Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa kvacilom...  (Posjeta: 10389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problem sa kvacilom...
« : 24 Ožujak, 2008, 16:24:08 »
Pozdrav,
Nedavno sam klincu kupio motorcikl marke MOTORHISPANIA Furia Cross 50 ccm (Minarelli AM 6). Motor je u pristojnom stanju ako se izuzme izvesni problem sa kvacilom. A on se sastoji u sledecem: Kada je kvacilo pritegnuto do kraja, a motor izgasen i u brzini, ne moze se gurati. Znaci da kvacilo ne odvaja dovoljno?  ??? Zatim, kada motor radi na leru prilikom ubacivanja u brzinu cuje se malo jaca buka, i tada motor naglo izgubi na obrtajima a ne retko se i izgasi. To me takodje navodi na zakljucak da kvacilo ne odvaja dovoljno! Nikakvo podesavanje sajle kvacila kod rucice nije pomoglo. Zanima me da li postoji jos neki nacin podesavanja ovog kvacila, ili se sve ovo desava kao posledica istrosenosti lamela, pa je kupovina novog kvacila neminovna?  :dontknow:

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #1 : 24 Ožujak, 2008, 18:03:53 »
To ti je normalno za takve motore! Moj bratic je imo kineski neki cross i ista stvar mu se dogodila. Nemres od toga ocekivat neku kvalitetu i dugotrajnost...

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #2 : 24 Ožujak, 2008, 18:55:48 »
To ti je normalno za takve motore! Moj bratic je imo kineski neki cross i ista stvar mu se dogodila. Nemres od toga ocekivat neku kvalitetu i dugotrajnost...

Ali nije u pitanju nikakav kineski cross... Radi se o spanskom proizvodjacu, a agregat je Minarelli Am6... :nono:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #3 : 24 Ožujak, 2008, 23:43:32 »
mislim da je kupnja seta za izmjenu kvacila neminovna...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #4 : 25 Ožujak, 2008, 15:04:12 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #5 : 25 Ožujak, 2008, 17:26:09 »
da su lamele otišle klizilo bi a tebi ne odvaja..
moguće je da je puko jedan feder onda ne odvaja skroz..
ili je napukla korpa (onaj dio u koji idu lamele)..
http://www.easyparts.nl/showdrawing/303/25075/b.way/0-968-1-m412-m1604-m381-m303-s1570-d25075/Clutch.html
ovo je za apriliju ali i tvoj vjerojatno ima slično..

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #6 : 25 Ožujak, 2008, 20:31:31 »
Kolega, puno hvala na ovoj adresi... Cena opruge je 2,43 eura, a korpe 227 eura.  :kipi: Nadam se da je u pitanju ovo prvo. Svejedno, dok ne otvorim necu znati...
Pozdrav

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #7 : 25 Ožujak, 2008, 21:11:56 »
ako mislis taj motor voziti duze (tj. sin da ga vozi duze vrijeme) onda ti je najbolje uzeti set taj koji si ti napisao, ali ako je korpa otisla onda je to puno skuplje...

btw, kada otvaras prijenos onda promijenis i lamele a ove stare ovisno o tome koliko su potrosene stavis za rezervu... (ako kvacilo nije tvrdo i ne klize lamele su dobre... )

Ja najprije sumnjam u opruge...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #8 : 25 Ožujak, 2008, 23:41:40 »
Sutra ili prekosutra cu otvoriti kvacilo... Naravno, javicu kakav je ishod. Uspeo sam da izguglam ovu adresu: http://www.2wheeler.dk/ManualAM6.pdf. Ovde su ljudi lepo objasnili da opruge ne bi smele da budu krace od 29,5mm. Znaci dovoljno je da bar jedna, iz nekog razloga popusti (zamor materijala, los kvalitet materijala, greska u termickoj obradi, ili jednostavno da je pukla) tada je logicno da ce se na toj strani lamele zakrivljavati i praviti problem.... :1think:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #9 : 26 Ožujak, 2008, 07:52:17 »
da, kuplung samo djelomično odvaja..

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #10 : 26 Ožujak, 2008, 22:46:08 »
Evo kako stoje stvari s kvacilom...
Definitivno motor nikada nije otvaran. Sve cetiri opruge su u dobrom stanju. Uopste nisam primetio nikakvo ozbiljnije ostecenje na celom sklopu. Na korpi postoje tragovi, na zlebovima u koje se zupce lamele, malo agresivnijeg da ne kazem grubljeg postupanja sa kvacilom. Bice da je prethodni vlasnik uzivao u propinjanju na zadnji tocak...  :kipi: Bilo kako bilo te deformacije odn. neravnine su sprecavale da se lamele nesmetano pomeraju i u korpi. Tako da su i kada ne treba ostajale zaglavljene u korpi. Pre ponovnog sastavljanja kvacila moracu sa finom turpijom te neravnine da zagladim. Zatim primetio sam da su lamele prilicno istrosene. Tako da su oni kanali na frikcionim oblogama lamela (ferodama) prilicno plitki. Da stvar bude gora napunili su se nekim talogom (verovatno od trosenja) tako da tu vise ulje nije moglo da zalazi. To je takodje uticalo da lamele ostaju suve i slepljene. I na kraju, ja sam napravio gresku koriscenjem neadekvatnog ulja. Naime, sipao sam Hipol 80 menjacko ulje. Sto je naravno greska.  :uff: Ovo ulje je mnogo gusce nego sto fabrika propisuje (10W30). Tako da je i to jedan od razloga zbog kojih su lamele ostajale slepljene...
       

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #11 : 27 Ožujak, 2008, 07:24:58 »
Ajde, sve u svemu dobro je, malo turpija, malo nove lamele, malo novo ulje, i vozi...  :icon_thumright:

:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #12 : 27 Ožujak, 2008, 09:50:13 »
i promijeni opruge sada...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline crab

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kvacilom...
« Odgovori #13 : 27 Ožujak, 2008, 14:46:32 »
Da... Valjda ce biti dobro. Videcemo za par dana, dok mi stigne roba...  :winking: