Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?  (Posjeta: 16305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« : 10 Listopad, 2011, 16:53:55 »
evo ovako doslo je i vrijeme da se pralas ponovi,mislim nije jos ali se polako prikupljaju novci pa me zanima par misljenja :)
na piku imam 2 rs-a 125 oba dva kostaju 1200 eura-to mi je limit do kojeg idem sto se tice novaca...
e sada posto je to 2t beštija sa gro konja zanima me na sta najvise obratiti paznju kod kupnje da se ne zaj**** i kupim grob?
masina je sakrivena ispod plastika tako da mi i to otezava da vidim situaciju,testna voznja je must have prije kupnje tako da mi je svaki savjet dobro dosao ;)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #1 : 10 Listopad, 2011, 17:11:59 »
rs se ne kupuje polovan

najviše na šta moraš pazit je da nakon kupnje imaš para za posložit lijepu generalku i vozit se mirno :)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #2 : 10 Listopad, 2011, 17:16:08 »
rs se ne kupuje polovan

najviše na šta moraš pazit je da nakon kupnje imaš para za posložit lijepu generalku i vozit se mirno :)
jbg brate reci ti mom đepu da se rs ne kupuje polovan  :)
ali opet ne mora znaciti da je svaki polovni rs grob,zna se kako se on vozi ali svejedno ima i ljudi koju su ga uz takvu voznju i odrzavali kako treba,redovni servisi,kvalitetno ulje,zagrijavanje prije voznje....
e meni bas zanima kako koliko toliko znati da je u ispravnom stanju,tj. neko normalno stanje a ne grob?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #3 : 10 Listopad, 2011, 17:16:36 »
najviše na šta moraš pazit je da nakon kupnje imaš para za posložit lijepu generalku i vozit se mirno :)

 :notworthy:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #4 : 10 Listopad, 2011, 17:19:53 »
rs se ne kupuje polovan

najviše na šta moraš pazit je da nakon kupnje imaš para za posložit lijepu generalku i vozit se mirno :)
to ja uvijek i radim, da ne rastavim sve bio bi u grobu jer sam na jednoj 125ici nasao pojedena sva 3 nosaca masine  :toothy3:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #5 : 10 Listopad, 2011, 17:21:02 »
ae kad me vec zajebavati sa tom generalkom,koliko ona otprilike kosta krznenih zivotinjica?
znm da je uber kul cifra,al eto cisto da se odma mogu sokirati a ne kada ga odvezem na servis  :)

fatality javvv se,ajde ti se razumijes u te 2t bestije pa daj reci koju pametnu :notworthy:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #6 : 10 Listopad, 2011, 17:24:02 »
ae kad me vec zajebavati sa tom generalkom,koliko ona otprilike kosta krznenih zivotinjica?
znm da je uber kul cifra,al eto cisto da se odma mogu sokirati a ne kada ga odvezem na servis  :)

fatality javvv se,ajde ti se razumijes u te 2t bestije pa daj reci koju pametnu :notworthy:


Ajde da malo okolisam....


Jeftinije ti je kupit posten 4T motor nego RS125. Sad, pitanje je da li imas dozvolu za "posten" motor jer bi na kaznama mogo premasit cifru (da ne pricam ako napravis sudar pa ti osiguranje ne prizna stetu onom drugom jer nisi legalan)....

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #7 : 10 Listopad, 2011, 17:26:51 »
ako neznas lika i jel vozen i odrzavan, nebih kupio...
alfa ti je rekao dobro
generalka je blizu 1000 eur
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #8 : 10 Listopad, 2011, 17:28:39 »

Ajde da malo okolisam....


Jeftinije ti je kupit posten 4T motor nego RS125. Sad, pitanje je da li imas dozvolu za "posten" motor....
nemam,imam a1 a svi stariji rs-ovi su u knjizici su 11kw-15ks sto mi je savrseno jer ih mogu voziti...
2t je za mene uvijek bio 2t,vozio sam i yamahu yzf-r 125 4t i nije mi to to....
yamaha ima 15 ks i ide ok,uzmemo li u obzir da je stariji rs jos jaci nego novi zbog ekoloskih normi i razvija 31ks sta tek reci kako to onda tek ide naspram pisljivih 15ks  :dontknow:
znm da je rs skupo odrzavati i za odrzavanje uvijek nadem para ali nakon kupnje motora necu odmah imati za generalku jer cu biti svorc i treba mi vremena za ustediti pare...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #9 : 10 Listopad, 2011, 17:30:06 »
dok nemas love ne kupuj  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #10 : 10 Listopad, 2011, 17:30:48 »
nemam,imam a1 a svi stariji rs-ovi su u knjizici su 11kw-15ks sto mi je savrseno jer ih mogu voziti...
2t je za mene uvijek bio 2t,vozio sam i yamahu yzf-r 125 4t i nije mi to to....
yamaha ima 15 ks i ide ok,uzmemo li u obzir da je stariji rs jos jaci nego novi zbog ekoloskih normi i razvija 31ks sta tek reci kako to onda tek ide naspram pisljivih 15ks  :dontknow:
znm da je rs skupo odrzavati i za odrzavanje uvijek nadem para ali nakon kupnje motora necu odmah imati za generalku jer cu biti svorc i treba mi vremena za ustediti pare...

Onda ako zelis posten motor ,stvarno nemas izbora i RS je jedini odabir. Ali to kosta ako zelis da je besprijekoran

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #11 : 10 Listopad, 2011, 17:36:30 »
sve to stoji eto i alfa je shvatio o cem se radi  :icon_thumright:
ako cemo realno u 3 mj. najkasnije al bas najkasnije kupujem nes ma taman crko,iako mi je cilj uzeti nes u 12mj pa preko zime sve to fino prekontrolirati da buse spremno za proljece...prvo sam bio zapeo za BB,ali sam odustao jer sam se totalno zaljubio u saltanje...e sada hocu li pogoditi urednog rs-a to samo Bog zna,ja se nadam da ce biti bar koliko toliko uredan za 9 000 kn,pa kasnije kak budu novci dolaziti napraviti servis da se vidi stanje dijelova i sta je potrebno zamijeniti...

nisam se vec vozio 2 godine kako treba tako da vjerujte mi popizdit cu :)

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #12 : 10 Listopad, 2011, 18:40:01 »
Klipnjača je oko 100 eur kvalitetna, klip kvalitetan oko 120 eur, cilindar kad se podere ima gusana košuljica za neki 50 eur. Klip uglavnom ne izdrži preko 15000km
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #13 : 10 Listopad, 2011, 19:10:26 »
Klipnjača je oko 100 eur kvalitetna, klip kvalitetan oko 120 eur, cilindar kad se podere ima gusana košuljica za neki 50 eur. Klip uglavnom ne izdrži preko 15000km
pa to uopce nije puno,za 300 eura imam najvaznije stvari promjenjene na motoru...klipnjaca bi isla od proxa...
e sad jos pogledati lancanike i lanac i to je to ukratko-ono najvaznije...

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #14 : 10 Listopad, 2011, 19:21:35 »
Jesu te izdrkali sa tom genealkom.
To su sve pi*darije,kao da se i BB kvari i da puno trosi itd itd.
Pri voznji,provjeri kako salta i izbacuje li iz brzine,kako reagira na nagle promjene smjera,zastuca li pri ubrzavanju itd itd.
Kada ga kupis,naruci set brtvi i otvori ga,ako je klip u redu,promjeni karike,sklopi ga i vozi dalje,kada osjetis da nesto ne valja,otvori ga.
Nije to napravljeno da se kvari. Imao sam priliku dozivjeti vađenje masti na tom motorinu jer se jedna dionica koju svi iz Ri peglamo,vozi kao po stazi. A ta se pcelica vrtila nenormalno,cijelo vrijeme,kao i moj SP,pa ni jednom ni drugom nista nije,nakon toga svega,zamjenjena je za RSa 250 kljuc za kljuc. Eto,mislim da to sve govori o stanju motora i koliko znaci redovan pregled masine svake sezone,uredno slaganje,zagrijavanje i TTS ulje.
BTW najbitnije je da proveris i poslusas kako radi,ako si ikada cuo zdravog i "bolesnog" RSa,onda znas kako mora raditi.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #15 : 10 Listopad, 2011, 19:28:52 »
Jesu te izdrkali sa tom genealkom.
To su sve pi*darije,kao da se i BB kvari i da puno trosi itd itd.
Pri voznji,provjeri kako salta i izbacuje li iz brzine,kako reagira na nagle promjene smjera,zastuca li pri ubrzavanju itd itd.
Kada ga kupis,naruci set brtvi i otvori ga,ako je klip u redu,promjeni karike,sklopi ga i vozi dalje,kada osjetis da nesto ne valja,otvori ga.
Nije to napravljeno da se kvari. Imao sam priliku dozivjeti vađenje masti na tom motorinu jer se jedna dionica koju svi iz Ri peglamo,vozi kao po stazi. A ta se pcelica vrtila nenormalno,cijelo vrijeme,kao i moj SP,pa ni jednom ni drugom nista nije,nakon toga svega,zamjenjena je za RSa 250 kljuc za kljuc. Eto,mislim da to sve govori o stanju motora i koliko znaci redovan pregled masine svake sezone,uredno slaganje,zagrijavanje i TTS ulje.
BTW najbitnije je da proveris i poslusas kako radi,ako si ikada cuo zdravog i "bolesnog" RSa,onda znas kako mora raditi.
eto to je odgovor,fala spešl ;)
uzeti cu ovo u obzir kada ga budem isprobavao,nasarafao sam se do sada poprilicno puno,tako da kada skinem plastike i rastavim cilindar mogu i sam zakljuciti kakvo je stanje cilindra,klipa i klipnjace te zazor karika...isto tako provjeriti stanje zubcanika te ga ne moram voditi u servis da me oderu ko malog majmuna,jbg praksa od prije a sve je to po tom principu kod 2t strojeva  :)
da to se zna tts/motul 710/motul 800 i uvijek zagrijavanje prije voznje,tako je uvijek bilo kod mene tako da o tome nema govora....

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #16 : 10 Listopad, 2011, 19:33:00 »
Imao sam priliku dozivjeti vađenje masti na tom motorinu jer se jedna dionica koju svi iz Ri peglamo,vozi kao po stazi. A ta se pcelica vrtila nenormalno,cijelo vrijeme,kao i moj SP,pa ni jednom ni drugom nista nije,nakon toga svega,zamjenjena je za RSa 250 kljuc za kljuc. Eto,mislim da to sve govori o stanju motora i koliko znaci redovan pregled masine svake sezone,uredno slaganje,zagrijavanje i TTS ulje.


Da nije taj dečko možda "veki",sto sad prodaje tu rs-icu 250-crnu?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #17 : 10 Listopad, 2011, 19:38:42 »
Boky mislis na ovu?
http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-249-cm3-oglas-3675700

motor je jebena brutalka,e sada kako je vozen i odrzavan u to necu ulaziti...

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #18 : 10 Listopad, 2011, 20:00:41 »
Da,bas na tu.
Dečko je na 125cc forumu i po onom što on piše motor je stvarno u odlicnom stanju :dontknow:
Iako je dosta clanova tamo pocelo komentirati kako se ne isplati uzimat rs 250 za 3k eura jer se za malo vise nadje 600cc R,al u to necu ulazit.

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #19 : 10 Listopad, 2011, 20:03:03 »

Ajde da malo okolisam....


Jeftinije ti je kupit posten 4T motor nego RS125. Sad, pitanje je da li imas dozvolu za "posten" motor jer bi na kaznama mogo premasit cifru (da ne pricam ako napravis sudar pa ti osiguranje ne prizna stetu onom drugom jer nisi legalan)....

cisto sumnjam da ima dozvolu i za rs posto su oni preko 11 kw svi
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit