium svijecicu na NRG-u i nema problema vec 7000km
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a