Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...  (Posjeta: 9946 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« : 30 Studeni, 2010, 14:39:46 »
Imam Kymco Vitality
- Malossi kit 70cc
- Malossi Variomat
- LeoVince TT
- De Lorto karburator 19 i dizna 96
- Malossi gljiva

Nakon 20ak km otopio mi se klip. Zasto?

Prije toga mi se skuter gusio kada bi drzao pun gas a dostigne neku vecu brzinu, kao da ostane bez goriva.
Gusio mi se nakon sto bih kocio na nizbrdici, tj. pustio bi gas, pa opet kada dodam gas ko da je zagusen pa uhvati.

A pazio sam da ne drzim vise od 20, 30 sekundi pun gas.
Za pocetak sam stavio 5%ulja da se za za pocetak sve uhoda.
Skuter je picio ko lud, jako dobro je isao, ali vrlo kratko.
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #1 : 30 Studeni, 2010, 14:41:00 »
nepostelan karb.
i vjerojatno kriva svjecica.
🙈

Offline Gianelli extra77

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • mob:091-908 65 71 Toni
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: pegaso 660
  • Moja Kaciga: hjc is17
  • MojSetup: jak
  • MojSpuh: akrapovic
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #2 : 30 Studeni, 2010, 14:47:17 »
pa kad ti se gusi znas da nije dobro
sto nisi pitao nekog ili dao nekom da ti to napravi kako to bog zapovjeda

Offline gagi racer

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: RUNNER 125-180
  • Moja Kaciga: Lazer Joe Bar T
  • MojSetup: 180 Modified
  • MojSpuh: PM59
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #3 : 30 Studeni, 2010, 14:50:08 »
svecica........................................... :sad3: kako se moze zaboraviti na takvu sitnicu, kao sto je svecica, i j#bo mamu, kako mozes nov cilindar odmah terati pun gas ??? mozda je i to prouzrokovalo ovo.............................................. :angry7:
« Zadnja izmjena: 01 Prosinac, 2010, 13:00:33 CoK »

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #4 : 30 Studeni, 2010, 14:53:27 »
Motor je radio na minimumu jako puno vremena.

Mislio sam to provjeriti i rijesiti, ali eto, prije se klip rastopio. Morat cu jos malo para utrositi...
Svjecica treba biti prema katalogu od kita, zar ne? Kako odabrati odgovoarajucu svjecicu?

Kako se kit otopio, pri vrhu cilindra ima otopljenog aluminija, to se da lako  "ismirglati" s onim finim, vodenim...?
Nije potrebno novi cilindar kupovati?
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #5 : 30 Studeni, 2010, 14:57:00 »
evo da znaš za drugi put kako pravilno razraditi novi termo grupu

http://www.skuteri.org/forum/index.php?/topic/4127-kako-razraditi-nov-cilindar-i-klip/

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #6 : 30 Studeni, 2010, 15:07:37 »
Nakon 20ak km otopio mi se klip. Zasto?

Evo zasto


Prije toga mi se skuter gusio kada bi drzao pun gas


Ultra jako nepostelan karb. Bas me zanima ko ti je to slagao - njemu vise nemoj dat ni da ti opere skuter. A ako si sam slagao, onda si nesto naucio.


Obizrom da je dizna 96 (mozda prevelika cak i za gljivu), uzrok je ocito u prespustenoj igli pa ti je zapravo pojelo klip voznjom na srednjim otvorima gasa. To u slucaju da je skuter potpuno ispravan.

Postoji mogucnost (svakako pregledaj) da vuce falsh zrak. Obrati paznju na prirubnicu i semeringe radilice koji nebi smjeli biti zamasceni. Za sistem kontrole da li pusta negdje zrak, probaj naci tu na forumu upute od "efz"-a koji je objasnio kako se to savrseno kontrolira (napumpas blokove na nekih 0,5 bara i gledas da taj tlak ne padne u par desetaka minuta. Ako padne - vuce negdje)

« Zadnja izmjena: 30 Studeni, 2010, 15:12:40 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #7 : 30 Studeni, 2010, 15:08:18 »
pa kome bi proizvođač onda prodavao klipove?
gušenje je dokaz presiromašne smjese, i to jako presiromašne..
al ne zamjeram, i ja sam spalio par klipova  :icon_biggrin:
ja novi gus vozim do pola gasa bar 50 km a onda pun gas i ako vidim da falša, obavezno štelam..

Offline AndrejCF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: ----
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #8 : 30 Studeni, 2010, 15:37:42 »
Znaci ako je svjecica izabrana po katalogu iz kutije od kita Mallosijevog. Zajeb je u nenastelanom karburatoru i zajeb je sto se motor nije razradio.

Da li je moguce da je filter goriva u kur*u, zacepljen? Pa da se zbog toga gusio, i istopio klip na kraju?
Draga mi radi u osiguranju - Fali joj prometa, pa joj ovako pomazem da zadrzi posao :D - Ako zelis jeftino osiguranje, kontaktiraj me - 3. mirovinski stup - Zivotno osiguranje - Putno osiguranje - Kuca - Stan - AO AutoOsiguranje - AKCIJA za KASKO!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #9 : 30 Studeni, 2010, 15:39:55 »
moguće je svašta...meni je na pežou bio vakum ventil neispravan i zvikao mi je..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #10 : 30 Studeni, 2010, 15:42:41 »
...i zajeb je sto se motor nije razradio.


Ovo 100% nije razlog otopljenom klipu

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #11 : 30 Studeni, 2010, 16:06:11 »
ako ti se gusio samim time je rijeci o siromasnoj smjesi i potrebno je vecu diznu staviti kada se motor gusi,a kada trokira onda manju
naravno nije sve do dizne kao sto su ti rekli nenastelan karb i polozaj igle

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #12 : 30 Studeni, 2010, 17:19:18 »
Pregledaj si sve od karba usisa prirubnice semeringa falš zrak je tihi ubojica

Offline luco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #13 : 30 Studeni, 2010, 19:21:27 »
Da se prijavim....
Ja sam slagao ovaj skuter....doduše i prije nego što sam ga složio sam rekao da mi je zadnji jer nažalost nemam više vremena za to...(radim ih iz gušta)
Gledao sam komentare, vidim ima pametnih i onih malo manje pa na te neću ni reagirat.
Radim 2taktne motore 20 godina dovoljno da mogu prepoznat probleme vezane uz falš zrak i sl.
Što se tiče falša zraka ta mogućnost je iskljućena i iglica klipića te razrada motora također to je u redu. dizna je ok
Falš zraka u toj mjeri da se desi ovo se čuje....loše držanje minimuma, gušenje na punom gasu, loš rad motora na minimumu, paljenje na hladno ima toga pa to već svi znate kako ide.....Osigurač na iglici je na predzanjoj poziciji odozdola dakle skoro pa skroz otvorena(jača smjesa do pol gasa).Svječica mislim da ne Denso iridium w27....
Klip se otpio na čelu u sredini te lakše prema ispuhu što iskljućuje zaribavanje zbog nerazrađenosti..dakle siromašna smjesa definitivno(poddetonacije) i to dosta....e sad šta je onda....?
što se tiče ne potezanja nakon spuštanja niz nizbrdicu bez gasa...."za nijansu prebogata smjesa" namjerno sam je tako pustio i znam za to(baš radi ovog što se desilo jer znam da je zračno hlađen kit škakljiva stvar)...ali to nije stvar koja može naštetit motoru na bilo koji način......(ista stvar kad imate potegnut čok pa mu treba par sekundi da izbaci višak benz. ma znate...)
Moja sumlja ide na dovod benzina jer on je u potpunosti ostao bez gasa na više sekundi....zatim kut paljenja...(kut paljenja teško jer da bi se to desilo bi se moralo radit o jako kasnom paljenju te motor nebi dobro išao)....dakle opskrba benzinom je zaustavljena  gas se držao do kraja i kad je benzin počeo dolazit(u tom trenutku siromašna smjesa na kratko ali dovoljno zbog visokih okretaja motora) dolazi do ovoga...Priča je nategnuta ali je moguća...
U svakom slučaju predao sam motor prije nego što sam ga dobro testirao i to je potpuno moja odgovornost stoga ću čovjeku kupit novi klip(volim napravit makar 200km).
Svaki savjet je dobro došao....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #14 : 30 Studeni, 2010, 19:24:29 »
ja obavezno napravim 200 km štelajući...
napiši setup prijenosa i karba da ti znamo nešto sugerirati...
makni gljivu i preradi airbox  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #15 : 30 Studeni, 2010, 19:30:52 »
Rupa u celu klipa je ili zbog presiromasne smjese, ili krivog paljenja. Tu moze jos razlog biti upotreba benzina sa premalom oktanskom vrijednosti, ali ako se nije glava spustala preko svake mjere, ne vjerujem da je u HR moguce naci tako los benzin.


efz-u je zaribalo nekoliko kiteva unutar par stotina metara, a skuter je radio dobro u leru i manjim otvorima, ali i na punom gasu.
Nakon mijenjanja semeringa radilice, skuter radi kako treba - vuklo je zraka na njih. Njemu je zaribavalo na srednjim otvorima gasa kada je potrosnja relativno mala, a okretaji skoro kao i na full gasu. Na full gasu se mogao vozit jer je onda ipak bitno vise zaljevalo cilindar (ali naravno da je i onda kit trpio i ko zna koliko bi trajao). Ali na srednjim otvorima je trajnost bila par stotina metara..

Offline luco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #16 : 30 Studeni, 2010, 20:17:38 »
Preštelat nakon 200 km....da slažem se ...eventualno dotezanje glave i narovno kontrola svega...ali prešao je 20:-)
Trebao sam ga ja vozit do tih 200 pa mi se nebi to desilo....no svaka škola dobro dođe...
Gljivu ni ja ne volim pogotovo na tim "manjim karburatorima" (19)....ali nema više mogućnosti za air box jer je je njemu u orginalu bio onaj kineski karb(neznam koji al ....bez mogućnosti štelanja iglice čini mi se 12tka.....uglavom bože sačuvaj)stavljen je delorto sa preradom prirubnice(dobri ljudi trećeg maja su dali svoj doprinos) tako da je nemoguće vratiti air box....ja sam u biti stavio još jedan red spužve i prema tome je naštelan karb(sa diznom 96 teško da je karb bio našelan na siromašnu smjesu je tako...?!)....
Oktanska vrijednost.....bio na pumpi neposredno prije....hmmm...ma da ipak....teško
semerinzi su naravno novi....al ne iskljućujem moju pogrešku....prekontrolirat ću.....ali ostajanje u potpunosti bez gasa pod punim gasom na ono random....dakle vozi pun gas kilometar i onda kao da ugasiš kontakt pa opet vozi .........
dakle rađeno......
Polirani blokovi,novi semerinzi radilice,ležaji radilice,kit giza,karburator 19,leo tt usisne lamele su ostale orginal jer nisu pasale s kita debljina mislim da je bila 0,4 s kitom dobivene su bile 0,35
Prijenos sam pogodio iz prve(što mi se rijetko sešava,tj jako rijetko) rulini misli da 5.5 crne šuštice kvačila centralna standard malossi variomat uglavnom stvar je dobro radila bez rupa bez promjena okretaja nakon starta(kad ulovi kvačilo) sve 5(svejedno mislim da prijenos nema baš ništa s tim)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #17 : 30 Studeni, 2010, 20:26:01 »
nisam ni ja neki tuner al reći ću ti par stvari... stavi karbonske lamele bez obzira na njihovu debljinu..
nisam rekao štelati nakon 200 km nego voziti 200 km i štelati us put.. ja znam 5-6 puta skidati karb i mijenjati setup prijenosa dok ne dobijem optimalan..
znači u tih 200 km prvih 100 km 10x raskapam karb i prijenos..
pogledaj razinu nivoa plovka, da nije prenizak pa na full gasu prebrzo potroši gorivo iz čašice i dizna ostane suha..
oblijepi gljivu nekom izo trakom da smanjiš zrak jer ta dizna 96 je brutalno prevelika i na tom base kitu trošit će 7 litara benzina bezveze...
mješavina 5% je nepotrebna, za razradu prvih 100 km 3% a dalje max 2.5%..

Offline luco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #18 : 30 Studeni, 2010, 20:44:24 »
U orginalu lamele nisu metalne.....ne mogu ih stavit jer malossi-eve su manje....ne zatvaraju
Nakon nekog vremena nećeš morat 10x sve rastavljat.....znat ćeš otprilike šta treba ić uz eventualno male korekcije.....(jer je svaki priča za sebe)
Traka ne dolazi u obzir....da ne objašnjavam......
Plovak ću prekontrolirat... ali ne vjerujem jer je bio na mom motoru i sve je bilo ok (20000 prđeno s tim karbom nikad problema ni najmanjag)svejedno ću prekontrolirat...hvala na savjetu

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #19 : 30 Studeni, 2010, 20:47:55 »
pa vi ste dečki iz rijeke, ša niste zvali da isprobam pilu  :glasses9:   :icon_biggrin: :toothy9:

Klip se topi najčešće zbog krive toplinske vrijednosti svjećice, ja se mogu kladit da mu je i 9tka bila pretopla ili možda je ona kao izdužena elektroda, to npr kod NGK je ona BR9HS(A)
Uglavnom sigurno nije zbog nepoštelanosti karba jer 19ka i 96 dizna i to sve skupa na TT se vozi koji ne vrti previše sigurno je tu negdje,jedino to što se gušio na dodavanje gasa je možda falši zrak, a s obzirom da je to CPI i kineska tehnologija lako je moguće da negdje je krivo izliven blok pa vuče na semerinzima il između blokova il negdje
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka