Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SCARABEO 200 i.e.  (Posjeta: 110434 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #140 : 12 Srpanj, 2013, 22:10:16 »
Mene užasno iritira tromo kretanje iz mjesta! Mislim da je kod mene sve očitije i izraženije, trenutno imam oko 500km na satu :-)  je li primijetio netko, fali li ulja imalo između redovnih servisa na 6000km?

Kojeg Liberty-a si prije vozio? 2T 50 ili 150?

200cc  ;D
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #141 : 12 Srpanj, 2013, 22:34:24 »
svakih maks 4 tkm se zamijeni ulje i filter makar pise po manualu svakih 6..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #142 : 12 Srpanj, 2013, 22:42:41 »
svakih maks 4 tkm se zamijeni ulje i filter makar pise po manualu svakih 6..

Ne vidim poantu... ako ga ne troši i naravno stavio bi malo kvalitetnije ulje, par desetaka kn skuplje
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #143 : 15 Srpanj, 2013, 16:16:04 »
Može netko dati savjet o dotičnom curenju iz ležaja na slici... može li to biti razlog čudne trešnje volana na većim brzinama? danas mi se na 120kmh (ravnica, super novi asfalt) dogodilo da je nezaustavljivo počeo tresti volan i srećom se smirio tako što je pala brzina (strah me bilo i kočit koliko sam grčevito smirivao volan), ali mi se i na manjim brzinama neko vrijeme u vožnji čudno ponašalo... kao da na momenat povuče u lijevu stranu i vrati... sve dok se nisam par minuta zaustavio i nastavio dalje.
Slika je na linku jer ne mogu smanjiti kvalitetu ispod 200k

« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 16:17:35 SuperHik »
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #144 : 15 Srpanj, 2013, 18:12:43 »
svakih maks 4 tkm se zamijeni ulje i filter makar pise po manualu svakih 6..

Ne vidim poantu... ako ga ne troši i naravno stavio bi malo kvalitetnije ulje, par desetaka kn skuplje

poJenta je u tome da je 5w40 ulje već u startu dosta rijetko i mašina se vrti na ne baš niskim okretajima + to da dok je hladan skuter oće malo i benzina proć u krater pa sve to skupa utječe na trajnost agregata i vitalnih dijelova,nebitno o tome dal ga mašina troši ili ne..naravno da nije dobro ako ga osjetno troši.
pa sad ako i dalje ne vidiš pojentu (ja ju vidim iz iskustva u radu sa 4t agregatima) onda ti mijenjaj i na 10 tkm ulje al ako bude posljedica nemoj se čudom čudit ili 'pljuvat' proizvođača.
ulje je najbitniji faktor za zdravlje motora,ako po sezoni se i napravi tih 4tkm onda to i nije neka investicija s obzirom na to da ga ide 7dcl što bi u prijevodu značilo pedesetak kn..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #145 : 15 Srpanj, 2013, 18:38:04 »
10w40 je preporučen od proizvođača kao prvo. A kao drugo, proizvođač je naveo 6k km kao interval, a servisi preimenovali u 3k km.
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #146 : 15 Srpanj, 2013, 18:49:11 »
dal sam savjet iz iskustva koi ti moreš zanemarit ko i svako drugi,ako je tebi volja pa moreš i nakon 10tkm mijenjat,kak sam rekel.a savjet je dobronamjeran i da pomogne,meni ni iz džepa ni u džep.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #147 : 15 Srpanj, 2013, 18:59:17 »
Pa ne mislim ja da tvoj savjet nije dobronamjeran. Ali opet, kao i servis, govoriš o 5w40, a u knjižici održavanja nije to ulje navedeno. Prijatelj ima tester za ulje pa ćemo probat što se događa. Znaš li ovo oko prednje felge, stavio sam sliku.  :)
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #148 : 15 Srpanj, 2013, 20:02:43 »
kaj se tiče kotača,to je valjda mast malo iscurila za podmazivanje osovine..probaj poduić prednji kraj dok je na nogarama skuter pa onda zavrtit kotač,ak se okreće normalno bez da nekaj ronda onda je sve ok.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #149 : 15 Srpanj, 2013, 20:34:19 »
Može netko dati savjet o dotičnom curenju iz ležaja na slici... može li to biti razlog čudne trešnje volana na većim brzinama? danas mi se na 120kmh (ravnica, super novi asfalt) dogodilo da je nezaustavljivo počeo tresti volan i srećom se smirio tako što je pala brzina (strah me bilo i kočit koliko sam grčevito smirivao volan), ali mi se i na manjim brzinama neko vrijeme u vožnji čudno ponašalo... kao da na momenat povuče u lijevu stranu i vrati... sve dok se nisam par minuta zaustavio i nastavio dalje.
Slika je na linku jer ne mogu smanjiti kvalitetu ispod 200k


Heh, to je ono o čemu se priča za SC200 - nije siguran za preko 100 km/h. Možda bi prave gume pomogle  :dontknow:

Pišem 5 bodova na Beverly-a  :toothy12:

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #150 : 15 Srpanj, 2013, 20:50:54 »
kaj se tiče kotača,to je valjda mast malo iscurila za podmazivanje osovine..probaj poduić prednji kraj dok je na nogarama skuter pa onda zavrtit kotač,ak se okreće normalno bez da nekaj ronda onda je sve ok.

Trebao bi skinut pločice, jer ne čujem od njih struže li išta i ide li glatko... ali sam uvjeren da mi taj ležaj zadaje problem! Ako danas nisam sletio, neću nikad!  ;D

Bobetko, ne bih se složio... ovo nije lagano treskanje, brutalno je kako volan nenadano podivlja i siguran sam da nije do konstrukcije skutera nego neki problem, možda ovaj pr. ležaj na kotaču, barem se nadam... ako si pročitao gore, nakon što se volan smirio, još uvijek je voblao i kao da vuče ulijevo, a kada sam stao i sačekao 5 minuta, sve se vrstilo u normalu  :dontknow:
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #151 : 15 Srpanj, 2013, 20:56:52 »
lezaj bi se itekak cul na 100kmh da je otisel a i simptomi nebi bili takvi..na udarima vjetra jednostavno plese prednji kraj lijevo desno,da je greska u necem onda bi se tak ponasal uvijek i stalno.
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 21:21:30 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #152 : 15 Srpanj, 2013, 21:01:50 »
mislim da je tvoj osnovni problem što ne vjeruješ nikome, inače je to jedan od najbitnijih faktora kod odabira marke vozila.
znači npr. ako ti kum ima srevis kymca kupuj!! (mislim da ne važi jedino za batinu, ali tko zna)

čevjet ti kaže (a štefu se ovdje vjeruje) šta da probaš i ti kažeš da ti toliko stružu pločice da ne čuješ ništa. nije ti slučajno palo na pamet njih promjeniti?

a što se tiče "testera" ulja mislim da je to u najmanju ruku čudno. prodajem alat za mehaničare preko 20 godina i to me se još nitko nije sjetio pitati. to bi radi prosječnih 100-tinjak aditiva u ulju bio neki pokretni laboratorij?
Pula Über Alles

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #153 : 15 Srpanj, 2013, 21:44:40 »
Skuter ima 320km... zato sam toliko frustriran, a danas sam mogao poginut koliko je volan tresao.
Odakle ja znam ko je štef... novi sam na forumu, ne poznam ekipu...
Nije da pločice stružu, nego ližu disk, pa jednostavno ne čujem rošta li ležaj. Mislim da se na ovoj kilometraži i neće manifestirat prilikom slabih vrtnji. Nije da ja ne vjerujem nikome, nego me zanima više mišljenja, jer sam po prirodi takav da moram sve znat, a u servisu su me naručili tek u četvrtak. Nebi htio da im nešto promakne pa bi htio saznat informaciju ako je bilo kakvih problema s ležajima i kako se to manifestira. Meni je stvarno teško objasnit ponašanje ovog skutera, ali iskustva nisu lijepa, još me desna ruka boli u zglobu  ;D
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #154 : 15 Srpanj, 2013, 21:53:00 »
kaj se tiče kotača,to je valjda mast malo iscurila za podmazivanje osovine..probaj poduić prednji kraj dok je na nogarama skuter pa onda zavrtit kotač,ak se okreće normalno bez da nekaj ronda onda je sve ok.

Trebao bi skinut pločice, jer ne čujem od njih struže li išta i ide li glatko... ali sam uvjeren da mi taj ležaj zadaje problem! Ako danas nisam sletio, neću nikad!  ;D

Bobetko, ne bih se složio... ovo nije lagano treskanje, brutalno je kako volan nenadano podivlja i siguran sam da nije do konstrukcije skutera nego neki problem, možda ovaj pr. ležaj na kotaču, barem se nadam... ako si pročitao gore, nakon što se volan smirio, još uvijek je voblao i kao da vuče ulijevo, a kada sam stao i sačekao 5 minuta, sve se vrstilo u normalu  :dontknow:

Vidio sam sliku, mislim da ti je @steeef dobro rekao!
Ako ne moraš - ne vozi do servisa. Bar ne preko 60 km/h! I promjeni čing-čong gume za neke poštene. Ja ću to napravit odma, ako kupim SC-a!
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2013, 21:55:47 bobetko »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #155 : 15 Srpanj, 2013, 22:00:28 »
stanimo malo,
ovo "grcevito" da se trese, to nikako ne moze biti normalno..  :nono:


meni se svojevremeno na slicnom skuteru (echarm 150ccm) desavalo da kad maknem ruke s volana lagano pocne trest volan, a kad stavim kofer onda ga s rukama vec moram cvrsto drzati da se ne trese..
uglavnom ako je to TAJ problem (volan trese lijevo desno sve jace i jace),
i ako sam si dobro vizualizirao tu "tresnju" volana (u smislu da poprilicno zestoko trese),
to onda nikako ne moze biti normalno..  :confused5:

nikad nisam otkrio tocno zasto se desava, ali bilo je bolje nakon promjene prednje gume s nekom renomiranom,
a ocito i zbog lose konstrukcije skutera kad se stavi kofer onda to dodje max do izrazaja..
vrlo je malo pomoglo to sto sam stavio i utege volana, ali nije bilo vrijedno investicije  :toothy11:




Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #156 : 15 Srpanj, 2013, 22:59:20 »
Nisu čunga lunga gumice, srpske miške su, koje po baanserki kažu da su ok... ali balanserka sporo vrti, bar ove koje sam vidio u zadnje vrijeme. Ima logike i da je guma, ugrije se pa izleti nekakva sisa negdje, ali bez da se stavi neka poštena, nema sreće.
Eladio me očito jedini razumije  ;D
Problem je bio na golom skuteru, nastavio se jednako sa 280gr. utezima na svakoj strani i opet jednako tako nakon montaže kofera. Jedino što mi ostaje ako servis baš ništa ne zaključi je zamjena prednje gume... ako netko ima preporuku u ovoj dimenziji, primam sugestije  ;D


Veruda... o onom testeru ulja o kojem sam govorio je nešto slično ovome, samo malo veće i ozbiljnije izgleda... valja li čemu ili prodaju maglu. Frend kaže da mu pokaže ako probije negdje dihtung glave, ali da može i benzin detektirat  ???
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #157 : 15 Srpanj, 2013, 23:23:36 »
govorim ti isto kaj piše i eladio,navozil sam se tog sc200,ima kofer al nema utege volana i dok ima vjetra baca se ljevo desno da ga jedva držiš,tolko da bi najrađe stal sastrane i čekal da se vjetar smiri..to se događalo bilo da sam se vozil 70 ili 110..dok nije bilo vjetra išel je sasvim normalno..
meni se to čini da je konstrukcijski problem,kratak i lagan prednji kraj..

slično je bilo i sa onim nekim vizirima na beverlyu,preko 110 je bacal volan ko bedast..
mogel si skinut vizir i probat pa da vidiš jel do toga,ako ispadne da nije eliminiral si jednu od mogućnosti.
štef who?  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #158 : 16 Srpanj, 2013, 05:35:58 »
Znam za to ponašanje pri vjetru... ali ovo je kao da nešto dobije rezonanciju pa izgubi balans.
Vizir sam davno izolirao, nije krivac.
Vidjet ćemo što će servis zaključit u četvrtak pa javim  :)
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline samba

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #159 : 17 Srpanj, 2013, 23:12:02 »
Daj više odvezi taj scoot na servis i prisili ih na probnu vožnju pa neka utvrde kvar! U protivnom vidiš bijele miševe. Ja izvozio 16000km sa koferom i utezima i nikad me nije treslo, možda ako ulovi kakvu rezonanciju sa neravninama na cesti ali to nije kvar. Btw, još vozim na istim disk pločicama, eno ih ko nove. Gume mišelinke, nemam primjedbi- ma to je vozilo iz snova !!!