Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči  (Posjeta: 1887 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« : 05 Rujan, 2011, 21:40:01 »
Molim vas ako imate ideju zašto moj skuter preslabo koči :) . O čemu se radi.. I prednja i zadna kočnica su diskovi. Naime, prednja još koliko toliko koči iako ni blizu kako bi trebala, dok zadnja katastrofa. Motor je genaralno u odličnom stanju 4900 km, diskovi kao novi minimalo potrošeni, pločice imaju "mesa". Danas sam bio kod "običnog" meaničara za aute jer tu kod mene nema drugog i odzračio mi je kočnice i dolio ulja no isto je kao i prije, možda malo bolje.  Ručke se normalno stiskaju, i ne propadaju. Neobično je jer koliko ja vidim prednja i zadnja su dva odvojena "hidraulička" sistema. U čemu može biti fora? Jel mogu biti spaljene pločice pa da ne koče? Diskove smo pošpricali sredstvom za odmašćivanje kočnica. Pločice nismo... Nije se njima uopće dalo zeazti sa skuterom jer rade aute. Odvezao bih ja skuter u ovlašteni ali mi je relativno daleko, a moram skuter registrirati a ne vjeruem da bi prošao tehnički sa akvim kočnicama. U biti ne znam ni jel gledaju skutre na valjcima.  Dajte neke ideje. Usput gdje kupujete pločice? Koje? Zvao sam kymco i za jedan kotač traže 200 kuna. Ne znam jel to puno ili normalno jer sam tek sada u tim vodama.

Napominjem da sam takav skuter kupio pa ne znam zašto je i od kad tako..
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2011, 21:44:16 doms »

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #1 : 06 Rujan, 2011, 14:19:10 »
Molim vas ako imate ideju zašto moj skuter preslabo koči :) . O čemu se radi.. I prednja i zadna kočnica su diskovi. Naime, prednja još koliko toliko koči iako ni blizu kako bi trebala, dok zadnja katastrofa. Motor je genaralno u odličnom stanju 4900 km, diskovi kao novi minimalo potrošeni, pločice imaju "mesa". Danas sam bio kod "običnog" meaničara za aute jer tu kod mene nema drugog i odzračio mi je kočnice i dolio ulja no isto je kao i prije, možda malo bolje.  Ručke se normalno stiskaju, i ne propadaju. Neobično je jer koliko ja vidim prednja i zadnja su dva odvojena "hidraulička" sistema. U čemu može biti fora? Jel mogu biti spaljene pločice pa da ne koče? Diskove smo pošpricali sredstvom za odmašćivanje kočnica. Pločice nismo... Nije se njima uopće dalo zeazti sa skuterom jer rade aute. Odvezao bih ja skuter u ovlašteni ali mi je relativno daleko, a moram skuter registrirati a ne vjeruem da bi prošao tehnički sa akvim kočnicama. U biti ne znam ni jel gledaju skutre na valjcima.  Dajte neke ideje. Usput gdje kupujete pločice? Koje? Zvao sam kymco i za jedan kotač traže 200 kuna. Ne znam jel to puno ili normalno jer sam tek sada u tim vodama.

Napominjem da sam takav skuter kupio pa ne znam zašto je i od kad tako..
pa i meni je tako isto lose kocilo,odi kupi nove pakne i problem rijesen. :icon_thumright:

i nisu ti pakne 200kn za jedan tocak,ko ti je to reko.ja sam platio za gileru svoje 100kn,ali imas i jeftinijih.

odi u autokreso tamo imas one breaking plocice i rms,one su ti ispod 100kuna.

samo skini ove stare pakne i odi i kupi takve iste.

i onda ce ti kociti ko lud to ti je normalno,plocice se izlizu i onda nevata kak treba.eto nadam se da sam ti pomogo.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #2 : 06 Rujan, 2011, 15:21:01 »
pakne carbon lorane brembo i willwood su 114 braking u kresi ispod 100
treba ih zamjeniti posmirglat i odmastiti i onda odzracit sustav
to ti za 50kn slozi netko u bliini s foruma jer nema sta 15 minuta drkat po tome

javi rade od kud si pa ti to netko dode slozit za smjesne pare

Offline Zokaaa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orahovica
  • Moj Skuter: Batina BT49QT-12
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSetup: 80cc
  • MojSpuh: Protočni DIY
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2011, 17:13:02 »
Cisto za info, meni na tehničkom upće nisu testirali kočnice, tj majstor je samo probao stisnut da vidi jel radi, al kako koči nije isptivao.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2011, 18:34:27 »
Iz Novske sam pa vjerujem da nema nikog u blizini. :) Ma nisu novci problem da nekome platim. Uopće nije u tome stvar. Kažem, odvezao sam ga lokalnom mehaničaru za aute koji mi je najbliži jer mi motor trenutno nije regan pošto tek polažem A kategoriju i ne želim riskirati kraj policije. Inače bi ja njega odvezao negdje u pošten servis. Ovaj mi je odzračio kočnice i stavio ulje i koliko sam vidio dobro je to napravio. Nisam baš neki blećo da ništa ne znam ali nisam ni znalac. A ništa potražit ću još nove pločice za njega pa ću vidjeti. Nisam htio trošiti 400 kuna bezveze dok ne procjenim dali je možda nešto drugo. Jer pločice su vizualno (nisam skidao) dobre. Tj imaju "mesa" i diskovi su kao novi. Zvao sam Kymco ovlašteni servis za pločice pa mi tamo rekoše tu po meni visoku cijenu. Potražit ću onda u auto kreši samo moram naći koje su.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2011, 19:47:42 »
400 je previse
kocine plocice ne kostaju vise od 100-120kn set
a sam ih mozes jako lako zamjenit sam

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2011, 22:27:45 »
Našao sam na Braking i Brembo katalagu pločice za agility city tj. agility R16. Z
Tako se zove u nekim državama. Prednje cu cca 12 eura, ali su zadnje zato 25 eura. Vjerojatno zato što vidim da se zadnje ugrađuju čak  i u motocikle od 600 kubika (kawasaki). Prednje pašu samo za kymca.. Vjerujem da se mogu pouzdati u te kataloge jer oba proizvođača su mi ponudila za taj model iste pločice.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Agility City 125ccm- slabo koči
« Odgovori #7 : 06 Rujan, 2011, 23:06:18 »
uzmi koji ti se svida i samo fino ugradi pa ces vidjet razliku
i bez brige jace su kocnice na motorima i nemaju nista s skuter kocnicama