Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: roost :))  (Posjeta: 6711 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: roost :))
« Odgovori #20 : 24 Prosinac, 2010, 18:27:20 »
Zapravo je Roost spuh za kojeg se ne postavlja pitanja po forumu jer mu je namjena vrlo specificna i onaj ko ga stavlja bi trebao cvaje imat u malom prstu. Za sve ostale je to veselje koje ce trajat vrlo kratko (a takvi setupi i savrseno postelani mjere trajnost u satima, a ne kilometrima)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: roost :))
« Odgovori #21 : 24 Prosinac, 2010, 18:39:34 »
nije za kravu sedlo..

Offline mara_046

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 180,runner 50,kawasaki zx 10r
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriski sa 34mm granom
Odg: roost :))
« Odgovori #22 : 24 Prosinac, 2010, 19:35:25 »
a ja ne svacam sto bi to znalo samo dvoje troje ljudi slozit??? i taj rost spuh sta je on nesto posebno?? ja sam ga vozio par t kilometara na mhr kitu i sve ok...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: roost :))
« Odgovori #23 : 24 Prosinac, 2010, 19:45:41 »
problem je sto ovdje ljudi sve znaju i sve su imali.. ja sam imao mhr, mhr replicu, sport, i te gluposti.. nezz zasto nebi trajalo...
eto i ti si imao i mhr i tpr i svasta na sp 180 .. i sve je vozilo.. ali ovdje svi to znaju preko stricevog kuma pa njegovog rodjaka sin...
baltazar i zg koliko znam na srki ima brutalno poturpijani evo pa vozi vec preko 3 tisuce km....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: roost :))
« Odgovori #24 : 24 Prosinac, 2010, 20:02:52 »
cilj je setup složiti da se vozi preko par tisuća km... ako samo za kit i spuh daš 5000+ kn i satareš ga za 2-3000 km to i nije baš posao osim ako ti tata nije pijani milijarder..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: roost :))
« Odgovori #25 : 24 Prosinac, 2010, 20:13:28 »
spuh se sa kitom nadje za 200 eura, tako da....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline mara_046

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 180,runner 50,kawasaki zx 10r
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriski sa 34mm granom
Odg: roost :))
« Odgovori #26 : 24 Prosinac, 2010, 20:15:36 »
pa za he se ne ocekiva da ide preko 3-5t maxx..i stim da u meduvremenu moras promjenit kariku,dvi..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: roost :))
« Odgovori #27 : 24 Prosinac, 2010, 20:17:18 »
a ode svi ocekuju brutalne performanse uz nikakvo odrzavanje..
ono he je kao i svaki drugi kit, samo ovdje postelas prijenos i karb, i ovisno o temperaturi vani promijenis broj dizne za 2,4 broja gore dole.. sva mudrost...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline mara_046

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 180,runner 50,kawasaki zx 10r
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriski sa 34mm granom
Odg: roost :))
« Odgovori #28 : 24 Prosinac, 2010, 20:20:56 »
jesi vozio ti onog mariovog roxa kad si bio kod mene? eno mhr2 sa yasuniem c30 jesi vidio kako ide? a traje vec mozda 2t kilometara i jos toliko da izdrzi odlicno...

Offline mara_046

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 180,runner 50,kawasaki zx 10r
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriski sa 34mm granom
Odg: roost :))
« Odgovori #29 : 24 Prosinac, 2010, 20:24:35 »
jednu kariku dva puta  ;D

a kako si mi ti bistar haha :D kariku,dvi(a evo za one sa slabijom inteligencijom JEDNOM ILI DVA PUTA u tom periodu naravno nova karika se kupi ) hahahahah
« Zadnja izmjena: 24 Prosinac, 2010, 20:27:08 mara_046 »

Offline foxer

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Vxr 200
  • Moja Kaciga: Plava neka
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: roost :))
« Odgovori #30 : 24 Prosinac, 2010, 20:36:04 »
decki sta mislite na ovo j#bo ti sve roosteve i mhr evo i te kurceve to sve puf 1000 km mozes baciti a jel bi ovo nes moglo jel si hocu nes staviti a nemam pojma sta zamene jos nije najaca klasa mozda ova tpr i neki yasuni  c16 ili c20 sad neznam koji je bolj za taj kit

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: roost :))
« Odgovori #31 : 24 Prosinac, 2010, 20:40:28 »
za to ti vrijede ista pravila kao i za high end, onda bolje he odmah, jer nista dulje to ne traje..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: roost :))
« Odgovori #32 : 24 Prosinac, 2010, 20:53:25 »
kako volim ove postove bez interpunkcijskih znakova... :toothy12:

no dobro,ja sam imao roost sprint na due+ i išo je kak kuga,još mi je falio malo dulji prijenos da to bude to...ali ionak je bilo odlično
prodao sam sve,skut je imao 2000km,klip-cil ko novi bili,sve tip-top.Tak da neznam koga tu muči trajnost ako se održava,složi kak spada i toči dobro gorivo i ulje.

max snaga mu je bila na oko 12800okr...hehe  ;D
naravno ispuh je bio dignut na cilindru,samo se nesjećam točno tajminga.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: roost :))
« Odgovori #33 : 24 Prosinac, 2010, 20:55:56 »
glavno je slusati savjete od onoga koji nikad nije imao nista preko base kita i zxa..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: roost :))
« Odgovori #34 : 24 Prosinac, 2010, 23:52:45 »
ja ne pricam gluposti, pogledaj na sipu novi team 2 spuh i novi team 2 kit kostaju preko 600e. Ako se gore stavi ostatak setupa koji nije razdrkan nego novi il dobar, to mora trajat vise od vasih 3-5tkm. Cilindar nece riknut jer je od najkvalitetnijeg materijala. Klip ce izdrzat maksimalno ako je setup odlicno postelan i ne stedi se na benzinu sa premalom diznom. Mislim da kad bi netko ozbiljan i u tancine precizan tuner ko npr 3alfa3 ustelao highend po najvisim standardima, to bi se moglo vozit dugo dugo. Kad se karika potrosi, mijenja se, kad se klip potrosi mjenja se, bitno je da se ne dozvoli da cilindar dobije riseve jer onda brzo pojede i novi klip. Tolerancija na he kitu je 2 stote i kad dodje do 4 stote mijenja se klip. Ako je nikasil potrosen 1 stotu stavlja se b klip. Normalno da vam setupi traju 2-3tkm kad ih slazete s rabljenim dijelovima i fušerski od oka naštelate. Nije važno dal je netko vozio he il ne da moze objektivno procijenit, ja bi ga slagao ali nemam novaca za to a rabljene i razdrkane he dijelove NEĆU! Shokre je vozio nekoliko sezona od 2004-9 sa jednim polini evo kitom i promijenio je 6 klipova po 3 od a b i c serije a karika neznam ni sam koliko. Stavljao je i distancere da digne timinge a imao je kasnije i radilicu sa drukcijim ekscentrom klipnjace. HE moze trajat i to onoj imaginarnoj trojici koja su spomenuta ranije a vi ostali budete vozili 2-3tkm do cvikanja i kurčili se da ste imali he setup radi fore i to je vaš  mentalni high end.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: roost :))
« Odgovori #35 : 25 Prosinac, 2010, 00:31:09 »
traje vec mozda 2t kilometara...

jbt, ja sam sa NRG-om to odvozio svaki mjesec  :icon_biggrin:

Offline mara_046

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner 180,runner 50,kawasaki zx 10r
  • MojSetup: seriski
  • MojSpuh: seriski sa 34mm granom
Odg: roost :))
« Odgovori #36 : 25 Prosinac, 2010, 04:02:52 »
ivanm posto vidim da u svom postu najvise asociras na moje odgovre pa da i ja dam svoj zadnji komentar za ovu temu...e ovako posto sam imo he pricam iz iskustva i znam i kako idu i koliko traju,dalje kako bi netko slozio to i koliko bi kome trajalo to je druga stvar jer nekome se jednostavno neda mjenjat 6klipova i 35653karika da bi ga vozio 5 sezona i da bi u tih 5sezona preso max 1000km prema tome zakljucak je da ovo je bilo dobro slozeno,dalje nakon sto su svi veliki majstori pregledali vxr masinu niko nije znao u cemu je rjec sto zuji i tucka (nije kvacilo) i onda ne vidim razloga sto mi neki koji se ne furamo po forumu znali slozit he i znali kako radi i kako se ponasa,ne zelim da ovaj moj post svatis kao neku uvredu niti provokaciju svaka cast svakome,stovise tebi pogotovo jer se ti uvjek trudis objasnit i pomoc, ali ja sam samo prico o svome iskustvu....eto toliko od mene...  lijep pozdrav i sretan Bozic svimaaa  :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
« Zadnja izmjena: 25 Prosinac, 2010, 04:04:34 mara_046 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: roost :))
« Odgovori #37 : 25 Prosinac, 2010, 08:29:26 »
nisam mislio na to kako je vožen tvoj bilo koji tvoj kit ili skut i je li bio uništen ili nije na 3000 km, nego govorim općenito..
sam kit ko kit HE ili midtrace brzo će otić jer okretaji na 13500-14000 su pravo čudo i kad to voziš pitaš se kak to uopće radi, a brže će stat pogotovo ak se non stop ganja bez grijanja ili ako loše poštelan..
ali u to ubrajam i loše održavanje.. kao što u održavanje npr malossi gusa spada izmjena karika na 10 000 i grijanje prije ful gasa; u HE u održavanje spada česta izmjena klipova i karika... ak staviš novi racing ili midrace kit gore na blok i voziš ga 2-3tkm dok ne cvikne znači nisi ga održavao nego samo pali i vozi..
znači moj zaključak je da i HE cilindri mogu potrajati dosta ako se ispravno odužavaju (znači ne održavaju se kao gus kit, sjedi i vozi 5-10tkm i onda mijenjaj karike, jer na 10tkm sa istom karikom bude HE kit već pokojni)
upravo zato HE nije za svakoga, jer nije samo toči i vozi, a uvijek bude bilo onih koji stave kit na blok, voze mjesec dana (i to je puno još) kit bude cviknuo i oni budu rekli kak to nije trajno.. svaka čast onome tko ima svaki mjesec 2000 kn viška da podere jedan HE ili midrace i bude sretan jer vozi moped od 20 ks..
ona 3 čovjeka kojima HE traje dijele moje mišljenje ..
napisat ću jednom članak o ugradnji, razradi i održavanju po klasama kad budem skupio materijale..
i team i evo kitevi imaju po 4 različita klipa po dimenzijama... standard i 3 veća.. majstori mikometrom mjere istrošenja i stavljaju sve veće klipove... logično je da za to treba iskustva i da služi uglavnom za trke..
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/M348654/Piston+MALOSSI+MHR+Team+68cc+.aspx
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/P2040697A/Piston+POLINI+68ccm+Evolution+type+ABC++gudgeon+pin++12mm.aspx
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a u vezi tog lupkanja na vxr-u i moje navodne krive dijagnostike, ja taj blok nisam rastavljao uopće, nego sam ti od oka rekao, a vidio sam da kvačilo ima lufta, kad sam hinjavcu reko da bi trebalo rastaviti mašinu ili bar za početak probati još nekoliko invazivnijih tehnika, on je rekao nemoj, mijenjat ću taj blok za 2t.. isti dan sam skinuo komplet blok onak kakvog smo ti poslali.. tak da radije nebi načinjao tu temu jer ovaj sp blok koji si ti poslao je po tebi bio kao pali i vozi, al dobro da ga nisam palio jer nebi uspio, a i ako bi, počela bi i voda i kompresija šištat na sve strane a o lupanju da i ne govorim, pola dijelova na njemu je za smeće ali to nije moj problem nego hinjavcev... no hard feelings just facts please  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 25 Prosinac, 2010, 11:01:17 ivanm »

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: roost :))
« Odgovori #38 : 25 Prosinac, 2010, 13:22:37 »
meni je nepojmljivo da netko od HE ili high midrace-a očekuje da to dugo traje...tako da je ta rasprava suvišna
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: roost :))
« Odgovori #39 : 25 Prosinac, 2010, 16:46:12 »
meni je nepojmljivo da netko od HE ili high midrace-a očekuje da to dugo traje...tako da je ta rasprava suvišna


Upravo to.