Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 50 vision - totalna prerada KOMENTARI  (Posjeta: 304893 )

0 Članova i 31 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #800 : 30 Prosinac, 2008, 16:41:48 »
Ajmo otkrit gdje je problem....

Robi, u kojem polozaju ti se nalazio gas kada je skut stao? JEsi se dugo vozio na odredjenom otvoru i onda je stao?


Inace, sada je potrebno dobro isprati blokove kako nebi bilo spene od klipa po lagerima radilice i lezaju klipnjace. Zapravo, idealno bi bilo zamijeniti lagere, ali najcesce je dovoljno i samo temeljito ispiranje
upalio sam skuter i odradio je svoje nekih 3-4 minute u leru, nakon toga sam se laganini vozio nekih 40kmh možda 2 kilometra onda sam dao gs i vozio se ne više od 65! točno na nadvožnjaku preko autoputa kod betonare klara se ugasio!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #801 : 30 Prosinac, 2008, 16:45:38 »
U trenutku kad se zgasio si imao full gas ili 3/4 ili 1/2?

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #802 : 30 Prosinac, 2008, 16:47:10 »
to ti je kad imas aluminijski kit koji je osljetljiv na sve klip je zgorel zbog pre malo benzina previse se zagrijaval cilindar iznutra i istopi se celo klipa to se desilo i cupsiju na runneru
0981674245

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #803 : 30 Prosinac, 2008, 16:48:55 »
guseni bi isto zacviko u toj situaciji
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #804 : 30 Prosinac, 2008, 16:49:10 »
to ti je kad imas aluminijski kit koji je osljetljiv na sve klip je zgorel zbog pre malo benzina previse se zagrijaval cilindar iznutra i istopi se celo klipa to se desilo i cupsiju na runneru

Kakve veze ima sto je kit aluminijski?
Nije se cilindar zagrijavao nego je najvjerojatnije zbog presiromasne smjese dolazilo do predpaljenja nakon kojeg je jos i svjecica lupala iskru i pojela klip.


Rjesenje je imati odgovarajucu smjesu NA SVIM OTVORIMA gasa (jer moze se to desiti i voznjom na 1/3 gasa), svjecicu odgovarajuce toplinske vrijednosti, upotreba dovoljne oktanske vrijednosti benzina itd.

Pretpostavka je da je sve ispravno i da se ne radi o falsh zraku (ostecenja prirubnice, semeringa radilice i sl)



@ Robi:
Klipic 40 bi malo oboratio smjesu na otvorima gasa do 1/3 jer je tu igla W7 dosta siromasnija od W16 koju trenutno imas, tako da ti ona nebi pomogla.
Ali bi ti (igla W7) dopustila upotrebu vece glavne dize bez da skuter puno trosi i da trokira na malim i srednjim otvorima gasa.


Nadam se da ti je zacvikao bas na full gasu jer je onda najlakse rijesiti stvar - veca glavna diza, ali ako je zacvikao na pola ili manje gasa, onda je problem vjerojatno u nekom kvaru (falsh zrak i sl) jer je to sa iglom W16 (skoro) nemoguce
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2008, 16:54:01 3alfa3 »

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #805 : 30 Prosinac, 2008, 16:51:44 »
gusani klip se nebi istopio drugi materjal pukla bi prije karika
0981674245

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #806 : 30 Prosinac, 2008, 16:53:59 »
alfa svječka je bila NGK 7 gore tak da je vjerojatno to uzrok
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #807 : 30 Prosinac, 2008, 16:54:33 »
alfa svječka je bila NGK 7 gore tak da je vjerojatno to uzrok

uf...
i to na zracnjaku....

Njemu 10 treba.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #808 : 30 Prosinac, 2008, 16:55:50 »
a jbg,stvarno ne znam ko mu je preporučio stavit tu svječu.....al 100% da je zbog toga
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #809 : 30 Prosinac, 2008, 16:57:30 »
to su takve gluposti o svjecicama svaka baca istu iskru a ostalo su gluposti samo je razlika u brzini i iskre
0981674245

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #810 : 30 Prosinac, 2008, 16:58:26 »
Robertov skuter je prosao najvece vrucine i put do Grobnika, ali je tada bila 9-tka svijecica.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #811 : 30 Prosinac, 2008, 16:59:33 »
to su takve gluposti o svjecicama svaka baca istu iskru a ostalo su gluposti samo je razlika u brzini i iskre

Molim te da ne kometiras stvari koje (ocito) ne razumijes.
Toplinska vrijednost svjecice je sposobnost da ona odvodi temperaturu prihvacajuci je na sebe. "Pretopla" svjecica je u 99,99% slucajeva razlog rupe u klipu.
Prehladna svjecica je prehladna u smislu da se na njoj nakupljaju ostaci smjese koje se svejcica ne moze rijesiti obzirom da joj je temperatura premala da bi ih sagorila.

Svejcica prave toplinske vrijednosti je ona koja je sposobna da se sama cisti od tih naslaga, a da nije pretopla kako bi samom svojom temperaturom zapalila smjesu prije nego baci iskru, jer iskra je ta koja mora paliti smjesu, a ne sama temperatura pregrijane svjecice.
Kada takva, pregrijana svjecica zapali smjesu, slijedi jos i iskra koja lupi u prazno i topli klip ko da je od putra
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2008, 17:02:43 3alfa3 »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #812 : 30 Prosinac, 2008, 17:00:17 »
da aprilia top bolje šuti neg da lupaš gluposti

evo na slici se točno vidi....da je smjesa bila siromašna bilo bi tragova topljenja klipa prema ispuhu,ovak i izgleda kao rupa zbog krive svječe


The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #813 : 30 Prosinac, 2008, 17:03:33 »
slobodno ti velim da neznas jel svijecica nije tome uzrok to se pregrijalo i svijecica nemre nikak bit uzrok ako je napravil pun k kilometri s tom svijecicom i nije se to dogodilo kad si tak mametan onda vani je hladno dobiva ledeni zrak i dobije vise kisika vece je zagrijavanje a ima vise kisika a manje benzina jel je jaca eksplozija dok je hladan zrak zato ne trabunjaj ok
0981674245

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #814 : 30 Prosinac, 2008, 17:05:11 »
U trenutku kad se zgasio si imao full gas ili 3/4 ili 1/2?
pa nisam siguran ali mislim da nije bilo više od 1/2 gasa a manje svakako ne!
hac mi govori da stavim ngk 9 ti govoriš 10, šta je sada točno?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #815 : 30 Prosinac, 2008, 17:05:32 »
sory ljudi što upadam.jel dovoljno za trompy zračnjak zimi svječica ngk 9 a ljeti 10 je to ok.
lovac u mutnom team

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #816 : 30 Prosinac, 2008, 17:05:59 »
@hac:

moguca je ovakva slika klipa i sa ispravnom toplinskom vrijednosti svejcice ukoliko je smjesa (puno) presiromasna. Zbog razvijanja visokih temp. uslijed nedovoljnog hladjenja smjesom, dolazi do prijevremene eksplozije nakon koje slijedi ikra pa je rezultat isti.
ali ako je koristena svjecica (cak) 3 broja premalo, nema se tu sta diskutirati jer je jasno ko dan da je svjecica krivac

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #817 : 30 Prosinac, 2008, 17:08:21 »
U trenutku kad se zgasio si imao full gas ili 3/4 ili 1/2?
pa nisam siguran ali mislim da nije bilo više od 1/2 gasa a manje svakako ne!
hac mi govori da stavim ngk 9 ti govoriš 10, šta je sada točno?

Po ljeti svakako 10, a po zimi bi moglo i sa 9-tkom.
Ako ti se sa 10 nebi po zimi nakupljalo ulja na svjecici, tj. ako bi se ona dovoljno kvalitetno samocistila, vozi sa 10 cijelu godinu
9 je OK za slican setup, ali vodom hladjeni.

Sa pravilno postelanim karbom i mjesavinom ulja/benzina koja nije prevelika, svjecica 10 bi morala biti dobra cijelu sezonu.


P.S.
Nije kraj svijeta. Mogao si (na primjer) platiti kaznu za prebrzu voznju koja bi kostala i vise od ovoga, kao i 100 drugih nacina da ostanes bez 500tinjak kuna. Znam da ti sada nije ugodno na samu novu godinu imati neplanirani trosak, ali sto je - tu je. Moglo je i gore.
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2008, 17:11:43 3alfa3 »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #818 : 30 Prosinac, 2008, 17:10:09 »
9 preko zime,10 prek ljeta.....mislim da ti piše i u uputsvu za MHR replicu 9/10 svječka

alfa definitivno je svječka......ovak po slici ja sam imao par slučajeva baš zbog smjese .....drukčije klip izgleda, bude veča površina zahvačena topljenjem obično od sredine prema ispuhu i vrh klipa prema ispuhu bude stopljen do karike
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Luna 50 vision - totalna prerada
« Odgovori #819 : 30 Prosinac, 2008, 17:12:52 »
U trenutku kad se zgasio si imao full gas ili 3/4 ili 1/2?
pa nisam siguran ali mislim da nije bilo više od 1/2 gasa a manje svakako ne!
hac mi govori da stavim ngk 9 ti govoriš 10, šta je sada točno?

Po ljeti svakako 10, a po zimi bi moglo i sa 9-tkom.
Ako ti se sa 10 nebi po zimi nakupljalo ulja na svjecici, tj. ako bi se ona dovoljno kvalitetno samocistila, vozi sa 10 cijelu godinu
9 je OK za slican setup, ali vodom hladjeni.

Sa pravilno postelanim karbom i mjesavinom ulja/benzina koja nije prevelika, svjecica 10 bi morala biti dobra cijelu sezonu

ja sam imao preko cijele godine prvo na replici imao champion RN2C pa NGK BR9ES i tako na gusu i nikad problema i klip je bio cist ko suza sa laganom crnom prasinom po sebi koju obrises sa krpom.Po meni je desetka skroz nepotrebna i po ljeti a pogotovo po zimi.