Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!  (Posjeta: 11116 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #20 : 22 Prosinac, 2011, 11:20:18 »
jesi probo ista sta sam ti ja napisao gore?
Evo frend mi danas posudio remen da vidim dal je do njega pa cu zajedno i to pogledat, te klizace mislis na one tri plastikice sto su na poklopcu od rolica?

Bas sad kad sam iso sastavljat filter zraka sam skuzio da mi je bila ona cjevcica sta ide iz njega u karb. izvucena van i moguce da mi je vuko sastrane zrak...
Imam filter spuzvu koja se stavlja na strojeve i dodavo sam sloj po sloj dok nisam doso do idealne mjere i samo uhvatio preko karburatora, leti ko lud al opet se ugusi na 35,
mozda sam vozio 200m ni tolko i skinem tu spuvnu a ona natopljenja bengom, nije mi jasno zasto mi tolko baca benge na karburator il to tako mora bit :dontknow:
« Zadnja izmjena: 22 Prosinac, 2011, 11:37:34 Rozario93 »
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #21 : 22 Prosinac, 2011, 15:04:44 »
Mora tako bit.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline perko_sr50

  • Tržnica : (+9)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški
  • bitna je tehnika, a ne kubikaza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: jet force c tech, je
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSetup: malossi mhr fuš <3 malossi sport
  • MojSpuh: gianelli rekord, leo vinc
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #22 : 22 Prosinac, 2011, 18:33:45 »
da mislim na one tri plastikice u variomatu, znalo se desit da popucaju i poklopac (čelični) pojede variomat sa strane i ne otvara do kraja.

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #23 : 22 Prosinac, 2011, 19:49:38 »
Evo ljudi uspio napravit motor ;D :icon_biggrin: :headbang: :blob10: :jumping: sve sam promjenio osim sustica i nista, gusio se na 35, i nakraju smo samo podmazali rolice i leti :toothy10: planiram uzet lakse za start i ja zadovoljan... Sad trenutno u brdo ide 60 nece vise, a ravnicu jos nisam pokuso i to na motoru se samo nalazi zx i rolice od polinia 6.0 sve ostalo je standard e sad nzm dal bi trebalčo ic vise ili manje :confused5: al po meni je to solidno.
Hvala svima na savjetima!!! :falafala:

E da neka kretencina mi isla grebat po znaku zx na spuhu i puko mi po varu :angry5: :angry5: :angry5: :angry5: aaaaaaa luuud sam :ludlud: :ludlud: :ludlud: :ludlud: :ludlud:
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #24 : 22 Prosinac, 2011, 20:29:21 »
Evo ljudi uspio napravit motor ;D :icon_biggrin: :headbang: :blob10: :jumping: sve sam promjenio osim sustica i nista, gusio se na 35, i nakraju smo samo podmazali rolice i leti :toothy10: planiram uzet lakse za start i ja zadovoljan... Sad trenutno u brdo ide 60 nece vise, a ravnicu jos nisam pokuso i to na motoru se samo nalazi zx i rolice od polinia 6.0 sve ostalo je standard e sad nzm dal bi trebalčo ic vise ili manje :confused5: al po meni je to solidno.
Hvala svima na savjetima!!! :falafala:

E da neka kretencina mi isla grebat po znaku zx na spuhu i puko mi po varu :angry5: :angry5: :angry5: :angry5: aaaaaaa luuud sam :ludlud: :ludlud: :ludlud: :ludlud: :ludlud:

drago mi je da si uspio rjesit problem  :icon_thumright: :icon_thumright:

a kakvih sve ljudi danas ljubomornih ima pa da bi takvo nesto napravili to je za nepovjerovat..  :sad3:
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #25 : 22 Prosinac, 2011, 21:36:25 »
To znači da je bio ultrajaki var XD

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #26 : 22 Prosinac, 2011, 21:46:06 »
To znači da je bio ultrajaki var XD
Hahahaha da da profesionalan  ;D
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #27 : 23 Prosinac, 2011, 03:26:32 »
I sta, samo si role podmazao? Cime?

Ce bit kakav projekt od tvog skutera? ;D
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #28 : 23 Prosinac, 2011, 10:30:34 »
I sta, samo si role podmazao? Cime?

Ce bit kakav projekt od tvog skutera? ;D
Da neces vjerovat sve sam promjenio i nije bilo pomaka, nakraju sam samo podmazo i leti, iskreno nzm s kojom masti frend mi iz firme dao neku, oni podmazuju aprate s time o.O
Evo jedan dan kad uhvatim vremena, ponovno zxa napravit malo poslikat, napokon stavit nove plastike jer me x-trail naguzio :icon_biggrin: imam stroj za izradu naljepnica pa malo ga poljepit i tako ;D
Evo i malo slikica kako je do sad izgledo  ;D



Sad se poslije nove godine bacamo na frendov motor, ukratko ima PGO-a i planiramo stavit drugu masinu, malo cu po forumu pronjuskat sta ima, raspitat se malo pa ide projekt :)

« Zadnja izmjena: 23 Prosinac, 2011, 10:32:32 Rozario93 »
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #29 : 23 Prosinac, 2011, 18:05:59 »
biće da si napokon oprao filter vazduha pa je od toga poleteo a ne od podmazivanja rolnica...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #30 : 23 Prosinac, 2011, 18:18:16 »
biće da si napokon oprao filter vazduha pa je od toga poleteo a ne od podmazivanja rolnica...
Ne ne nije do filtera zato jer sam ga tek kasnije stavio a do tad sam imo home made filte ;)
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline perko_sr50

  • Tržnica : (+9)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški
  • bitna je tehnika, a ne kubikaza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: jet force c tech, je
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSetup: malossi mhr fuš <3 malossi sport
  • MojSpuh: gianelli rekord, leo vinc
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #31 : 24 Prosinac, 2011, 16:41:17 »
variomat ti nije otvaro do kraja jer je vjerojatno bolcna zastekala unutra, sad si podmazo pa ide. kupi si multivar pa ces vidjet gušta vožnje. potezat ce do 90 bez frke

Offline unnamed

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • PcTrikovi portal o IT tehnologijama
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
  • Moja Kaciga: Held SEGANA
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Leovince zx
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #32 : 24 Prosinac, 2011, 17:30:39 »
o kakvoj se masti radi?
http://www.pctrikovi.com/ PcTrikovi portal o IT tehnologijama/

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #33 : 24 Prosinac, 2011, 19:04:06 »
variomat ti nije otvaro do kraja jer je vjerojatno bolcna zastekala unutra, sad si podmazo pa ide. kupi si multivar pa ces vidjet gušta vožnje. potezat ce do 90 bez frke
Mislio sam odmah na pocetku uzet al nisam imo para, kako se inace cjene krecu?? Kod nas su mi rekli da mi mogu narucit i cirka za dva dana je tu, cjena cca 550.
o kakvoj se masti radi?
Eh sad nzm koju trenutno imam, frend mi ju je dao iz firme, oni podmazuju aparate za gasenje s tim.
A sad kad budem stavljo novi remen i rolice stavit cu olma lis mg-2 odnosno litijevu mast.
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline perko_sr50

  • Tržnica : (+9)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški
  • bitna je tehnika, a ne kubikaza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: jet force c tech, je
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSetup: malossi mhr fuš <3 malossi sport
  • MojSpuh: gianelli rekord, leo vinc
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #34 : 24 Prosinac, 2011, 22:24:52 »
polovni dobar multivar oko 300kn, pase ti od bilo kojeg peugeota 50ccm  :icon_thumright:

