Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?  (Posjeta: 15806 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« : 19 Studeni, 2011, 00:03:14 »
Pošto se skidaju dole blokovi radi montiranje radilice zanima me jel je pametno pjeskarit blok, te ga zatim plastificirat??

Jel kod pjeskarenja treba skinut sve živo iz bloka, pošto meni nije bila namjera skidat semeringe getribe i getribu dole, jel kod pjeskarenja se oštete semeringi? Tj pital sam kolegu s foruma za staklarenje, jer veli da je staklarenje  puno pametnije kad je u pitanju aluminij?


I drugo, kad je blok gotov, jel ga je takvog moguče plastificirat a da se ne diraju kanali radilice, tj to kaj mora ostati tvorniči. Ili je bolje/pametnije poslje staklarenja to samo prešpricat sa kompresorom?

I kod staklarenja, jel treba zaštitit kanale ili se i oni mogu postaklarit pa ih kasnije smao malo zagldim sa vodobrusnim...


Ne znam, kolko je to dobro ili nije, a sigurno je to neko radil pa me zanima kaj treba zaštiti i kak?

 :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #1 : 19 Studeni, 2011, 00:06:55 »
Pošto se skidaju dole blokovi radi montiranje radilice zanima me jel je pametno pjeskarit blok, te ga zatim plastificirat??

Jel kod pjeskarenja treba skinut sve živo iz bloka, pošto meni nije bila namjera skidat semeringe getribe i getribu dole, jel kod pjeskarenja se oštete semerinZi? Tj pital sam kolegu s foruma za staklarenje, jer veli da je staklarenje  puno pametnije kad je u pitanju aluminij?


I drugo, kad je blok gotov, jel ga je takvog moguče plastificirat a da se ne diraju kanali radilice, tj to kaj mora ostati tvorniči. Ili je bolje/pametnije poslje staklarenja to samo prešpricat sa kompresorom?

I kod staklarenja, jel treba zaštitit kanale ili se i oni mogu postaklarit pa ih kasnije smao malo zagldim sa vodobrusnim...


Ne znam, kolko je to dobro ili nije, a sigurno je to neko radil pa me zanima kaj treba zaštiti i kak?

 :icon_thumright:
Staklarenje je bolje i finije za vidit..
Ako mislis pjeskarit blokove lezajeve i semeringe je dovoljno zastit al problem nastaje ako budes htio plastificirat
Plastificiranje se vrsi prahom koji se posle ispece,tak' da racunaj i na zamjenu semeringa i lezajeva

I kanale je ok pjeskarit malo i ostavit tako ako nisu duboke pore,mada ne bi trebale

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #2 : 19 Studeni, 2011, 12:08:39 »
dok se pjeskari obavezno sve van,lezajevi i semerinzi..
prasina i sitni pijesak koi pod velkim pritiskom dolazi u kontak t sa oovrsinom za vuce se svagdi...
sklopis motor i za par sto km ti sve prozuji fino..
ak radis to vec onda nek bu kak se spada  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #3 : 19 Studeni, 2011, 12:31:44 »
Da, da. Zato pitam, jer nemam razloga otvarat getribu, al očito bum moral...pa odmah i tam promjenit sve lagere i semeringe...

A kaj se plastificiranja tiče, kak to ide, jel dobro blok plastificirat?


E da, i jel se kanali radilice MORAJU zaštit ili se to more popjeskarit malo!

O kolko mm govorimo kod pjeskararenja, ili se skida i manje od mm?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #4 : 19 Studeni, 2011, 14:13:30 »
Da, da. Zato pitam, jer nemam razloga otvarat getribu, al očito bum moral...pa odmah i tam promjenit sve lagere i semeringe...

A kaj se plastificiranja tiče, kak to ide, jel dobro blok plastificirat?


E da, i jel se kanali radilice MORAJU zaštit ili se to more popjeskarit malo!

O kolko mm govorimo kod pjeskararenja, ili se skida i manje od mm?

nebi ti baš preporučil pjeskarenje bloka iznutra da ne dobiju dosjedi ležajeva..
ovisi kome buš nosil i jel bude to na fino pjeskareno (za plastificiranje ide inače grublje)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #5 : 19 Studeni, 2011, 14:14:31 »
zastiti sve ravne dosjede i unutrasnjost kanale itd
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #6 : 19 Studeni, 2011, 15:44:39 »
Da, da. Zato pitam, jer nemam razloga otvarat getribu, al očito bum moral...pa odmah i tam promjenit sve lagere i semeringe...

