Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: generic xor 50-koji tip motora  (Posjeta: 8412 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
generic xor 50-koji tip motora
« : 08 Rujan, 2010, 10:10:02 »
pozdrav,molio bih da mi netko tko zna kaze,koji je tip masine od Generica xor 50,tj.koji variomat,cilindar.federi kvačila,radilica i ostali dijelovi odgovaraju od nekog proizvodjača,ja znam da je karburator Mikuni,netko kaze da je od Yamahe masina,mjenjao bih serijski variomat,mozda i federe kvačila,malo sam čitao postove i nesto naučio,motor ide 60 km/h,a ja bi htio 70,75,pa bih molio da mi kazete sta bih trebao kupit,koji tip variomata,ili da skinem dijelove pa po tome kupujem.Hvala na odgovorima unaprijed,i na potrošenom vremenu!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2010, 10:43:08 »
pa masina je takozvani chinarelli sto znaci da pasu neki djelovi s yamahe ali ne svi
s yamahe ti pase termogrupa (klip cilindar karike glava to ti je za kit dok narucujes bolcna je ili 10 ili 12 mm neznam napamet al mogu saznati), variomat ti pase 16mm koji je za cpi keeway derbi hunter (vec ih imas na sipu sortirane) kuplung ti je 112mm najvjerojatnije na koji ti pase federi za neosa 100 i aeroxa 100
auspuh ti pase od yamahe i generalno svih minarellija
da bi ga dobio brzeg trebas stavit lakse utege u variomat 4.7 za serijski vario dimenzija 15x12, srednje tvrdu centralu (kontrast feder kuplunga) i srednje tvrde suste kuplunga. Remen mozes zamjenit s dayco koji ne proklizuje ko taj bando a kosta ti 104kn (dimenzije 788x17x28) ili odma predi na kevlar od malossija.
Najvise ces ipak dobiti s time da stavis auspuh tipa leovince tt i postelas prijenos a za ostalo tipa kit i sl treba malo vise ulozit.
sekundar ti pase od aeroxa 50.
preporucam da kao prvo kupis pakne od brembo za prednju kocnicu i pakne za bubanj kocnicu koje su vrlo lose kvalitete a ove ce ti dati veli ku razliku u kocenju
prednje pakne su ti 114kn a zadnje su 95kn. Ah i mali savjet kupi si gume jer ove koje dolaze kao serijala su tvrde ko kamen proklizuju i generalno su smrt na cesti dok je vlazno nove gume imas od 220kn komad i to 5 puta bolje kvalitete od ove koje su sad gore.
da se s njega dosta izvuci ali tih tvojih 75 ces s 300kn modifikacijama prijenosa (federi i utezi) postici te auspuhom koji ce ti dodati dosta na ubrzanju.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #2 : 08 Rujan, 2010, 11:16:09 »
Hvala ti na iscrpnom objašnjenju,puno mi je pomoglo,bitno mi je da znam sta kupiti,a o stelanju nesta i sam znam,tj zanima me to,tomos sam doktorirao,ali mi je ovo sa skuterima nesto novo,sve sto si rekao je istina,imam ga dvije godine i kao sto kazes gume su katastrofa,nije mi vazna neka extremna brzina,tek toliko da nesmetam u prometu,75 mi je čist ok,mislim da cu malo sredit vario i remen,pa cu vidjet dalje,molim te jos mi napisi točno ako moze sta trebam kupiti,tj kako se to sve zove kad dodjem u trgovinu da neispadnem čudan,rolice znam,federi u kvačilu,vidio sam na forumu i slikama neke žute male,i jedan veliki,remen znam,sekundar neznam sta je to,pa mi malo objasni ako nije problem.Hvala
« Zadnja izmjena: 08 Rujan, 2010, 18:35:06 ica »

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #3 : 08 Rujan, 2010, 20:14:49 »
kupi si neki polovni base spuh tipa tt te pikni zute federe kvacila uz serijski centralni i nekih 4 grama rolice i dobices brzinu oko 75 po cuki,samo piknes jos redsponge i cc 8 brojeva vecu diznu i teras,i jos si kupis duzi remen i mrvu siri od serijskog i to je to za pcoetak

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #4 : 08 Rujan, 2010, 20:20:16 »
Ljudi zaboravili ste nesto, to je generic i ima drugciji variomat, remen ide do kraja tako da ce kazaljka zakucavat ako promjenis spuh i ustelas prjenos...

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #5 : 08 Rujan, 2010, 20:36:24 »
skinuo sam poklopac prijenosa i pod punim gasom remen se vrti(na nogarima)ispod ruba variomata za visinu remena cca 7-8 mm,mozda i 1 cm nisam mjerio,pitanje wonderkidu:nerazumijem sta je redsponge.dizna znam sta je jer sam mikuni rastavljao,koliko duzi remen i siri?,nekuzim se bas toliko u skutere,tomos sam usavrsio ali skuteri su mi nesto novo jer je remen i vario u pitanju,hvala svima na odgovorima,svaka cast.

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #6 : 08 Rujan, 2010, 20:40:53 »
najbolje bi bio neki kevlar remen tipa 804x17,5mm,redsponge ti je protocniji filter i dobijes vise zraka te zato ide npr 6 brojeva veca diznu uz neki base spuh

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #7 : 08 Rujan, 2010, 20:49:52 »
Sad mi je i to jasno,vidio sam i na slikama lik je stavio filter izgled kao gljiva,crvene boje,ok probacu i sa tim,malo po malo,i nadam se bit ce nesta,naravno bez vase pomoci nista,jos jednom se zahvaljujem na potrosenom vremenu.


Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #9 : 08 Rujan, 2010, 21:13:53 »
eto vidis tko zna zna,ja bih stavio gljivu,isčupao bih plastiku sa svog filtera da mi osane gumena lulica i na nju bih stavio gljivu jer sam vidio neku sliku sa tuninga ali ovo mi je daleko bolja opcija jer je i originalni takav,samo je nekakva crna spuzva,presvučena nekim žutim dlacicama koje otpadaju kad se pere,znaci od malagutija 10 pase,hvala na ovome,ovo vrijedi,barem cuge ako se sretnemo negdje.pozz

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #10 : 08 Rujan, 2010, 21:16:27 »
eto vidis tko zna zna,ja bih stavio gljivu,isčupao bih plastiku sa svog filtera da mi osane gumena lulica i na nju bih stavio gljivu jer sam vidio neku sliku sa tuninga ali ovo mi je daleko bolja opcija jer je i originalni takav,samo je nekakva crna spuzva,presvučena nekim žutim dlacicama koje otpadaju kad se pere,znaci od malagutija 10 pase,hvala na ovome,ovo vrijedi,barem cuge ako se sretnemo negdje.pozz

gljiva je nepotrebna do pravog midrace setupa po meni

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #11 : 08 Rujan, 2010, 21:20:53 »
skinuo sam poklopac prijenosa i pod punim gasom remen se vrti(na nogarima)ispod ruba variomata za visinu remena cca 7-8 mm,mozda i 1 cm nisam mjerio,pitanje wonderkidu:nerazumijem sta je redsponge.dizna znam sta je jer sam mikuni rastavljao,koliko duzi remen i siri?,nekuzim se bas toliko u skutere,tomos sam usavrsio ali skuteri su mi nesto novo jer je remen i vario u pitanju,hvala svima na odgovorima,svaka cast.

?

Cpi oliver city i generic ideo imaju variomat koji dize do vrha, mislio sam da je tako i na generic xor-u...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #12 : 08 Rujan, 2010, 22:13:42 »
pitaj mene ja znam hahah eto ovak
jebe te remen
meni se remen istrosio nisam imo pojma o motorima jer sam se vozio s blokadom oko 6 iljada i 6 bez
i remne mi je sirine malog prsta hahah al zato promjeni rremen variomat nediraj, promjeni federe i centralni i remne valjcice 3.5 i zxa il tta i vozi brle
mos i jeftinji kit
i ubaci red sponge i maknu lulicu  a airboxa i 7 brojeva vecu diznu i to je to

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #13 : 08 Rujan, 2010, 22:20:29 »
pitaj mene ja znam hahah eto ovak
jebe te remen
meni se remen istrosio nisam imo pojma o motorima jer sam se vozio s blokadom oko 6 iljada i 6 bez
i remne mi je sirine malog prsta hahah al zato promjeni rremen variomat nediraj, promjeni federe i centralni i remne valjcice 3.5 i zxa il tta i vozi brle
mos i jeftinji kit
i ubaci red sponge i maknu lulicu  a airboxa i 7 brojeva vecu diznu i to je to
sve ti  je covjek rekao

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #14 : 08 Rujan, 2010, 22:41:44 »
gljiva je nepotrebna do pravog midrace setupa po meni
potpis,samo ces si probleme navuci na glavu sa gljivom :icon_thumright:

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #15 : 09 Rujan, 2010, 11:48:51 »
ok,probacu sa remenom,diznom,federima,red sponge filterom,laksim rolicama jer mislim da imam 6.3 gramske,koje sam dobio kad sam kupio kod Jurec-a,granu za direktniji ispuh,jer je standardna sva zblokiranahttp://www.jurec.hr/upload/tuning-set-generic-350.jpghvala svima na savjetima.
« Zadnja izmjena: 09 Rujan, 2010, 11:51:27 ica »

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #16 : 09 Rujan, 2010, 12:38:50 »
e pliz usluga nemoj kod jurec servisirat imam losa iskustva kad sam mu vozio motor pod garanciju...nz nis o motorima,....hvala ...i stavi na seriski auspuh oko 5.5 koje ima luna serriske ako su ti 6+ ove sta sad imas....  3.5 na tt il zx
i dok nestavis tt il zx nes mira imo...

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #17 : 09 Rujan, 2010, 12:59:53 »
Vidim i ja sad da sam se zeznuo,Jurecu sam dao 500kn za ovu granu i dao mi 6.3g rolice,al skupa je skola i covijek uci dok je ziv i nakraju umre kao neznalica

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #18 : 09 Rujan, 2010, 21:00:14 »
cek on tebi ide 65 bez blokade ko i moj kad nije imo blokadu a ja ti prodam tu granu za 150 kn i jos sam sretan i platim ti pivu

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: generic xor 50-koji tip motora
« Odgovori #19 : 09 Rujan, 2010, 21:07:28 »
vec sam kupio granu,velim ti kod jureca,al sam mu platio 500 kn,kad smo vec tu,reci mi dali mogu kupiti online neke sitne dijelove,recimo u sipu