Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio nrg-sta da radim ? :/  (Posjeta: 1968 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« : 11 Lipanj, 2011, 01:55:11 »
Postavio sam prije par mj. temu kako da ustimam skuter piaggio nrg mc2,i probao sam par savjeta koji su mi bili preporuceni,ali evo me opet  :dontknow:
Znaci jednostavno motor me ne slusa i ne mogu da ga ustimam da mi radi,da ima start,ubrzanje,krajnju.
Na skuteru imam:
Leo vince ZX (skinuta blokada)
Multivar malossi
Rolnice malossi,oprugice crvene,bijeli centralni,malossi prirubnica i usis,nov klip i karike,red sponge,malossi special belt (remen),karburator weber 12ka dizna 68mm.
Stari setup mi je bio 7.1 rolnice,crvene oprugice kvacila,bijeli centralni...skuter je bio prelos,krajnja brzina po mom satu je bila 103,ali mu je trebalo i previse vremena dok nabere brzinu,sa dvojicom da ne pricam znaci skroz polako.
probao sam stimat rolnice 6.5 zute oprugice kvacila serijala centralni,i samo je malo bolje ubrzavao ali sa jednim,sa dvojicom opet stara prica.
Trenutni setup mi je 6.1 rolnice plave oprugice kvacila,serijski centralni,ima jednako ubrzanje ali stvarno je daleko od toga da je motor dobar,skoro svaki motor me uzme na startu pa cak i obicni serijski motori koji imaju samo auspuh na sebi ubacen. Probao sam ubaciti i stari serijski variomat i rolnice 5.0 s tim mi se skuter dosta bolje ponasao pri startu ali nije htio ni da predje 80kmh. Znaci prob. je u tome sto on jednostavno NEMA snage da povuce,da ubrzava,sto ne razumijem zasto ?
I da napomenem da su mi obrtaji skroz kriticni,krece na 6000 radi crvenih oprugica,cak i s plavim krece na 5500 i odma skoci na 7000 a zatim ubrzo na 8000 i dalje ne idu obrtaji,sta god sam probao stoji na 8000,stoga ako iko moze da pomogne bio bi zahvalan da ustimam skuter i uzivam u sezoni  :help: :help:

Pozz

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #1 : 11 Lipanj, 2011, 03:20:02 »
Postavio sam prije par mj. temu kako da ustimam skuter piaggio nrg mc2,i probao sam par savjeta koji su mi bili preporuceni,ali evo me opet  :dontknow:
Znaci jednostavno motor me ne slusa i ne mogu da ga ustimam da mi radi,da ima start,ubrzanje,krajnju.
Na skuteru imam:
Leo vince ZX (skinuta blokada)
Multivar malossi
Rolnice malossi,oprugice crvene,bijeli centralni,malossi prirubnica i usis,nov klip i karike,red sponge,malossi special belt (remen),karburator weber 12ka dizna 68mm.
Stari setup mi je bio 7.1 rolnice,crvene oprugice kvacila,bijeli centralni...skuter je bio prelos,krajnja brzina po mom satu je bila 103,ali mu je trebalo i previse vremena dok nabere brzinu,sa dvojicom da ne pricam znaci skroz polako.
probao sam stimat rolnice 6.5 zute oprugice kvacila serijala centralni,i samo je malo bolje ubrzavao ali sa jednim,sa dvojicom opet stara prica.
Trenutni setup mi je 6.1 rolnice plave oprugice kvacila,serijski centralni,ima jednako ubrzanje ali stvarno je daleko od toga da je motor dobar,skoro svaki motor me uzme na startu pa cak i obicni serijski motori koji imaju samo auspuh na sebi ubacen. Probao sam ubaciti i stari serijski variomat i rolnice 5.0 s tim mi se skuter dosta bolje ponasao pri startu ali nije htio ni da predje 80kmh. Znaci prob. je u tome sto on jednostavno NEMA snage da povuce,da ubrzava,sto ne razumijem zasto ?
I da napomenem da su mi obrtaji skroz kriticni,krece na 6000 radi crvenih oprugica,cak i s plavim krece na 5500 i odma skoci na 7000 a zatim ubrzo na 8000 i dalje ne idu obrtaji,sta god sam probao stoji na 8000,stoga ako iko moze da pomogne bio bi zahvalan da ustimam skuter i uzivam u sezoni  :help: :help:

Pozz
Ovak,slobodno ostavi crvene na kvacilu,ja sam na serijali imao sad na performeru i dobro je.
Remen u kakvom je stanju?


Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #2 : 12 Lipanj, 2011, 00:28:56 »
Ovak,slobodno ostavi crvene na kvacilu,ja sam na serijali imao sad na performeru i dobro je.
Remen u kakvom je stanju?



Ma ne vidim razliku uopste na brzini skutera crvene/Plave oprugice crvene odvajaju na 6000 plave na oko 5500 ali krajnji obrtaji su mi 8000 sto je ne premalo nego mizerno za ovaj setup sto imam na skuteru i ne znam vise koji mu je,premalo vrti kao da nema snage  :dontknow: a remen je malossi special belt,novog ga kupio prije jedno mj.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #3 : 12 Lipanj, 2011, 00:44:04 »
Koliki je zazor na karikama?
Jesu brtve ok?

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2011, 02:05:35 »
Koliki je zazor na karikama?
Jesu brtve ok?

Normala sve konusne karike koje i dodju na klip (serijski),sve tip top leglo sto se toga tice,negdje se krije prob. u tome da motor nema snage da povuce,nabire brzinu (ubrzava jace) nego ko kakva serijala sve jednako i polako

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2011, 02:50:55 »
Normala sve konusne karike koje i dodju na klip (serijski),sve tip top leglo sto se toga tice,negdje se krije prob. u tome da motor nema snage da povuce,nabire brzinu (ubrzava jace) nego ko kakva serijala sve jednako i polako
A brtve?
Mozda negdje vuce fals,ocisti karburator ako nisi skoro..
Btw dizna ti je premala,ja sam na serijali imao 78 u 12ki :dontknow:

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #6 : 12 Lipanj, 2011, 13:00:13 »
A brtve?
Mozda negdje vuce fals,ocisti karburator ako nisi skoro..
Btw dizna ti je premala,ja sam na serijali imao 78 u 12ki :dontknow:
Probam to uraditi,mada cesto cistim karb.a dizna nije prob. da probam,samo stvarno mislim da nije nista u vezi tog. Sumnjam nekako na izduv ili da nesto nije ok oko prenosa,jer ne razumijem kako mi motor nema snage  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #7 : 12 Lipanj, 2011, 13:04:44 »
mislim da previše očekuješ od serijalice 50ccm... to ima 4ks.. relano je da s jednim ide oko 85km/h a sa dvojicom ako dosegne 80, možeš biti sretan.. ubrzanje s dvojicom isto tako vrlo slabo..
stavi kit pa onda štelaj..

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #8 : 12 Lipanj, 2011, 13:06:33 »
BURN IT WITH FIRE  :violent5:

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #9 : 13 Lipanj, 2011, 00:02:11 »
mislim da previše očekuješ od serijalice 50ccm... to ima 4ks.. relano je da s jednim ide oko 85km/h a sa dvojicom ako dosegne 80, možeš biti sretan.. ubrzanje s dvojicom isto tako vrlo slabo..
stavi kit pa onda štelaj..
Ma grad je pun skuterasa,i ostali su serijala a idu ko ludi,kod mene je prob. samo sa snagom i ubrzanjem,sto se tice krajnje to mi je sasvim ok

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #10 : 13 Lipanj, 2011, 09:31:09 »
leo zx, multivar, 5.5gr, serijski centralni, ili čak bijeli, žute/crvene na kvačilo i kevlar i to je to

6.1 su i dalje preteške znači, što se dizne tiče webberu je za rezospuh dovoljna 72, preko tog netreba ić
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #11 : 13 Lipanj, 2011, 12:40:04 »
leo zx, multivar, 5.5gr, serijski centralni, ili čak bijeli, žute/crvene na kvačilo i kevlar i to je to

6.1 su i dalje preteške znači, što se dizne tiče webberu je za rezospuh dovoljna 72, preko tog netreba ić
ok probam ovaj setup,znaci ostalo od ovog navedenog mi je na skuteru,samo trebam probat 5.5 rolnice i diznu sa 68 povecat na 72 pa cu da vidim kako ce ici,hvala za savjet.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #12 : 14 Lipanj, 2011, 21:53:43 »
weber je serijski na sc08 imao diznu 78 a na sc22 diznu 68.. na rezu treba veća dizna bar 78 kak je na sc08..

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #13 : 15 Lipanj, 2011, 10:45:58 »
weber je serijski na sc08 imao diznu 78 a na sc22 diznu 68.. na rezu treba veća dizna bar 78 kak je na sc08..
meni je na serijskom spuhu i mom karb. dosla ta dizna 68,i kak sam cuo to je valjda standardna sto dolazi uz njih,pa sam planirao staviti za pocetak 72 pa probati,a nije prob. probat ni jos vecu,samo mislim da ce dosta vise goriva trosit

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #14 : 15 Lipanj, 2011, 11:06:51 »
meni je na serijskom spuhu i mom karb. dosla ta dizna 68,i kak sam cuo to je valjda standardna sto dolazi uz njih,pa sam planirao staviti za pocetak 72 pa probati,a nije prob. probat ni jos vecu,samo mislim da ce dosta vise goriva trosit
Ma nece ne brini

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #15 : 15 Lipanj, 2011, 16:57:32 »
ostavi tu 68 ak niš nije dirano po airboxu.. ak bude na full gasu ostajao suh onda veću diznu.. ja sad imam 75

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #16 : 17 Lipanj, 2011, 00:42:51 »
ostavi tu 68 ak niš nije dirano po airboxu.. ak bude na full gasu ostajao suh onda veću diznu.. ja sad imam 75
Jasta sam neg dirao,ubacio malossi red sponge,ali imam i serijski filter pa mi nije prob. probat. A ubacio sam samo rolnice danas od 6.1 i posto mi je pukla kilometar sajla i pinjoj izbuljen danas sam to rijesio,novo ubacio i sad mi skuter ide samo 85 po mom satu a prije je isao 103 ali je lagao podosta,pa ne znam dal je sad to ta brzina sto bi se reklo "prava" da ne laze ili je sad nesto debelo usr*no pa ide jos sporije,znam da frend kraj mene ide sa gilerom 95 a kod mene stoji 85 i opet sam ga malo brzi...Al opet napominjem moj jedini prob. je ubrzanje i obrtaji,znaci na 8000 radi motor (jedva i 8000) a ide 85 "prave brzine" pitam se onda koliko bi isao da vrti na jedno 9200-9500 kako bi i trebao :dontknow:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio nrg-sta da radim ? :/
« Odgovori #17 : 17 Lipanj, 2011, 00:51:04 »
znači na 5.5gr odi s rolinama i probaj tako, trebao bi vuć ko stoka s time

i diznu def veću, imaš još i red sponge tako da ono
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka