Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć  (Posjeta: 1292 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« : 30 Srpanj, 2011, 23:05:04 »
Kratka verzija:

Crko skuter, pomagajte!



Duža verzija:

Dakle, kako naslov kaže, radi se o Apriliji Rally.
Skut je '99 godište, AC minarelli mašina i tu staje moje znanje o tom skuteru (dok ne crkne me ne zanima),
jer je mehaničar to složio pred više od 6 godina i nije bilo potrebe išta mijenjati ni raskopavati.
Po satu novog NRG-a (susjedovog) ide 80km/h, auspuh je neki osrednji jad (nije rezonanca),
ubrzanje je živo (bez lažnog srama, do 50, 60 me je rijetko tko stizao) a blokade je zadnji put vidio negdje dvijetisućite godine (p.n.e.)..
Sada ima elektronsku na daljinski (fala Slow), koja je ujedno i jedino ulaganje u taj skuter.

U zadnje tri i pol godine, samo je klip promjenjen na njemu (održavanje se svelo na točenje ulja i benzine), drugo je sve radilo kao urica...

Dosad!


E sada počinju problemi.

Za vrijeme uzbrdice na Platku (susjed i ja u điradi) osjetim ja da malo gubim na snazi. Nema veze, uzbdo je, računam da je i
velika vlaga u zraku, malo smanjim gas i nastavim dalje.
Nakon cca 500 metara, skut samo uspori i ugasi se (bez mog puštanja gasa.. Ok, nije dobro, ali šta je tu je. Zapalim cigaru, dam mu lufta da se ohladi
i upalim ga na kurblu (na "dugme" ga ne palim već par godina, neda mi ga se montirati nazad) isprve. Nakon cca 2 Km on opet ugasi.
Sad već lagano ljut (a trebao sam sa njime u Motovun ići, što bi bilo da sam tamo zaglavio?), ali dajem mu opet vremena da se ohladi i idem opet.
Interval gašenja je sve češći (cca 2000m, 1000m, 500m, 300m) i ponovno paljenje je sve teže, a pali samo uz pun gas.

Nekako smo se uspjeli dogegati do doma na Platku (1111m nadmorske visine), skoro nas pojela Lola (velika džukela koja im je maskota godinama).
Sada kada smo došli do cilja, otvaram ja skuter i izvučem svjećicu. Masna. Jako.
To pročistim, popijemo kavu (6kn, mašala!) i idemo nazad.
Skut upali iz prve i mi krenemo nazad. Ide kao urica, ali čim sam došao na glavnu cestu (nakon 8 km vožnje) i prikočio, on se ugasi. I tako jebucka on mene sljedećih 14 km (dobar dio toga sam imao spust pa sam sa ugašenim išao i "hladio" mašinu). Trenutak kada sam čuo neki metalni zvuk, ukopao sam se u mjestu (ja zakočio) i ugasio skut.

Sada, treba mi dijagnoza.

Zvao sam mehaničara, sutra mu peljem skut pa ću znati definitivno šta je (do onda bi mi dobro došla koja topla riječ, pa recite "pegla", "radijator", "rerna", "bojler" itd...).
On sumnja na sveto trojstvo klip/karike/radilica, moguć i cilindar, i spominjao je najvjerojatniju kupovinu novog kita.

Sad, pošto sam laik (moj meho Dejo je stručnjak pa mu se ne petljam u posao da ne dobijem po pikici), dobro bi mi došao savjet šta da tražim (uzeo bi odmah sve u kompletu, sa auspuhom i ostalim potrebnim dijelovima).
Pošto je dosada išao dobro, kad već kupujem novo, hoću da ide savršeno, a po pričama na forumu, za to imam dvije opcije;

1. Midrace (poneka lista svih potrebnih dijelova sa odokativnom cijenom bi mi legla kao budali šamar)
2. Jača mašina (150, 200, 250... Nije mi bitno, vozačku imam a homologirati se da..), sa cijenom i utrošenim vremenom bi koliko moglo izaći?

Otvoren sam za razne prijedloge, savjete i operacije...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2011, 23:13:06 »
Sve slozit i preradit ga na LC ;)
Napravit base setup i vozit se,midrace je malo prejak za tvoje znanje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2011, 23:15:11 »
Sve slozit i preradit ga na LC ;)
Napravit base setup i vozit se,midrace je malo prejak za tvoje znanje
:icon_thumright:

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2011, 23:37:32 »
Ok, prijedlog prihvaćen.
Nego, ideje na šta bi trebao baciti oko?
Koji auspuh, roline, klip, karike, variomat? I na koji iznos da pripremim novčanik?

Za dosadašnji setup znam da je neš bilo od malossi-a (nezz šta)..


I da, koliko bi me mogla doći mašina od aprilie sr 150 (ili ako paše neka druga mašina) i koliko bi moglo biti zeznuto premontiravanje?
Ionako sam imao u planu kupiti motor (Yamaha Virago) najesen, a pošto je to očito odgođeno, jača mašina na skuteru bi bilo dobro privremeno (na godinu dana) riješenje...
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2011, 23:39:25 Reponja »
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2011, 23:40:09 »
Ok, prijedlog prihvaćen.
Nego, ideje na šta bi trebao baciti oko?
Koji auspuh, roline, klip, karike, variomat? I na koji iznos da pripremim novčanik?

Za dosadašnji setup znam da je neš bilo od malossi-a (nezz šta)..


I da, koliko bi me mogla doći mašina od aprilie sr 150 (ili ako paše neka druga mašina) i koliko bi moglo biti zeznuto premontiravanje?

stavljanje mašine od sr150 ti je isto jebanje majke

Staviti hladnjak s posudom, creva, pumpa i one ostale zajbancije sta ide uz to, cilindar vodenjak neki 70 i bit ce bolje ...sve posloziti i fino postelati i nemas brige ... :icon_thumright:

Offline amirdjonlic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški
  • TwoStrokeDirectInjection
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force TSDI
  • Moja Kaciga: AwA helmets
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #5 : 02 Kolovoz, 2011, 03:31:55 »
jesil cuo sr-ku 150 sa zracnim hladjenjem  :icon_thumright:

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2011, 03:35:08 »
jesil cuo sr-ku 150 sa zracnim hladjenjem  :icon_thumright:
a jesi ti cuo za   :nono:
« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2011, 08:31:10 Deny »
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Aprilia Rally, laikčina moli za pomoć
« Odgovori #7 : 05 Kolovoz, 2011, 18:12:05 »
Hvala na savjetima, ali imam još jedno pitanje:

-U slučaju da padnem na glavu (jače nego dosada) i pogenijalim se, složim veću mašinu na skuter (recimo 150 ccm),
koji je postupak za to legalno registrirati? I koliko bi love i vremena morao izdvojiti na te papirologije?

Ne želim ga ostavljati na maloj tablici jer mi tih par stotina kuna godišnje i ne igra toliku ulogu, a neda mi se misliti o tome hoće li na kraju ravnice biti pandur sa valjcima.. Vozačku imam za sve kubikaže, pa bi bio red i da ju počnem koristiti..
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"