Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox 46 (BASE -->MIDRACE) : danc00  (Posjeta: 77844 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #80 : 25 Svibanj, 2011, 22:42:27 »
Nemam sva tri, nažalost!

Pošto sam isprobal ZX, Laser Xpro i Yasuni R na Aeroxu sa i bez kita budem napisal par mojih dojmova tih auspuha!

ZX - 6/10 ocjena!

-odličan i jednostavan spuh za serijalu, jako se lako naštela i kod serijale daje jako dobre rezlutate u kombinaciji sa sportskim variomatom te malim preinakama u prijenosu(opruge kvačila)

-jako je podložan koroziji, ima nešto lošiji top te ne baš ugodan zvuk, možda je to rezlutat malo istrošene vune no nisam imal priliku mijenjat pa ne znam jel bi se kaj promijenilo po pitanju zvuka.

-na serijali daje odlične rezlutate, ima dosta širok powerband što i odgovara serijali uz nešto više okretaje do 9T gdje je daval i najbolje rezlutate, tjeral sam ga i u više okretaje ali nije bilo pomaka u performansama! Obavezno malo lakše rolice.

Na kitu nisam baš primjetil neke velike pomake u performansama, bio je jači u brdu snage je bilo ali ubrzanje i razvrtanje nisu bili ni malo onome kak treba biti, te odaziv nije bil na nivou, bio je kao recimo 70ccm serijala!

Laser X-pro (krom/karbon verzija) 7.5/10

-spuh za koji su pričali da je odličan za 70ccm kiteve te da radi na vrlo visokim okretajima, ali to baš i nije tak, ali dok ne probaš moreš govoriti svašta!

-Vizualno savršen(karbon top), kvaliteta izrade također odlčna, krom je također dobar kao i sve kaj se tiče izrade te izgleda. Zvuk je u početku bio dosta prigušen, no kako se spuh razradio došlo je na svoje! Ima tipičan 2T zvuk, nije limen kao kod ZX-a, nego baš tipičan jak i prepoznatljiv za 2T motore. Kod okretaja viših od 9T i vrlo glasan, primjeti se da promjeni ton zvuka te da tek tu počinje radit kak on hoće!

-Performasne Lasera su bolje nego kod ZX-a, odmah se osjetilo da se motor lakše vrti te da ima potencijala! Sad je jedino ostalo to sve naštimat, kaj se pokazalo malo teže nego se očekivalo! Stavljene su malo tvrđi federi kvačila, da lovi na malo višim okretajima, jer start nije bio bajan! Sa tvrđim federima se dobilo na startu no ostalo je međuubrzanje i krajnja....Spuh je jako osjetljiv na štelanje karburatora, i malo bogatija smjesa od savršene osjetilo se na okretajima. A kao što rekoh Laser voli okretaje, na 9T on počne radit kak treba te se osjeti da vuče i ubrzava ko lud, tek kad sam ga u krajnjoj uspel razvrtet na 10T išel je kak treba, a to sam dobil ne sa drugim rolicama, nego sa štelanjem karburatora, rolice su ispočetka bile 4.1gr. Znači kroz urzanje 9T a kasnije do 10T je bilo idealno, no velim, dosta mi je vremena trebalo da to naštelam, te mu je na račun toga i malo manja ocjena pošto izgledu i kavlitati dajem 9/10!

-također spuh pogodan za serijalu, jer uz malo tvrđe federe iz serijali bi izvlačil puno više od ZX-a, čak bi reko da bi pasal na serijalu ko budali šamar, više nego na 70ccm

Yasuni R 9/10

-tu nemam kaj napisat jer ga imam tek par dana te o kavliteti i postojanosti još ne znam ništa. Mogu samo reći da djeluje robusno i teško, te varovi su vrlo kvalitetni kao i ostatak spuha. Kvaliteta se vidi na oko!

-puno ljudi preporuča taj spuh oni koju su ga vozili i oni koji nisu, no ja sam se sad uvjeril da Yasuni R daje odlične performase!
Perforasne na 70ccm DRevo-u su i više nego odlične, daje bolje rezultate nego Laser, pa rekao bih u svim segmentima, osim možda kod krajnje(start-ubrzanje-krajnja)! Niš se nije mijenjalo u odnosu na LAser, ostal je isti setup sa 4.1gr rolicama!

Start je nevjerovatan, sa punim gasom bez trzanja odvaja prednji kotać, start je mekan i pun snage! Ubrzanje kroz cijelu dionicu okretaja je linearno i bolje nego do sad, jednostavno se ima osječaj da je snaga raspoređena jednako, jer još nisam skužil di je spuh najjači!
         Uzmimo na primjer dionicu ceste sa malom ubrdicom, na vrhu uzbrdice sam imal sa ZX-om 50km/h, sa Laserom 60km/h a sa Yasuni 70km/h i ubrzava, mjereno je sa iste početne točke i sa punim gasom od starta do iste točke na brdu, dionica je nekih 50m, karikirano možda je 40 možda je 60, od oka sam rekel! Ali vozim se svaki dan po njoj pa uvjek pogledam :icon_thumright:

Krajnja se postigne nevjerojatno brzo, te dosta brže nego sa Laserom ali to je zbog toga kaj sa R-om je start puno bolji te međuubrzanje. Kod 9-10T okretaja Laser i R su po brzini i ubrzanju recimo vrlo slični, samo kaj je Laser bučniji te možda malo slabiji kaj se snage tiče!

Laser sa 4.1gr rolicama staje na 10T okr, a ovo čudo od Yasunia nastavlja jednako dobro ubrzavat na 11T tada sam pustil gas jer nisam htio ga više ganjat, kazaljka je prekoračila dosadašnju maksimalnu brzinu i sad je prešla sredinu sata i krenula prema 0km/h!  Kad stgne kevlar od 17mm remen trebala bi to biti ljepa krajnja!

Yasuni R je definitvno za 70ccm, i za serijalu bi bil overkill, jer usprkos kaj ima veliki powerband nudi prevelike okretaje za serijski cilindar...osim ak se bi natovarile teže rolice, al onda nije to to!

-Jedini problem koji se pojavil oko Yasuni R spuha je montiranje i prepasivane na Aeroxa, jer grana spuha je zavarena pod drukčijim kutem od ostalih spuhova za minarelli, i moral sam rezati plastiku kade od cilindra jer je grana prema gore i zapinje u plastiku! Te se malo teže instalira na blok motora i na sami ipuh, a pogotovo meni jer na ispuhu imam vijke koji su u cilindru te se priteže maticom a ne da se vijkom priteže spuh na cilindar(kužite razliku)? :icon_thumright:


No to sam ljepo odrezal pa se ni ne skuži sa boka!



Osim toga je sve 5

Možda sam i neke zaboravil reći ali to bi bilo to...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #81 : 25 Svibanj, 2011, 22:44:14 »
Neznam koga ceka pa cu ja stavit, valjda se necve ljutit:
Leo vince ZX - (samo on i rolice, vario i termogrupa serijsko)





Laser X-pro





Yasuni R



Hahah jesi majstor  :headbang: :headbang: :notworthy: :notworthy:

Svaka ti čast, evo upravo sam pisal roman i vidim neko me prešišal, ajd bar nemoram ja, pa kak si uspel nać 3. video kad sam ga malo prije uploadal!  :icon_thumright: :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #82 : 25 Svibanj, 2011, 22:49:57 »
odlično :icon_thumright:
ma yasuni r je majka za base ili slabi mid.lako se štela,i zvuk je stvarno milina za uši :icon_thumright:
poigraj se još malo sa rolicama da vidiš razlike.na kolko starta čini mi se malo visoko?a mala rupa se takođe osijeti ali zanemarivo :notworthy: :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #83 : 25 Svibanj, 2011, 23:59:55 »
Misliš rupa kod starta, to sam tako kretal, nisam dao odmah puni gas...

Kreće na 6T, možda bi sad mogel spustit na 5T sa mekšim federima ali mi se ne da sad opet kvačilo rastavljat pošto nemam alat za mjenjanje federa pa se naj**** ko Isus dok ih zamjenim!

E kak da popravim to da mi na startu zakuca na 10T okretaje i onda ih nakon par metara spusti na 9T, kak da naštelam da mi uvjek bude na 9T kroz start i ubrzanje?!


Raspital sam se danas u Amitrade polini 4.4gr rolice koštaju 85kn! Pa bi njih mogel probat, malo teže da mi na kraju okretaji nejdu do 11T, ili da probam naručit malossi 4gr ravno, al onda ću dobit još više okretaje :icon_scratch:

Nisam više pametan, samo znam da serijski remen ide gore sljedeći, jer mi bolje paše od ovog Heba (760x16)
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #84 : 26 Svibanj, 2011, 00:11:18 »
sad je to ono pravo :notworthy:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #85 : 26 Svibanj, 2011, 00:20:18 »
znači taman je yasuni toliko bolji od lasera koliko je i skuplji, aj najbitnije je da si ti zadovoljan, nakraju kad sam sebi slažeš skuter to onda mora bit pic pic, čim te nešto krene ubijat u pojam poput lošeg spuha to zna bit gadno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #86 : 26 Svibanj, 2011, 00:48:28 »
sad je to ono pravo :notworthy:

A ima još par sitnica  :icon_thumright: No to će pričekat bolje dane !

 @Iwo

točno to, bolji je tolko kolko je i skuplji! Al nije Laser bil loš, dok nisam probal Yasuni bil je odličan :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #87 : 26 Svibanj, 2011, 08:22:02 »
je skup ali i vredi...

Offline kos3

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • Inženjer eleteh.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: runner 50sp
  • Moja Kaciga: nitro
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #88 : 26 Svibanj, 2011, 09:51:57 »
je skup ali i vredi...
Istina ;)

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #89 : 26 Svibanj, 2011, 12:22:50 »
super  :icon_thumright:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #90 : 26 Svibanj, 2011, 15:47:44 »
Misliš rupa kod starta, to sam tako kretal, nisam dao odmah puni gas...

Kreće na 6T, možda bi sad mogel spustit na 5T sa mekšim federima ali mi se ne da sad opet kvačilo rastavljat pošto nemam alat za mjenjanje federa pa se naj**** ko Isus dok ih zamjenim!

E kak da popravim to da mi na startu zakuca na 10T okretaje i onda ih nakon par metara spusti na 9T, kak da naštelam da mi uvjek bude na 9T kroz start i ubrzanje?!


Raspital sam se danas u Amitrade polini 4.4gr rolice koštaju 85kn! Pa bi njih mogel probat, malo teže da mi na kraju okretaji nejdu do 11T, ili da probam naručit malossi 4gr ravno, al onda ću dobit još više okretaje :icon_scratch:

Nisam više pametan, samo znam da serijski remen ide gore sljedeći, jer mi bolje paše od ovog Heba (760x16)
ne mislim na gas več to što i sam kažeš da digne na 10t pa spusti na 9t.tu jedino pomaže linearna polutka.
za remen ne mora biti seriski samo da bude krači od 760 odmah če se drugačije ponašat :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #91 : 26 Svibanj, 2011, 16:04:00 »
A jebiga, politke ne mislim mijenjat, jer cu tad trebat i variomat drugi jel tak?

A za remen je odluceno! Kevlar ce biti, samo ne znam koji!! Slow mi preporuca malossi kevlar koji je dimenzijama isti kao i serijski, te u zg kosta 220kn!

A mene jos zanima polini kevlar (750x17) znaci malkice je siri a i duzi! Pa ak imate iskustva sa polini kevlarom pomognite oko odabira!!

POLINI vs MALOSSI   :icon_scratch:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #92 : 26 Svibanj, 2011, 16:09:58 »
Lijepo ubrzava, malo ti se prevrtava, ali stavi 4,4g i bit ce super!  :icon_thumright:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #93 : 26 Svibanj, 2011, 16:31:39 »
neces treba mjenjat variomat,ja bi uzeo polini kevlar

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #94 : 27 Svibanj, 2011, 20:04:51 »
Polini će valjda i ići....

Par slika:

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #95 : 27 Svibanj, 2011, 20:58:37 »
Nemoj mijenjat vario.Hebo bi trebo bit najbolji  :icon_thumright:

Radije nađi moroni polutku  :icon_thumright:

Jedino kaj mi se na skutu ne svida su neserijske naljepnice.Inace je drkicaaa  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #96 : 27 Svibanj, 2011, 21:05:51 »
nema potrebe za mijenjat variomat jer torq je istih dimenzija kao seriski jedino što su kanali pod drugim kutevima i linearni,znači nije banana kao kod seriskih polutki.
siječam se kad sam montiro polini torq i s6 variomat to je bila stvarno osijetna razlika.i što je mario rekao da sam znao da je takva razlika kupio bi odmah sa prvim kit-om :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #97 : 27 Svibanj, 2011, 22:50:15 »
Polini torq, sorry daj mi reci kaj je to  :toothy11: ili daj link sa sipa, pa da vidim jel dosta jeftino :icon_thumright:!

@Faba

koje da točno tražim, mislim od morinija?

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #98 : 27 Svibanj, 2011, 23:30:29 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #99 : 27 Svibanj, 2011, 23:35:18 »
sve 5 samo bi jos tu kurblu stavio u vodoravan polozaj sa deklom  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka