Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!  (Posjeta: 5595 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« : 19 Prosinac, 2010, 21:54:16 »
Pozdrav, ima svakavih tema ali nisam baš puno našel konkretno da se priča o ova dva auspuha, uvjek sve završi na ZX-u....

Zanima me auspuh za DR.evo 70 ostalo piše na profilu, znači neki spuh koji neće vrtjet kit ko blesav nego da traje i daje  :icon_thumright:

Cjenovito se mora nalazit do 140-150€, ni centa gore.

Moj prvi izbor je Laser X pro (kromirana verzija), ali vidim da je i Reverse tu negdje, no nema ga kromiranog i vele da je tanak i slab...(nisam ni jednog videl u živo pa eto ako netko ima kaj za reći bilo bi od velike pomoći)

Zvuk mi je onak, manje bitan, bitno da je trajan i da je dobar za mašinu!
 :help: :help:

I još jedno OT pitanje, jel itko izmjeril točnost aerox obrtaljke? Jel moguće da pokaziva 500-1000okr više nek kaj se vrti?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #1 : 19 Prosinac, 2010, 22:03:10 »
gianelli reverse/rekord uzmi definitivno samo ga nema kromiranog , al ako se odlučiš na njega prije stavljanja prešpricaj ga sa par slojeva bezbojnog laka od bar 650c ako nemreš nač 800c i nema straha od hrđe znači prije postavljanja mu daš par slojeva i to je to siguran je od hrđe  :icon_thumright:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #2 : 19 Prosinac, 2010, 23:10:42 »
Laser na minarelliju= odlicna kombinacija...  :icon_thumright:

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #3 : 19 Prosinac, 2010, 23:11:26 »
i da laser se dere kao lud  :o
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #4 : 19 Prosinac, 2010, 23:33:42 »
Ma to kaj se dere i nije neki problem, više da je dobar pa nek se on dere kolko ga volja....

Ti imaš S6pro replicu na kitu, pa kak se ona ponaša...vidim da ju večina ne voli!

Znači i gianelli je u rangu sa laserom, i dobar je kaj se izrade tiće?

Vjerojatno će onda laser ak velite da je ko stvoren za minareli...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #5 : 19 Prosinac, 2010, 23:35:11 »
ja sam kupio pro replicu i nisam je ni stavio na skut,a kamoli se vozio tako da ti nista ne mogu rec :D
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #6 : 20 Prosinac, 2010, 04:06:06 »
Za laser kažu da se izvrsno pokazo na base kit-u, meni je on jedan od najljepši auspuha (cjeli chrom) vele još ovi koji ga imaju da je super kvalitetan cjeli. Reverse je dobar, kvalitetno napravljen i lim uopće nije tanak ni u jednom dijelu, jedino prigušivač nevalja, tipne su stavili koje se brzo rasklimaju pa počne zujat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #7 : 20 Prosinac, 2010, 09:14:38 »
ja nekuzim kak se nekima shot/nardo ili reverse razleti puca,ja sam sve po svemu vozio snjegu,kisi,suncu nijedan nije zahrđo niti puko!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #8 : 20 Prosinac, 2010, 10:46:47 »
Ma to kaj se dere i nije neki problem, više da je dobar pa nek se on dere kolko ga volja....

Ti imaš S6pro replicu na kitu, pa kak se ona ponaša...vidim da ju večina ne voli!

Znači i gianelli je u rangu sa laserom, i dobar je kaj se izrade tiće?

Vjerojatno će onda laser ak velite da je ko stvoren za minareli...

gianellli reverse/rekord je jači od lasera full ,ko yasuni r su gianneliji ako ne i jači , ako te brinu tipne na topu onda uzmi rekorda on nema tipni na topu laserski mu je ugravirano ime

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #9 : 20 Prosinac, 2010, 11:20:51 »
ja nekuzim kak se nekima shot/nardo ili reverse razleti puca,ja sam sve po svemu vozio snjegu,kisi,suncu nijedan nije zahrđo niti puko!
pri montaži ga napnu i zato puca pod vibracijama...

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #10 : 20 Prosinac, 2010, 11:23:30 »
gianellli reverse/rekord je jači od lasera full ,ko yasuni r su gianneliji ako ne i jači , ako te brinu tipne na topu onda uzmi rekorda on nema tipni na topu laserski mu je ugravirano ime
Ti si to sve izmerio,isprobao i doso do zakljucka   :icon_biggrin:  jbg svako hvali sta ima bez obzira na cinjenice....
a cinjenica je da je Laser odlican uz base kit na mina blokovima...bucni top se lako resava ...
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 11:29:25 cvele60 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #11 : 20 Prosinac, 2010, 11:27:47 »
Ti si to sve izmerio,isprobao i doso do zakljucka   :icon_biggrin:  jbg svako hvali sta ima bez obzira na cinjenice....

činjenice su da su yasuni r i gianneliji reverse/rekord skoro pa isti zavisi od setupa , i ako rekorda uzmeš nema jebanja sa skidanjem blokadi jer nema ni jedne , dok serijski yasuni r je banana tek kad mu se skinu blokade se vrti do 10500

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #12 : 20 Prosinac, 2010, 11:30:33 »
Reverse je pravljen da bude optimum termogrupama tipa trophy, ima svasta u sebi za tisi zvuk i rezonira nize od yasuni r-a, record bi mogao biti jaci, a definitivno je glasniji...

činjenice su da su yasuni r i gianneliji reverse/rekord skoro pa isti zavisi od setupa , i ako rekorda uzmeš nema jebanja sa skidanjem blokadi jer nema ni jedne , dok serijski yasuni r je banana tek kad mu se skinu blokade se vrti do 10500

Blokade su tu samo radi tehnickog, svaki homogoliran spuh bi ih trebao imati, nije ih nikakva jebada skinuti ni vratiti nazad...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #13 : 20 Prosinac, 2010, 11:35:28 »
ma jebes mjerenja spuhova u 200-300okretaja vise

ti mozes sloziti skuter da ti vrhunski radi na 10iljada okretaja a onom tvom frendu se moze vrtiti na 10800i budes ti sa svojih 10iljada jaci i brzi od tog sa 10800 :icon_biggrin:

sve su to sitnice, bitno je kako cilindar slozis i prenos a ostalo je samo plug and play...


Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #14 : 20 Prosinac, 2010, 13:35:04 »
Za laser kažu da se izvrsno pokazo na base kit-u, meni je on jedan od najljepši auspuha (cjeli chrom) vele još ovi koji ga imaju da je super kvalitetan cjeli. Reverse je dobar, kvalitetno napravljen i lim uopće nije tanak ni u jednom dijelu, jedino prigušivač nevalja, tipne su stavili koje se brzo rasklimaju pa počne zujat

Znači isplati se dat 10-15€ za kromiranu verziju? Tolko je skuplji onaj sa crnim topom od osnovne verzije, al piše da je komplet zaštićen od hrđe, pa ak je tak onda ok.

A Rekord mi nije u izboru, ne kupujem u HRV a tam di mislim uzet njega nemaju, pa sam osuđen na ovaj izbor....

Uf al Reverse ima predobar zvuk, ovaj Laser je više zujalica, a Reverse ima dubok zvuk... Znači koji god uzmem nebum fulal, al vjerojatno ide Laser jer je kromiran pa nemam brige s njim!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #15 : 20 Prosinac, 2010, 14:01:28 »
Znači isplati se dat 10-15€ za kromiranu verziju? Tolko je skuplji onaj sa crnim topom od osnovne verzije, al piše da je komplet zaštićen od hrđe, pa ak je tak onda ok.

A Rekord mi nije u izboru, ne kupujem u HRV a tam di mislim uzet njega nemaju, pa sam osuđen na ovaj izbor....

Uf al Reverse ima predobar zvuk, ovaj Laser je više zujalica, a Reverse ima dubok zvuk... Znači koji god uzmem nebum fulal, al vjerojatno ide Laser jer je kromiran pa nemam brige s njim!
pogledaj yasuni  pa buš zaboravil na lasere i giannellije   :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #16 : 20 Prosinac, 2010, 14:20:51 »
ma jebes mjerenja spuhova u 200-300okretaja vise

ti mozes sloziti skuter da ti vrhunski radi na 10iljada okretaja a onom tvom frendu se moze vrtiti na 10800i budes ti sa svojih 10iljada jaci i brzi od tog sa 10800 :icon_biggrin:

sve su to sitnice, bitno je kako cilindar slozis i prenos a ostalo je samo plug and play...



to ovim tjunerima teoreticarima i filozofima neres objasnit...nedaju se krstit...  :confused5:

btw....laser xpro je jaci od jasuni r-a rezem jaja ak nije...a uz to je i pun k**ra* jeftiniji....

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #17 : 20 Prosinac, 2010, 15:47:40 »
Meni se sviđa laser xpro al cjeli chrom, crni top mi nije fin al to je stvar ukusa i precijenjeni su polovni. Već je bilo dosta tema o tome koji je jači, laser xpro, yasuni r i reverse su tu negdje, laser jedino nisam imo a mislim da yasuni R ima najpovoljniju krivulju snage, najkvalitetnije je napravljen ali nema u chrom verziji pa hrđa, laser xpro chrom ne može hrđat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #18 : 20 Prosinac, 2010, 16:33:37 »
pogledaj yasuni  pa buš zaboravil na lasere i giannellije   :)

Nemam para ja za te skupe auspuhe, i na ovo sam se jedva odlučil...da imam nebi ni tu pital kojeg od ova dva da uzmem... :icon_thumright:

Piše da ovaj koji je cijeli sjajni da mu je top podložan hrđajnu jer nije kromiran, a ovaj sa crnim topom je od materijala koji ne hrđa, a skoro isto koštaju.

BTW jel će mi Laser ispustit dušu kitu kak vi velite? Ili bude ok kaj se dugotrajnosti tiće, normalno karike i lagere ću zamjenit nakon 10-15 T km !
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Laser X pro ili Gianelli Reverse za 70ccm base, pomoć!
« Odgovori #19 : 20 Prosinac, 2010, 16:48:35 »
ja nekuzim kak se nekima shot/nardo ili reverse razleti puca,ja sam sve po svemu vozio snjegu,kisi,suncu nijedan nije zahrđo niti puko!

nije postizao dovoljno visoke okretaje?