Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Poznate "marke" djelova  (Posjeta: 1388 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Poznate "marke" djelova
« : 29 Prosinac, 2011, 21:19:55 »
Pošto sam trenutno u potrazi za "potrošnim" djelovima skutera pa sam naišao na ove poteškoće jer sam tek od nedavno u ovim "vodama". Mislim da bi zbog svih nas novih ili neupućenih bilo dobro napisati jedan post sa potrošnim djelovima skutra i poznatim "markama" istih. Naprimjer ja uopće ne znam koje bih proizvođače gledao kad tražim rolice ili remen. Mogu samo nagađati i tražiti po netu. Nekim je to možda banlano ali počenicima je to problem Najlakše je otići u ovlašteni i uzeti tamo, ali to je možda i najskuplje a možda i nekvalitenije rješenje.   Pri tome ne mislim nužno na tunig isl.. Mene  u biti to ni ne zanima. Jednostavno me zanimaju aftermarket djelovi umjesto potrošenih orginala.

Recimo mene zanima :

remen : ... "taj i taj"..
rolice: malosi.. itd..
kvačilo: ....
ulje: ....
disk pločice : ....

Možda bi trebalo dati naglasak na djelove koji su dobavljivi kod nas u Hr..

Hvala.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #1 : 29 Prosinac, 2011, 21:24:12 »
sve ti to ovisi o cijeni, da li zelis samo bas zamjenu ili nesto sto imas mogucnost stelanja.. za koji je skuter i to... skuter ti je taj agility i trazis samo zamjenu za serijsko?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #2 : 29 Prosinac, 2011, 21:24:32 »
remen malosi kevlar,polini kevlar ,mitsuboshi,dayco svi ce oni biti dobri za serijalu
rolice malosi,polini itd sve je to isti rac
kvacilo malosi ,polini,stage6 ,top performance sve je to dobro
ulje neka polusintetika motul,silkolene,castrol,ipone sve su to vrh ulja
disk plocice braking,malosi ,ninja itd
« Zadnja izmjena: 29 Prosinac, 2011, 23:06:30 igor.sb »
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2011, 22:32:23 »
E upravo to..  meni konkretno treba za kymca agility city, ali koliko sam upućen od tih potrošnih djelova manje više neki brend postoji za većinu skutera tako da ne treba biti vezan za kymca.  Mislim da mnogi "amateri" tj. ljudi kao ja koje u biti ne zanima ništa osim da skuter ispravno radi imaju poteškoća gdje nešto pronaći. Lako je meni za auto. Odem do Tokića ili Auto Kreše i ako tamo nema, onda znam da ima jedino u ovlašenom. ALi kod skutera  nemam pojma odakle krenuti. Npr. bio sam u auto kreši i tražio filter za zrak i tip mi nije znao reći ima li ili nema. Praktički je očekivao da mu kažem koji brand i maltene kataloški broj. A ako on ne zna, ja znam još manje. Ne znam jel to tako uobičajeno ili je slučajno, ali htio bih izbjeći takvu situaciju. Bar da otprilike znam gdje da što tražim. Kasnije sam nabasao na RMS i skužio d oni imaju taj filter i da Auto Krešo ima djelove od RMS-a

Ovi par brandova su dobro polazište meni da znam odakle krenuti. Sad bar znam da tražim trgovine koje to drže i to je to.
« Zadnja izmjena: 29 Prosinac, 2011, 22:35:06 doms »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2011, 22:35:48 »
imas na forumu shop internet pa se sve naruci jeftinije nego kod nas...
a deny ti je rekao za marke  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #5 : 29 Prosinac, 2011, 22:46:39 »
Da vidio sam već shop.. nema baš kolliko sam vidio neki stvari za moj model, ali ako sam dobro skužio na upit se možda može dogovoriti. Hvala na savjetima.

Inače možda bi netko od vas koji znaju mogao napraviti ili dodati tako jedan popis u faq post da počenici znaju da ne ispituju ovakve stvari. Ideju sam pokupio sa drugog foruma o modelarstvu gdje se na taj nači početnicima omogući da znaju odakle da krenu. Svaka od bitnijih komponenti je ukratko opisana te su dodani proizvođači iste te preporuke za pojedine modele. 

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #6 : 29 Prosinac, 2011, 22:58:15 »
Od svih dijelova filter ulja bi svakako preporucio original. U par slucaja, doduse ne na skuterima, ali na malim 4t masinama (vanbrodski motori) sam imao probleme oko toga. Najvise se ocituje kao smanjeni pritisak ulja. E sada kako dalje bi to utjecalo na motor nebih pricao. I od onda uvijek samo orginalne filtere uzimam.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #7 : 30 Prosinac, 2011, 09:03:56 »
Filter za ulje u mom slučaju nije problem jer ima neki koji se samo pere, žičani. Nije izmjenjivi. Ja sam govorio u filteru zraka, ali dobro je i ovo znati za druge skutere.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #8 : 30 Prosinac, 2011, 10:25:41 »
auto krešo je prvenstveno firma koja se bavi auto dijelovima,ovo za skutere drže usput ajmo reć..
nisu bazirani na jednu grupaciju (ko npr zastupnik za kymco pa da ima samo za kymco skutere dijelove) tak da neznam kak bi mogel taj prodavač znat kakav je filter za tvoj agility jer ih ima još bar 100 vrsta samo tih filtera a di su drugi dijelovi.
ima onlajn katalog,nađes si dio koi trebaš,kraj njega je kod koi ima pročitaš i za 5 sekundi znaš jel ima nema kad bude bilo itd.
osim rms-a drže i brakig i dayco

kod nas se nebudeš usrećil sa mrežom aftermarket dijelova,ali zato tu je webshop i efz pa ga pitaš kaj te interesira.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Poznate "marke" djelova
« Odgovori #9 : 30 Prosinac, 2011, 12:08:18 »
Ok. Kužim ja to.. ja sam mislio da on može kao što mu dođem za auto i kažem Renault megane 1.6 2008g.. i to je to. On ima kataloge i potraži. U biti može on to isto napraviti i za skuter samo mu vjerojatno treba više vremena. Ja sam našao kasnije online i samo rekao kataloški broj. Kao što si uostalom i rekao. Samo u početku mi to nije palo na pamet. Mi koji nismo u Zagrebu smo dosta ograničeni sa trgovinama gdje ima opreme za motore. Praktički nula bodova. Čista egzotika. Ostaje jedino autokrešo i internet.