Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preniski okretaji  (Posjeta: 1065 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
Preniski okretaji
« : 22 Travanj, 2012, 19:11:58 »
Radi se o skuteru Piaggioo NRG Power, 2006.god, 18000km.
Kroz zadnjih možda 1000km mi je postepeno počeo kretati (znači govorim o samom startu) na sve nižim okretajima, sad se vrti na cca 6000-6500 o/min.
Ako usporim na 30-40 km/h pa dodam gas skuter kreće ubrzavati već na 5000 o/min, što rezultira nastavkom gotovo jednolikog gibanja sljedećih par sekundi. Po zvuku se čuje da su okretaji daleko preniski, tek na 7000 o/min zvuči normalno. Nisam u zadnje vrijeme na skuteru radio ništa što bi za posljedicu imalo ovakav efekt (tipa druge rolice ili federe kvačila itd).

Zanima me, po vašem iskustvu, bi li ovi simptomi mogli biti posljedica centralnog federa na kvačilu koji je s vremenom mogao oslabiti?
Koji da feder stavim za probu umjesto postojećeg? Ima li netko serijski (malo korišten) viška?

Nemam nšta rađeno na skuteru, samo je spuh SC08- originalni je bio neki drugi. Ovaj je navodno bolji pa je stari vlasnik stavio. Možda je pritom stavio i drugi feder, šatro sportski a s duplo više km na grabači pa normalno da je mogao i oslabjeti.

Još jedna stvar je da na skuteru nešto kao malo zvoni- možda spuh (šanse za to su 70%) a možda i prijenos (25%).
E sad, jel se u tom auspuhu ima šta za raspast (katalizator možda, iako mislim da ga nema) ili nešto drugo? Zašarafljen je dobro, nije to.
Ako se zaštopao mogući su ovakvi simptomi, al opet, kad se razvrti ide skroz solidno, prek 9000 o/min i 80-85km/h.

Eto, ako je netko imao sličan problem ili sumnja na nešto, neka piše..
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #1 : 22 Travanj, 2012, 19:14:33 »
pozvakane suste i centrala iako na toj kilometrazi treba mjenjat sve u prenosu
znaci utezi, remen, mikroremen, centrala suste, klizaci

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #2 : 22 Travanj, 2012, 19:26:23 »
pozvakane suste i centrala iako na toj kilometrazi treba mjenjat sve u prenosu
znaci utezi, remen, mikroremen, centrala suste, klizaci

utezi (rolice)? promjenio prije manje od 2000km
remen? promjenjen na 15000km. koja je debljina minimalna da bi bio za zamjenu? osim debljine, on se i rastegne? to nemrem zmjerit, ali ne vjerujem da je za zamjenu nakon samo 3000km.
mikroremen- to ću sigurno promjeniti ako vidim da je prvi još gore, sigurnosti radi.
centralni je i po mojoj procjeni najvjerojatniji krivac za sve ovo pa ću staviti drugi, novi po mogućnosti.
klizaći su bili ok kad sam mijenjao rolice, kao novi, ali budem provjerio, znam da oni mogu biti uzrok zvonjave.. ali nije to taj tip zvonjave tak da vjerujem da su dobri.
zanimju me federi kuplunga, ona 3.. jel to isto hoće popustiti tako brzo? ne želim promjeniti 10 stvari koje su ok, samo tu jednu koja radi problem. skuter je redovno održavan pa zato i sumnjam na taj centarlni koji je naknadno stavljen 'jači' kod vlasnika prije mene.

obično radim sve sam ali kvačilo mi je prestegnuto i zadnji put kad sam probao skinut sam nešto potrgao (ne na skuteru), uglavnom samo zbog toga ću do servisa. koga preporučate u zapadnom dijelu Zagreba? Horvat na Črnomercu mi je blizu, jel pošten? za cijene ću ga nazvat sutra.
da još koga uzmem u obzir?
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2012, 19:50:37 Cage »
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #3 : 22 Travanj, 2012, 20:21:14 »
centrala i suste kuplunga prve riknu jer ih cjelo vrijeme temperatura kolje

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #4 : 22 Travanj, 2012, 23:01:37 »
centrala i suste kuplunga prve riknu jer ih cjelo vrijeme temperatura kolje

da, problem je izraženiji nakon 10-ak minuta vožnje nego kad ga tek upalim. valjda federi dodatno omekane kad se ugriju.

auspuh koji imam je SC 27, ne 08 kako sam ranije napisao. ima li taj SC 27 katalizator u sebi?
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #5 : 22 Travanj, 2012, 23:08:20 »
da, problem je izraženiji nakon 10-ak minuta vožnje nego kad ga tek upalim. valjda federi dodatno omekane kad se ugriju.


Klasicno rastezanje remena. Ne mozes tu puno pomoc osim stavljanjem kevlar remena. Pomoci si mozes sa laksim rolicama, ali jedino pravo rjesenje je kevlar remen

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #6 : 23 Travanj, 2012, 02:11:39 »
Lijepo ti je alfa rekao :icon_thumright:


prijenos se tu i tamo treba otvorit pregledat ocistit po potrebi zamjenit

i semeringe radilice bi bilo dobro pregledat :icon_thumright:

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Preniski okretaji
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2012, 01:46:51 »
Citat: Cage link=topic=67908.msg926382#msg926382
date=1335128497
da, problem je izraženiji nakon 10-ak minuta vožnje nego kad ga tek upalim. valjda federi dodatno omekane kad se ugriju.

auspuh koji imam je SC 27, ne 08 kako sam ranije napisao. ima li taj SC 27 katalizator u sebi?
znam da je tema starija, ali me zanima odgovor na ovo pitanje?
ovako izgleda
http://www.njuskalo.hr/image-big/motori-dijelovi/auspuh-skuter-slika-3030804.jpg
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP