Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg  (Posjeta: 13117 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #40 : 21 Srpanj, 2011, 08:22:01 »
ako nema onaj četverokut i ako ne piše inc baci ih u smeće, nisu precizne, ja isto poznam ljude koji su se preporodili kad su kupili original dellorto dizne  :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #41 : 21 Srpanj, 2011, 11:37:23 »
ako nema onaj četverokut i ako ne piše inc baci ih u smeće, nisu precizne, ja isto poznam ljude koji su se preporodili kad su kupili original dellorto dizne  :icon_biggrin:

 :icon_thumright: Bacam ih, čim kupim "inc" dizne! A to da nisu baš po brojevima sam skužil....kad sam po ZG tražil m6 dizne nije niko imal (osim Ivana) svi su govorili "a mi imamo m5"....
   E sad ak dođem i vele da nemaju ni te poludel bum :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #42 : 21 Srpanj, 2011, 13:27:18 »
a mozda su kao mikuni/keihin nije u mm izrazena mjera vec protocnost goriva u minuti
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #43 : 22 Srpanj, 2011, 14:56:29 »


Jel mi more neko reći kakva je to gljiva, sa ovim poklopcem...jel puno otvorenija od airboxa?

Ovaj karb mi je dosta bogat na nižim otvorima, diznu više od 80 ne smijem smanjivat dok mi je na nižim otvorima bogatija smjesa s tim da mi je igla na prvom zubu! Nemam više di osiromašit!

Mislil sam ovu gljivu stavit da probam, a s tim poklopem mi izgleda kao da daje manje zraka nego ostale koje nemaju poklopce...pa bi mi bila ok ak je tak!

I jel se da montirat normalno na Aerox, piše da je prirubnica pod kutem od 30°, pa ne znam jel bi stala pod plastiku  :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #44 : 22 Srpanj, 2011, 14:57:52 »
bit ce ti jako glasan skut,ta zastita sluzi vise radi prasine i ostalih sranja...
ja ne bi stavljao

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #45 : 22 Srpanj, 2011, 16:48:53 »
2 danc cist info. ako nis upucen

obicna malossi e5 gljiva s poklopcem koji se SKIDA
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #46 : 22 Srpanj, 2011, 17:01:22 »
da se samo nadovezem da ne otvaram novu temu ...  narucio sam sa scooter attack-a ovaj karb:

   
Stage6 19mm Dellorto BE; 19mm (main jet 92, pilot jet 50, needle W7)   crne boje...

imam s6 pro racing cilindar, tp nardo na peugeotu sf2.


ce taman bit taj karb dizna itd?   gljiva polinijeva zicana ona obicna.    5g rolice, s6 kvacilo, i naravno uzeo lamele i s6 usis.   

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #47 : 22 Srpanj, 2011, 17:20:39 »
2 danc cist info. ako nis upucen

obicna malossi e5 gljiva s poklopcem koji se SKIDA

Haha, pa znam da je to obična E5 gljiva,  :icon_thumright: ! Ali pitam za gljivu sa poklopcem, jel kaj znači taj poklopac, jer "čistu" gljivu ne želim, pa sam tražil tak nekaj da je malo protočniji airbox!

Pa sam pital jel služi čemu taj poklopac, tj jel prigušava kaj gljivu ili ne služi ničemu...to sam pital  :icon_thumright:

    Jer bi ju kupil ako taj poklopac smanjuje količinu zraka da mi potrošnja ne skokne u nebesa i da je skuter i dalje nebučan! :icon_thumright:


@BlackNaranča
- karburator ti je dobar, daje dosta bogatu smjesu i mislim da čak ni nebuš niš trebal dirat...samo ga stavi i sve je več podešeno, a diznu jebiga to moraš vidjet sam, ali mislim da će ti sve pasat pošto imaš gljivu...a i potrošnja ti bu ljepo zrasla to isto znaš :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #48 : 22 Srpanj, 2011, 17:24:09 »
hahaha prejaka ti je ta "a i potrošnja ti bu ljepo zrasla to isto znaš"   KOGA BRIGA za potrosnju sa s6 racing i svim ostalim sranjima na skuteru  :laughing7:


meni je samo bitno da mi karb odgovara da se nemoram jebat previse, jer nisam ga uspio sa starim dellorto 19mm razdrkanim karbom i standardnim usisima nikako nastelat stalno se gusio, nadam se da s novim usisima, lamelama i ovim karbom bude lijepo radio kako treba pravi midrace.   Eto mozda tu diznu umjesto 92 stavim 100 ili nezz vidjet cemo ... sto vi mislite bude to lijepo odgovaralo?

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #49 : 22 Srpanj, 2011, 21:52:03 »
   Eto mozda tu diznu umjesto 92 stavim 100 ili nezz vidjet cemo ... sto vi mislite bude to lijepo odgovaralo?
W7 nije igla za gljivu ...ne kazem da ne moze da se nasteluje al bi sve bilo bolje uz w16,ili bilo koju slicnu [ bogatiju ] iglu...

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #50 : 22 Srpanj, 2011, 21:56:28 »
Upravo to..
Ja vozim W7 na airboxu i W16 na Malossi E5 filteru.

levo W16 - desno W7.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #51 : 22 Srpanj, 2011, 23:13:30 »
Ok hvala znaci uzmem samo jos w16 iglu?   bili mi trebala 100 dizna ili neka druga, da odmah znam narucit i kupit to.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #52 : 23 Srpanj, 2011, 02:16:08 »
Oko 105-110 ce treba za taj AN atomizer i W16 iglu.
Kod mene je 102 sa otvorenijim filterom i w16 iglom na S6 19mm Black Edition karbu..

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #53 : 24 Srpanj, 2011, 19:13:53 »
ok hvala uzet cu onda w16 iglu i diznu 110  trebalo bi odgovarat ;)

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #55 : 18 Siječanj, 2012, 20:18:04 »
Ovak,

danas je složen skuter, tj stavljene su dvije plastike i sic, pa se išlo malo vozit pošto je bilo 10-11°C. I javlja mi se problem.!!!

      Znači stavljena je ler dizna 45(umjesto 50) i dizna 84(umjesto 82) sve je ostalo isto, ubiti stavljen je još stage6 brzi gas koji klipić otvara u MAXIMUM, možda sa normalnim gasom on nije išel tolko gore ko sad, ne znam.

No kad nafrljim u startu PUNI gas, on napravi "buuuu" ALI kad nafrljim pola gasa pa nakon sekunde puni gas on ide ko blesav. Pustim gas i dam opet PUNI i opet buu...te ga moram dati malo pa odmah full i onda ide .

Do čega bi to moglo biti, i da nisam rekel da se to ne dogodi svaki put, recimo par put zaredom stalno onda jednom ne i onda zna opet.

Svječica je onak kak treba biti, smeđa i suha, falš zraka nema, filter dihta kak spada. Ler dizna nije premala jer tek sad je na leru smjesa kak spada suha i smeđa, a ne vlažna i malo crnija ko prije...


Jel možda do toga kaj mi je benzin stal 3mj, a bilo ga je oko 4deci, i onda prije prvog paljenja sam ja još nutra naštrcal ulja oko 5%, a prije toga još malo u blok a prije toga još dosta po ležajevima ;D ;D . U rezervar sam moral stavit jer dok ulje dojde od pumpe do fergazera, a stavil sam novo duže crijevo 2x bi zacvikal.

Ajde cvele60 i slični di ste šteali taj fergazer recite do čega bi moglo biti da puni gas prima i vrti ga ko lud ali samo kad ga dozirano dajem, a kad spucam puni onda ide buuuu :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #56 : 18 Siječanj, 2012, 20:38:44 »
položaj igle ili koji broj premala dizna.
meni se isto to dogodilo jer mi s original sajlom i gasom nije otvaro klipič do kraja nego jedno 3/4, i kad sam stavio brzi gas da otvara full morao sam preštimati karb jer se isto znao zagušiti.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #57 : 18 Siječanj, 2012, 20:45:26 »
Ovak,

danas je složen skuter, tj stavljene su dvije plastike i sic, pa se išlo malo vozit pošto je bilo 10-11°C. I javlja mi se problem.!!!

      Znači stavljena je ler dizna 45(umjesto 50) i dizna 84(umjesto 82) sve je ostalo isto, ubiti stavljen je još stage6 brzi gas koji klipić otvara u MAXIMUM, možda sa normalnim gasom on nije išel tolko gore ko sad, ne znam.

No kad nafrljim u startu PUNI gas, on napravi "buuuu" ALI kad nafrljim pola gasa pa nakon sekunde puni gas on ide ko blesav. Pustim gas i dam opet PUNI i opet buu...te ga moram dati malo pa odmah full i onda ide .

Do čega bi to moglo biti, i da nisam rekel da se to ne dogodi svaki put, recimo par put zaredom stalno onda jednom ne i onda zna opet.

Svječica je onak kak treba biti, smeđa i suha, falš zraka nema, filter dihta kak spada. Ler dizna nije premala jer tek sad je na leru smjesa kak spada suha i smeđa, a ne vlažna i malo crnija ko prije...


Jel možda do toga kaj mi je benzin stal 3mj, a bilo ga je oko 4deci, i onda prije prvog paljenja sam ja još nutra naštrcal ulja oko 5%, a prije toga još malo u blok a prije toga još dosta po ležajevima ;D ;D . U rezervar sam moral stavit jer dok ulje dojde od pumpe do fergazera, a stavil sam novo duže crijevo 2x bi zacvikal.

Ajde cvele60 i slični di ste šteali taj fergazer recite do čega bi moglo biti da puni gas prima i vrti ga ko lud ali samo kad ga dozirano dajem, a kad spucam puni onda ide buuuu :icon_thumright:

zašto si uopće išo toliko smanjivati ler diznu tj uopće ju mijenjati? pretpostavljam da imaš w7 i klipić40, na taj setup min ler dizna 48, ali bolje 50 bez obzira šta malo prdecka na 1/4 gasa........meni se to isto dešavalo kad sam imo siromašnu smjesu sa w9 i klipićem 50 i ler diznom 48...isto tako na nagli pun gas buuuuuu
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #58 : 18 Siječanj, 2012, 21:14:41 »
Lepo vrati diznu 84 , zima je i nije vreme da se stavlja manja vec cak i par br. veca od neke koja je bila idealna na letnjoj i jesenjoj tem. A mozda bi pomoglo i podizanje igle za jedan zub..trebe probati...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Stage6 Dellorto RACING Edition MKII, 19mm phbg
« Odgovori #59 : 18 Siječanj, 2012, 21:39:46 »
položaj igle ili koji broj premala dizna.
meni se isto to dogodilo jer mi s original sajlom i gasom nije otvaro klipič do kraja nego jedno 3/4, i kad sam stavio brzi gas da otvara full morao sam preštimati karb jer se isto znao zagušiti.

Drugi zub od gore prema dole je igla, misliš da je do nje. Jer dizna nemre, mislim nesme biti premala, pošto je prije bila 82 i sve je bilo odlično. čak je mogla biti i 80, 82 sam stavil samo radi sigurnosti. Tak da ova 84 dizna bi trebala biti dobra s tom količinom zraka koji mi daje airbox sa lulicom fi 24mm.

Bum onda iglu probal jedino dignut na 3. zub....

@maminjo
- e ler dizna nema veze s tim, barem nebi smela, nemre mi biti 50 jer mi je svječica malo čađava i masna u leru...ovo sad je super u leru....samo me jebe taj međugas....

@cvele

pa i imam 84 diznu, do sad je bila 82 :icon_thumright: I ti si za iglu znači...onda budem to sljedeće probal.

Al viš, sad si mi dal na razmišljanje, kaj ak sad bude podešeno, i kad dođe ljeto tj vrijemem kad se vozim onda nebu dobro opet...ajd nema veze iglu barem lako vratim :icon_thumright:


Znači ler dizna nema šanse da utječe na to, jer 19mm dellorto obični i dolazi sa 45 ler diznom, i njega sam imal i nije mu niš smetalo, pa sam baš zbog toga kupil i za ovog 45, da mi ne slini spuh i ne filja cilindar u leru bezveze..ne volim masan spuh..a i ružno je za videti...buju rekli kak mi je to karb naštelan :toothy11:


P.S - jer osim tog nemam zbilja nikakvih zamjerki, i moram reći da skuter čak sad bolje ide neg prije, bute vidli video sam da mi plastike stignu, ide bolje, pozna se. Samo me to sad zeza.

90% je kak  @gumy veli do gasa, jer sad kad dam puni gas hoče mi klipić van povljeći iz fergazera, dok prije vjerojatno je bilo još mjesta za gore povuć.

Jer sad mi se vrti motor 11 000okr konstantno, a prije raskapanja 10 400- 10 500okr, znači otvara ga više neg stari gas, to je sigurno.
« Zadnja izmjena: 18 Siječanj, 2012, 21:44:52 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636