Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: UPGRADE SKUTERA ??  (Posjeta: 1109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
UPGRADE SKUTERA ??
« : 20 Listopad, 2011, 12:17:22 »
Pozdrav Svima na Forumu,

Zanima me koliko bi me došlo da Skutere koje sam ovo ljeto iznajmljivao na Jadranskoj Obali "Utegnem malo" i pripremim za ljeto 2012 a sve u cilju da budu u TIP TOP stanju i da posluže što duže godina i da budu što robusniji i pouzdaniji.

Znači radi se o 5 komada Keeway Fact 50ccm 2T koji su bez obzira na priče o kinezima jako solidno izdržali torturu
turista i uz redovan servis koji sam napravio na 1000 Km prešli cca 2000-2500 Km po komadu.

Znači optički su i dalje u JAKO dobrom stanju ali bi volio da ih malo utegnem i da im zamjenem eventualne nekvalitete djelove pa bi molio da mi znalci na ovom forumu savjetuju šta bi valjalo zamjeniti i zašto.

Stvari koje sam primjetio da ne valjaju  :

Trebalo bi zamjeniti ručke od kočnica jer je jedna pukla na 1 skuteru ostale su i dalje uredu...
( Ali ova što je pukla pokazuje da se radi o nekom jeftinom matrijalu pa bi valjalo to zamjeniti svima )

Na jednom skuteru je mrvicu iskrivljena prednja felga ( Taj je jedini koji nije RACING VERZIJA nego obični model ).
Znači ne osjeti se u vožnji tek na kočenju s prednjom malo zapleše.

Ostala 4 komada su Racing Verzije pa su i dalje u tip top stanju a i na oči se vidi da je kvalitetnija felga.

Znači ukratko :

Pale iz prve, naštelani su,rade na 18000 2000rpm ne tresu se, nogare i dalje uredu,plastika utegnuta ( Na 2 komada malo labavija oko volana ),solidno vuku 2 turista cca 50-55 kmh itd itd.

Šta bi mi savjetovali da im zamjenim da ih još malo utegnem da nisi čista serijala i da dobiju na udobnosti i izdržljivosti...( Kuglice,kočnice,amortizere,gume ?)

Računam nekih 1000 - 1200 Kn po komadu da bi uložio ( p.s. Nalazim se u zadru pa ne bi bilo loše da mi predložite nekoga "meštra" koji bi odradio to sve pouzdano i kvalitetno ).

Hvala svima unaprijed na odgovorima  :icon_thumright:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2011, 12:32:33 »
gle ako je budet oko 1200kn preporucam ti da stavis variomat malossijev i da zamjenis zadnje i prednje pakne da bi kocili bolje to ti je oko 700kn skupa
a ostalo da izmjenis prednju gumu za neku meku imas za 300kn mc29 sporty na kojem ce se skut preporoditi kak ide u zavoj, kak se ponasa pri kocenju  i sveusvemu ukupnom ponasanju na cesti

prije sezone si obavezno operi karb filter zraka i svjecicu novu i nemas problema ove sezone

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2011, 13:25:02 »
Evo jedna od mene, mozda cak i ne jako pametno.

Pokrpao nedostatke. Dakle onu rucicu kocnice sto je pukla, ovu udarenu felgu, stavio druge plocice, oprao karbove i filtere i promjenio gume, i evenutalno stavio novo remenje (pucam na hladno jer mi je jednom puko remen). Variomat i ostale bakarace nebi dirao jer nema potrebe za brzinama, a i moja pretpostavka je da su skuteri blokirani, jer ipak su za rentu...

Eto par mojih.

Offline ghostrider678

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 236
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ugljevik
  • Moj Skuter: Keeway Ry8
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2011, 14:14:53 »
Tu plastiku gdje je sat mozes ucvrstit. Odvrnes gornji dio gdje je sat i vidices na dnu donje plastike jedan saraf. Ako to uspijes dotegnuti nece ti se tresti plastika. Ali saraf se nalazi na nezgodnom mjestu i tesko se moze obicnim kljucem dotegnuti...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2011, 15:17:34 »
gle ako je budet oko 1200kn preporucam ti da stavis variomat malossijev i da zamjenis zadnje i prednje pakne da bi kocili bolje to ti je oko 700kn skupa
a ostalo da izmjenis prednju gumu za neku meku imas za 300kn mc29 sporty na kojem ce se skut preporoditi kak ide u zavoj, kak se ponasa pri kocenju  i sveusvemu ukupnom ponasanju na cesti

prije sezone si obavezno operi karb filter zraka i svjecicu novu i nemas problema ove sezone
nema potrebe za variomatom,po mojem mišljenju,nek samo zamjeni rolice,remen,pakne kak si i sam reko,i gume(zavisi u kakvom su stanju)...jer nznm kolko je pametno uopće iznajmljivat skutere od 50 ccm koji idu brže od 50...jer onaj koji iznajmi skuter zna šta može očekivat od njega,a to je brzina od 50...  :)
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2011, 15:56:15 »
nema potrebe za variomatom,po mojem mišljenju,nek samo zamjeni rolice,remen,pakne kak si i sam reko,i gume(zavisi u kakvom su stanju)
ništa od navedenog nije potrošeno, imaju po 2000km  :hello:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #6 : 20 Listopad, 2011, 16:11:51 »
investiraj u nove karburatore, na to su strasno manetni
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2011, 16:17:00 »
Ljudi hvala na brzim odgovorima,

Samo da napomenem da mi nije bitno koliko idu na sat,svi oni solidno povuku 50-60 kmh tako da je to za Bizz sasvim dovoljno.

Pitanje je više bilo usmjereno da se dobije na udobnosti što mi je nekako najbitnije onda  startnosti i kvaliteti samog skutera i komponenti.

Znači pored toga što ću im mjenjati Ručice kočnica provjerit ću i stanje kočnica (Sajle diskovi pakne itd ) da bolje koče.

Pored toga kupiti 2 uredne felge za ovoga iskrivljenog koji nije RACING VERZIJA i provjerit sve ostale iako mi se čine i više nego solidne.

Ove gume što spominje drug "JogFromYamaha" mc29 sporty nabacim da se preporodi skuter kao što kolega kaže :)


A pored toga bacit oko na Amortizere da vidim u kakvom su stanju ( Malo ih je majstor podigao koji zub da je krući nazad kad 2 sjede i koliko se sjećam nije imao nikakvih pribjedbi na njihovo stanje...Možda samo neko malo bolje ulje ili  :dontknow:??)

Variomat DA ili NE ??

Amortizeri ?

Koje rolice ?

Prije sezone odradim isto pranje karb-a (ili zamjena ?) čišćenje filtera zraka i svjecice nove iako ih je majstor mjenjao na 1000km pa neznam ima li potreba za novima.?

Uglavnom pun sam pitanja  :icon_scratch:

« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2011, 16:19:54 Skuter2011 »

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #8 : 20 Listopad, 2011, 16:33:15 »
Kaj se guma tice, mozda je bolja varijanta Metzeler ME 7 Teen, odlicna za tu lovu (446kn su me izasle prednja i zadnja zajedno u istim dimenzijama ko i za te keewaye) - trgovina Motobox.
Taman i da ne drze cestu ko MC29 (a i to je upitno), sumnjam da ce turisti imat problema zbog toga :D
Forumska Sirotinja R/T

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #9 : 20 Listopad, 2011, 16:43:56 »
U masine ne investiraj nista jer su za rentu, samo majstoru reci da ti makne povrat plinova s auspuha da duze traju...
Katalizatore nevadi jer ce biti samo bucniji a ici ce isto...
Ako oces da su lipsi za vozit se, promjeni straznji amortizer i bar prednju gumu, prednje plocice bi trebale bit ok a zadnja kocnica drugacije koci od jednog do drugog...
Ako ti je na kojem slucajno tvrda vilica, samo zamjeni staro ulje i nadolij novog po osjecaju...

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #10 : 20 Listopad, 2011, 16:46:55 »
prekopo sam xxxxx keewaya  jer ih u nas ima ko govana. najvise problema je bilo radi karburatora, izgorenih klipova, lezajeva na radilici (vec na 6000), pojedenih onih plasticnih zubcanika kod pumpe, rucke od kocinica i sajle
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #11 : 20 Listopad, 2011, 16:52:37 »
Ma variomat ne treba mijenjati, pogotovo ne za serijalu.

amortizere također ne treba dirati pa to je novo više manje sve nakon 2500km

promjenit samo klasične potrošne materijale, stavit natrag sve serijsko i ipak novo pošto se skuteri iznajmljuju: remen, rolice, filter, svjećica, provjerit kočnice (pakne i disk pločice), cijena 350-400kn bez ruku..... to je recept za dugotrajnost :icon_thumright:

što se tiče guma od 5000-7000km bi trebale odraditi bez problema, pogotovo sa normalnom vožnjom pošto se drugačije ni nemogu voziti skuteri koji idu max 50-60km/h
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: UPGRADE SKUTERA ??
« Odgovori #12 : 20 Listopad, 2011, 16:57:00 »
po potrebi zamjenit potrošne materijale,zamjenit tu ručicu i felgu.
prekontrolirat skuter,pijenos itd,oprat karbove i filtere..
stavit eventualno kvalitenije gume i kočnice posložit da budu pouzdane.
kak i sam veliš,za biznis je ostalo totalno nebitno,skuter ide kolko zakonski i mora (50 55) znači neki tuning dijelovi su tu bacanje para.
remen nema potrebe mjenjat na ovoj kilometraži,rolice pregledat i ak su potrošene zamjenit.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)