Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Paggio NRG 50 2010  (Posjeta: 3917 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Swimmer1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 3 RS
  • Moja Kaciga: HJC CL-ST II
  • MojSetup: 1998ccm
  • MojSpuh: LeoVince TT
Paggio NRG 50 2010
« : 05 Studeni, 2010, 22:05:02 »
pozz, interesuje me nesto o novom modelu Piaggo NRG 2010 jeli sad ovaj model 2t ili 4t (iskreno volio bi da je 2t :frajer: ) i koji je najbolji skut u omjeru uloženo dobiveno
od sljedećih: sr50, aerox 50 ili nrg 50 :)
realno nrg mi najmocnije izgleda, aprilija je tu negdje i ona je prelijepa, a aerox ima top zvuk...
PS. na nekim stranicama pise da je nrg 2t http://www.bikez.com/motorcycles/piaggio_nrg_power_dd_2010.php a na nekim da je 4t (ne mogu se sjetit gdje sam procitao da je 4t) :)
Jeli nrg nekvalitetniji od drugih ili postoji neki drugi razlog zasto je jeftiniji?
PS.PS. ako ima jos nekih lijepih i dobrih skutova slobodno recite zanima me
THNX a lot :)))
1. Nisi brzi od zivota.
2. Bolje je igubiti tren u zivotu, nego zivot u trenu.
3. Pazi se zene u autu
4. Don't drink and drive just smoke and fly

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #1 : 05 Studeni, 2010, 22:30:46 »
Zasad još uvijek je 2t.
Ukratko uzmi onaj koji ti se najviše sviđa,ni s jednim nećeš pogrešit.
Aprilia sr i nrg imaju iste piaggio mašine,jedino što kažu da aprilia ima bolje vilice što i nije čudo jer su piaggio usd dosta loše.
Aerox je stara škola sa minarelli mašinom ali dizajn je isti preko 10 godina.
U ovu skupinu ti još spadaju runner i derbi koji imaju isto piaggio mašine. :icon_thumright:

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #2 : 05 Studeni, 2010, 22:48:14 »
ja imam roxa i prezadovoljan sam ali bih sada kupio apriliu sr :)
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #3 : 06 Studeni, 2010, 02:28:36 »
aeroxu su mane sjediste za suvozaca kao i za aprillu te aerox je taman za osobu ne vise od 185cm jer nema previse mjesta za noge,nrg mi je lijep i mozda je najbolji izbor izmedu ova 3 skuta ali ja ipak preferiram minareli pa bi uzeo roxa

Offline Swimmer1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 3 RS
  • Moja Kaciga: HJC CL-ST II
  • MojSetup: 1998ccm
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #4 : 06 Studeni, 2010, 08:52:55 »
Zasad još uvijek je 2t.
Ukratko uzmi onaj koji ti se najviše sviđa,ni s jednim nećeš pogrešit.
Aprilia sr i nrg imaju iste piaggio mašine,jedino što kažu da aprilia ima bolje vilice što i nije čudo jer su piaggio usd dosta loše.
Aerox je stara škola sa minarelli mašinom ali dizajn je isti preko 10 godina.
U ovu skupinu ti još spadaju runner i derbi koji imaju isto piaggio mašine. :icon_thumright:
jupi 2t :)) a zasto onda svi briju da je aprilija puno brza od nrg-a, kad koriste iste masine, i da je runner ustvar cudo od motora da mu nrg "nije ni do koljena"?
a sto se tice izgleda nrg mi je the best, pa onda aprilija, realno runner mi nije lijep al nikako :)
koja je razlika izmedju modela NRG DT / DT SS i NRG DD / DD SS?

« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2010, 08:56:26 Swimmer1 »
1. Nisi brzi od zivota.
2. Bolje je igubiti tren u zivotu, nego zivot u trenu.
3. Pazi se zene u autu
4. Don't drink and drive just smoke and fly

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #5 : 07 Studeni, 2010, 15:09:51 »
jupi 2t :)) a zasto onda svi briju da je aprilija puno brza od nrg-a, kad koriste iste masine, i da je runner ustvar cudo od motora da mu nrg "nije ni do koljena"?
a sto se tice izgleda nrg mi je the best, pa onda aprilija, realno runner mi nije lijep al nikako :)
koja je razlika izmedju modela NRG DT / DT SS i NRG DD / DD SS?


Zato što samo briju,mašine su iste na runneru,nrgu i novoj apriliji(piaggio agregat).
Imaš u biti 3 modela nrg-a,purejet,zračno hlađeni s bubnjem nazad(ni jedan se ne prodaje u HR)
i imaš s vodenim hlađenjem i diskom zada koji se prodaje kod nas. :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #6 : 07 Studeni, 2010, 16:04:38 »
NRG je jako lijep skuter i jako se lijepo vozi, minusi svakog novog piaggia je kineska proizvodnja pa kvalitetnom nećeš biti zadovoljan ni blizu kao npr sa starim nrgem

Serijala snage ima kad se blokade  skinu i recimo za svaki dan bi auspuh base klase, multivar i kevlar bili odličan izbor i vozio bi se bezbrižno dugo dugo vremena

Ono što je minus su kočnice koje trebaju veću silu da krenu grist kako spada i tu dolazi do izražaja kineski inženjering dok npr brembo ili grimeca rade na lagani dodir, sad jel do pupmice ili do klješta nebi u to i te usd vilice su minus isto ,koje imaju feder u sebi, što je aprilia bolje riješila


Da kupujem novi skuter svakako bi se dvoumio između NRG-a i SRke, presudile bi jedino vilice,a ovo ostalo je sve jednako takoreć

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #7 : 07 Studeni, 2010, 17:04:28 »

 između NRG-a i SRke, presudile bi jedino vilice,a ovo ostalo je sve jednako takoreć



..presudile  bi vilice... :laughing9:
...Sr nije ni sluga po izgledu novom NRG-ju....koliko sam vidio SR nema ni obrtaljku,otključavanje sjedala na užas mjestu(moraš vadit ključ iz bravice),volan užas isto sve otvoreno...
NRG je naj pedesetica... :icon_thumright:

Offline Bruno16

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio X9
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Standard
  • MojSpuh: Standard
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #8 : 07 Studeni, 2010, 17:13:52 »
Ajde molim te objasni mi jel tebi taj đirometar ista pomaze u voznji?
K'o koči, taj i gubi ! ! !

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #9 : 07 Studeni, 2010, 17:15:11 »
Ajde molim te objasni mi jel tebi taj đirometar ista pomaze u voznji?
ne, ali pomaže u štelanju prijenosa, SR Factory ima obrtaljku i realno govoreći ako bi i kupovao skuter osim factory-a nebi niš drugo ni uzimao
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #10 : 07 Studeni, 2010, 17:16:38 »
Ono što je minus su kočnice koje trebaju veću silu da krenu grist kako spada


Istina da ih treba jace stisnut, ali neiskusnima je to plus - nece samo tako zblokat prednji kotac i sasut se po podu. A kad se jace stisne, koci sasvim dobro. Cak i na midrace setupu

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #11 : 07 Studeni, 2010, 18:00:07 »
Evo ovako da ti kazem par stvari iz osobnog iskustva...

Derbi GP1 50 - dobra masina tj piaggio kao i kod ostalih, open verzija, scooter se super vozi i sve, ispred 14 cola felga, iza 13 ali jednostavno kad ga vozis imas osjecaj kao da ispred ima 200 kila i da nebi to Chuck Noriss dignuo na zadnji, kocnice su AJP, neki s njima nisu bili zadovoljni neki jesu...sto se tice vilica, kao i kod nrga, i runnera su..ima ogroman tank za benzin sto je plus....kaciga stane pod sic
jedini ogroman minus je to da kad padnes...taj motor se jednostavno cijeli raspadne da je to cudo...frend pao i proklizao, pukla zadnja maska komplet, prednja maska i svi zivi nosaci, drugi ista prica, malo pao isto kao i kod prethodnog, pukla prednja maska di nije dobila udarac i zadnja...jedonstavno mi se cini prelosa zavrsna obrada...

Gilera runner 50 - ista masina, isto kao i kod derbija prednja felga 14, zadnja 13, , imas pod sicem mjesta za kacigu, ima dobre kocnice, tank benzina je cca 7,5 litara ja mislim,
ugl nebis pogrijesio da to uzmes..jedini minus su te vilice..

Piaggio NRG - ista masina, ovaj motor ti ima ispred i iza 13 cola felge, jako lijepo se vozi, tank za benzin ti je cca 6,5 litara, tank se nalazi ispod nogu, imam taj skuter i dobar je, kaciga ti stane pod sic kao i kod prethodna 2 scootera, jednostavan ti je kao i runner i Derbi ako zelis nesto prckat za sta mi se SR zgadila, o tome cu kasnije..sto se tice vilica, iste su kao i kod runnera i derbia, tako da SR ima + za vilice...

Aprili SR 50, masine iste, ali brate mili to su zakomplicirali za poludit....da deklo sknes treba ti 10 minuta vise nego kao kod prethodnih, a kamo li doc do karburatora...sve zivo su tako zakomplicirali da je to strasno...sto se tice tanka benge tu je negdje kao i NRG, velika mana mu je prostor pod sicem kojeg nema uopce...ne mozes ni kacigu stavit ispod...sto se tice voznje super se vozi, isto ima 13 cola felge ispred i iza, vilice su su super, i kod kocenja bas ukopaju kako trebaju...to je veliki +,


eto nisam nis novo rekao ali kako god okrenes neces fulat..

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #12 : 07 Studeni, 2010, 18:57:55 »
..kod frenda na NRG-ju ne stane normalna kaciga pod sjedalo...to mi se jedino ne sviđa...inaće da kupujem novi taj bi uzeo... :dontknow:
..a za obrtomjer...nema se neka korist već samo kod štelovanja...al brate mili puno lijepše izgleda s njime...sat izgleda zanimljivije... :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #13 : 07 Studeni, 2010, 19:03:50 »
dok god sr ima kvalitetnije vilice i kocnice uvijek ce bit ispred ostalih iz pia grupacije

mislim da je ovjes bitniji od toga oce li ti stat kacige il nece i na koji ces nacin otkljucat sic  :redface:


zoki fino receno  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #14 : 07 Studeni, 2010, 19:13:42 »
dok god sr ima kvalitetnije vilice i kocnice uvijek ce bit ispred ostalih iz pia grupacije

mislim da je ovjes bitniji od toga oce li ti stat kacige il nece i na koji ces nacin otkljucat sic  :redface:

..nekom je bitnije nekom nije...o ukusima se ne raspravlja...ja ne hvalim svoje jer nemam NRG-ija....samo govorim o svom ukusu... :icon_thumright:
...u svakom slučaju mi se sviđa i SR,ali.... :frajer:

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Paggio NRG 50 2010
« Odgovori #15 : 09 Studeni, 2010, 15:58:08 »
..kod frenda na NRG-ju ne stane normalna kaciga pod sjedalo...to mi se jedino ne sviđa...inaće da kupujem novi taj bi uzeo... :dontknow:
..a za obrtomjer...nema se neka korist već samo kod štelovanja...al brate mili puno lijepše izgleda s njime...sat izgleda zanimljivije... :icon_thumright:
imam suomy exploler pa stane? tj ok, koliko sam toga preradio ne stane, ali ja kacigu ne pustam ispod sica,
ali definitivno stane bez beda u orginal kadu kakva je da je...

Sto se tice kocnica piaggio nrg i runner imaju grimeca koje su po meni bolje nego kod derbija...
sto se tice SR-a...istina, nema obrtomjer, ali brate mili scooter attack i spojis si ga...i ok..
ali SR ima najveci plus sto se tice tih vilica koje su stvarno puuuno puno kvalitetnije..to je i razlog zasto sam stavio ja sebi od VXR-a...
sto se tice SR-a...suvozac se nece osjecati toliko udobno kao i na derbiju, runneru i nrgu koji imaju puno bolje siceve,
tako da ce bit malo skucen na Sr-u...
ako imas jos neka pitanja na koja bismo ti mogli pomoci vici...