Offline Rozario93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot jet force c-tech
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: ZX
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #35 : 26 Prosinac, 2011, 14:29:38 »
polovni dobar multivar oko 300kn, pase ti od bilo kojeg peugeota 50ccm  :icon_thumright:
A nis prvom priliko uzet ;D rade cu uzet novi imam neki peh sa kupnjom polovnih stvari :sad1:
...Oni su mali, ali su veliki... Odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali...Rijec je o Smart naravno <3 xD

Offline bojtan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #36 : 21 Ožujak, 2012, 23:42:29 »
Evo ljudi uspio napravit motor ;D :icon_biggrin: :headbang: :blob10: :jumping: sve sam promjenio osim sustica i nista, gusio se na 35, i nakraju smo samo podmazali rolice i leti :toothy10: planiram uzet lakse za start i ja zadovoljan... Sad trenutno u brdo ide 60 nece vise, a ravnicu jos nisam pokuso i to na motoru se samo nalazi zx i rolice od polinia 6.0 sve ostalo je standard e sad nzm dal bi trebalčo ic vise ili manje :confused5: al po meni je to solidno.
Hvala svima na savjetima!!! :falafala:



Pozdrav svima!

Vidim da je čovijek zadovoljan, pa reko da vas i ja zamolim za pomoć/ savjet/ informaciju.
Imam isti skuter, na kojem je sve serijski (skinuta je samo blokada variomata) 2008.g i ima 3000 km (ne vozim se puno :) ), uglavnom... prije tjedan dana mi je u vožnji puklo ono tanko gumeno crijevo koje iz grane auspuha ide u (nemam pojma kaj- neku crnu kutijicu)  :dontknow: motor prdi 3x glasnije... odrezal sam taj komadić cca 5 cm koje se podrapalo i nataknul ga nazad na cijev, ali nakon vrlo kratkog vremena se opet poderalo. Čini mi se da je bilo napravljeno s greškom jer sama rupa nije bila u centru, nego malo pomaknuta, pa je gumeno "meso" na jednom dijelu bilo deblje a na drugom tanje i tu je pucalo. ZA prvu silu sam u dućanu auto dijelovima kupil neku gumenu cijev (za benzin) koja je pasala po dimenzijama, ali vidim da ona ipak ne podnosi tolko visoke temperature, makar me služi na kratkim rutama.
Znači... ako mi neko može objasniti za kaj ta cijev točno služi (da ju znam tražiti u servisu) i dali možda postoji koji drugi razlog zbog kojeg mi puca (osim toga da je izgleda napravljena s greškom), možda se kaj zaštopalo, ili....
laik sam po tom pitanju, pa vas molim za toleranciju.
E i još jedna stvar, kod kretanja s hladnim motorom , skuter se malo "nećka" (lagano trokira i ko da mu remen proklizava/jedva se pokreće i trese) to traje nekih 20-50 metara i dalje ide normalno (remen mi se ne čini poderan, ali ne znam točno kakav i treba biti) Hvala!

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Peugeot Jet Force 50 C-Tech MOLIM POMOC!!!!
« Odgovori #37 : 22 Ožujak, 2012, 01:05:01 »
To crno cijevo, ti je za eko norme. Dovod zraka za katalizator. Mozes i bez toga kod nas na tehnickom.
Odrezi taj metalni komad na auspuhu, i zacepi ga cim blize grani auspuha, i onu drugu cjev, 2 cm prema cilindru isto tako, ako vec nisi. To je blokada. A crnu gumu mozes ostavit, ili izvadit kompletno, dovoljno ti je skinut deznu podnicu, i onaj plasticni trokut ispod rezervara.

Trokira ti dok je hladan, jer je original karburator, los. Prejaka mu je smjesa na srednjem otvoru. A nemoze se nista regulirat, jer nema tu mogucnost na igli.
Rjesenje bi ti bilo, kvalitetnija svjecica kao prvo. Ja sam stavio NGK iridium toplinske vrijednosti 7 (takva ti je i serijska). Ili jos bolje Dellorto karburator 17,5.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...