Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zalijevanje carb.  (Posjeta: 1584 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Zalijevanje carb.
« : 23 Studeni, 2012, 20:41:26 »
Pozz ljudi..imam problem na sf2...gurtner 12 se uzasno prelijeva a ja nezz u cem je problem...kad ga palim moram stavit ruku na usis inace nece upalit a i kad ga upalim gusi se i sa i bez gasa...(osim ako ne zacepim usis donekle)...rastavio sam ja njega cijelog bio i nezz u cemu je problem...plovak ispravan..tj bar ja mislim da je ispravan,kad ga podignem nemogu puhat u dovod goriva...sta bi to moglo bit?  :help:  :dontknow:

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #1 : 23 Studeni, 2012, 20:48:55 »
Pozz ljudi..imam problem na sf2...gurtner 12 se uzasno prelijeva a ja nezz u cem je problem...kad ga palim moram stavit ruku na usis inace nece upalit a i kad ga upalim gusi se i sa i bez gasa...(osim ako ne zacepim usis donekle)...rastavio sam ja njega cijelog bio i nezz u cemu je problem...plovak ispravan..tj bar ja mislim da je ispravan,kad ga podignem nemogu puhat u dovod goriva...sta bi to moglo bit?  :help:  :dontknow:
kad ti je dovod otvoren ( iglica gore) mozes puhat ili ne?? a sto ti preljeva vjerovatno ti plovak ne zatvara skroz,i ima prljavstine ispod iglice,najbolje isperi cijeli karb u gorivu,ako se razumijes skini plovak i onda sve fino isperi i vrati sve na svoje mjesto...
« Zadnja izmjena: 23 Studeni, 2012, 20:52:50 Zika »
ko ce kome ako nece kome ako

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #2 : 23 Studeni, 2012, 20:56:44 »
Amm znaci u  ispravnom polozaju,kad je casica skinuta,i gurnem plovak gore,onda nemogu puhat u dovod...sve sam ja to ostavio preko noci u gorivu i sv slozio natrag i opet...a znaci kad ga upalim i skinem ono crijevo s prirubnice koje ide na vakum ventil (i onda zacepim usis 100%) tj drzim ruku na usisu,kad maknem ruku iz ferge sve gorivo pocne curit..kao da se napuni gorivom...   :angry7:

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #3 : 23 Studeni, 2012, 20:58:09 »
imao sam isti problem sa gurtnerom. karburator je stalno preljevao, mučio sam se sa njim pola godine. čisto ga, štelovo iglu, plovak... ali nikako nisam mogao ga uštelit. kad bi ga napravio vozio bi 200tinjak kilometara i opet prelije nakon nekog vemena. nikako nisam mogao odgonetnut šta mu je , a bilo je sve serisko na karburatoru  :dontknow: onda mi je dopizdilo i kupio sam dell 17 poštelovo ga i gas  :icon_thumright:

očisti karburator, vidi da nije šupalj plovak, provjeri vakum ventil, možda čok zeza... neznam ni sam više ispizdio me bio taj gurtner  :angry7:
zajedno smo skupa

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #4 : 23 Studeni, 2012, 21:04:53 »
Amm znaci u  ispravnom polozaju,kad je casica skinuta,i gurnem plovak gore,onda nemogu puhat u dovod...sve sam ja to ostavio preko noci u gorivu i sv slozio natrag i opet...a znaci kad ga upalim i skinem ono crijevo s prirubnice koje ide na vakum ventil (i onda zacepim usis 100%) tj drzim ruku na usisu,kad maknem ruku iz ferge sve gorivo pocne curit..kao da se napuni gorivom...   :angry7:
nema ti to veze,skini plovak vjerovatno imas prljavstine ispod klipica koji otvara/zatvara dovod goriva ako me razumijes...prvo to napravi i ocisti fino,pa onda dalje ak ne bude valjalo...
ko ce kome ako nece kome ako

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #5 : 23 Studeni, 2012, 22:28:10 »
evo maloprije sam opt skinuo ga i rastavio al nema nikakve prljavstine,sve je sjajno i cisto,mogu puhnut kroz svaku diznu i rupicu,isto ispod tog malog klipića,sve cisto....nezz vise sta da napravim...a tek sam sad skuzio tvoj prvi post..da probam puhnut u dovod goriva dok je fergazer gore? kad dam gas??   :icon_scratch:

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #6 : 23 Studeni, 2012, 22:43:14 »
evo maloprije sam opt skinuo ga i rastavio al nema nikakve prljavstine,sve je sjajno i cisto,mogu puhnut kroz svaku diznu i rupicu,isto ispod tog malog klipića,sve cisto....nezz vise sta da napravim...a tek sam sad skuzio tvoj prvi post..da probam puhnut u dovod goriva dok je fergazer gore? kad dam gas??   :icon_scratch:
a da je zacepljena cijevcica onda nebi imao dovod goriva i nebi preljevao...hmmm..pogledaj casicu ,vidi da ti ne pusta na onom dolje saraficu,neznam dal ima kakvu brtvu ili ide u konus,dellorto ima gumicu na tom sarafu i zna nekad pustat na tome,to je mene je*alo pa sam stavio malo teflon trake preko gumice i drzi jos,znaci imas dole saraf,i vidi jel ti na njemu curi,ak ti je plovak citav,i nema prljavstine onda mora ispravno radit...neznam sta da ti kazem pogledaj to
ko ce kome ako nece kome ako

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #7 : 24 Studeni, 2012, 09:48:52 »
Ma kakvi,taj sarafic je stegnut i uredno drzi..ne pusta on nigdje van..neg se sav iznutra zalijeva..a nesto me zanima..kak bi motor radio kad bi izvadio sarafic za smjesu..znaci ne kad bi ga odsarafio max nego ga odsarafio skroz i izvadio..onda probo upalit...kak bi radio skut? jel ima to mozda veze?  :binkybaby:

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #8 : 24 Studeni, 2012, 17:27:42 »
maloprije sam probo upuhat gorivo u dovod i nemogu ga upuhat ni s gasom ni bez...jel to treba bit tak ili?

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #9 : 24 Studeni, 2012, 18:16:16 »
moguće je da ti ne radi vakum ventil.......tj ventil koji je na rezervaru goriva...iz kojeg idu dvije cjevčice u karburator...

Offline Coddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot2
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #10 : 25 Studeni, 2012, 13:40:53 »
rijesio sam problem..krivac je saraf za smjesu..nije bio kako treba zasarafljen..tj opce nije bio zasarafljen jer su navoji otisli al ja to nism skuzio jer nije iso dalje...ugl to je bio problem..al sad nemogu nastelat smjesu kako treba tako da cu kad tad morat stavit novi fergazer...on ide na startu rastura i pri slabom i pri punom gasu..al kad se điram negdje 60 i nabijem ful gas polaganooo se pocinje gusit..tek tolko da se primijeti...ili npr ak stanem na velikom brijegu i probam krenut ima vise snage sa pola gasa neg s punim..tj pri punom se zagusi...e sad mene zanima 2 stvari...kad cu stavljat drugi karb dal da trazim isti polovni gurtner ili dellorto 17.5 ili koji da stavim gore?ima serijski ispuh...i dal moze bit sta masini ako se vozim s ovakvom smjesom..svjecica izgleda masno tamnije smeđe boje....  :hello:

Offline Zika

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar city
  • Moj Skuter: Aerox 50
  • Moja Kaciga: Cross
  • MojSpuh: LeoVince ŽX
Odg: Zalijevanje carb.
« Odgovori #11 : 25 Studeni, 2012, 16:08:08 »
rijesio sam problem..krivac je saraf za smjesu..nije bio kako treba zasarafljen..tj opce nije bio zasarafljen jer su navoji otisli al ja to nism skuzio jer nije iso dalje...ugl to je bio problem..al sad nemogu nastelat smjesu kako treba tako da cu kad tad morat stavit novi fergazer...on ide na startu rastura i pri slabom i pri punom gasu..al kad se điram negdje 60 i nabijem ful gas polaganooo se pocinje gusit..tek tolko da se primijeti...ili npr ak stanem na velikom brijegu i probam krenut ima vise snage sa pola gasa neg s punim..tj pri punom se zagusi...e sad mene zanima 2 stvari...kad cu stavljat drugi karb dal da trazim isti polovni gurtner ili dellorto 17.5 ili koji da stavim gore?ima serijski ispuh...i dal moze bit sta masini ako se vozim s ovakvom smjesom..svjecica izgleda masno tamnije smeđe boje....  :hello:
moze ti zacvikat,ak je skut cijeli serijski uzmi gurtner 12 opet,nastimas smijesu i to ti je to..
ko ce kome ako nece kome ako