Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?  (Posjeta: 16320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #20 : 10 Listopad, 2011, 20:04:01 »
Da,bas na tu.
Dečko je na 125cc forumu i po onom što on piše motor je stvarno u odlicnom stanju :dontknow:
Iako je dosta clanova tamo pocelo komentirati kako se ne isplati uzimat rs 250 za 3k eura jer se za malo vise nadje 600cc R,al u to necu ulazit.
nezz,R-a uvijek mozes kupiti ali kako ti kazes ovako odlicnu rs 250 je sve teze i teze naci,2t tehnologija izumire polako,a i po pricama koliko sam ja cuo rs 250 je u rangu nekog r-a od 600 ccm...
jbg gusti su gusti,ko voli nek izvoli

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #21 : 10 Listopad, 2011, 20:04:20 »
Da nije taj dečko možda "veki",sto sad prodaje tu rs-icu 250-crnu?

Da,njega sam spomenuo. Do sada nisam znao da prodaje tod RSa 250,bas cu ga malo pitati sta mu bi.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #22 : 10 Listopad, 2011, 20:07:26 »
cisto sumnjam da ima dozvolu i za rs posto su oni preko 11 kw svi
jesi ti ćorav ili ne znas citati?
da si se malo raspitao znao bi da su rs-ovi do negdje 2003.g svi u knjizici 11kw-15ks jer su dolazili u blokiranoj verziji,kada ih otvoris onda razvijaju 31 ks(starija godista,novija razvijaju 29ks zbog eko normi) ali i dalje u knjizici ostaju 11kw sto znaci da ih mogu voziti sa a1 kategorijom koju imam polozeno....

dok novije rs-ove ne mozes voziti sa a1 kategorijom jer tvornicki dolaze u knjizici preko 11kw i to je sranje...

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #23 : 10 Listopad, 2011, 20:11:15 »
jesi ti ćorav ili ne znas citati?
da si se malo raspitao znao bi da su rs-ovi do negdje 2003.g svi u knjizici 11kw-15ks jer su dolazili u blokiranoj verziji,kada ih otvoris onda razvijaju 31 ks(starija godista,novija razvijaju 29ks zbog eko normi) ali i dalje u knjizici ostaju 11kw sto znaci da ih mogu voziti sa a1 kategorijom koju imam polozeno....

dok novije rs-ove ne mozes voziti sa a1 kategorijom jer tvornicki dolaze u knjizici preko 11kw i to je sranje...

nikad se nisam n iraspitivo o tome jer je to nesto sta me nezanima.nezelim sarafat svako malo i imat potrosnju od 9 litara....
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #24 : 10 Listopad, 2011, 20:15:00 »
nikad se nisam n iraspitivo o tome jer je to nesto sta me nezanima.nezelim sarafat svako malo i imat potrosnju od 9 litara....


Zato ti i vozis VXa koji trosi kao upaljac,a ne ide s mjesta. Postoje ljudi koji se vole brzo voziti i ljudi koji ne vole trositi gorivo. I BTW Pralas je pitao za savjet,a ako ne znas dati realan i razuman savjet onda je logicno da neces komentirati.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #25 : 10 Listopad, 2011, 20:15:09 »
nikad se nisam n iraspitivo o tome jer je to nesto sta me nezanima.nezelim sarafat svako malo i imat potrosnju od 9 litara....
dobro tvoj problem sta ti zelis,al onda nemoj pricati gluposti a ja jos gore sve lijepo napisao...
ps.sad tek vidim da se stvarno nisi raspitivao o rs-u jer ne znas ni kolika mu je potrosnja,i mislis ako je cvajtak da se treba stalno sarafati...

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #26 : 10 Listopad, 2011, 20:16:37 »
dobro tvoj problem sta ti zelis,al onda nemoj pricati gluposti a ja jos gore sve lijepo napisao...
ps.sad tek vidim da se stvarno nisi raspitivao o rs-u jer ne znas ni kolika mu je potrosnja,i mislis ako je cvajtak da se treba stalno sarafati...

znam....100 km 8,9 litara.ima frend i to novijeg....a masini staln ovrag neda mira...8,9 litara+ulje...u rsa nemsijes nekakvu stetocinu od ulja trosit nego malo bolje kvalitetnije...
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #27 : 10 Listopad, 2011, 20:19:55 »
i da bas ovo sto spešl kaze,ti vozi sta ti hoces ja znm sta ce biti ako opet uzmem skuter...opet cu preci granicu u tuningu jer mi nece biti dovoljno kako ide a to mi stvarno ne treba....
pogotovo ne neki vx koji ne ide kurca,a ne znas koji je precjenjiji na njuskalu,ako se ti hoces tako voziti ko ti brani...oduvijek sam volio divljanje,tako da cu rade za 9000kn kupiti rs-a i uloziti jos koju tisucu-imati motor koji papa cestu a te vx-ove i igracke papati sa pola gasa  :-*

