Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: alfa romeo 145 1.4 boxer  (Posjeta: 13534 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
alfa romeo 145 1.4 boxer
« : 16 Listopad, 2012, 22:49:18 »
eo ko ima iskustva nek pise potrosnja me najvise zanima dali je istina to sto se prica da trosi 10 15 litara  :dontknow: meni zvuci nemoguce

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #1 : 16 Listopad, 2012, 22:52:55 »
tolko su trošile stare alfe 33 benzinci boxeri sa onim duplim dellortima..
ne vjerujem da troši više od 8-9 litara normalne vožnje a ak se naganjaš ide do 10-12 lit..

Offline ₥åพİ

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • Ne sudi me,jel ja tebe ne sudim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Beta eikon 70cc
  • Moja Kaciga: Shark-King
  • MojSpuh: Zolja
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #2 : 16 Listopad, 2012, 22:59:26 »
prosjecna potrosnja 9 litara,ako se zganjas 13-14
Povoljan servis svih vrsta motora

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #4 : 16 Listopad, 2012, 23:20:11 »
jel to govorite iz vlastitog iskustva ili ovako...meni je isto sumjnivo ja sam racuno od jedno 10 i nekako preko nema bas smisla osim kad ga bas stiskas...


Offline ₥åพİ

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • Ne sudi me,jel ja tebe ne sudim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Beta eikon 70cc
  • Moja Kaciga: Shark-King
  • MojSpuh: Zolja
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #5 : 16 Listopad, 2012, 23:37:12 »
a iskustvo.bratic ju kupio i nije ju imao ni 2mj. vec ju je dalje prodao.
Povoljan servis svih vrsta motora

Offline Dionisius

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Nolan N84
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #6 : 17 Listopad, 2012, 00:04:38 »
tolko su trošile stare alfe 33 benzinci boxeri sa onim duplim dellortima..
ne vjerujem da troši više od 8-9 litara normalne vožnje a ak se naganjaš ide do 10-12 lit..

Tako negdje trosi moja, cca. 12 litara... 33 iz '87 godine
boxer 1.5 1,490 cc, 77 kW (105 PS; 103 bhp) (Twin carburettor)

Troši, troši al mi je draga...
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2012, 00:10:43 Dionisius »

Offline Misa runner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2012, 10:31:59 »
vozio sam ja pre godinu i po dana alfu 33 1.5ie boxer 1991,i mogu ti reci sto se tice auto da sam bio prezadovoljan al jbg slupao sam od banderu  :(

Sto se tice potrosnje meni je ovaj boxer ie trosio po gradu normalna voznja 6-7l na otvorenom je neverovatnih 5l , a kad sam se izivljavao trosila je oko 10l ,stvarno sam bio prezadovoljan potrosnjom al to je zato sto je bila ie ,jes malo slabija od karburator verzija al je isla kao zmaj :) Sve u svemu ako je dobar boxer motor na toj alfi onda ce te sluziti dosta,ja sam presao sam ovom mojom bas dosta i nikad nisam imao ni jedan problem oko motora ili bilo cega samo jedan put mi je prezupcila na -16 pri paljenju al to je brzo reseno !

pozdrav

Offline 156 sp1 rosso

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SP 50 NERO LUCIDO
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #8 : 20 Listopad, 2012, 11:51:16 »
...po gradu Zg 10-11l (namjerno sam napisao ZG) bez da štediš.

Na otvorenoj teško natjerati iznad 8l ako paziš 6,5l.
How do you overtake a Skoda ?  Run.

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #9 : 21 Listopad, 2012, 04:35:30 »
Sto se tice potrosnje meni je ovaj boxer ie trosio po gradu normalna voznja 6-7l na otvorenom je neverovatnih 5l
ako je ovo istina ja cu se dignit na bana jelacica i skinit gol.trosi 5l jedino ako te neko slepa
Rock out till your life is at an end

Offline Alfistic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • Yebeš motor za kojim smrdi po kokicama...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Alfa-corse
  • Mjesto: Čakovec
  • Moj Skuter: Baotian 12 T 125
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: na popisu želja
  • MojSpuh: custom made
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #10 : 21 Listopad, 2012, 13:40:16 »
Ja sam imao 145 1.6 boxer 5 godina, prosjek je bio 8,5L s time da kod mene nema semafora, gužvi i neznam čega sve.

1.4 troši litru do litru više jer je motor iz 69-e godine stavljen na totalno nesposobnu struju i to još u auto mase i šasije omanjeg tenka... Auto ko auto je super, jetino je održavanje, postaje ponekad problem dobavit određene dijelove ali ima rabljenih. Dobro su zaštićene pa ne hrđaju, motori su nenadjebivi ako su održavani a održavan je svaki 15-i u oglasima i na tržištu jer je sve to uglavnom razjebano do boga....

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #11 : 21 Listopad, 2012, 14:42:19 »
ako koga mozda interesira 145 1.6ts nek se javi,auto je ja mislim regano i u solidnom stanju sta se limarije tice ali je pukao zupcasti,cijena cini mi se oko 2500 kn
Rock out till your life is at an end

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #12 : 26 Listopad, 2012, 15:24:38 »
zaboravi...pije, ne ide, i kvare se dosta...imam 1.6 moze popoit za nevjerovat a ne mrda :D

Offline 156 sp1 rosso

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SP 50 NERO LUCIDO
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #13 : 26 Listopad, 2012, 19:03:30 »
zaboravi...pije, ne ide, i kvare se dosta...imam 1.6 moze popoit za nevjerovat a ne mrda :D

Šta bi ti za 500e ...... :icon_biggrin:
How do you overtake a Skoda ?  Run.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #14 : 27 Listopad, 2012, 20:08:42 »
Sto se tice potrosnje meni je ovaj boxer ie trosio po gradu normalna voznja 6-7l na otvorenom je neverovatnih 5l
ako je ovo istina ja cu se dignit na bana jelacica i skinit gol.trosi 5l jedino ako te neko slepa

Nećeš se ne morati skinuti, same lovačke priče  :icon_biggrin:
33-ojka je preko 200kg lakši auto tak da sa i.e. je i potrošnja na 33 ak je motor u redu za cca  1-2 litre manja ak paziš.
Ako možeš probaj naći neku 1.6 8V a da ju nije vozio klinac, u suprotnome zaboravi :toothy12:
U ZG (gradska vožnja) po zimi računaj sigurnih 11-12lit. bez ikakvog pretjerivanja, ak ne vjeruješ odi na alfiste.hr pa si čitaj iskustva  :icon_thumright:

Ja sam imao 145 1.6 boxer 5 godina, prosjek je bio 8,5L s time da kod mene nema semafora, gužvi i neznam čega sve.
1.4 troši litru do litru više jer je motor iz 69-e godine stavljen na totalno nesposobnu struju i to još u auto mase i šasije omanjeg tenka... Auto ko auto je super, jetino je održavanje, postaje ponekad problem dobavit određene dijelove ali ima rabljenih. Dobro su zaštićene pa ne hrđaju, motori su nenadjebivi ako su održavani a održavan je svaki 15-i u oglasima i na tržištu jer je sve to uglavnom razjebano do boga....

Točno tako, na 8V boxeru je prosta mehanika i elektronika, elementi i periferija isto od kurca tak da se nema šta pokvariti ili da je element skup, nema tvorničkih greški, ako autu nije vađena mast i čuvan je onda je super auto. Limarija je dosta dobra, redovito ulje (pogotovo gradska vožnja i dosta paljenja na hladno) i to je to.
Jedino zaobiđi 1.6 16V TS 120ks i općenito Twin Spark-ove ak baš ciljaš na Alfu (održavanje katastrofa, cijene zamjenskih dijelova bože me sačuvaj itd.). Dijelovi su copy/paste Tipo, tak da su i zamjenski đabaleska...  :icon_thumright:
Ja bih na tvome mjestu Bravo 1.6 16V 100ks, isto troši brdo, al je lakši auto, i mašina robusna, nepoderiva... Metneš plin i voziš se đabe... Alfe su prva liga dok ne kupiš razvaljenu ili neodržavanu polovnu (a 80% ih je razvaljeno i neodržavano) pa počnu stvari jedna po jedna odlaziti u k.  :(
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2012, 20:12:44 SixPack »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #15 : 27 Listopad, 2012, 20:12:39 »
eo ko ima iskustva nek pise potrosnja me najvise zanima dali je istina to sto se prica da trosi 10 15 litara  :dontknow: meni zvuci nemoguce
9-12 litara po ZG

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Re: Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #16 : 28 Listopad, 2012, 19:42:17 »
eo ko ima iskustva nek pise potrosnja me najvise zanima dali je istina to sto se prica da trosi 10 15 litara  :dontknow: meni zvuci nemoguce
9-12 litara po ZG

da a ja sam isus =)

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #17 : 28 Listopad, 2012, 21:08:15 »
da čovjek nezna o kojem vi sad autu raspravljate, a da vidi o kakvoj potrošnji govorite rekao bi da raspravljate o bmw 328i ili audiu a4 2,4 ili neznam ni ja kojem autu. pa te alfe troše, a ne idu s obzirom koliko troše. auta 1,4 1,6 koje troši 12l gradske vožnje, nevidim svrhu tog auta  :dontknow:
zajedno smo skupa

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Re: Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #18 : 28 Listopad, 2012, 21:22:59 »
eo ko ima iskustva nek pise potrosnja me najvise zanima dali je istina to sto se prica da trosi 10 15 litara  :dontknow: meni zvuci nemoguce
9-12 litara po ZG

da a ja sam isus =)

Imao sam isti motor u 33jki (1,3 ajnspric tj. 1,4 kako su ga poslije nazvali, a isti motor). Trosio mi je toliko svih 14 godina koliko sam vozio tu Alfu

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Odg: alfa romeo 145 1.4 boxer
« Odgovori #19 : 29 Listopad, 2012, 09:37:46 »
Imao sam isti motor u 33jki (1,3 ajnspric tj. 1,4 kako su ga poslije nazvali, a isti motor). Trosio mi je toliko svih 14 godina koliko sam vozio tu Alfu

I nakon 14g. si odlučio kupiti neki koji manje troši ? :zubo:

da čovjek ne zna o kojem vi sad autu raspravljate, a da vidi o kakvoj potrošnji govorite rekao bi da raspravljate o bmw 328i ili audiu a4 2,4 ili neznam ni ja kojem autu.

Malo si pomiješao babe i žabe, odnosno povijesna vremena  :icon_biggrin:
U ono vrijeme je rijetko koji n/a "sportski dvoventilac" ili 16V sa MPi trošio manje, a tada su većinom prevladavali SPi ajnšprici i trošili su tek nešto manje, a performanse za teški k**ra*. Uzmi u obzir da su 2ventilske Alfe bez obzira na snagu dosta prigušene a k tome svaka je imala injektor po cilindru, a i tehnologija je s godinama napredovala pa su dolazili VVT, "varijabilni" usis, razni napredniji i bolji senzori, više se kompresija mogla dizati i blablabla, tak da su i automobili imali više snage a manju potrošnju, al opet je malo glupo i besmisleno uspoređivati motore i potrošnju od pred 15-20+ godina i ovu današnju, pogotovo kad znamo kolko je tehnologija napredovala, pa to je gotovo kao da uspoređuješ ondašnji TD sa jedva 80-90ks koji se jedva micao s mjesta i trošio 8-9lit. s današnjim JTD/TDi koji danas izvlače gotovo pa tada nezamislivih 100ks/lit. i troše 5lit. u jednoipol tonskim šasijama i naperu svaki n/a :icon_thumright:

Šta misliš da su ondašnji 325, 328, S4, Delta Integrale i slične jurilice trošile na kapaljku? Vozio sam ih ja par, 325 klasični EFi motor bez tih današnjih novih tehnologija i pi*darija, u petoj 90km/h otvorena cesta (lagana nizbrdica), cajger se jedva jedvice drži na 10-11 lit., otvoriš ga ful, nestane tam preko graničnika od 20lit., zakuca se dole u prazno, S4 monstrum na 4 kotača, 20-25lit. ak ga malo jače tjeraš, Golf3Gti ajme majko kolko je to pilo, a o VR6 da ne govorimo, XsaraVti također, a neku slabiju alternativu nisu imali, a danas je sve to prepolovljeno  :icon_thumright:

pa te alfe troše, a ne idu s obzirom koliko troše. auta 1,4 1,6 koje troši 12l gradske vožnje, nevidim svrhu tog auta  :dontknow:

Istina, slažem se, npr. bokseri su poprilično prigušeni + jako teško auto (tada najteži u klasi) = rezultira time što tvrdiš, ali onda baš i nisu imali neku "sportsku" alternativu ispod "GTi 16V" klase :icon_thumright:
Ak si tada htio sportski auto mogao si kupiti od svakog proizvođača jedino top model (onaj najjači)...
A danas, 15-20g. kasnije, normalno da nema svrhe voziti gore navedene aute, ali je tu zato plin za one s manjkom para  :icon_thumright: