Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi paddock LC vodeno i zračno hlađenje? Neće da pali bez zalivanja  (Posjeta: 5072 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Kupovo bi rođak ovog skutera pa ga je dotjerao da ga pogledam s informacijom da motor neće da pali.
Prvo okrenem ključ,ništa,tražim aku ispod noga,nema,dignem sic kad tamo neki aku. Spojim na kablove,probam i alanser jedva okreće. Mislim se loš spoj pa spojim kablove dirket na alanser i on okreće kao sretan  :toothy11:
Verglam i verglam ne daje znakove, skinem filter zraka i zalijem ga i on upali pod punim gasom,pustim gas i moram držat kočnicu da motor ne ode. Bacim jedan krug gas prima i lamela dobro kliza. No dobro vratim se kući pustim gas, kad uđe u manje okretaje počne se gasit,malo gasa i opet radi. Ugasim ga i probam opet upalit neće,daje neke znakove života i radi ali samo pod alanserom,začepim rukom usis malo više znakova života ali bez alansera ništa. Zalijem ga opet pun gas i nakon malo muke upali
Skinuo sam karburator i sve očistio,propuho(iako i nije bilo prljavo) i primjetio da je pridubnica ima malu rupu i da nema crijeva za ulje(u rezervaru je mješavina)
Ali nema nikakve promjene
Oću da pogledam svjećicu kad ono priključak za gumištucnu za vodeno hlađenje????
Šta sad? Da nije živina to skinula i tako vozila? ALi ima tu i neki ventilator. Dakle to je pola pola ali ja nigdje na skuteru ne vidim mjesto za kiler,posudu vode,gumištucne ili bilo šta što ima veze sa vodenim hlađenjem,čak ni na plastikama nigdje nema proreza za zrak koji prolazi kroz kiler






Sada vjerovatno od pregrijavanja su tu karike i klip otišli pa mu treba više goriva i okretaja da upali?
I čitam da je teško naći dijelove za tu mašinu?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
skinuo sam cilindar da vidim stanje, nije loše,onako prolazno
Prije je već pukla karika ii nešto uletjelo kroz preljevni, na klipu nema oštećenja,dakle da je mjenjan
još moram skinut karike i ubacit u cilindar da vidim njihovo stanje, koliki zazor treba biti kada se ubace u cilindar?
Evo malo slika














Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
na 0.7-8mm se mijenjaju
jel to 50ccm? malo mi se čini veliki klip za 50ccm..
evo tu si pogledaj dijelove mašine.. kiler je pred ventilatorom on vuče zrak i hladi vodu..
http://www.easyparts.nl/showdrawing/657/35463/BE/0-968-1-m414-m1930-m657-s1932-d35463/Carters.html
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2012, 19:07:08 ivanm »

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
jel može bit do karika da ne pali bez zalivanja?
gornjoj kariki je zračnost 0.7,a dojnjoj 0.6
I jel može bez kilera normalno vozit i radit?

klip je 41 a cilidnar 49 cc
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2012, 19:45:39 Beneli »

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Ja računam da bi popravak trebao biti oko 400-500 kn
Klip,karike,taj set kvačila što kliza i još naće neki mali kiler uvalit ga tu,e sad bili mogo negdje nać(kupit) neka crijeva da ne budu original gumištucne? Neko obično crijevo što drži do 100°

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
pitanje je samo dal ćeš nać te dijelove.. to je skuter star 15 godina.
bez kilera ne smije bit.. to je normalni sistem vodeno hlađenje samo kiler nije pod maskom nego odma na mašini i ventilator puše direkt po jemu..

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
klip proizvodi meteor dakle to mogu nabavit
a kvačilo nebi se trebalo razlikovati od drugih mašina

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Imas makar mikro remen za vodenu na njemu ili i njega moras trazit ...

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
Al a ovo nekužim,jel to glava od zračnog hlađenja a cilindar od vodnog?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Imas makar mikro remen za vodenu na njemu ili i njega moras trazit ...
kako doći do njega na motoru?
Našao sam novo kvačilo, Stanko rules  :headbang:
Dvi stvari me dijele da krenem u popravak
Dali će vodena pumpa vrtit vodu i dali motor nije mogao paliti zbog toga što je zazor na karikama 0.7 i 0.6
Ja neznam šta bi još moglo zajebavat, jedino usisne lamelice? ALi na većim okretjaima je radio bez problema

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
treba pregledati semeringe, prirubnicu, karb očistiti i poštelati.. novu svječicu, itd itd..

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
magnet ima malo lufta gore dole  :angry9:
Koliko je posla promjenit ležaje i koja je cijena?
Kako da skinem magnet?
Gdje se tu radapcinger stavlja? Ima li neka seljačka metoda?
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2012, 18:32:38 Beneli »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
tu treba komplet generalka.. upitaj se isplati li ti se to?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
danas skidam mašinu dole i ide popola pa da vidimo stanje.
Kvačilo i klip su 250 kn,zvono ću malo na tokarskom skinut da ga poravnam, remen je u dobrom stanju, dali su rolnice potrošni materijal?
Kiler imam,još posudu za vodu moram nać.
Ležaji i semerinzi nebi trebali bit preko 100-150 kn


Dakle opet popravak nebi trebao ispasti preko 400 kn
To je na vagi dali to radit ili ne?
Ali on sad ima nekog 4 takt kineza koji je isto s dosta problema i bez papira i onda može radit zamjenu za ovog derbija s nadoplatom od 400 kn, + što je ovo derbi i + što ima papire. To je po meni glavni od razloga da se ulaže u ovo, jer bira manje zlo, tko zna kad će tog kineza prodati ili zamjeniti? Ja mislim da je to prilika
On je tog kineza platio 2500 kn, sada će uzet ovo i nadoplatit još 400 uložit još jedno 400, znači na kraju ga ovaj derbi izađe preko 3000 kn.Ali ja mu govorim da je izgubio 1000 kn čim je kupio tog kineza i da je ovo najbolji način da se kolko tolko izvuče

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
danas skidam mašinu dole i ide popola pa da vidimo stanje.
Kvačilo i klip su 250 kn,zvono ću malo na tokarskom skinut da ga poravnam, remen je u dobrom stanju, dali su rolnice potrošni materijal?
Kiler imam,još posudu za vodu moram nać.
Ležaji i semerinzi nebi trebali bit preko 100-150 kn


Dakle opet popravak nebi trebao ispasti preko 400 kn
To je na vagi dali to radit ili ne?
Ali on sad ima nekog 4 takt kineza koji je isto s dosta problema i bez papira i onda može radit zamjenu za ovog derbija s nadoplatom od 400 kn, + što je ovo derbi i + što ima papire. To je po meni glavni od razloga da se ulaže u ovo, jer bira manje zlo, tko zna kad će tog kineza prodati ili zamjeniti? Ja mislim da je to prilika
On je tog kineza platio 2500 kn, sada će uzet ovo i nadoplatit još 400 uložit još jedno 400, znači na kraju ga ovaj derbi izađe preko 3000 kn.Ali ja mu govorim da je izgubio 1000 kn čim je kupio tog kineza i da je ovo najbolji način da se kolko tolko izvuče
Uzevši u obiz sve opcije,bar če e voziti na reganom skuteru bez straha da ima problema s murijom. Samo opet nadoplata od 400kn pf previše če to ispast.

Offline File 80

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 616
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula-Zadar
  • Moj Skuter: sp 180,runner 50
  • MojSetup: polini malossi
  • MojSpuh: non catalysed
cilindar LC a glava AC  :icon_scratch: 
2t

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
i cilindar i glava su oboje i vodeno i zračno.
Još nešto kinez kad se krene kvarit to nema kraja, kada ovom zviznem generalnu najmanje će preć 15000 da mu ništa ne treba dirat

Dali su rolnice potrošni materijal?

Offline Road runner

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Luna,Bicilindrico
  • Moja Kaciga: Šrot nad šrotov
  • MojSetup: dvije mašine po 50ccm na bađi
  • MojSpuh: dvije grane
i cilindar i glava su oboje i vodeno i zračno.
Još nešto kinez kad se krene kvarit to nema kraja, kada ovom zviznem generalnu najmanje će preć 15000 da mu ništa ne treba dirat

Dali su rolnice potrošni materijal?

one prije svega ja ih svako malo mjenjam zamjeni i njih da poslje nemoraš opet raskapat nove su ti 50kn

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
mašina dole,razočaranje na razočaranje
nema mikro remena,semering stoji nakoso, magnet idalje ne mogu skinut  :angry7:
dali paše remen od piagio 50 cc?