Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Poliranje bloka  (Posjeta: 20533 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #40 : 23 Prosinac, 2007, 10:38:37 »
i još bi nadodo jedno, ako imaš ovo za bušilicu za p0oliranje, onda samo koristi vodobrusni 240 za zaglađivanje, i sa 600 izvučeš crtice malo i udri polirat jel je meni to tza pšoliranje izvuklo crtice i od ovog 240šmirgla tako da se nemoj bezveze mučit s ovima najfinijim šmirglima

daj mi reci kakva je to bušilica za poliranje? obićna bušilica i gore nastavak?

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #41 : 23 Prosinac, 2007, 10:52:34 »
i još bi nadodo jedno, ako imaš ovo za bušilicu za p0oliranje, onda samo koristi vodobrusni 240 za zaglađivanje, i sa 600 izvučeš crtice malo i udri polirat jel je meni to tza pšoliranje izvuklo crtice i od ovog 240šmirgla tako da se nemoj bezveze mučit s ovima najfinijim šmirglima

daj mi reci kakva je to bušilica za poliranje? obićna bušilica i gore nastavak?

obična bušilica i gore nastavak koji imaš na slici na 2 stranici ja mislim
..::4T Powaa::..

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #42 : 23 Prosinac, 2007, 10:53:51 »
plava kreda?

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #43 : 23 Prosinac, 2007, 11:45:45 »
I gdje da kupim tu plavu kredu? Jedan paket je dovoljan za dvije felge? Dal je ima u Pevecu i Baumaxu? Jer sam ja iz Varaždia i kod mene nema Bauhausa. Ili ako neko tko je iz Zagreba ide sebi kupovat tu plavu kredu, dal bi bio toliko dobar da ju i meni kupi i pošalje poštom???

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #44 : 23 Prosinac, 2007, 11:47:50 »
e i kako se poslije održavaju felge???

Offline vine5x

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180 sp
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #45 : 23 Prosinac, 2007, 12:02:33 »
Znači skineš felgu dole opereš ju ako je prljava onda kupiš lavacol ili nešto slično za otklanjanje boje namažeš na felgu i pustiš par minuta da boja se počne dizat kad se sva boja digne opereš felgu sa vodom i onda uzmeš šmirgl vodobrusni i na vodu sa 220 šmirglaš dok god ne bude čista podloga bez rupica kad to napraviš onda uzmeš vodobrusni od 400 pa s njim šmirglaš neko vrijeme i tako ideš postepeno prema 600,800,1200,1500 do 2000 onda kupiš neku polir pastu sad neznam ime ili plavu kredu i polir pastu naneseš na jedan dio felge i poliraš sa krpicom ili kupiš plavu kredu i onda staviš one kolute od filca na bušilicu i na njega naneseš plavu kredu i poliraš ali moraš pazit da ne pregriješ aluminij jer onda to sve možeš bacit ili ponovno pofarbat jer mu više nema spasa.
Kupi ti lijepo materijal i onda me slobodno pitaj kako šta pa ću ti objašnjavat :icon_thumright:

Dobro ti to ide moga bi postat moderator :icon_thumright:
Željela si ?esto da se nosim k' vragu
da me preko puta Cigani ukradu
a onda su mi nož zaboli u srce
no?as su me mrtvog našli usred kr?me

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #46 : 23 Prosinac, 2007, 12:14:59 »
Slažem se!

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #47 : 23 Prosinac, 2007, 12:25:56 »
I gdje da kupim tu plavu kredu? Jedan paket je dovoljan za dvije felge? Dal je ima u Pevecu i Baumaxu? Jer sam ja iz Varaždia i kod mene nema Bauhausa. Ili ako neko tko je iz Zagreba ide sebi kupovat tu plavu kredu, dal bi bio toliko dobar da ju i meni kupi i pošalje poštom???

jel nevidiš da ti je to komplet!!?!?1

idi i vidi u baumax i takve dućane, šta ja zam gdje tog ima kod tebe! znam da kod mene u bj ima u pevcu tih šajbi za polirat,al manjih malo,al opet dobro!
a kredi posebno za kupit ima u prodavaonicama boja i lakova i u željezarama pa odeš vidjet!

a to kako održavati felgu, pa nemoj da ti bude zmazana, nemoj ju na suho brisati inaću ju guliš, malo češće peri, kad malo izblijedi prođeš ju malo s ovom šajbom s krpicama i ko nova bude bila odma
a opet imaš i neka shell i ta sranja za održavanje poliranih površina
..::4T Powaa::..

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #48 : 25 Prosinac, 2007, 19:44:48 »
jeli se tako mogu i kocnice ispolirati??

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #49 : 25 Prosinac, 2007, 19:50:26 »
čini mi se da možeš :icon_thumright:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #50 : 25 Prosinac, 2007, 19:58:17 »
jeli se tako mogu i kocnice ispolirati??
Mogu i cilindri i ručice i kliješta :hello:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #51 : 25 Prosinac, 2007, 21:44:10 »
ja sam si ručice spolirao,al nije dugo sjajno bilo! znoj to ''pojede''
..::4T Powaa::..

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #52 : 25 Prosinac, 2007, 21:56:19 »
ja sam si ručice spolirao,al nije dugo sjajno bilo! znoj to ''pojede''
Ja sam ih isto polirao pa mi se to baš nije sviđalo i onda sam kupio kromirane :hello:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #53 : 29 Veljača, 2008, 15:29:12 »
evo malo sam zapeo za temu pa me samo zanimaju neke stvari:
 ;D

1. koja je polir pasta najbolja gledajući malo i na cijenu...
2. održavanje mislim na felge i deklo...
3. cijene svega materijala...
4. muči me to šta moram skinut cijelu gumu sa skuuta i ispustit je i skinut sa felge...jel bi moglo bez skidanja šlaufa sa felge :toothy10:
5. i sa dekla se treba boja skidat sa lavacolom... ::)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #54 : 01 Ožujak, 2008, 16:30:54 »
jel zna tko :'( :'(

ajde vi šta ste polirali :toothy10: :toothy10:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #55 : 01 Ožujak, 2008, 16:38:22 »
gumu moraš skinuti s felne jer će ti biti lakše u toku rada, ali može i da ostane, nije problem... Šmirgle moraš kupiti raznih finoća počevši od 200 sve do 2000 (od 600 nadalje su vodene)...Boju skidaš sa sredstvom za skidanje boje (ima raznih naziva skid boja, lavacol...itd) i na kraju poliraš sa pastom za poliranje metala (opet ne znači da ti kažem naziv jer ima raznih- konkretno s čim sam ja polirao se zove polir pasta..)

i to ti je to...
Ukupni troškovi, sredstvo za skidanje boje 250din,šmirgle komplet 400din,polir pasta 150din...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #56 : 01 Ožujak, 2008, 16:42:40 »
gumu moraš skinuti s felne jer će ti biti lakše u toku rada, ali može i da ostane, nije problem... Šmirgle moraš kupiti raznih finoća počevši od 200 sve do 2000 (od 600 nadalje su vodene)...Boju skidaš sa sredstvom za skidanje boje (ima raznih naziva skid boja, lavacol...itd) i na kraju poliraš sa pastom za poliranje metala (opet ne znači da ti kažem naziv jer ima raznih- konkretno s čim sam ja polirao se zove polir pasta..)

i to ti je to...
Ukupni troškovi, sredstvo za skidanje boje 250din,šmirgle komplet 400din,polir pasta 150din...

može u kunama ak nije bed hehe

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #57 : 01 Ožujak, 2008, 16:45:02 »
nije bed...
ukupno 800 din - 80 kuna...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #58 : 01 Ožujak, 2008, 16:47:06 »
nije bed...
ukupno 800 din - 80 kuna...

znači to je neka jeftina polir pasta......i ja bi još sa bezbojnim lakom kak mi je reko gumy...


kak bi gume mogo skinut sam doma.... :toothy10:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Poliranje bloka
« Odgovori #59 : 01 Ožujak, 2008, 16:54:20 »
pa to je cena te paste, jeste jeftina ali radi posao perfektno! evo rezultata:



a što se tiče bezbojnog laka to ti ne bih preporučio jer će felna izgubiti sjaj, a nemaš ni potrebe da je zaštitiš sa lakom jer evo meni već 3 meseca od kako sam ispolirao felnu nema promena, ista je kao posle poliranja...a nije lakirana!

ne znam dal ćeš uspeti sam skinuti gumu, možda možeš - treba ti neki pajser da bi je skinuo i snaga!  :icon_thumright: :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd