Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Elyseo 50 manji tuning  (Posjeta: 6224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« : 08 Rujan, 2011, 20:02:53 »
Problem je sljdeći.
Stavio sam na skuter TP Nardo,veču diznu br.62 (orginal je bila 52),red sponge (odrezao lulicu u airbox-u) i rolice 5 g.Na skuter sam več prije stavio Polini speed control variomat.
Kad sam to sve stavio na skuter prvečao sam dovod zraka na fergazeru za 3 kruga i pojačao dovod ulja na pumpi za ulje (logično mi je ako dobiva više goriva da treba dobiti i više ulja,valjda sam u pravu).
Skuter ubrzava odlično ima puno bolji odaziv na gas nego prije to se stvarno osjeti jer naprimjer uz brijeg gdje je prije gubio brzinu u vožnji sad ne gubi nego čak ubrzava,ali je krajnja brzina ostala ista kao sa serijalom 70 km/h.
Sad me zanima da li je dobro što sam otvorio zrak za tri kruga ili je to previše da mi smjesa ne bi bila presiromašna?
Da li sam možda stavio prelagane rolice pa zato imam istu krajnju?
Nisam očekivao da nakon ugradnje svega toga ide 100 km/h,ali 80 bi barem trebao ići. :'(
Molim savijet da mi objasnite gdje sam pogriješio u setupu.
Kit ne mislim ugrađivat jer nemam potrebe za tim.

Hvala na odgovorima.

Pozz.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2011, 21:40:08 »
mislim da bi trebala dlaku veca dizna jer je frend na slicnom setupu vozio diznu od lune, 68?
po pitanju krajnje, dali ti skuter razvrtava oko 60 ili ima iste okretaje na 50 i 70? jbt serijski elyseo ide 75 tvoj bi mora bar 85-90 po satu :icon_scratch:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #2 : 08 Rujan, 2011, 21:53:17 »
Rekao bi da su 5gb ipoak prelake role,za ZX idu 6.7gr za yasuni R negdje oko 5.9 do 6.2gr tako da bih preprucio da probas teze role. probaj 6gr za pocetak a sto se tice karba vidi kakve je boje svjeca pa zakljuci sta ces.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline hondasfx

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški
  • ...................
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • eeeeeeeeeeeeeeee
  • Mjesto: zmijavci
  • Moj Skuter: honda sfx,nrg power
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Malossi sport,italkit
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #3 : 08 Rujan, 2011, 22:19:59 »
Jesi poGleda remen da nije potrosen
pali gume ne  dušu za sebe a ne za publiku
The reason why I love bmw e30 it is because if you get it wrong it'll kill you

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #4 : 08 Rujan, 2011, 23:01:56 »
1. Boja svjecice
2. Remen
3. Tvrdja centralna

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2011, 06:58:54 »
sry na spamu ali cemu nardo na serijali ubit ces si termogrupu :angry7:
i tesko je nastelat nardo na serijali

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #6 : 09 Rujan, 2011, 08:05:58 »
sry na spamu ali cemu nardo na serijali ubit ces si termogrupu :angry7:
i tesko je nastelat nardo na serijali

Jel ti vozis pežo ili ne :toothy12:
Nardo za peugeot je malo slabiji od yasuni r-a, nema to veze s nardom za piaggio/minarelli...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #7 : 09 Rujan, 2011, 08:19:06 »
i nema potrebe za odvrtanjem ulja na uljnoj.. ako ti motor vise trosi benzina normalno je da ce i vise ulja trositi..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #8 : 09 Rujan, 2011, 14:29:03 »
i nema potrebe za odvrtanjem ulja na uljnoj.. ako ti motor vise trosi benzina normalno je da ce i vise ulja trositi..

ne, ako vrti vise okretaja, onda ce vise ulja trosit :icon_biggrin:

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #9 : 09 Rujan, 2011, 16:29:13 »
Da,ali ja sam stavio i 10 brojeva veču duznu od orginala.Logično mi je bilo da pojačam dovod ulja jer sad dobiva više goriva.Našpanal sam malo sajlu koja ide na pumpu od ulja.Danas ću staviti malossi kevlar i rolice 6 g pa cu vidjeti što će se desiti sa krajnjom.

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #10 : 09 Rujan, 2011, 20:20:49 »
Stavljene rolice i kevlar.sad su u vožnji još bolje ponaša i ima više snage.krajnja se popravila za 5 km/h.Gledao sam sviječicu i bila je tamno siva.
Ali sad dolazi do problema kad usporim na nekih 10 km/h npr. skrečem u ulicu,dodam gas ali neće ga primiti onako kao kad krečem iz mjesta,izgleda kao da krečeš autom iz treče brzine samo za usporedbu.Onda nakon nekih 10 metara opet primi ful gas i sve normalno.Da nisam prije napisao na kvačilu je neki crveni centralni to je valjda orginalni jer ja nisam ništa dirao po kvačilu i žuti federi.
Kaj vi mislite da bi mogao napraviti da se to ne dešava jer se sa 5 g. rolicama to nije događalo. :help:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #11 : 10 Rujan, 2011, 18:12:47 »
Stavljene rolice i kevlar.sad su u vožnji još bolje ponaša i ima više snage.krajnja se popravila za 5 km/h.Gledao sam sviječicu i bila je tamno siva.
Ali sad dolazi do problema kad usporim na nekih 10 km/h npr. skrečem u ulicu,dodam gas ali neće ga primiti onako kao kad krečem iz mjesta,izgleda kao da krečeš autom iz treče brzine samo za usporedbu.Onda nakon nekih 10 metara opet primi ful gas i sve normalno.Da nisam prije napisao na kvačilu je neki crveni centralni to je valjda orginalni jer ja nisam ništa dirao po kvačilu i žuti federi.
Kaj vi mislite da bi mogao napraviti da se to ne dešava jer se sa 5 g. rolicama to nije događalo. :help:
Stavi novi serijski centralni,pa onda vidi

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #12 : 10 Rujan, 2011, 18:34:05 »
Stavljene rolice i kevlar.sad su u vožnji još bolje ponaša i ima više snage.krajnja se popravila za 5 km/h.Gledao sam sviječicu i bila je tamno siva.
Ali sad dolazi do problema kad usporim na nekih 10 km/h npr. skrečem u ulicu,dodam gas ali neće ga primiti onako kao kad krečem iz mjesta,izgleda kao da krečeš autom iz treče brzine samo za usporedbu.Onda nakon nekih 10 metara opet primi ful gas i sve normalno.Da nisam prije napisao na kvačilu je neki crveni centralni to je valjda orginalni jer ja nisam ništa dirao po kvačilu i žuti federi.
Kaj vi mislite da bi mogao napraviti da se to ne dešava jer se sa 5 g. rolicama to nije događalo. :help:



Po meni si trebao ostavit original airbox sa lulicom i filterom (original),skinut onaj tunel ako ga imas na airbox-u,stavit diznu 62 i zrak zavrnut i odvrnut za pola kruga. Probaj tako napravit iako si odrezao onaj tuljak unutar airboxa.

Pazi siva svjecica bas i nije dobra....ja sam to zanemario na sf2 pa mi je zaribao.....

Imas tunel na airboxu ili ne ?

« Zadnja izmjena: 10 Rujan, 2011, 18:36:50 marin-w »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #13 : 10 Rujan, 2011, 19:03:15 »
Ovo kad na 60 -80 pustis gas pa onda kad ga opet das skuter se ponasa kao da ima preteske rolice je probem sta imas presiromasnu smjesu !!
Pazi da ti ne ZARIBA !! Meni je zaribao,isto mi se skuter ponasao a ja sa namjenjao rolica jer je to simptom pretekih rolica.

Sad sam nasao 72 diznu i sa njom ,airbox original sa lulicom bez tunela,igla skroz spustena,zrak otvoren za pol kruga skuter nema tih problema.

Meni se zbog siromasne smjese ljepio klip 100% i onda kad opet dodas gas teze ide.

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #14 : 10 Rujan, 2011, 21:20:32 »
Hvala na odgovoru.Ali ovo da imam preteške rolice mu se ne javlja na brzini 60 nego negdje izmedju 10 i 20 km/h,ja mislim da bi možda stvar mogla biti u centralnom i federima na kvačilu.sutra ću probato ovo sa tunelom i airboxom.ako bude bolje budem napisao.red sponge ću ostavit za sad.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #15 : 10 Rujan, 2011, 21:32:51 »
Hvala na odgovoru.Ali ovo da imam preteške rolice mu se ne javlja na brzini 60 nego negdje izmedju 10 i 20 km/h,ja mislim da bi možda stvar mogla biti u centralnom i federima na kvačilu.sutra ću probato ovo sa tunelom i airboxom.ako bude bolje budem napisao.red sponge ću ostavit za sad.

Ja sam malo pogrijesio .... godinama sam imao dellorta na minarelli kod kojeg se pomocu vijka za smjesu zatvarao/otvarao zrak.

Kod gurtnera se sa tim vijkom otvara/zatvara kolicina benzine.
Ovako kako si i ti napravio sam ja napravio sa diznom 72,airbox+tunel ,vijak za 3 i pol kruga....i isti simtomi imao je vise goriva pri startu i isti problem oko 20km a dalje je letio.
Vozi ga tako sporo neko vrijeme pa izvadi svjecicu i vidit ces da imas prbogatu smjesu  :icon_thumright:

Ja sam ga jedino uspio nastimat tako da sam skinuo tunel, i znaci saraf za smjesu odvrces dok ne dobijes svjecicu boje kave  :icon_thumright:
Zavidan - manje goriva, odvidan - vise goriva.


Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #16 : 10 Rujan, 2011, 21:36:11 »
Hvala na odgovoru.Ali ovo da imam preteške rolice mu se ne javlja na brzini 60 nego negdje izmedju 10 i 20 km/h,ja mislim da bi možda stvar mogla biti u centralnom i federima na kvačilu.sutra ću probato ovo sa tunelom i airboxom.ako bude bolje budem napisao.red sponge ću ostavit za sad.

Imas zute federe  :icon_thumright: i imas serijski centralni  :icon_thumright:

Da ti nisu dosta tvrdi federi nebi bio dobar start, a da je los centralni imao bi rupe u ubrzanju.
I ja imam isto samo imam zute na olaksanom kvacilu  :icon_thumright:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #17 : 10 Rujan, 2011, 21:39:50 »
Hvala na odgovoru.Ali ovo da imam preteške rolice mu se ne javlja na brzini 60 nego negdje izmedju 10 i 20 km/h,ja mislim da bi možda stvar mogla biti u centralnom i federima na kvačilu.sutra ću probato ovo sa tunelom i airboxom.ako bude bolje budem napisao.red sponge ću ostavit za sad.

Samo kako ti imas red sponge i nemas tuljka u airboxu imat ces puno vise zraka nego ja pa ce trebat i vijak smjese (goriva) okrenut koliko treba ....vidit ces po svjecici ..... sigurno 2-3 kruga.

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #18 : 10 Rujan, 2011, 22:18:53 »
Ja sam malo pogrijesio .... godinama sam imao dellorta na minarelli kod kojeg se pomocu vijka za smjesu zatvarao/otvarao zrak.

Kod gurtnera se sa tim vijkom otvara/zatvara kolicina benzine.
Ovako kako si i ti napravio sam ja napravio sa diznom 72,airbox+tunel ,vijak za 3 i pol kruga....i isti simtomi imao je vise goriva pri startu i isti problem oko 20km a dalje je letio.
Vozi ga tako sporo neko vrijeme pa izvadi svjecicu i vidit ces da imas prbogatu smjesu  :icon_thumright:

Ja sam ga jedino uspio nastimat tako da sam skinuo tunel, i znaci saraf za smjesu odvrces dok ne dobijes svjecicu boje kave  :icon_thumright:
Zavidan - manje goriva, odvidan - vise goriva.

Baš sam gledao u service manual-u od Elysea i piše da je vijak za koji ti govoriš da je za podešavanje količine goriva u smjesi ustvari vijak za podešavanje zraka.probat ću sutra zašrafit malo pa vidjet kaj bude.što misliš o još malo večoj dizni?           

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Elyseo 50 manji tuning
« Odgovori #19 : 10 Rujan, 2011, 22:21:51 »


Ako je vijak na strani prirubnice je za gorivo. Ako je na strani airboxa je za zrak-
Sta nemas ovakvog gurtnera ?
 Tu je na strani usisa/prirubnice znaci tu se podesava gorivo u smjesi.



Uploaded with ImageShack.us