Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!  (Posjeta: 3310 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pomagajte! Sve uredno, ispustio na odzracnik, ulio nvo, zatvonerio i nema šanse više da otvrdne, naravno ni ne koči. Kad pustam na odzracnik, lagano curi, nema zraka više! Što da radim?  J se s tie već 3 sata.

Hvala!

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #1 : 10 Travanj, 2012, 15:28:13 »
Pomagajte! Sve uredno, ispustio na odzracnik, ulio nvo, zatvonerio i nema šanse više da otvrdne, naravno ni ne koči. Kad pustam na odzracnik, lagano curi, nema zraka više! Što da radim?  J se s tie već 3 sata.

Hvala!

Jesi dobro odzracio ??

Otvoris gore onu posudu,izvadis gumu i ulijes ulje. Napumpas na rucicu i stisnes a drugom rukom sa kljucem odvidas naglo pipac za odzracivanje te postupak ponavljas. Moras pazit da ti ne nestane ulja u posudi jer onda povuce zrak pa moras ponavljat dok ga ne izbacis.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2012, 15:30:03 »
A kljucem ga samo cimnes,osjetit ces kad ti rucica propadne. Ne dugo drzat otvoren jer ce povuc zraka.
I nabijes neku gumu/cjevcicu na njega da ti ne strca po disku :)

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2012, 15:38:05 »
A,ovo je dobra stvar ali nisam vidio kod nas da ima za kupit  :dontknow:

http://www.louis.de/_30df56eca52b1ea5cd02f2b96bd35ec436/index.php?topic=artnr&artnr=10003261

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2012, 16:35:06 »
ako ne uspijes, prigledaj da ti nisu gumice na rucki otisle  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2012, 17:11:33 »
brenzu nije samo tak odzračit. Ljudi misle to je ko voda, popiješ čašu, natočiš drugu i ajmo dalje. Al to nije baš tako. Najbolje je stavit malo crijevo na odzračnik i potopit ga u ulje pa onda pumpat. Tako neće povuć zrak.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #6 : 10 Travanj, 2012, 17:21:39 »
brenzu nije samo tak odzračit. Ljudi misle to je ko voda, popiješ čašu, natočiš drugu i ajmo dalje. Al to nije baš tako. Najbolje je stavit malo crijevo na odzračnik i potopit ga u ulje pa onda pumpat. Tako neće povuć zrak.

Meni je prvi puta u zivotu kad sam to radio na motoru mi je trebalo dosta jer sam radio greske u postupcima.....
Danas kad skroz skidam celjusti i ispraznim sistem mi treba 5min  :icon_thumright: bilo to ajp,brembo....

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #7 : 10 Travanj, 2012, 17:56:42 »
I ja sam se neki dan je*ao s time i odustao odvezao lega majstoru da mu odzrači i tocka popiz*io sam od pumpanja vise bio..  :toothy9:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #8 : 10 Travanj, 2012, 22:52:17 »
I ja sam se neki dan je*ao s time i odustao odvezao lega majstoru da mu odzrači i tocka popiz*io sam od pumpanja vise bio..  :toothy9:

Malo je nedostajalo, ali sam skinuo kotač pa baš i nije bila opcija hhaha. Nakon pola sata pumpanja je uhvatio eno sada je sve ok. Naravno kako nije krenulo odma, počeo sam paničariti  :help:
Sa prednjom sam bio malo pametniji pa je to prošlo bez ikakvih posljedica.

Hvala svima na pomoći!  :notworthy:

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #9 : 10 Travanj, 2012, 22:58:32 »
Kod odzračivanja kočnice ne smije se pumpat ručica dok je otvoren odzračnik,tj.
stisne se ručica i odšarafi odzračnik da izađe tekućina i zašarafi i nakon toga pusti kočnica
ako se pusti kočnica prije nego zašarafiš odrzačnik onda povuče zrak i možeš 3 dana odzračivat.
To sam naveo jer možda krivo radiš,ja sam tako 1. put do nisam skužio. :icon_thumright:

Offline teddy4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: gilera
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: malossi mhr
  • MojSpuh: reza
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #10 : 10 Travanj, 2012, 23:01:33 »
kaj pricate vi covjece imo sam 10000000000 puta taj problem al stalan  :angry7: i kvaka je u toe da odsarafis pa zasarafis i ona druga 2 sarafa gore iza posude onaj kaj drzi lajtung i dole ispred kljesta kaj drzi lajtug  :icon_scratch:  i govorim ak se nece stvrdunt nakon duljeg vremena cirka sat il dva da ponavljas ozracivanje   :punicemi: :tstnd:
Teddy

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #11 : 10 Travanj, 2012, 23:09:29 »
kaj pricate vi covjece imo sam 10000000000 puta taj problem al stalan  :angry7: i kvaka je u toe da odsarafis pa zasarafis i ona druga 2 sarafa gore iza posude onaj kaj drzi lajtung i dole ispred kljesta kaj drzi lajtug  :icon_scratch:  i govorim ak se nece stvrdunt nakon duljeg vremena cirka sat il dva da ponavljas ozracivanje   :punicemi: :tstnd:

Sat ili dva.... :dontknow:
Otustanje sarafa koji drze lajtung..... :dontknow:

reci da se salis  ;D

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #12 : 10 Travanj, 2012, 23:15:34 »
lijepo ti skini tu čeljust (kočionu), i rastavi sve i dobro očisti, zna se uvuć prašine u cilindre u čeljusti pa ga to malo zajebava.....nema ni  kako bi Ava rekla pola sata ili 30 minuta....kad sve dobro očistiš sastavi nazad. i kad uliješ ulja u čašicu onda dolje na čeljusti na onaj odzračnik nabiješ crijevo i potopi u flašicu s uljem i pumpaj dok god ne prekine izbacivati mjehuriće na čašicu......i tada je odzračeno...ja tako radim uvijek i nikad ne pogriješim...  

sretno    ;D ;D

Offline teddy4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: gilera
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: malossi mhr
  • MojSpuh: reza
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #13 : 10 Travanj, 2012, 23:17:58 »
ocito se to nikom nije desavalo svi vi imate neke gilere ili aprilije yamahe itd. pa niste culi za te probleme ja i jos 2 frenda smo imali taj problem i deset ljudi sa iskustvom nije znalo kaj nevalja .....svi su govorili promjeni lajtung ili slicne spike i  frend kreno da ce mjenjat ....pa nakraju shvati da mu se neda i da ide na cugu i zasarafi natrag i 2 sata kasnije stisne i kocnica koci ko da je brembo  :laughing7:
Teddy

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #14 : 10 Travanj, 2012, 23:31:00 »
ocito se to nikom nije desavalo svi vi imate neke gilere ili aprilije yamahe itd. pa niste culi za te probleme ja i jos 2 frenda smo imali taj problem i deset ljudi sa iskustvom nije znalo kaj nevalja .....svi su govorili promjeni lajtung ili slicne spike i  frend kreno da ce mjenjat ....pa nakraju shvati da mu se neda i da ide na cugu i zasarafi natrag i 2 sata kasnije stisne i kocnica koci ko da je brembo  :laughing7:

Pa,mozda je bilo nesto zacepljeno,provrt na sarafu ili sl.
Uglavnom probaj tako odzracit par kocnica pa kad mi javis da si ih sredio u 5-10min ja cu prihvatit tvoju metodu  :icon_thumright:
Tako popravit/odzracit kocnicu je kao da te grom pogodi sa kisobranom kao onog elektricara za uskrs  :'(

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #15 : 10 Travanj, 2012, 23:35:37 »
lijepo ti skini tu čeljust (kočionu), i rastavi sve i dobro očisti, zna se uvuć prašine u cilindre u čeljusti pa ga to malo zajebava.....nema ni  kako bi Ava rekla pola sata ili 30 minuta....kad sve dobro očistiš sastavi nazad. i kad uliješ ulja u čašicu onda dolje na čeljusti na onaj odzračnik nabiješ crijevo i potopi u flašicu s uljem i pumpaj dok god ne prekine izbacivati mjehuriće na čašicu......i tada je odzračeno...ja tako radim uvijek i nikad ne pogriješim...  

sretno    ;D ;D

To je trebao ocistit obavezno ....nakupi se prljavstina na klipicima pa ne vraca plocice do kraja pa se zna dogodit da struzu po disku.
Skini celjust bez rastavljanja pa malo napumpaj da ti klipici izadju jer ih je onda lakse izvadit van.
Izvadis,ocistis pa vratis ..

Offline tomos-boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Cross
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #16 : 10 Travanj, 2012, 23:51:55 »
A,ovo je dobra stvar ali nisam vidio kod nas da ima za kupit  :dontknow:

http://www.louis.de/_30df56eca52b1ea5cd02f2b96bd35ec436/index.php?topic=artnr&artnr=10003261

kolega ima za kupit to kod nas ako si možda čuo za Auto dijelovi Tokić ja sam toga viđao tamo....cijena ne bih ti znao reći

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Pomoć! Kočnica se ne želi stvrdnuti nakon izmjene tekućine!
« Odgovori #17 : 11 Travanj, 2012, 08:48:36 »
bas sam jucer odrzracivao zadnju na dragsteru i j#bo se 2 sata, ostalo mi malo zraka gore kod posudice u lajtungu, naj#bo se ko majmun

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomo! Konica se ne eli stvrdnuti nakon izmjene tekuine!
« Odgovori #18 : 11 Travanj, 2012, 12:57:23 »
Bas sam to htio reci..
Ako je lajtung kojim slucajem malo vise od razine posudice mozes ozracivati koliko oces, no zrak ce uvijek ostati tu..
Trgo - Prijevoz RT