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #28 : 10 Listopad, 2011, 20:22:46 »
znam....100 km 8,9 litara.ima frend i to novijeg....a masini staln ovrag neda mira...8,9 litara+ulje...u rsa nemsijes nekakvu stetocinu od ulja trosit nego malo bolje kvalitetnije...

pitaj frenda kako vozi ;)
pa to se sporazumjeva da ces tociti ulje od 120kn jer su to motori koji se vrte,kada kupujes rs-a moras biti spreman na odrzavanja koja nisu jeftina ali zato je uzitak nemjerljiv....
i ako ga uredno servisiras,grijes prije voznje i koristis kvalitetno ulje ne smije biti problema...

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #29 : 10 Listopad, 2011, 20:24:09 »
znam....100 km 8,9 litara.ima frend i to novijeg....a masini staln ovrag neda mira...8,9 litara+ulje...u rsa nemsijes nekakvu stetocinu od ulja trosit nego malo bolje kvalitetnije...


Da ako ga przis cijelo vrijeme u iberu (ali trkaci strojevi za to i sluze).
Ako se vozi ispod ventila,na niskim okretajima,trosi oko 5 ipo litara.
A da masini stalno vrag neda mira,tu si se isto zajebal,mozda ti je frend jednostavno los mehanicar.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #30 : 10 Listopad, 2011, 20:26:25 »

pa to se sporazumjeva da ces tociti ulje od 120kn
Imaš TTS-a i po 80kn,a bolje od njega ne treba.


Ako se vozi ispod ventila,na niskim okretajima,trosi oko 5 ipo litara.


Budimo realni,tko tako vozi rs-a...da mu je do takve voznje uzeo bi 125 4takta :icon_biggrin:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #31 : 10 Listopad, 2011, 20:28:11 »
pa to se sporazumjeva da ces tociti ulje od 120kn

Imaš TTS-a i po 80kn,a bolje od njega ne treba.
kod nas je tts preskup,negdje i 145 kn  :o
motul 710/tts to je to,motul je 100kn sto je jos odlicno....

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #32 : 10 Listopad, 2011, 20:31:56 »
Imaš TTS-a i po 80kn,a bolje od njega ne treba.

Budimo realni,tko tako vozi rs-a...da mu je do takve voznje uzeo bi 125 4takta :icon_biggrin:

A gle,kada ides navecer umoran iz vani,ili kada nemas para za gorivo pa stedis,ili kad je hladno ( pa ga lagano vozis da se zgrije),itd itd.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #33 : 10 Listopad, 2011, 20:35:07 »
kod nas je tts preskup,negdje i 145 kn  :o
motul 710/tts to je to,motul je 100kn sto je jos odlicno....
http://www.uljadirekt.com/castrol-power-1-tts-2t-1l-862.html
Od tu naruciva frend koji vozi rs,ako narucis 5l ulja postarina je besplatna i tu se da jako lijepo ustedit,a i sa 5l si duze miran :icon_thumright:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #34 : 10 Listopad, 2011, 20:36:28 »
http://www.uljadirekt.com/castrol-power-1-tts-2t-1l-862.html
Od tu naruciva frend koji vozi rs,ako narucis 5l ulja postarina je besplatna i tu se da jako lijepo ustedit,a i sa 5l si duze miran :icon_thumright:

a daj laz tts 80 kn :o
fala na stranici,ovo ce mi kad tad tebati jer usteda je bome velika  :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #35 : 10 Listopad, 2011, 23:11:23 »
daj stipe ne laži čovjeka,ako oćeš RSa ovog novu liniju jedino što ćeš naći u dobrom stanju je mjenjač, i to relativno dobrom stanju ajmo reć jer ima jarana koji uspiju i to strgat

druga stvar nema jebene šanse da ti kupiš polovnog RS-a za 1200€ i da je u srednje dobrom stanju, znači spreman za sezonu recimo da 3-4 mjeseca može odvozit svojih 100% onog što može, odnosno da motor ispuni tvoja očekivanja u kilometraži koju ćeš napunit

i kao treće, 3 rs-a koja znam a koja su od prvih vlasnika prodana sa 15000km+ sve i jedan je nakon 2tkm doživio generalku a neki i ranije, i to su generalke bile zbog teških zaribavanja, pucanja klipova, karika, klipnjača, sasipanja ležajeva itd, i svi se kunu da su vozili na TTSu jer za drugo kvalitetno ulje nisu ni čuli a u najboljem su slučaju sipali neku jadnu poslusintetiku a ovo ostalo je prodaja priče vjeruj mi.

I kao zadnje, šta misliš da ćeš RS-a kupit od starijeg čovjeka koji ga je vozio u optimalnim okretajima, održavao mašinu, prijenose i mehaniku redovito i kvalitetno.
99% njih je bilo u rukama mulaca 16-19 godina kojima je to prvi 125cc motor i koji su se prvo učili vozit na njemu a onda kad su skužili kako se vozi počeli se iživljavat na motoru. možda 1% je očuvanih RSova a te vlasnici nebi prodali ni pod suho zlato, pogotovo ako im voze bez problema.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #36 : 10 Listopad, 2011, 23:15:29 »
Jbt Ivo ne znas o cemu pricas.
Znam kako ga je Veki odrzavao i kako mu je trajao,cil je jednom bio na nikasiliranju,lezajevi (zar je to neki problem zammjeniti).  Za mjenjac,bas je on prdnuo frendu na novom RSu pored masine koja je u odlicnom stanju bila,jer je otvorena i provjerena. RS 250 isto mjenjac,tako da razmisli. Mogao bi i Goki dosta toga o 125icama reci,ali on vjerojatno ne prati ovo.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #37 : 10 Listopad, 2011, 23:22:09 »
baš si me ubdeirao sad s jednim od možda 3-4 RSa koji je vrhunski održavan, ja govorim o motorima koji su vozila djeca koja su to sipala od para za marendu, vozila na lošim uljima i kojima su to starci kupili jer su osmi razred prošli s 5  ::) i koji nisu to cijenili, jesi ti imao 35tkn za rs125 sa 16 godina? Nisi ko ni ja, šta misliš kako netko sa 17 godina može imat takav motor

mjenjači ne stradavaju toliko ili su to tvoje izdvojeni slučajevi, rs koji je završio kod onog dečka koji je bio na ljetnom meetu je proživio takvu torturu da vjerovatno nemožeš ni sanjat o tome, mašina je starana triput a mjenjač je ostao savršen do prodaje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #38 : 10 Listopad, 2011, 23:31:00 »
baš si me ubdeirao sad s jednim od možda 3-4 RSa koji je vrhunski održavan, ja govorim o motorima koji su vozila djeca koja su to sipala od para za marendu, vozila na lošim uljima i kojima su to starci kupili jer su osmi razred prošli s 5  ::) i koji nisu to cijenili, jesi ti imao 35tkn za rs125 sa 16 godina? Nisi ko ni ja, šta misliš kako netko sa 17 godina može imat takav motor

mjenjači ne stradavaju toliko ili su to tvoje izdvojeni slučajevi, rs koji je završio kod onog dečka koji je bio na ljetnom meetu je proživio takvu torturu da vjerovatno nemožeš ni sanjat o tome, mašina je starana triput a mjenjač je ostao savršen do prodaje


Ne znam na kojeg decka mislis. Uglavnom,ne mozes se jebat da ti ne uđe,neka su i silovani,za to i sluze. Ali daleko od togha da su im termogrupe od stakla i da se to nemilo trosi kako ljudi tvrde. Dobro ga slozis i redovito servisiras i tjeraj ga do koliko ide.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #39 : 11 Listopad, 2011, 14:53:32 »
gledajte to ovako,ja sam mladi od vas ali totalno nebitno sada...
ugl.starci mi nisu ni kuni dali za motor koji planiram kupiti,sve si sam ustedim tako da novu liniju rs-a mogu samo sanjati a uostalom je ne smijem ni voziti jer ima previse kw u knjizici...
za mene je mojih 1200 eura ustedenih ko nekom 3-4 000 eura kom su starci kupili motor,ja sve zaradim od prodaje dijelova i servisa na motorima koje obavljam u slobodno vrijeme,dobro tu su i rodendani i ostale pi*darije ali od prodaje i servisa imam "najveci" doprinos....
moj stari meni moze kupiti novog rs-a ali iz principa nece,em ne voli motore pogotovo kada zna kako vozim em hoce da si sam ustedim i da znm cijenit stvari...
eto na srecu i naucio me da cijenim svoje stvari,jer ja nisam jedan od onih 17-godisnjaka koji ubijaju masinu na nepotreban nacin i izgravaju frajere sa paljenjem gumi itd itd...
istina da cu mu izvlaciti dusu ali uz sve to i omoguciti redovne servise,grijanje prije voznje i kvalitetno ulje a izvana mi je skuter/motor uvijek pic pic-kao iz trgovine...

i sam sam svjestan da za 9 000kn nmg kupiti cudo od rs-a,ali mi do proljeca pod hitno trea motor jer mi se neda guzvati vise u ovom jebenom busu,hocu se vozati sa ekipom,imati neku slobodu da mogu otici di i kada hocu a da o nikome ne ovisim...
jedino cu se ja sjebati ako kupim rs-a a masina u groblje stanju,naravno vodit cu racuna da se to ne dogodi ali ne daj Boze i da se to dogodi s vremenom cu sloziti generalku i imato "novog" rs-a,ali cvajo ce mi uvijek biti in da haus  :frajer: