Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner SP 180  (Posjeta: 122109 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #200 : 18 Veljača, 2011, 22:54:37 »
za k**ra* ti škola kad neznaš da ni bronca ni bijela kovina ne hrđaju :dontknow:

zato lezaj nije od bronce  :dontknow:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #201 : 18 Veljača, 2011, 23:17:36 »
sad san procita sve sta si pisa..uglavnon ovo je ciljano na ono tvoje da je trebalo radit osovinu od nekog drugog materijala,za k**ra* ti od kojeg je materijala osovina i koja je toleranca izmedju lezaja i osovine kad ce ona gumica na lezaju koja stiti od ulaska vode kad tad popustit i uc ce voda u lezaj,a on sam ce ostat bez masti i zahrdjat ce i sa samin tin protuc i puknit,tako da neke tolerance i ostalo ti tu ne igra jer je previse faktora..a za lezajeve od fosforne bronce i ostalo nisan iskreno niti cua, niti san ih ikad vidia,a sad ic slagat toliku filozofiju oko lezajeva nosaca koji ce ti na vxru npr trajat skoro koliko i masina ili ces ih mozda jednon minjat u vijeku masine je bespotrebno,za djavla ti ispravan nosac koji ce nadzivit masinu  :icon_biggrin:

a sta se opcenito tice bronce,znan da ne hrdja,ne triba mi skola za to  :laughing6:..ima san broncane piksne vilice na tomosu,prije 10 godina,tj jos ih iman u garazi :dontknow:

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #202 : 18 Veljača, 2011, 23:27:05 »
sad san procita sve sta si pisa..uglavnon ovo je ciljano na ono tvoje da je trebalo radit osovinu od nekog drugog materijala,za k**ra* ti od kojeg je materijala osovina i koja je toleranca izmedju lezaja i osovine kad ce ona gumica na lezaju koja stiti od ulaska vode kad tad popustit i uc ce voda u lezaj,a on sam ce ostat bez masti i zahrdjat ce i sa samin tin protuc i puknit,tako da neke tolerance i ostalo ti tu ne igra jer je previse faktora..a za lezajeve od fosforne bronce i ostalo nisan iskreno niti cua, niti san ih ikad vidia,a sad ic slagat toliku filozofiju oko lezajeva nosaca koji ce ti na vxru npr trajat skoro koliko i masina ili ces ih mozda jednon minjat u vijeku masine je bespotrebno,za djavla ti ispravan nosac koji ce nadzivit masinu  :icon_biggrin:

a sta se opcenito tice bronce,znan da ne hrdja,ne triba mi skola za to  :laughing6:..ima san broncane piksne vilice na tomosu,prije 10 godina,tj jos ih iman u garazi :dontknow:

ko priča o vru i ležajima ko na njemu :dontknow:
o spu je priča...ti si pa s marsa..čitaj sad sve ponovo :laughing6:
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #203 : 18 Veljača, 2011, 23:30:41 »
SPLIT poludi !!
  :popc1:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #204 : 18 Veljača, 2011, 23:42:43 »
ko priča o vru i ležajima ko na njemu :dontknow:
o spu je priča...ti si pa s marsa..čitaj sad sve ponovo :laughing6:

aj na fejs,a nek neko obrise spam onda :dontknow:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #205 : 19 Veljača, 2011, 02:08:27 »
pa ok, vxr ima gumicu u lezaju, a sp ima gumicu na piksama, bile one plasticne ili broncane, zahrdat ce osovina jer ce gumica popustit tak i tak i osovina ce pojest piksu :D

sve su to nagadanja, treba napraviti i isprobati i napisati utisak nakon odredenog vremena...

mozda bi bilo super da su zatvoreni lezajevi u klackalici, samo bi trebala bit deblja onda itd itd... nije spamm, malo je off ali ok, rasprava je

necemo dalje :D
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #206 : 19 Veljača, 2011, 02:46:30 »
da je lezaj nesto kao sta je od osovine kotača, podnosi vodu,prljavštinu sve
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #207 : 19 Veljača, 2011, 02:50:05 »
ne znam al znam da na 4 nosaca od sra koje sam vidio i koji imaju 10god pod sobom, niti na jednom osovina nije zahrđala

btw..koliko ste gumice placali i di kupovali?  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #208 : 19 Veljača, 2011, 14:29:05 »
pa ok, vxr ima gumicu u lezaju, a sp ima gumicu na piksama, bile one plasticne ili broncane, zahrdat ce osovina jer ce gumica popustit tak i tak i osovina ce pojest piksu :D

sve su to nagadanja, treba napraviti i isprobati i napisati utisak nakon odredenog vremena...

mozda bi bilo super da su zatvoreni lezajevi u klackalici, samo bi trebala bit deblja onda itd itd... nije spamm, malo je off ali ok, rasprava je

necemo dalje :D

to mu ja pokusavan cilo vrime objasnit.. a ti si napisa u jednu recenicu  ;D

igore ti ne samo da si forumska baba nego i vozis ko baba,pa nije nista cudno za tebe :icon_biggrin:

a i u tih 10 godina bice nisi ucinia 2000km pa nije ni cudno  :icon_biggrin:

a za vlasnika motora.. prominia si piksne sad si miran neko vrime sad jos nabavi rs 24 i vilice vxr i imas odlican motor za po cesti..nisan ima prilike vozit spa sa dobrin  upsidedown vilicama tako da neznan kako ti se ponasa prednji kraj,al zada je rs must have :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #209 : 19 Veljača, 2011, 14:33:24 »
nisam vise baba, sad sam jos gore  ::)

pajin i vanjosijev imaju daleko manje km, vanjosijev ima svega pat tisuca, nosaci koje sam vidio, bar svaki ima preko 10, neki i 20 t :dontknow:

 :toothy11:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #210 : 19 Veljača, 2011, 18:02:27 »
ja vjerujem da je bilo dovoljno masti nebi nista zahrđalo,nije bilo nista masti!

ove upside down vilice su odlicne, sviđa mi se jer su kruće nego vxr vilice
jaci zadnji amortizer bi svakako bio poželjan  :icon_thumright:

stavio sam malossi zadnje pakne i opet mi cvile, ja nemogu vjerovat!!
uspoređivao sam ih sa ovim braking(tek kad sam otvorio paket sam to mogao) i identican sastav imaju

izgleda da cu morat uzet ferodo

jel potrebno disk izšmirglat prije stavljanja pakni, na nekoj ravnoj površini?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #211 : 19 Veljača, 2011, 18:35:35 »
Pusti malo plocice neka legnu,bilo bi pozeljno istokarit disk ako je puno izrizan.
Al pusti ti plocice da se priviknu na taj disk i bit ce to dobro. :)

Offline Aprilia00

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški
  • Nije Bolest Sve Sto Boli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kuca :D
  • Moj Skuter: Kak'i Skuter Wakasaki :))
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Kita tu je
  • MojSpuh: Oba su tu :)
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #212 : 19 Veljača, 2011, 18:36:17 »
ne, nije bitno to. meksu smjesu plocice ti treba. sta ce ti maloosi ? bezveze...slozi to i dosta vise ove teme sa teretnim vozilima  :toothy12:

sala naravno...

super sp.  :icon_thumright:
:D

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #213 : 19 Veljača, 2011, 18:40:33 »
pokusaj kanalice u plocicam dijagonalno narezati tako da ti ostatci trosenja idu kroz kanalice.. zna pomoci pri kocenju i zna prestati cviliti.. ja evo nikad s tim nisam imao problema, vecinom su ili serijske plocice, ili ferodo ili carbon lorraine...
jedino ove carbon lorraine su mi nekako slabije kocile od feroda... nezz
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #214 : 19 Veljača, 2011, 19:31:51 »
nisam ni ja nikad imao problema, dok sam uzimao originalne pločice, ovo sa rezanjem ločica sam mislio napraviti na jednom sam skuteru tako riješio problem  :icon_thumright:

nema se sta tokarit disk kad je  ko nov

puštao sam i one prije da legnu pa su cvilile da nisam vise ni kočio zadnjom

ove malossi nisu cvilile prvih 10 km sumnjam na disk da se nije neko smeće od pakni zakačilo na disk

@igor.sb gumice sam platio 1kn/kom
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #215 : 19 Veljača, 2011, 19:55:38 »
disk ne treba dirati pri promjeni pakni...
serijske plocice su malo skuplje ali koce ok i dosta traju...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #216 : 19 Veljača, 2011, 20:51:05 »
TVRĐI zadnji amortizer :icon_scratch:
meni je dobar šta se tiče ovjesa zada...al sa prednjim nisam zadovoljan...imam isto usd vilice, u dobrom su stanju...na idealnoj cesti je motor super za vozit...ali po gradu i rupetinama vilice nisu baš...pri većim brzinama na rupama se baš vidi da ne supa kako triba, na jačim kočenjima propadaju skoro do kraja i onda kad pogodiš rupu samo šta ti volan iz ruku ne izbije...nisu dobre nikako...
teleskopske su mi još gore jer su mekane skroz...za laganu vožnju super...za nešto brže nikako...i onda bi mi zadnji kraj bia pretvrd naspram prednjeg...nevalja ni to...

šta se pločica tiče...ja svaki put obavezno dobro disk odmastim nitrom i zatim ga pobrusim papirom...sad sve ovisi od pločice do pločice oće li škripit...i nadam se da imaš i onaj limić na pločici zada ;)
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #217 : 19 Veljača, 2011, 22:31:12 »
TVRĐI zadnji amortizer :icon_scratch:
meni je dobar šta se tiče ovjesa zada...al sa prednjim nisam zadovoljan...imam isto usd vilice, u dobrom su stanju...na idealnoj cesti je motor super za vozit...ali po gradu i rupetinama vilice nisu baš...pri većim brzinama na rupama se baš vidi da ne supa kako triba, na jačim kočenjima propadaju skoro do kraja i onda kad pogodiš rupu samo šta ti volan iz ruku ne izbije...nisu dobre nikako...
teleskopske su mi još gore jer su mekane skroz...za laganu vožnju super...za nešto brže nikako...i onda bi mi zadnji kraj bia pretvrd naspram prednjeg...nevalja ni to...

šta se pločica tiče...ja svaki put obavezno dobro disk odmastim nitrom i zatim ga pobrusim papirom...sad sve ovisi od pločice do pločice oće li škripit...i nadam se da imaš i onaj limić na pločici zada ;)

tvoj ima 23000 u tebe su vec upside down vilice "odsluzile svoje" ,sad tribas pric na vxrove ili reparirat svoje,a to kod vanjossija ocito nije slucaj,zato san mu i prije napomenia da nisan vozia motor nikad sa tin ispravnin vilicama pa neznan kako se ponasa,jer srad isto ima spa s tin vilicama,njegov je isto par iljada kilometara pa nisu stigle otic u k,al nece dugo ni njima,mozda sradu duze jer vozi samo po stazi,al jednostavno su jako lose napravljene te vilice za cestu

provaj u mene vilice na vxru,taman su tvrdje od serijskih koliko tribaju bit pa odluci os kupit koji set,iman jedne ko nove na lageru :laughing6:

 i ja san uvik kupova ferodo plocice u piaggia i bome meni nikad nisu cvilile :dontknow:

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #218 : 20 Veljača, 2011, 00:50:17 »
tvoj ima 23000 u tebe su vec upside down vilice "odsluzile svoje" ,sad tribas pric na vxrove ili reparirat svoje,a to kod vanjossija ocito nije slucaj,zato san mu i prije napomenia da nisan vozia motor nikad sa tin ispravnin vilicama pa neznan kako se ponasa,jer srad isto ima spa s tin vilicama,njegov je isto par iljada kilometara pa nisu stigle otic u k,al nece dugo ni njima,mozda sradu duze jer vozi samo po stazi,al jednostavno su jako lose napravljene te vilice za cestu

provaj u mene vilice na vxru,taman su tvrdje od serijskih koliko tribaju bit pa odluci os kupit koji set,iman jedne ko nove na lageru :laughing6:

 i ja san uvik kupova ferodo plocice u piaggia i bome meni nikad nisu cvilile :dontknow:


učini đir drugi put kad se vidimo...nisu još otvrdnile ko šta se desi...al nije to to...
neću nikakve vxr-ove stavljat...tvornica majka :glasses9:
imam i ja ferodove iz pijađa...ne cvile...ali ih skurim nakon par žešćih semafora ;D
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner SP 180
« Odgovori #219 : 20 Veljača, 2011, 14:24:39 »
trebo sam i ja odmah uzet ferodo, međutim nije ih bilo, sad kad sam ih nasao uzeo sam malossi  ::)

imam pitanje za one koji su rastavljali nosac masine, ako se jace stegne matica gledajući od masine, ova prva(vida od mašine, onda prva vida i vida sta ide na ramu) prema volanu, postoji li mogucnost da zadnji kraj lagano poskakuje? mozda se meni samo cini  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2011, 14:28:30 vanjossi »
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak