Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51  (Posjeta: 4292 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« : 03 Lipanj, 2008, 01:29:37 »
 :help: Imam Areu 51 koja je sada prešla 12k km. Ide oko 60-65km/h, prije do 72 na ravnom naravno. Imam par problema koje bih htio riješiti i par pitanja za buduće.

Ostatak:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=7568.0


Problem no.1.
Otkad sam kupio skuter, ima dosta loš start, vrti se a ne kreće. Onda krene i ide ok. Nije neki presudan problema ali ako ima neko rješenje zašto ga ne riješiti.

Problem no.2.
Vozam se u zadnje vrijeme i primjećujem kako mi skuter ide lošije uzbrdo(pogotovo ako su dvoje na skuteru), i prije se osjetilo da usporava ali ne toliko. Probam se uspeti ne jedno strimije brdo(ulica je da ne ispadne da se penjem na Velebit) i dođem do pola i neide dalje. Druga SR-ka nema problema s uspinjanjem na brdo. Osjetim da se zaguši motor.

Problem no.3.
Skuter troši oko 5l, možda i malo više a nema neke bajne performanse, zašto?? Imam dojam kada dodajem gas da imam "lufta" na gasu. Dodam gas, okrenem ručicu do određenog mjesta i ide skoro maksimalnom brzinom, onda mi ostane skoro trećina gasa i okrenem do kraja, ide možda mrvicu brže a pravi virove u rezervaru.

Problem no.4.
Imam taj nesretni Giannelli Go(koji se razlikuje od onoga koji je danas pod tim imenom na njihovim stranicama) kojeg sam dobio kao neki poklon kad sam kupio skut (već je bio montiran gore), no nije da nešto ide pretjerano s njim. Da li taj auspuh samo mijenja original ili bi se dalo izvući iz njega.

Na njemu je 12 frga :( , dizna neznam koja je.

Sada je prešla određeni dio km pa me zanima što bi trebalo promijenit ili na što obratiti pažnju. Promjenjene su pločice na kočnicama i promjenjeni su valjčići, mislim da je stavljena neka srednja težina (nisam trenutno kod kuće pa nemogu reći točnu gramažu). Što promijeniti, što provjeriti i sl.

Pošto imam u planu za budućnost staviti jednom neki base kit (Malossi Sport ili TP Trophy), od čega početi nadogradnju?? Frga (koja), multivar, auspuh. Dijelovi bi trebali raditi dobro na serijali a kasnije i na tom base kitu ako je moguće. Šta nebude htjelo raditi na serijali čekat će u ormaru dok kit dođe. :help:
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj, 2008, 02:04:29 Area51 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #1 : 03 Lipanj, 2008, 01:49:08 »
ad 1) krene li polako cca 2 sekunde pa onda povuce ili se prevrti pa onda povuce?

za prvo lakse rolice i tvrdje opruge na kvacilo a za drugo teze rolice...

ad 2) rolice, centralni, remen... nesto od toga...

ad 3) stelanje karburatora

ad 4) dalo bi se izvuci uz odredjene rolice i tvrdje opruge na kvacilu... naravno trebalo bi i karburator postelati... provjeriti je li skinuta blokada sa njega ukoliko ju posjeduje...

preporuka je karb 17.5mm naravno uzmi multivar, uvijek dobro dodje...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #2 : 03 Lipanj, 2008, 01:49:54 »
Sto se starta i penjanja uzbrdo tice stavi lakse rolice i promijeni remen, ako ga nisi mjenjao i to bi trebalo rjesiti problem starta.

A kako planiras stavljati kit onda si mozes kupiti multivar i vecu frgu (17,5 ili 19 mm) koje mozes koristiti na seijali dok ne stavis kit.

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #3 : 03 Lipanj, 2008, 01:51:21 »
Sorry Mr J u isto vrijeme smo postali pa smo skoro isto napisali.  :toothy10:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #4 : 03 Lipanj, 2008, 01:54:20 »
ovo prvo lake rolice! 6,6 su serijske u vecini minarelija!
drugo postelaj karb i prijenos!
trece, isto do karba, vjerovatno preevlika dizna unutri! za serijalu stavi 64 diznu!
zamjena za serijski, vjerovatno malo protocnij! malo vise okretaja bi trebao s njime imat! nist posebno od spuha!


spuh, neki tipa leo vince RR (i za serijalu i za kit)
kit moze trofy ili malossi sport (potpuno su isti samo druga marka)
multivar ( i za serijalu i za kit)
19 karb ( za kit, za serijalu dosta 12)
ako imas viska novaca ona neki usis i kvacilo (malossi delta clutch)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #5 : 03 Lipanj, 2008, 07:52:15 »
Gianelli Go je zamjenski spuh kao Malossi Lion..

serijske rolice bi trebale odgovarati ili možda mrvu lakše..
treba to štelati, ak se ne kužiš sam u to, daj nekome tko zna..
osobno, ja bi kit vozio na tom spuhu, nebi izvuko max iz njega ali kak je recimo Chupsy vozio Replicu na Lionu, kaže da je super..

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #6 : 03 Lipanj, 2008, 15:40:24 »
ad 1) krene li polako cca 2 sekunde pa onda povuce ili se prevrti pa onda povuce?

za prvo lakse rolice i tvrdje opruge na kvacilo a za drugo teze rolice...


ovo je prvo.

ovo prvo lake rolice! 6,6 su serijske u vecini minarelija!

Koliko lakše, znam da ovisi o mnogim faktorima al ako su trenutne(iako nisam siguran, pogledat ću kad dođem kući) 6,6g, za koliko bi trebao uzet lakše.
Što se tiče federa, koliko tvrđe od serijskih, tj. koje federe??
Remen da tražim serijski(zamjenski) ili da tražim Malossijev?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #7 : 03 Lipanj, 2008, 15:57:03 »
stavi si izmedju 5,5 i 6gr rolice, bijeli malossi centralni, najmekse ili srednje tvrde opruge za kvacilo, provjerena kombinacija za minarelli lc, peglas sve serijale...
« Zadnja izmjena: 03 Lipanj, 2008, 16:57:17 SlowRider »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #8 : 03 Lipanj, 2008, 16:46:00 »
ne nisam ti napisao da uzmes lakse rolice nego da su tvoje sad prelagane ;) 6,6 stavi ako ti je serijski motor, ak ces zx stavljat gore onda stavi 4,6 rolice! ak ces stavit multivar isto komotno 4,6 rolice i najbolje mi se pokazao ljubicasti topov centralni!!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #9 : 27 Lipanj, 2008, 16:37:02 »
serijski remen za serijalu i remen novi je 16,5 mm

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #10 : 27 Srpanj, 2008, 15:28:00 »
Zamjenio remen i stavio rolice od 6 grama. Više se ne prevrtava i ljepše radi nego prije. Problem brda nisam uspio riješiti, čini mi se da je još izraženiji.  :dontknow: Čini mi se da ću morati malo osvježiti motor (karike i možda malo honerom poravnati). Nemam više inspiracije. Za koji dan ću rastaviti i kvačilo da vidim kakvo je stanje tamo ali to nebi trebalo imati veze s ovim.

Kada idem ubrdo nije da sad proklizava remen ili kvačilo već se mašina jednostavno tuši. Jebiga.

Prijedlozi i sugestije su dobro došle, samo da nije ono najgore a nebi trebalo biti, istek je 13000 prešao skuter, bilo je tu svašta al nije da je vožen bez ulja, filtera...

Offline boroperisic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cacak
  • Moj Skuter: Aprilia area 51
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #11 : 28 Srpanj, 2008, 08:26:15 »
Imam istu masinu. Prvo karike zameni pa sve ostalo radi, siguran sam 100%, i ostavi rolnice 6,6g, pa se javi.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #12 : 28 Srpanj, 2008, 09:42:24 »
Ma kakve karike na 12 tkm...to sto ne ide uzbrdo,to je vjerojatno zbog premekanog centralnog,probaj se malo s tim igrat...
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #13 : 28 Srpanj, 2008, 09:47:53 »
Ma kakve karike na 12 tkm...to sto ne ide uzbrdo,to je vjerojatno zbog premekanog centralnog,probaj se malo s tim igrat...

upravo, ako ga nije menjao verovatno je oslabio pa zato gubi uzbrdo!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #14 : 28 Srpanj, 2008, 17:08:40 »
Probat cu kupit tvrđi centralni. Da kupim malossi bijeli ili topov ljubičasti.

Što se tiče 6.6 gramskih rolica, skuter mi nebi mogao krenuti s mjesta kad se ugrije. Imao sam 4.0 koje su bile prelagane i prevrtavao je. Sada imam 6.0 i lijepo radi. Ne prevrtava i slično. Jedino nevoli brdo vidit. Juče se vozam lagano i primjećujem da mi se pati skuter dok dođem do 50. Kao da rolice ne padnu koliko bi trebale i skuter se pati na niskim okretajima. Poslije 50 dolazi na neke normalne okretaje.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #15 : 30 Listopad, 2009, 15:55:51 »
imas dosta posla najbolje ako neces kit izbusi cilindar na 41 i kupi novi klip i karike, uzmi multivar malossi cvenu ili bjelu oprugu malossi zute oprugice rolice negdje odprilike 6,5g karb 17,5 s diznom 64 i neki auspuh poput leo vince zx, tt, rr, tecnigas next-r, polini funky, malossi mhr replica....i motor ce ti ic nekih 90 km/h...i imat ce i start a vuc ce ko lud...moj savjet to sam ja prvo bio napravio sad vec imam i kit i svasta al za pocetak ti je ovo najpristupacnije i najjeftinije a bit ces zadovoljan a kasnije onda kit i to....

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #16 : 30 Listopad, 2009, 16:24:24 »
imas dosta posla najbolje ako neces kit izbusi cilindar na 41 i kupi novi klip i karike, uzmi multivar malossi cvenu ili bjelu oprugu malossi zute oprugice rolice negdje odprilike 6,5g karb 17,5 s diznom 64 i neki auspuh poput leo vince zx, tt, rr, tecnigas next-r, polini funky, malossi mhr replica....i motor ce ti ic nekih 90 km/h...i imat ce i start a vuc ce ko lud...moj savjet to sam ja prvo bio napravio sad vec imam i kit i svasta al za pocetak ti je ovo najpristupacnije i najjeftinije a bit ces zadovoljan a kasnije onda kit i to....

tema stara 1god.... :jerk: :rofll:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #17 : 30 Listopad, 2009, 16:34:01 »
imas dosta posla najbolje ako neces kit izbusi cilindar na 41 i kupi novi klip i karike, uzmi multivar malossi cvenu ili bjelu oprugu malossi zute oprugice rolice negdje odprilike 6,5g karb 17,5 s diznom 64 i neki auspuh poput leo vince zx, tt, rr, tecnigas next-r, polini funky, malossi mhr replica....i motor ce ti ic nekih 90 km/h...i imat ce i start a vuc ce ko lud...moj savjet to sam ja prvo bio napravio sad vec imam i kit i svasta al za pocetak ti je ovo najpristupacnije i najjeftinije a bit ces zadovoljan a kasnije onda kit i to....
stvarno treba zatuc neke likove  :laughing7:

da ima slican problem pa pita aj ok je,ali kad mu da odg nakon godinu i pol dana od zadnjeg posla :angry7:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #18 : 30 Listopad, 2009, 16:38:19 »
imas dosta posla najbolje ako neces kit izbusi cilindar na 41 i kupi novi klip i karike, uzmi multivar malossi cvenu ili bjelu oprugu malossi zute oprugice rolice negdje odprilike 6,5g karb 17,5 s diznom 64 i neki auspuh poput leo vince zx, tt, rr, tecnigas next-r, polini funky, malossi mhr replica....i motor ce ti ic nekih 90 km/h...i imat ce i start a vuc ce ko lud...moj savjet to sam ja prvo bio napravio sad vec imam i kit i svasta al za pocetak ti je ovo najpristupacnije i najjeftinije a bit ces zadovoljan a kasnije onda kit i to....
De sta pricas gluposti?  Ovo iznad...ja neznam...to nisu istine j*bote
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Minarelli par problema!! Aprilia Area 51
« Odgovori #19 : 30 Listopad, 2009, 16:40:37 »
De sta pricas gluposti?  Ovo iznad...ja neznam...to nisu istine j*bote
ja to nisam ni citao,jednostavno me ne zanima :laughing6: