Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?  (Posjeta: 17725 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #60 : 26 Lipanj, 2012, 08:26:11 »
be a man
be yourself

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #61 : 26 Lipanj, 2012, 08:57:09 »
Dakle zakljucak posta! Ne kupujte starke!!  :headbang: (svejedno je to u jednu ruku vrsta carapa  :dontknow:)

ali papirnate fejk lacoste patike sa krokodilom bez jezika su kuul?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #62 : 26 Lipanj, 2012, 19:47:31 »
da stefek, cool su

uber coool

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #63 : 28 Lipanj, 2012, 16:14:26 »
sve je to kome se kako i kad digne ili koja kad i koliko dobije......

naručivo sam stvari sa ebay-a od 0,01$ pa do 400$ i to ne ukupne sume već pojedinačne

bilo je situacija kad su me zvali zbog usranog usb blututa koji košta 5-6 kn jer takav proizvod nema, odnosno tog "oblika" (tj. nije bio u to doba) u našoj lijepoj našoj
isto tako i wifi kartice koje sam gledao po trgovinama i koštale su po 180 i više kn naručivao sam po 30-50kn izvana.... pozivali su me par puta davao sam po ko zna koliko puta 10,50 za poziv i uvijek sam bio u pravu i dobio sam sve proizvode bez carinjenja i PDV-a

imao sam prilike naručit i laserski printer u boji vrijednosti 399$ i samo se poštar pojavio sa pozivom na poštu da ga podignem jer ga on nemože na cindapu nosit, na kutiji pisalo USED i WON ON AUCTION 19,99$ tj ispod 160kn

majica, naočala, kapa, patika nemogu nabrojat koliko sam naručivao i sve je prolazilo bez carinjenja i oporezivanja, samo faking pozivi koji koštaju 10ipo kuna

jednostavno i kad su mi htjeli udarit porez i carinu sam im rekao da vrate proizvod prodavaču jer ga ja neću preuzet ili sam im rekao da mi ga daju na uvid i da ću ga pred njima razbit/poderat/uglavnom sjebat jer ako ga neću ja imat neće niko

imao sam jednu situaciju kad su me htjeli poslat na špediciju (plaća se usluga špedicije / 200kn po proizvodu + porez na cijenu koja je u HR  na taj proizvod + carina  od neznam kojeg postotka jer na informatičku robu je nulta stopa) zbog prevelike količine video igara za PS3 i zbog mogućnosti daljne preprodaje, ukupno 12 igara pojedinačne cijene ne veće od 160kn ukupne vrijednosti oko 850-900kn
izvukao sam se tako da sam im doneo sve račune sa PayPal-a na kojima je vidljivo da su sve igre jeftinije od zakonskog maximuma  i rekao sam da ćemo na sud ukoliko me pošalju na špediciju jer nigdje u zakonu ne piše koji je maximalan broj proizvoda koji smiješ naručit

uglavnom bilo je situacija kad sam ja bio na dobitku a nekad sam bio i živčan oko glupih poziva i straha od kojekavih poreza i carinskih plaćanja

kad i ako sam nekom naručivao uvijek sam rekao da si uzimam neku proviziju i da postoji mogućnost carine i PDV-a ali zasad niko nikad nije imao probleme jer su uvijek imali račun na kojem pisalo što se kupilo i koliko je koštalo
npr Sunglasses with holster ...... i nigdje ne piše koja je marka a ono fejk POLICE i uvijek je prolazilo bez dodatnih plaćanja

iako ima fora ako se naručuje iz zemalja EU nema se pravo udarat porez ili carina, neznam sad točno

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #64 : 28 Lipanj, 2012, 16:31:04 »
to je to, KARINA Osijek
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #65 : 28 Lipanj, 2012, 16:31:34 »


iako ima fora ako se naručuje iz zemalja EU nema se pravo udarat porez ili carina, neznam sad točno
ma šta ne ja naručio več za 3000kn dijelova iz njemačke za skuter,, na svaki i najmanji dijelić sam dobio carinu.... dok recimo iz kine il amerike nikad ništa nije išlo na carinu a roba bila i po 800kn..  kod mene sve kontra..   sad zadnje kaj sam kupio su 2 pišljiva zupčanika ( u getribi za skuter ) koštaju 200kn i na to sam dobio carine 158kn... di je tu logika.. nikad mi to nije bilo jasno.. a recimo kit za skuter kad sam naručio 600kn, koji je 3x skuplji od 2 zupčanika dobio sam 190kn carine??? da je meni vidjet taj cjenik il tablicu po kojoj se dere ta carina da im ga naguram u čmar taj lopovski... uglavnom opčenito iz europe kaj sam kupovo na sve je išla carina.. iz kine il amerike nikad ništa...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #66 : 28 Lipanj, 2012, 16:36:29 »
ma šta ne ja naručio več za 3000kn dijelova iz njemačke za skuter,, na svaki i najmanji dijelić sam dobio carinu.... dok recimo iz kine il amerike nikad ništa nije išlo na carinu a roba bila i po 800kn..  kod mene sve kontra..   sad zadnje kaj sam kupio su 2 pišljiva zupčanika ( u getribi za skuter ) koštaju 200kn i na to sam dobio carine 158kn... di je tu logika.. nikad mi to nije bilo jasno.. a recimo kit za skuter kad sam naručio 600kn, koji je 3x skuplji od 2 zupčanika dobio sam 190kn carine??? da je meni vidjet taj cjenik il tablicu po kojoj se dere ta carina da im ga naguram u čmar taj lopovski... uglavnom opčenito iz europe kaj sam kupovo na sve je išla carina.. iz kine il amerike nikad ništa...
ovo tvoje mi je nekako poznato iz mog zippo kolekcionarstva! sve iz europe ide na carinu a iz amerike nikad ni jedna pošiljka nije vidjela carinu!

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #67 : 28 Lipanj, 2012, 17:07:31 »
ma šta ne ja naručio več za 3000kn dijelova iz njemačke za skuter,, na svaki i najmanji dijelić sam dobio carinu.... dok recimo iz kine il amerike nikad ništa nije išlo na carinu a roba bila i po 800kn..  kod mene sve kontra..   sad zadnje kaj sam kupio su 2 pišljiva zupčanika ( u getribi za skuter ) koštaju 200kn i na to sam dobio carine 158kn... di je tu logika.. nikad mi to nije bilo jasno.. a recimo kit za skuter kad sam naručio 600kn, koji je 3x skuplji od 2 zupčanika dobio sam 190kn carine??? da je meni vidjet taj cjenik il tablicu po kojoj se dere ta carina da im ga naguram u čmar taj lopovski... uglavnom opčenito iz europe kaj sam kupovo na sve je išla carina.. iz kine il amerike nikad ništa...

koliko sam upoznat imaš carinu na kovine i metale, a vjerovatno i gledaju na masu paketa.... imao sam negdje link gjde se točno vidi na što ide carina a na što porez, uglavnom sa službene stranice Carine

mi u Os-u smo još dobri, čujem da je RI i ZG najgori što se uvoza robe u RH, kao da smo u EU

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #68 : 28 Lipanj, 2012, 20:14:50 »
koliko sam upoznat imaš carinu na kovine i metale, a vjerovatno i gledaju na masu paketa.... imao sam negdje link gjde se točno vidi na što ide carina a na što porez, uglavnom sa službene stranice Carine

mi u Os-u smo još dobri, čujem da je RI i ZG najgori što se uvoza robe u RH, kao da smo u EU
ma to mi tak ide na zivce,na kraju mi se nista ni ne isplati kupovat vani,dok platim carinu, za 20kn vise imam isto to u hr

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #69 : 31 Kolovoz, 2012, 17:18:24 »
zašto kupovat kopije?

evo meni su jednom nabili carinu, ali za ram memoriju, obuču sam kupovao, isto kao i majice i takve stvari, ali nisam kupovao falš.

Već je cijena bila dosta jeftinija nego kod nas, ali opet da se isplati, tipa nije 690 nego 450, što je realna razlika u cijeni kod nas i u americi za neke brendove.

ali sad da ideš kupiti naočale koje su kod nas  1300 pa uzmeš za 200, onda ono. znam dečka kojemu su nabili carinu i još neki dodatni porez do 800 kn. baš što se ove teme tiče.
Možda bi mu bolje bilo da je odmah kupio neke za 800 pa da su original. jer ray ban se razlikuje kod nas i u americi, kod nas je 1000 tam je 700. zbog manje marže i jer je njihov brend.
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2012, 17:28:10 Bero »

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #70 : 31 Kolovoz, 2012, 17:31:43 »
koliko sam upoznat imaš carinu na kovine i metale, a vjerovatno i gledaju na masu paketa.... imao sam negdje link gjde se točno vidi na što ide carina a na što porez, uglavnom sa službene stranice Carine

mi u Os-u smo još dobri, čujem da je RI i ZG najgori što se uvoza robe u RH, kao da smo u EU
ma to mi tak ide na zivce,na kraju mi se nista ni ne isplati kupovat vani,dok platim carinu, za 20kn vise imam isto to u hr

imaš carina.hr

Uglavnom vani se isplati kupovati samo ono kaj nema u hrvatskoj. ali neke stvari koje imaš i tu a razlika je 200 300 kn, onda bolje ovdje kupiti. jer na kraju ako ti nabe carinu, što ne znači da će je nabit. možeš proči još gore.

ja sam neke stvari kupio cijena je ista ko kod nas možda 100 kn razlika, ali nije bilo mog broja. na kraju sam platio 200 kn više,ali pošto sam to htio, nije mi bilo žao jer sam znao da u hrvatskoj toga nema

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #71 : 31 Kolovoz, 2012, 20:11:58 »
postoji neka opcija s otvaranjem postanskog pretinca u sloveniji. mislim da je 5 eura clanarina, a moze se do 1000 kn robe uzimat, jer kad prelazis granicu mozes imat do 1000 kn vrijednost da se ne carini! pisalo se o o tome na net hr ili index-u, pa koga vise zanima neka si progugla