Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg  (Posjeta: 13126 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #20 : 10 Srpanj, 2011, 00:36:58 »
Evo da samo javim kaj je bilo onda sa štelanjem!

Stavil se je po tvorničkim postavkama na skuter sa rupom u airboxu 19mm, pošto je 3alfa3 napisal da nema potrebe za večom pošto je 19mm karb!

I skuter radi u leru ok, malo dimi, i kazaljka ima stepenicu kod puštanja gasa na 3T okr, pa padne na normalnih 1.8T okr. Otpeljam se krug dva, skuter ide i ima momenta na početku i vuče ko blesav ali kasnije koma, pad okretaja pri punom gasu!
      Pogledam svječicu, a svječica crna ko dimjačar, baš je ono crna, te vlažna, nije mokra nego vuče na mokro! I reko, idem vratit lulicu 23mm na airbox, pa probam opet, sad je malo još bolje. Odaziv se jako popravil i malo bolje vuče, te na                     
savjete cvale60 stavim 82 diznu i skuter juri PUNO BOLJE, no na ful gasu nemam one okretaje koje sam imal prije, znači da još treba manja dizna, imam još 80 i 78 dizne, svječicu nisam sad pogledal sa 82 diznom! Ali po iskustvu zaključujem da je i dalje bogatija, poznam po okretajima!

Znači sve je super sa karbom, samo je za moj KIT očito dizna 92 prevelika!

A ako neko bira između obične i RACING verzije ja mu toplo preporučam RACING, jer karb je milina za štelat naspram običnog  :icon_thumright: Lagana izmjena igle, lakše nego na običnom, a dizna se mijenja samo kroz čašicu...ne diraš niš ni ne skidaš niš :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #21 : 10 Srpanj, 2011, 13:12:35 »
Evo da samo javim kaj je bilo onda sa štelanjem!

Stavil se je po tvorničkim postavkama na skuter sa rupom u airboxu 19mm, pošto je 3alfa3 napisal da nema potrebe za večom pošto je 19mm karb!

I skuter radi u leru ok, malo dimi, i kazaljka ima stepenicu kod puštanja gasa na 3T okr, pa padne na normalnih 1.8T okr. Otpeljam se krug dva, skuter ide i ima momenta na početku i vuče ko blesav ali kasnije koma, pad okretaja pri punom gasu!
      Pogledam svječicu, a svječica crna ko dimjačar, baš je ono crna, te vlažna, nije mokra nego vuče na mokro! I reko, idem vratit lulicu 23mm na airbox, pa probam opet, sad je malo još bolje. Odaziv se jako popravil i malo bolje vuče, te na                     
savjete cvale60 stavim 82 diznu i skuter juri PUNO BOLJE, no na ful gasu nemam one okretaje koje sam imal prije, znači da još treba manja dizna, imam još 80 i 78 dizne, svječicu nisam sad pogledal sa 82 diznom! Ali po iskustvu zaključujem da je i dalje bogatija, poznam po okretajima!

Znači sve je super sa karbom, samo je za moj KIT očito dizna 92 prevelika!

A ako neko bira između obične i RACING verzije ja mu toplo preporučam RACING, jer karb je milina za štelat naspram običnog  :icon_thumright: Lagana izmjena igle, lakše nego na običnom, a dizna se mijenja samo kroz čašicu...ne diraš niš ni ne skidaš niš :icon_thumright:
nemoj se zezat kontrola sviječice obavezno :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #22 : 10 Srpanj, 2011, 15:18:10 »
Jebiga, nisam stignul napraviti kontrolu moral sam hitno dalje, al hvala Bogu nisam se prevaril, ajd ipak poznam svoj motorin :icon_thumright:

Svječica je i dalje crna sa 82 diznom, nejde mi i dalje u glavu ali ajde, i još je lulica na airboxu 23mm!

Ali svječica ide na smeđe, znači do glavne dizne je, crna je sa nijansama smeđe, sad bum del 80 diznu pa bum onda videl...

Jel moguče da mi je potrebna tolko manja dizna?  :dontknow: j****u još imam samo 80 i78 dizne  :laughing7: manje nemam!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #23 : 10 Srpanj, 2011, 15:38:25 »
Obavezno provera na full gasu svecice pa smanjuj dalje...Ja sam gus malossijev vozio sa 75diznom uz w9 iglu...Sad sam sa 85 na s6 sportu al AC ipak trazi malo vecu diznu...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #24 : 10 Srpanj, 2011, 15:44:26 »
Ja sam gus malossijev vozio sa 75diznom uz w9 iglu..

Koji needlejet i koji polozaj igle?

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #25 : 10 Srpanj, 2011, 15:50:59 »
Koji needlejet i koji polozaj igle?
AN needle i drugi zub na igli...A sa tom postavkom mi je i stigo karb -75,w9,ler 45....

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #26 : 10 Srpanj, 2011, 15:56:08 »
AN needle i drugi zub na igli...A sa tom postavkom mi je i stigo karb -75,w9,ler 45....
E al ja imam AU needle, pa možda je to razlog kaj imam tolko bogatu smjesu!

Pa velim, španal sam ga max puni gas, čim sam videl da okretaji pri punom gasu nisu onolko visoki ko kod prave smjese znal sam da je bogatija...tj da je dizna prevelika! Pa slikal bi vam sad svječicu ali nema potrebe, pa znate kakva je crna svječica, suha crna i malkice vuče na smeđe kod jedne strane..78-80 dizna bi trebala biti ok!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #27 : 10 Srpanj, 2011, 16:02:04 »
E al ja imam AU needle, pa možda je to razlog kaj imam tolko bogatu smjesu!

Pa velim, španal sam ga max puni gas, čim sam videl da okretaji pri punom gasu nisu onolko visoki ko kod prave smjese znal sam da je bogatija...tj da je dizna prevelika! Pa slikal bi vam sad svječicu ali nema potrebe, pa znate kakva je crna svječica, suha crna i malkice vuče na smeđe kod jedne strane..78-80 dizna bi trebala biti ok!


Pripazi samo, jer i sa presiromasnom smjesom su okretaji malo manji - trebas gledat svjecicu

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #28 : 14 Srpanj, 2011, 17:06:49 »

Pripazi samo, jer i sa presiromasnom smjesom su okretaji malo manji - trebas gledat svjecicu


Smjesa na ful gasu sa 80 diznom je smeđa!

Ali ak gledamo u finese imam problem sa lerom i do pola gasa! Taman kad ga ne frljim i kad se vozim polagano i do pola gasa svječica mi pocrni sa jedne strane, tj bogata je smjesa! Kaj da radim sa vijkom smjese...da ga zavrnem za krug, tak bi mu smanjil gorivo?

Potrošnja mi se povečala za 3dl, jel to premalo ili bi trebal imat veću potrošnju, na 100km je potrošil oko 3.8-3.9L, danas sam bil u Zg pa sam mjeril!

Inače skuter ne trokira, nema stepenice u okretajima kad pustim gas i po zvuku i gasu se nemre prepoznati niš da je karb nepoštelan, samo velim to na manjim otvorima mi je malo crnija svječica...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #29 : 14 Srpanj, 2011, 17:14:15 »
zasarafi saraf zraka do kraja i odvrni za 1 krug,iglu spusti za jedan zub i rjesio si problem!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #30 : 14 Srpanj, 2011, 19:19:15 »
Kakve su to potrošnje majko mila? 3,9, je li tako nešto uopšte moguće na Piaggio-u?  :angry7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #31 : 14 Srpanj, 2011, 19:28:05 »
Kakve su to potrošnje majko mila? 3,9, je li tako nešto uopšte moguće na Piaggio-u?  :angry7:
nije,kada ces shvatiti da je minarelli minareli :P

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #32 : 14 Srpanj, 2011, 19:33:10 »
nije,kada ces shvatiti da je minarelli minareli :P

A šta npr. ako stavimo potpuno isti setup na Piaggio i Minarelli?  :confused5:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #33 : 14 Srpanj, 2011, 19:34:30 »
A šta npr. ako stavimo potpuno isti setup na Piaggio i Minarelli?  :confused5:
pa eto stavi base setup na piaggio pa ces vidjeti koliko ce trositi :laughing7:
minarelli je nenadjebiv i to je to,nema diskusije :dontknow:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #34 : 14 Srpanj, 2011, 21:23:26 »
Kakve su to potrošnje majko mila? 3,9, je li tako nešto uopšte moguće na Piaggio-u?  :angry7:

 :dontknow: eto kažem ti kolko loče, ali shvati da je to relativno otvorena vožnja, jer danas u tih 110km nisam imal stani-gas(bar ne puno puta)...velim relativno je bila otvorena vožnja! Dok tu po Zagorju ne bi smio više od 4L nikak !
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #35 : 14 Srpanj, 2011, 22:49:23 »
Prodajem SR, kupujem Aerox-icu.  :angry7:

danc00 vjerujem ti, ali ne mogu da shvatim kako tako malo troši. Minarelli rulz!  :headbang:

@pralas a ako stavimo bb 180 na aerox-a i nekog piaggio-a, onda će opet minarelli opet neobjašnjivo manje trošit?   :toothy12: :toothy12:
« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2011, 22:51:45 EmirF121 »


Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #37 : 20 Srpanj, 2011, 20:05:37 »

Pripazi samo, jer i sa presiromasnom smjesom su okretaji malo manji - trebas gledat svjecicu


Jel moguće da BGM dizne nisu iste ko original dellorto? Kupil sam 78-80-82 dizne i dal mi je BGM neke, bez onog inc kak ima dellorto!

I sa 82 mi je bogatija smjesa, sa 80 isto i sad sa 78 mi je svječica boje bijele kave, onak taman, suha i tamnosiva vuče na smeđu!

S tim da sam iglu spustil na prvi zub! Ali me te dizne čude, jer ziher nisu ko dellortove, ova 82 mi je skoro ko dellorto 92  :dontknow: :dontknow:


A znam da je neko mjeril te dizne i da su mu isto bile veče nego kod dellorta, cvele60 ili mario jedan je  :dontknow:

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #38 : 20 Srpanj, 2011, 20:17:50 »
Jel moguće da BGM dizne nisu iste ko original dellorto? Kupil sam 78-80-82 dizne i dal mi je BGM neke, bez onog inc kak ima dellorto!

I sa 82 mi je bogatija smjesa, sa 80 isto i sad sa 78 mi je svječica boje bijele kave, onak taman, suha i tamnosiva vuče na smeđu!

S tim da sam iglu spustil na prvi zub! Ali me te dizne čude, jer ziher nisu ko dellortove, ova 82 mi je skoro ko dellorto 92  :dontknow: :dontknow:


A znam da je neko mjeril te dizne i da su mu isto bile veče nego kod dellorta, cvele60 ili mario jedan je  :dontknow:



Razliek nebi smjelo biti, ali puno toga nebi smjelo biti pa se ipak desava  ;D

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #39 : 20 Srpanj, 2011, 20:29:31 »
Vrlo moguce...merio sam ja neke no-name [ a prodaju se na komad kao dell dizne] i ispada da je razlika 5- 10 brojeva...doduse nije to precizno mereno u 1/100   al je razlika i vise nego vidljiva...
http://svet-skutera.rs/forum/index.php?/topic/45-keewej-hurrican-by-cvele/page__view__findpost__p__10140
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2011, 20:33:17 cvele60 »