Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: na#ebo i ja :(  (Posjeta: 13717 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #100 : 15 Svibanj, 2011, 13:11:50 »
kod štete od par tisuća kuna svako osiguranje ti isplati brzo.. problem je kod većih odšteta (20-30000kn+)
ja imam frenda kojem je tip napravio šptete 30000kn na novoj mazdi, i prošlo je par godina i ne znam jesu li to još dobili..


To je onda sigurno na sudu, a dobit ce novce + zatezne kamate. Uz to i placene troskove odvjetnika, a i cijeli postupak ce financirat stranka koja izgubi spor

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #101 : 15 Svibanj, 2011, 17:55:20 »
To ti nazalost njima nista ne znaci. Samo kataloska vrijednost.

nije točno, po tvoje bi isto vrijedili auti kojeg kupiš  i recimo 5 god praktički ne voziš i onaj kojeg 5 god dereš da je u stanju raspada.

treba se oboružat oglasima, i svime što ti može koristit i ne na prvu prisat na isplatu. Oni igraju na tu kartu da ti odmah želiš novce i da ćeš pristat na bilo što...

Raspitaj se malo, možda ti netko zna nekog odvjetnika se time bavi.

Ja sam za ogrebotinu koju sam nakraju sam ipoliral i  nije me koštala ništa izvukal 2500kn. doduše malo je potrajalo ...
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #102 : 15 Svibanj, 2011, 18:00:39 »
istina je, čuo sam da gledaju i moraju gledat na sve kad procjenjuju, stanje u kojem je općenito, pređenu kilometražu, broj prijašnjih vlasnika, opremu, ako ima alu felge vrijedi više... na ovak starijem autu to nemora biti puno al definitivno moraju uzet u obzir..

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #103 : 15 Svibanj, 2011, 18:06:54 »
jel moze jedno pitanjce...nije vezano uz temu ali je u vezi osiguranja...
naime, stari ima ful kasko na autu, istjece mu za kojih mjesec dana...placa ga vec 3-4 godine. Na autu ima ogrebotina, netko ga je poderao kljucem neki dan...zanima me koja je procedura izvlacenja/naknade za stetu..auto bi trebalo lakirat naravno...
4t

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #104 : 16 Svibanj, 2011, 08:55:16 »
jel moze jedno pitanjce...nije vezano uz temu ali je u vezi osiguranja...
naime, stari ima ful kasko na autu, istjece mu za kojih mjesec dana...placa ga vec 3-4 godine. Na autu ima ogrebotina, netko ga je poderao kljucem neki dan...zanima me koja je procedura izvlacenja/naknade za stetu..auto bi trebalo lakirat naravno...
nek ode fino u osiguranje i nek se raspita.

Jedna od opcija mu je prijavit štetu i tražit popravak.

 Meni je tuča stukla jedan komplet auto, na sreću sam imal kasko, otišal na osiguranje prijavil štetu koju su mi priznali. (procijenjena šteta 40 000kn). U startu su mi u osiguranju nudili i neki smijesni cash što sam normalno odhebo. Nakon tog sam odfural auto u ovlašteni servis i dal im punomoć da se naplate od osiguranja i za 7 dana došal po auto. Normalno nakon tog dignuli su mi premiju da boli glava. -više nemam kasko.

Mislam da sada osiguranja svake godine pokrivaju male štete tipa ogrebotine, udubljenja koja dobiješ na parkingu od udaraca nemarnih drugih vlasnika i sl. bez da ti dižu premiju. Zato treba otić na osiguranje i raspitat se.

Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #105 : 21 Svibanj, 2011, 16:19:14 »
ode fiat...


Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #106 : 21 Svibanj, 2011, 16:19:36 »
ode fiat...


detalji?



Al opet moram ponovit : 300€ je preniska cijena.... Mogo si ga trancirat par mjeseci ako treba i dobio bi bitno vise.... Ne vjerujem da ti 300€ toliko treba da dajes ostatke koji su u ispravnom stanju za bagatelu.


Moram priznat da mi je zao kaj ga nisam kupio  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2011, 16:21:34 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #107 : 21 Svibanj, 2011, 16:24:29 »
da je neki drugi bi ga rastavljao al ovoga nisam mogao..prvo nemam kud s dijelovima, drugo još sam bolestan a treće čim sam vidio olupinu odma mi je došlo na povraćanje, ne mogu ga gledat, sjetim se svega što sam prošo s njim.. otišo za 250€ i to sam dao odmah tipu jer je jedini zvao i odmah došao..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #108 : 21 Svibanj, 2011, 16:32:15 »
... otišo za 250€ i to sam dao odmah tipu jer je jedini zvao i odmah došao..

A dobro... Tvoja odluka... Ionako odsteta koju ocekujes ce biti (ovisno o umijesnosti odvjetnika) tolika da si ga onda mogo i poklonit i ne osjetit financijsku razliku.


Ponavljam, steta, jer vrijedio je barem 3-4 puta vise u dijelovima (vjerojatno i 4-5 puta vise)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #109 : 21 Svibanj, 2011, 17:25:50 »
nije mi se dalo i to je to..

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #110 : 21 Svibanj, 2011, 17:53:50 »
nije mi se dalo i to je to..

"Nije Beg cicija"
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #111 : 21 Svibanj, 2011, 18:52:20 »
ma ne nego kad sam imao 18 godina i ja sam sklapao takve kante, i 5x gore ali neda mi se više to..
to budu klinci slagali..

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #112 : 22 Svibanj, 2011, 01:59:48 »
ma ne nego kad sam imao 18 godina i ja sam sklapao takve kante, i 5x gore ali neda mi se više to..
to budu klinci slagali..
neki novi klinci..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #113 : 22 Svibanj, 2011, 07:46:26 »
pa jasno, da.... nabavio sam jučer punta 1.2, 2002. slike popodne :P

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #114 : 22 Svibanj, 2011, 13:18:15 »
Punto 1.2 Active, 2002. god, ima 150tkm, malo je izbuban od tuče ali ostala limarija ok.. unutrašnjost i pod haubama ok, malo je masna mašina al treba vidjet gdje pušta pa zamjeniti semeringe i brtve.. bila je otpuštena poluga na getribi pa je mjenjač šetao, to sam zategnuo..
zadnji lonac ima rupu pa treba novi..
stavio sam felgice od starog punta i počistio sve detaljno iznutra i izvana..







Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #115 : 22 Svibanj, 2011, 15:29:49 »
malo je masna mašina al treba vidjet gdje pušta


Brtva poklopca ventila im je rak rana

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #116 : 22 Svibanj, 2011, 15:41:30 »
znam, zamijenio sa 2 na prijašnjem :toothy11: .. još voli curit na gumenoj brtvi na nosaču bobine desno sa strane kod bregaste (to sam jučer zadihtao diht masom)..
semering bregaste također, možda i radilice.. onaj kod getribe je srećom suh  :confused5:
ovaj xps sam stavio na akumulator jer sam uzeo novi u jesen a za ovaj nosač mi je malo preplitak..

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #117 : 22 Svibanj, 2011, 16:35:14 »
znam, zamijenio sa 2 na prijašnjem :toothy11: .. još voli curit na gumenoj brtvi na nosaču bobine desno sa strane kod bregaste (to sam jučer zadihtao diht masom)..
semering bregaste također, možda i radilice.. onaj kod getribe je srećom suh  :confused5:
ovaj xps sam stavio na akumulator jer sam uzeo novi u jesen a za ovaj nosač mi je malo preplitak..
a di su ajkule  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #118 : 22 Svibanj, 2011, 16:44:15 »
nije to taj.... onaj tip nije imao ugovor ni punomoć sa vlasnicom neg na divljaka a vlasnica u rijeci pa sam ga odkantao... ovo je drugi, sličan tome ali uredni papiri, od vlasnika.. nema klimu al jbg...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #119 : 22 Svibanj, 2011, 17:00:08 »
nije to taj.... onaj tip nije imao ugovor ni punomoć sa vlasnicom neg na divljaka a vlasnica u rijeci pa sam ga odkantao... ovo je drugi, sličan tome ali uredni papiri, od vlasnika.. nema klimu al jbg...
ma znam da nije taj samo prcam malo  :icon_biggrin: