Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VENTILVAR MINARELLI  (Posjeta: 7584 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #20 : 16 Svibanj, 2012, 14:14:18 »
al onda treba i to deklo stavit gore,jer sa serijskim deklom kruna zapinje za mehanizam kurble,onaj polumjesec
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #21 : 16 Svibanj, 2012, 14:18:58 »
udara sa strane kvačila i variomata.treba se malo poigrat sa brusilicom i onda može obično minarelli deklo...
lovac u mutnom team

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #22 : 16 Svibanj, 2012, 14:29:08 »
jako tesko,ja sam brusio navoj na radilici ali opet zapinje kad masina radi,uglavnom previse zajebancije oko toga lakse ju je promijenit
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline IvanRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 726
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bakar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: AGV Gp-1
  • MojSetup: Stage 6 sport pro,19,multivar...
  • MojSpuh: TPR top line
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #23 : 16 Svibanj, 2012, 14:47:30 »
Nije mi jasno kako to da je Malaguti napravio korak naprijed po pitanju hlađenja prijenosa na original Minarelli 49ccm mašini jer ja imam to hlađenje i to je super stvar za mene u 115+ kategoriji  :laughing7:

Ovakvo hlađenje:


ovo je nešto slično top performance deku, cijena mu je 100 eura  :glasses2:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #24 : 16 Svibanj, 2012, 16:31:03 »
a jesam se napatio sa tim minarelli blokovima dok nisam skužio da ima dužu radilicu i osovinu primara.sve radi tog dekla i hlađenja...

Jesi siguran za osovinu? Ja mislim da je primar isti ali je polutka sa zadnje strane deblja odnosno duža po sredini. Navoj na svakom minarelli primaru je uvijek puno duži tako da stanu i dvije one tanke 24 matice koje drže zvono, a na malagutiju sa dužom radilicom ta matica kad se zašerafi je bliže kraju navoja  :laughing7:


zato sa multivarom dođe u paketu dvije vrste podloške za minarelli baš radi tog malagutija...


Tako je majstore  :icon_thumright: Nisam to htio pisati jer nema veze sa temom ali istina je  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #25 : 17 Svibanj, 2012, 08:52:34 »
ma kakvo brušenje radilice?potrebno je samo krunu od kurble produbit i osovinu na koju dolazi skratit i riješen problem.ali onda opet nije u centru kad je razlika u primaru.mora baš da dude i radilica i primar od tog malagutija.
Horvat budem potražio baš sliku usporedbe dva primara ali uglavnom mislim da je razlika točno 5mm.što je i logično.a za ostale komponente mislim da je sve isto.
lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #26 : 17 Svibanj, 2012, 09:15:57 »
ma kakvo brušenje radilice?potrebno je samo krunu od kurble produbit i osovinu na koju dolazi skratit i riješen problem.ali onda opet nije u centru kad je razlika u primaru.mora baš da dude i radilica i primar od tog malagutija.
Horvat budem potražio baš sliku usporedbe dva primara ali uglavnom mislim da je razlika točno 5mm.što je i logično.a za ostale komponente mislim da je sve isto.

za radilicu sam siguran - točno 5mm je duža, ali za primar nisam. aj poslikaj baš da vidim sunce ti tvoje  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #27 : 17 Svibanj, 2012, 09:54:41 »
ima negdije slika u projektu.ali da sad ne tražimo.kad završim sa poslo uploudam...
lovac u mutnom team

Offline Tscoot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Malaguti
  • Moja Kaciga: MT
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #28 : 17 Svibanj, 2012, 10:58:09 »
Nije mi jasno kako to da je Malaguti napravio korak naprijed po pitanju hlađenja prijenosa na original Minarelli 49ccm mašini jer ja imam to hlađenje i to je super stvar za mene u 115+ kategoriji  :laughing7:

Ovakvo hlađenje:


u stvarno jbt.. protočan je!  :headbang:

Offline Tscoot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Malaguti
  • Moja Kaciga: MT
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #29 : 17 Svibanj, 2012, 11:10:24 »
Gle, minarelli osim što ima zatvoreni tip variomatika, još je i dihtungom zadihtan tako da temperatura dekla u vožnji može jedino rasti a ne padati da baš i klimu unutra ugradiš. Obavezno buši nešto na ulazu okolo kurble i iza okolo zvona, naravno na deklu, nemoj po bloku pobogu  :toothy3:

Stavio sam malagutija za primjer jer je to malo drukčiji minarelli dekl, odnosno ne samo dekl nego i radilica, variomat i distanca polutki pa ne paše na ostale minarellije  :laughing7: Ali to je to što bi trebalo svakom minarelliju koji nema to  :icon_thumright:

kao što sam već napisao: izbušio sam to odavno... jer ja već jako dobro znam da se to ne može hladit nikako drugačije... pitanje je bilo samo dali postoji bolji ventilvar od serijskog koji još jače puše i dali ste već imali iskustva s tim iz prve ruke, a ne nekakva nagađanja... po vašim odgovorima zaključujem da postoji nešto što ja tražim ali mi se ne isplati to kupovat...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #30 : 17 Svibanj, 2012, 11:54:20 »
ako se on grije i ti si izbusio onda nisi dobro obavio posao jer ti po prenosu tira vruci zrak umjesto hladni
da imas naprijed 3 rupe po cm 3 pri i 6 iza kuplung anemas frke nikakve i da nemas krilca na ventilvaru

Offline Tscoot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Malaguti
  • Moja Kaciga: MT
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #31 : 17 Svibanj, 2012, 12:26:17 »
ako se on grije i ti si izbusio onda nisi dobro obavio posao jer ti po prenosu tira vruci zrak umjesto hladni
da imas naprijed 3 rupe po cm 3 pri i 6 iza kuplung anemas frke nikakve i da nemas krilca na ventilvaru

skut za sada ide super... ja sam rupe napravio na početku i na kraju... pa evo da ponovim i to, znači rupe su od 1 cm.. 6 rupa na početku i 6 na kraju.... ja sam mislio za svaki slučaj stavit i bolji ventilvar iz razloga kad je vani +30 i kad pičiš uzbrdo 10 km...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #32 : 17 Svibanj, 2012, 16:47:33 »
dhorvat:


ovako je bilo kod mene i nikakvih problema po ljeti sa običnim remenom:
ljeto:


zima:


lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #33 : 17 Svibanj, 2012, 19:45:35 »
dhorvat:



Sam ti reko da je duži  :zubo:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #34 : 17 Svibanj, 2012, 21:06:03 »
Sam ti reko da je duži  :zubo:
ma kod mene sve nešto dugačko ;D
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #35 : 17 Svibanj, 2012, 21:43:37 »
skut za sada ide super... ja sam rupe napravio na početku i na kraju... pa evo da ponovim i to, znači rupe su od 1 cm.. 6 rupa na početku i 6 na kraju.... ja sam mislio za svaki slučaj stavit i bolji ventilvar iz razloga kad je vani +30 i kad pičiš uzbrdo 10 km...

Uzmi Hebo HRS, malo je jaći od serijskog kaj se propuha tiće, i ne ne treba šubler, vidi se od oka da je malo jaći, a i većeg je promjera :icon_thumright: A serijske je poželjno zamjenit jer recimo nakon par odvoženih sezona  zna dobit kanale dole kod bolcne pa se gube performanse... Hebo ima i bolje obrađenu površinu klizanja remena..bolji je kako god pogledaš, a za te novce nebudeš propal!

E da, i deklo se ne bušu skroz na skroz...mislim da je od Paje previše...onda se gubi protok a i oslabi se deklo totalno. A ne zaboravite da je deklo noseći dio bloka, probajte se voziti jedno vrijeme bez dekla, pređite prek rupa i slićno pa bute vidli kaj se bude dogodilo.

Valja izbušit kod samo kod zvona dole rupu za ispuh i napred kod varimata povadit ona dva gumena čepa, i to je dovoljno za početak. Dok recimo ak se stavi kvalitetno zvono, koje se samo hladi nije potrebno ni to. To je kaj se tiće BASE i MIDRACE setupa...HIGHEND je nešto drugo i oni koji ga imaju znaju kaj trebaju radit...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #36 : 17 Svibanj, 2012, 21:57:34 »
Uzmi Hebo HRS, malo je jaći od serijskog kaj se propuha tiće, i ne ne treba šubler, vidi se od oka da je malo jaći, a i većeg je promjera :icon_thumright: A serijske je poželjno zamjenit jer recimo nakon par odvoženih sezona  zna dobit kanale dole kod bolcne pa se gube performanse... Hebo ima i bolje obrađenu površinu klizanja remena..bolji je kako god pogledaš, a za te novce nebudeš propal!

E da, i deklo se ne bušu skroz na skroz...mislim da je od Paje previše...onda se gubi protok a i oslabi se deklo totalno. A ne zaboravite da je deklo noseći dio bloka, probajte se voziti jedno vrijeme bez dekla, pređite prek rupa i slićno pa bute vidli kaj se bude dogodilo.

Valja izbušit kod samo kod zvona dole rupu za ispuh i napred kod varimata povadit ona dva gumena čepa, i to je dovoljno za početak. Dok recimo ak se stavi kvalitetno zvono, koje se samo hladi nije potrebno ni to. To je kaj se tiće BASE i MIDRACE setupa...HIGHEND je nešto drugo i oni koji ga imaju znaju kaj trebaju radit...
po čemu si zaključio da radi veči propuh?veča krilca ili brojčano više ima?kakve vajde ako je večeg promijera ventilvar kad je variomat manjeg??
ne kažem da ne valja(možda nekima?)

to govoriš za deklo jer si probao vozit sa takvim deklom ili???
lovac u mutnom team

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #37 : 17 Svibanj, 2012, 22:32:00 »
ja sam par puta vozio bez dekla i nis nije bilo,iako svaki puta kad nesto prckam po prijenosu uvijek vratim deklo na mjesto barem na 2 sarafa,ipak je nekim dijelom on ''noseci'' dio bloka



btw imam ja hrs za prodat ako kome treba  ;D
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #38 : 18 Svibanj, 2012, 08:55:49 »
ja sam par puta vozio bez dekla i nis nije bilo,iako svaki puta kad nesto prckam po prijenosu uvijek vratim deklo na mjesto barem na 2 sarafa,ipak je nekim dijelom on ''noseci'' dio bloka



btw imam ja hrs za prodat ako kome treba  ;D
šta nisi reko da imaš---ja naručio  :toothy12:
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline Tscoot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Malaguti
  • Moja Kaciga: MT
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: VENTILVAR MINARELLI
« Odgovori #39 : 18 Svibanj, 2012, 09:34:10 »
dhorvat:


ovako je bilo kod mene i nikakvih problema po ljeti sa običnim remenom:
ljeto:


zima:




recimo da ja imam taj tvoj zimski na svom trenutno...
ali šta se tiče ovog tvog ljetnog... šta kad te uhvati pljusak? stigne unutra prodrijet voda, kad pršti od prednjeg kotača?