A kaj se plastificiranja tiče, kak to ide, jel dobro blok plastificirat?


E da, i jel se kanali radilice MORAJU zaštit ili se to more popjeskarit malo!

O kolko mm govorimo kod pjeskararenja, ili se skida i manje od mm?

males je platificira blok, nema sta bit stetno ali sve lager van i semeringejer su meni prozujali odma
ako nije tajna u koju bi boja plastificira?

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #7 : 19 Studeni, 2011, 17:34:46 »
males je platificira blok, nema sta bit stetno ali sve lager van i semeringejer su meni prozujali odma
ako nije tajna u koju bi boja plastificira?
danc00 sori kaj upadam u temu!

pitanje kolko kosta plastificiranje bloka?,ko to u zg radi? i isto to za staklarenje ko radi i di ? i kolko para

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #8 : 19 Studeni, 2011, 18:04:08 »
Evo @Dox-a sam pital za plastificiranje i staklarenje, pa će mi on to sa svojim djelovima odnesti kad on ide, kaže staklarenje-Novi Marof, a plastificiranje-Samobor!

Ja sam mislil odnesti ak ovo gore propadne tu u Lučko, sused mi radi blizu i kaže da on nekad nosi djelove sa posla pjeskarit kod Blaža, i da nema straha, da dobro rade! A za plastificiranje ti je malo prije Lučkog tj blizu su te radione, sve u Ježdovcu, Blažević. Znači pjeskarenje kod Blaža pa malo dalje plastificiranje kod Blaževića  ;D ;D

A za cijene ne znam, u ponedjeljak budem vjerojatno znal pa javim, blok, definitivno neću onda pjeskarit ak nemaju najfiniji pjesak, to bum ih još dodatno pital! Da mi ne skinu materijal pa kasnije moram bacit blok!

A mislim ga plastificirat u crno...

P.S- koji lageri i semering ide na getribu? Da pitam u Lageros?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #9 : 19 Studeni, 2011, 18:54:17 »
Evo @Dox-a sam pital za plastificiranje i staklarenje, pa će mi on to sa svojim djelovima odnesti kad on ide, kaže staklarenje-Novi Marof, a plastificiranje-Samobor!

Ja sam mislil odnesti ak ovo gore propadne tu u Lučko, sused mi radi blizu i kaže da on nekad nosi djelove sa posla pjeskarit kod Blaža, i da nema straha, da dobro rade! A za plastificiranje ti je malo prije Lučkog tj blizu su te radione, sve u Ježdovcu, Blažević. Znači pjeskarenje kod Blaža pa malo dalje plastificiranje kod Blaževića  ;D ;D

A za cijene ne znam, u ponedjeljak budem vjerojatno znal pa javim, blok, definitivno neću onda pjeskarit ak nemaju najfiniji pjesak, to bum ih još dodatno pital! Da mi ne skinu materijal pa kasnije moram bacit blok!

A mislim ga plastificirat u crno...

P.S- koji lageri i semering ide na getribu? Da pitam u Lageros?

ja sam to radio na SP-u
nemas straha da ce ti otanjit blok, znaju oni kako se pjeskari aluminij, samo naglasi da ces poslije plastificirat i da ti rade sa finijim pjeskom jer ako je dosta hrapavo ne bude glatka povrsina kad se plastificira
kad se pjeskari krupnijim pjeskom onda je povrsina sjajnija tj vise svjetluca prema suncu, a to nije pogodno za plastifikaciju jer nece bit glatka, a kad se pjeskari finijim povrsina bude onak kao matirana tj vise nekako mutna (kad je aluminij u pitanju)

i btw blaz naplacuje mislim oko 100kn felgu opjeskarit (mislim da je malo puno :toothy12:), a blazevic oko 40ak-50ak kn po felzi to ti je onako odokativno i super napravi posao  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #10 : 25 Studeni, 2011, 21:55:02 »
Ovako, zval sam Blaževića i Colorplast za plastificiranje, i mislim da bum kod Blaževića to odnesel jer mi je odmah pored Blaž koji može ispjeskarit ako treba!

Za pjeskarenje bloka mi je Blaž rekel oko 100kn, a staklarenje 150kn. Ali nosim prvo kod Blaževića da mi vidi blok, jer je reko ak je u dobrom stanju da se bez brige može plastificirat...

Samo moram dobro zaštitit djelove koje ne želim plastificirat...


Ovak sad me zanima kaj da radim sa poklopcem magneta i vodene? Jel bolje to polirat ili također staklarit, pa plastificirat. Ja mislim da bi najljepše bilo ako mi je blok crni da poklopac bude poliran...

Pa jel se staklarenjem more dobiti sjaj ili to također samo izmatira pa moram popravit sa polirpastom?



I zanima me još, zvadil sam pumpu van i sve ljepo raskopal osim ležajeva, ak sve to zvadim bez da oštetim van jel se more to natrag složit, ili obavezno moram kupiti kit za reparaciju :icon_scratch:


Ako ništa, pumpu ću stavit na poklopac magneta i zašrafit, te bum odispod zaštitil ležajeve i nema šanse da staklo uđe...pa nebum moral reparirat, jer je pumpa kao nova...žao mi je to raskapt

Sutra vadim radilicu van pa vam slikam blokove da vidite u kakvom su stanju :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #11 : 25 Studeni, 2011, 22:43:07 »
Ovako, zval sam Blaževića i Colorplast za plastificiranje, i mislim da bum kod Blaževića to odnesel jer mi je odmah pored Blaž koji može ispjeskarit ako treba!

Za pjeskarenje bloka mi je Blaž rekel oko 100kn, a staklarenje 150kn. Ali nosim prvo kod Blaževića da mi vidi blok, jer je reko ak je u dobrom stanju da se bez brige može plastificirat...

Samo moram dobro zaštitit djelove koje ne želim plastificirat...


Ovak sad me zanima kaj da radim sa poklopcem magneta i vodene? Jel bolje to polirat ili također staklarit, pa plastificirat. Ja mislim da bi najljepše bilo ako mi je blok crni da poklopac bude poliran...

Pa jel se staklarenjem more dobiti sjaj ili to također samo izmatira pa moram popravit sa polirpastom?



I zanima me još, zvadil sam pumpu van i sve ljepo raskopal osim ležajeva, ak sve to zvadim bez da oštetim van jel se more to natrag složit, ili obavezno moram kupiti kit za reparaciju :icon_scratch:


Ako ništa, pumpu ću stavit na poklopac magneta i zašrafit, te bum odispod zaštitil ležajeve i nema šanse da staklo uđe...pa nebum moral reparirat, jer je pumpa kao nova...žao mi je to raskapt

Sutra vadim radilicu van pa vam slikam blokove da vidite u kakvom su stanju :icon_thumright:
Staklarenjem dobije sjaj kao da je nov blok,ako ti to odgovara onda znas na cemu si
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2011, 22:46:04 Miki-speedy-sm »

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #12 : 26 Studeni, 2011, 12:11:33 »
Ovako, zval sam Blaževića i Colorplast za plastificiranje, i mislim da bum kod Blaževića to odnesel jer mi je odmah pored Blaž koji može ispjeskarit ako treba!

Za pjeskarenje bloka mi je Blaž rekel oko 100kn, a staklarenje 150kn. Ali nosim prvo kod Blaževića da mi vidi blok, jer je reko ak je u dobrom stanju da se bez brige može plastificirat...

Samo moram dobro zaštitit djelove koje ne želim plastificirat...


Ovak sad me zanima kaj da radim sa poklopcem magneta i vodene? Jel bolje to polirat ili također staklarit, pa plastificirat. Ja mislim da bi najljepše bilo ako mi je blok crni da poklopac bude poliran...

Pa jel se staklarenjem more dobiti sjaj ili to također samo izmatira pa moram popravit sa polirpastom?



I zanima me još, zvadil sam pumpu van i sve ljepo raskopal osim ležajeva, ak sve to zvadim bez da oštetim van jel se more to natrag složit, ili obavezno moram kupiti kit za reparaciju :icon_scratch:


Ako ništa, pumpu ću stavit na poklopac magneta i zašrafit, te bum odispod zaštitil ležajeve i nema šanse da staklo uđe...pa nebum moral reparirat, jer je pumpa kao nova...žao mi je to raskapt

Sutra vadim radilicu van pa vam slikam blokove da vidite u kakvom su stanju :icon_thumright:

a gledaj, pjesak ili staklo ce se uvuc di ti najmanje pada na pamet, tako da zaboravi da ces to moc zastitit, pripremi odma lezajeve i semeringe za zamjenu

ovisi sta ti hoces kakav da ti bude poklopac magneta, da bude poliran ili staklaren, iako meni osobno nema smisla da je poliran ako nista drugo nece bit polirano (ja bi sve u crno, obozavam crnu boju :toothy12:)

sta se pumpe tice mozes zaboravit ako se pjeskari da ce semering ostat, jer kad se plastificira to je temp od oko 150°C pa sumnjam da ce to semering prezivit i poslije radit kako treba, tako da odma pripremi bar semering ako ne i kompletnan reparaciski set
mozes ti pokusat i vratit stari semering ako nije ostecen, ali je pitanje oce pustat odma, ili za nekoliko tisuca km ili ce bit ok (u sta cisto sumnjam :icon_thumright:)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #13 : 26 Studeni, 2011, 12:47:05 »
Ovak sam ja mislil,

blok staklarit pa plastificirat u crno, to sigurno, blok bude goli tak da tu nema brige, pslje ga minivašem isperem i viola.

Nego sam poklopac pumpe mislil samo staklarit, pa kasnije izpolirat ručno da se sjaji, al s tim da kod staklarenja zaštitim dobro, jer ak znaš kak taj poklopac izgleda videl budeš da nije nemoguće, pošto ako začepim silikonom ili plutom one dvije rupe na samoj pumpi a od ispod nemre kak pijesak doći u ležaj, ak je poklopac poklopljen na stol, al za svaki slučaj ja još ležaj zaštitim sa piktrakom i onom ducktrakom...

Samo ne znam kak bu išla ta kombinacija CRNO+CROM ili CRNO+CRNO, jer da ak plastificiram pumpu set za reparaciju mi ne gine...ide to na 250°c...

Tak da me ta kombinacija brine :toothy11:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #14 : 26 Studeni, 2011, 13:07:16 »
Ovak sam ja mislil,

blok staklarit pa plastificirat u crno, to sigurno, blok bude goli tak da tu nema brige, pslje ga minivašem isperem i viola.

Nego sam poklopac pumpe mislil samo staklarit, pa kasnije izpolirat ručno da se sjaji, al s tim da kod staklarenja zaštitim dobro, jer ak znaš kak taj poklopac izgleda videl budeš da nije nemoguće, pošto ako začepim silikonom ili plutom one dvije rupe na samoj pumpi a od ispod nemre kak pijesak doći u ležaj, ak je poklopac poklopljen na stol, al za svaki slučaj ja još ležaj zaštitim sa piktrakom i onom ducktrakom...

Samo ne znam kak bu išla ta kombinacija CRNO+CROM ili CRNO+CRNO, jer da ak plastificiram pumpu set za reparaciju mi ne gine...ide to na 250°c...

Tak da me ta kombinacija brine :toothy11:
Mislim da ti je lakse polirat pumpu u kombinaciji desol-smirgla-kreda

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #15 : 26 Studeni, 2011, 14:52:21 »
Mislim da ti je lakse polirat pumpu u kombinaciji desol-smirgla-kreda

djelimo misljenje  :icon_thumright:

Ovak sam ja mislil,

blok staklarit pa plastificirat u crno, to sigurno, blok bude goli tak da tu nema brige, pslje ga minivašem isperem i viola.

Nego sam poklopac pumpe mislil samo staklarit, pa kasnije izpolirat ručno da se sjaji, al s tim da kod staklarenja zaštitim dobro, jer ak znaš kak taj poklopac izgleda videl budeš da nije nemoguće, pošto ako začepim silikonom ili plutom one dvije rupe na samoj pumpi a od ispod nemre kak pijesak doći u ležaj, ak je poklopac poklopljen na stol, al za svaki slučaj ja još ležaj zaštitim sa piktrakom i onom ducktrakom...

Samo ne znam kak bu išla ta kombinacija CRNO+CROM ili CRNO+CRNO, jer da ak plastificiram pumpu set za reparaciju mi ne gine...ide to na 250°c...

Tak da me ta kombinacija brine :toothy11:

i jedna i druga kombinacija su super, ali mi je premalo ako ce samo poklopac bit poliran

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #16 : 26 Studeni, 2011, 14:59:23 »
Onda, sve skupa na staklarenje pa na plastificiranje, pa kad je crno nek je crno :icon_thumright: Deklo+blok+vodena+fergazer sve u crnom...javim kaj sam riješil u ponodjeljak :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Groš

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sv.Ivan Zeli
  • Moj Skuter: RS 125,Trigger 50
  • Moja Kaciga: held
  • MojSetup: Serijala otvorena 22 kw
  • MojSpuh: serijala otvorena
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #17 : 26 Studeni, 2011, 15:40:46 »
Tata mi se bavi vec 24 godine s pjeskarenjem...i mogu ti rec par stvari ako te kaj zanima...pjeskario je vec groo blokovaa od puno vecih motora a i od skutera..i definitivnoo trebas izvadit sveee...semeringe..ležaje..jer kod pjeskarenja pijesak ti izlazi pod pritiskom i zavuce se di se nemožeš ni nadat osim togaa ti i razdere semeringe..al zato ocistii sveee zivooo..do cistog aluminijaaa!! vecinaa ljudi kome je pjeskario blokovee..prešpricali su ih bezbojnim lakom...iii blokovi su bili ko iz ducana i kaj se ticee čišćenja puno je lakšee..a i imiran si najmanje 10 godinaa...naravnoo ako želiš da bude stoo finija podloga pred lakiranjee pjeskari se sa finijim pijeskom(manje gradacije).a ako ideš na plastificiranje može se ii grubljim pijeskom tada se i plastifikacija lakše prima..
Pjeskarenje blokova,spuhova,rami,felgi itd...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #18 : 26 Studeni, 2011, 17:13:10 »
Tata mi se bavi vec 24 godine s pjeskarenjem...i mogu ti rec par stvari ako te kaj zanima...pjeskario je vec groo blokovaa od puno vecih motora a i od skutera..i definitivnoo trebas izvadit sveee...semeringe..ležaje..jer kod pjeskarenja pijesak ti izlazi pod pritiskom i zavuce se di se nemožeš ni nadat osim togaa ti i razdere semeringe..al zato ocistii sveee zivooo..do cistog aluminijaaa!! vecinaa ljudi kome je pjeskario blokovee..prešpricali su ih bezbojnim lakom...iii blokovi su bili ko iz ducana i kaj se ticee čišćenja puno je lakšee..a i imiran si najmanje 10 godinaa...naravnoo ako želiš da bude stoo finija podloga pred lakiranjee pjeskari se sa finijim pijeskom(manje gradacije).a ako ideš na plastificiranje može se ii grubljim pijeskom tada se i plastifikacija lakše prima..

Pa kažem, iz blokova sam sve živo povadil, nego se dvoumim za poklopac vodene, a to se bi dalo zaštitit, ali i tu ću sve povadit jer ću i to plastificirat.

Nego daj mi reci, nije meni finta da mi ga ispjeskari do bola, meni treba skinut samo mali sloj, tek tolko da skine, jer blokovi su kao novi, nisu hrđavi i slično, znači meni prvenstveno treba pjeskarenje radi plastificiranja, pa se puno skida finim pjeskarenjem?

Si videl možda kak se staklari, jel to finije još, da ne plačam bezveze staklarenje jer je skuplje. Ako fini pijesak radi svoje.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Pjeskarenje -> plastificiranje bloka (minarelli)) ?
« Odgovori #19 : 26 Studeni, 2011, 17:16:49 »
Pa kažem, iz blokova sam sve živo povadil, nego se dvoumim za poklopac vodene, a to se bi dalo zaštitit, ali i tu ću sve povadit jer ću i to plastificirat.

Nego daj mi reci, nije meni finta da mi ga ispjeskari do bola, meni treba skinut samo mali sloj, tek tolko da skine, jer blokovi su kao novi, nisu hrđavi i slično, znači meni prvenstveno treba pjeskarenje radi plastificiranja, pa se puno skida finim pjeskarenjem?

Si videl možda kak se staklari, jel to finije još, da ne plačam bezveze staklarenje jer je skuplje. Ako fini pijesak radi svoje.

Kako mogu bit hrdjavi? :icon_biggrin:
Najbolje ih pitaj tamo da ti pokazu kako izgleda nesto sto je staklareno :dontknow: