Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NEkvaliteta!!!  (Posjeta: 11594 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #100 : 20 Srpanj, 2011, 18:22:29 »
zaboravio si reci da moras rastavljati masinu da promjenis vodenu pumpu!!!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline only aerox :)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • No fuck,no ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
  • Moja Kaciga: glavu cuva, a cizma nogu
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #101 : 20 Srpanj, 2011, 19:04:10 »
Zaboravili smo reci da je Aprilia tacnije Sr imao prvi  od ostalih poznatih marki diskove na prdnjem i zadnjem kotacu , direktno ubrizgavanje gorijva Di-teh, vodom hladjen agregat, kotace velicine 13 cola
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2011, 19:06:15 only aerox :) »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #102 : 20 Srpanj, 2011, 19:33:59 »
aprilija ti je jos 94te suradivla jako s minarellijem i narucila agregat koji je izdrzljiv a da bude inovativan s vodenim s diskom odotraga s mogucnoscu varijabilnog kuta paljenja
al nazalost je aprilija mrtva od 2003 kad ju je kupio piaggio i sad pumpaju samo nikakve stvari i poluprodukte s lagera od piaggia

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #103 : 20 Srpanj, 2011, 19:49:10 »
zaboravio si reci da moras rastavljati masinu da promjenis vodenu pumpu!!!
:nono:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #104 : 20 Srpanj, 2011, 20:16:04 »
zaboravio si reci da moras rastavljati masinu da promjenis vodenu pumpu!!!

Ma kakvo rastavljanje, sve osim impelera se promijeni lakse nego stavit federe kuplunga ako nemas klijesta  :icon_biggrin:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #105 : 20 Srpanj, 2011, 20:17:56 »
Ma kakvo rastavljanje, sve osim impelera se promijeni lakse nego stavit federe kuplunga ako nemas klijesta  :icon_biggrin:

meni za stavljanje federa dost samo šarafciger da ih se moze nategnuti  :icon_biggrin:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #106 : 20 Srpanj, 2011, 20:24:30 »
meni za stavljanje federa dost samo šarafciger da ih se moze nategnuti  :icon_biggrin:

Haha, i kolko flastera poslje trebaš? :laughing7:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #107 : 20 Srpanj, 2011, 20:40:09 »
meni za stavljanje federa dost samo šarafciger da ih se moze nategnuti  :icon_biggrin:

Meni za promijenit vodenu pumpu samo gedora (mislim) 8 i kombinirke  ;D

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #108 : 20 Srpanj, 2011, 21:07:53 »
da da to je ako je sve po planu a kad ne ide???kad moras cukati ko sivonja kombinirkama,papagajkama,pa opet ne ide!!!???pa onda malo svasaj osovinu da je produzis,da je mozes bolje zahvatiti,pa sistemom radapcigera mic po mic cukaj van sa lezaja,sljedeci put cu vas zvati da mi to napravite kad je tako idealno a ja cu zuju natezati i samo sutiti!!!dobiti cete i vi,al najprije rad-a onda tek zadovoljstvo!!!ne znam napisao sam u prvom postu da posjedujem i jedne i druge grupacije agregata,al neke stvari mi se stvarno ne svidjaju na piaggiu i njihova rjesenja!ne blatim nikoga,drago mi je da svi mozemo nesto voziti,vremena su teska,ali...da moj najdrazi skuter(jedan od njih-mislim na dragstere)nema piaggio agregat bio bi puno sretniji!nekako mi taj piaggio,ne znam sam taj aluminij na prvi pogled djeluje mekano i nekvalitetno,sarafe neko kaze,moras imati sve na deklu inace pucaju blokovi!???ok znam da po ps-u moraju biti,al da me sad mora biti strah kad ga stelam ili nesto oko prijenosa,da ne mogu imati zasarafljeno deklo sa imbusom-dva,to mi nije jasno!mikro remen na piaggiu!?????cemu???nije li sretnije i bezbriznije rjesenje minarellija???sad ce neko rec iscupaj uljnu pa radi sam mjesavinu!??,,nece ici jer ja zelim recimo da bude sve pic-pic.ne pojmljivo mi je to!etooooo...... :toothy3: :icon_scratch: :o
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #109 : 20 Srpanj, 2011, 21:18:35 »
da da to je ako je sve po planu a kad ne ide???kad moras cukati ko sivonja kombinirkama,papagajkama,pa opet ne ide!!!???pa onda malo svasaj osovinu da je produzis,da je mozes bolje zahvatiti,pa sistemom radapcigera mic po mic cukaj van sa lezaja,sljedeci put cu vas zvati da mi to napravite kad je tako idealno a ja cu zuju natezati i samo sutiti!!!dobiti cete i vi,al najprije rad-a onda tek zadovoljstvo!!!ne znam napisao sam u prvom postu da posjedujem i jedne i druge grupacije agregata,al neke stvari mi se stvarno ne svidjaju na piaggiu i njihova rjesenja!ne blatim nikoga,drago mi je da svi mozemo nesto voziti,vremena su teska,ali...da moj najdrazi skuter(jedan od njih-mislim na dragstere)nema piaggio agregat bio bi puno sretniji!nekako mi taj piaggio,ne znam sam taj aluminij na prvi pogled djeluje mekano i nekvalitetno,sarafe neko kaze,moras imati sve na deklu inace pucaju blokovi!???ok znam da po ps-u moraju biti,al da me sad mora biti strah kad ga stelam ili nesto oko prijenosa,da ne mogu imati zasarafljeno deklo sa imbusom-dva,to mi nije jasno!mikro remen na piaggiu!?????cemu???nije li sretnije i bezbriznije rjesenje minarellija???sad ce neko rec iscupaj uljnu pa radi sam mjesavinu!??,,nece ici jer ja zelim recimo da bude sve pic-pic.ne pojmljivo mi je to!etooooo...... :toothy3: :icon_scratch: :o


Ako dopustis da ti tjednima curi preko lagera voda tako da sve zahrdja, onda se pati. Meni je malo proslinilo i odmah sam isao mijenjat semering. Zato i postoji onaj kanal ispod lagera. Nije rebalo niti klijestima izvlacit osovinu - prstima sam je izvadio van sa savrseno cistim lagerima. Kupio semering za 10 kuna i to je bio jedini trosak. 20.000km poslije i dalje radi kako treba

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #110 : 20 Srpanj, 2011, 21:29:40 »
I malo si zabrijo da je mekan aluminij,glupost,jebeno je tvrd i kvalitetan! Neće puč ako se bez dekla normalno provozaš,odnosno ako je na par šarafa stegnut! Samo vodena je na Piaggiu sranje! Sad sam skido lagere sa starih Pure Jet blokova,isto su Kbc,nisu imali nimalo lufta,25 tis su odvrtili!

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #111 : 20 Srpanj, 2011, 21:47:37 »
ne znam sam taj aluminij na prvi pogled djeluje mekano i nekvalitetno,(djeluje)je kljucna rijec!nisam cekao da procuri,naprotiv-isao sam je mjenjati jer mi je bila sumljiva,a skut je stajao u garazi 7 godina ne vozen i ne paljen!nadam se da ces se sloziti sa mnom da bi je i ti isao reparirati!? :icon_thumright:
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline tomovzo666

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
  • Moj Skuter: NrG pOwEr-DD
  • Moja Kaciga: ixs_hx-240
  • MojSetup: BGM original 50 ccm, aluminium
  • MojSpuh: lEo ViNcE-zX
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #112 : 20 Srpanj, 2011, 21:52:40 »
danas sam skinuo deklo i variomat i oprao bolcnu u benzinu i obrisao suhom cistom krpom,kao sto ste mi rekli da uradim,nakon toga sam stavio skoro novi malossi kevlar,taman kada sam isao probati skut da vidim dali opet ima tu rupu na 7 000,taman pocme kisa i odustanem od voznje,bas me zanima hoce li se opet pojaviti ta rupa

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #113 : 20 Srpanj, 2011, 21:56:33 »
Ja sam kupio drugu std. radilicu i stavio gore ležajeve! Sutra sastavljam i nadam se palim!

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #114 : 20 Srpanj, 2011, 21:57:30 »
danas sam skinuo deklo i variomat i oprao bolcnu u benzinu i obrisao suhom cistom krpom,kao sto ste mi rekli da uradim,nakon toga sam stavio skoro novi malossi kevlar,taman kada sam isao probati skut da vidim dali opet ima tu rupu na 7 000,taman pocme kisa i odustanem od voznje,bas me zanima hoce li se opet pojaviti ta rupa
Jebena kiša. :toothy12: :toothy12:
Jel bilo prljavštine po bolcni,dali osjetiš luft kad staviš bolcnu u variomat? :dontknow:

Offline tomovzo666

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
  • Moj Skuter: NrG pOwEr-DD
  • Moja Kaciga: ixs_hx-240
  • MojSetup: BGM original 50 ccm, aluminium
  • MojSpuh: lEo ViNcE-zX
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #115 : 20 Srpanj, 2011, 22:03:51 »
Jebena kiša. :toothy12: :toothy12:
Jel bilo prljavštine po bolcni,dali osjetiš luft kad staviš bolcnu u variomat? :dontknow:
malo je bila prljava a luta ima mozda mrvicu,kako da blokiram zadnji tocak,ako hocu mjenjati centralni feder,htjeo sam odsarafiti zvono i kvacilo da mogu remen staviti,ali nikako nisam mogao zablokirati tocak,pa sam onaj dio gdje sjeda remen navukao prema sebi i nekako ubacio remen

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #116 : 20 Srpanj, 2011, 22:11:00 »
pjađo vam niš ne valja  :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #117 : 21 Srpanj, 2011, 08:36:41 »
pjađo vam niš ne valja  :icon_thumright:
baš česme od blokova  :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #118 : 21 Srpanj, 2011, 09:48:14 »
Da piaggio nije kvaliteta to se neslažem. Dobre su to makine, a to šta pojedinci imaju problema toga uvijek ima...dobiješ onaj jedan bolestan primjerak na njih 10000 i moš se fućkat.

Isto tak mislim da minarelli ima bolje riješne blokove, vodena pumpa vani, lakše se reparira i slaže, onda promjena ulja je lakša ( u getribi), na piaggiu uvijek smeta kotač, ovo ono... isto tak je debilno ono rješenje s mikroremenom koji tjera i vodenu i uljnu. Puno pouzdanije je rješenje na minarelliju preko plastičnog zupčanika. Da nepričam koje muke su stavit na piaggio spuh, npr na novoj SRki, pa ti smeta rama , pa ti smeta neki nosač... oteliš se dok to staviš, moraš biti uvježbani stručnjak da ti to prođe bez većih problema..ali dobro to ovisi od modela do modela skutera.Sad se nemogu sjetit ali ima još par lošijih rješenja, dugo nisam prčko po skuterima pa sam već polako zaboravio  :icon_biggrin:

Jedina stvar koju piaggio ima bolje riješenu nego minarelli je prirubnica i karb sa strane po kojem možeš prčkat bez da pola skutera rastaviš....na aeroxu sam obavezno morao skidat sve plastike iza skupa sa sicom da promjenim dizu u karbu...
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #119 : 21 Srpanj, 2011, 10:13:34 »
Jedina stvar koju piaggio ima bolje riješenu nego minarelli je prirubnica i karb sa strane po kojem možeš prčkat bez da pola skutera rastaviš....na aeroxu sam obavezno morao skidat sve plastike iza skupa sa sicom da promjenim dizu u karbu...

a na nekim skuterima sa piaggio mašinama su fergazeri toliko otvoreni da bi netko sa kliještima za cvikanje žice bez problema mogao ocvikati sajle i iščupati frgić sa motora i to sve u 7 i po sekundi  ;D
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9: