Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupovina rabljenog od 125cm3 ili veci i kilometraza/godiste dilema...  (Posjeta: 2824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
pozdrav
Trebam kupiti skuter od 125cm3 ili veci za ugodnu voznju po gradu umjesto auta do nekih 17.000kn+-. Zanat kaj se kupovine rabljenog auta sam ispekao i tu vise nema tajni ali motore ne poznajem uopce niti imam A kat.

1. Ako se uzme da je 50.000km i 5g starosti za neki auto jos uvijek neka zlatna sredina izmedju starosti/pohabanosti/cijene koji bi bio ekvivalent u svijetu tih motora?
2. Da li mogu naci dobar i trajan primjerak 125cm3 ili veci za tih 17.000kn?

hvala :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Ne možeš veći od 125ccm i 11kw ako nemaš A kat., tj. možeš do 250ccm ako imaš A2 kat. Po zakonu, jel.  :icon_biggrin:
Ja ne bih uzeo nešto preko 30 000km, iako za tih 17 000kn možeš naći nešto što ima puno manje km.

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
Znaci, velis da je 30.000 neki siguran prag? Brijem da bi se vozio kojih 8000km godisnje. Pa da mi traje bajk barem kojih 4 g.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
do tih 17 somova najdeš kaj oš...biraš vxra...i još ti ostane love da si platiš a2 kategoriju ;)
nađeš nešt između 15 i 20 tkm.
vxr ti bude odličan za grad..mali okretan,200cc agregat nepoderiv uz pravilno i redovito servisiranje..preformanse i više nego zadovoljavajuće i za duže pruge i kilometraže..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
do tih 17 somova najdeš kaj oš...biraš vxra...i još ti ostane love da si platiš a2 kategoriju ;)
nađeš nešt između 15 i 20 tkm.
vxr ti bude odličan za grad..mali okretan,200cc agregat nepoderiv uz pravilno i redovito servisiranje..preformanse i više nego zadovoljavajuće i za duže pruge i kilometraže..

Slažem se,neka uzme vxr-a,ALI nek polozi A kategoriju,a ne a2...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
a cuj od 125 ima dosta ali dokazali su se runner 125 i moj favorit cygnus 125
no izbor je na tebi
pogledaj si ih nekoliko pa sjedni i provozaj ih da vidis koliko su ti udobni
odluci vec o namjeni
samo sto ti mogu rec zasto je cygnus po meni bolji za grad
prvo jer u njegov pretinac stanu 2 integlane kacige i jos imas mjesta za jaknu ili rukavice i bubreznjak
trosi 2.4 po gradu i dokazao se u mojim rukama vec par godina.
to je toci i vozi masina a razvija dok se razradi pravilno 108-112km/h sto je i vise nego dovoljno za po gradu

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
kaj taj vxr trosi 5L? pa to je ko auto neki...ok, sadasnji auto mi trosi 15L pa je ovo majka ali opet...da skuter trosi kao omanji auto?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
dok mu vadiš dušu po gradu od semafora do semafora onda troši 5l vxr..

kaj se tiče tog cygnusa,naspram vxra izgleda ko neki čing čong kinez..još je i ac.
ovo za 2 kacige je manje bitno,bitno da mu stane njegova pod sic..

zbog dostupnosti i velikog izbora dijelova,rezervnih i tuning definitivno bi uzel vxra..
a polovnih isto tak imaš kolko oć oćeš.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
taj vxr to je ovo ;D ::)

http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-runner-vxr-malossi-200-cm3-oglas-724907

ok..gdje mogu naci podatke o tome kak se odrzavaju ta sranja mala? kaj se i kada mjenja itd? mozda neke cijene

znaci 5L trosi ak si full gas? prosjek nekih 4L?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
taj vxr to je ovo ;D ::)

http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-runner-vxr-malossi-200-cm3-oglas-724907

ok..gdje mogu naci podatke o tome kak se odrzavaju ta sranja mala? kaj se i kada mjenja itd? mozda neke cijene

znaci 5L trosi ak si full gas? prosjek nekih 4L?

da,toe vxr

mjenjaš ulje i filter ulja svakih 5 tkm,po manualu piše čak svakih 6tkm,al moreš i češče,bolje za motor..
onda remen rolice i klizače i svjećicu svakih 10 do 12 tkm
disk pločice su meni držale oko 10 tkm..
antifriz i ulje u kočnica svakih 2 godine bi bilo dobro mjenjat..

dok sam išel za osijek sa vxrom išel je i frend na pedesetki...znači prosjek vožnje je bil 85-90,trošil je malo prek 3 i pol litre...sve ovisi o stilu vožnje i kolko si jak na gasu ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
da,toe vxr
mjenjaš ulje i filter ulja svakih 5 tkm,po manualu piše čak svakih 6tkm,al moreš i češče,bolje za motor..
onda remen rolice i klizače i svjećicu svakih 10 do 12 tkm
disk pločice su meni držale oko 10 tkm..
antifriz i ulje u kočnica svakih 2 godine bi bilo dobro mjenjat..
dok sam išel za osijek sa vxrom išel je i frend na pedesetki...znači prosjek vožnje je bil 85-90,trošil je malo prek 3 i pol litre...sve ovisi o stilu vožnje i kolko si jak na gasu ;)
kolko ide ulja, kojeg, cijena? te rolice, klizaci, plocice kocione kaj to dodje? pitam cisto da vidim razliku izmedju koristenja tog malog sranja i auta od 300ps ;D

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Ulje 1,1l + filter ulja = cca 200kn, remen 500kn, rolice 150kn, klizači 50kn, disk pločice cca 200kn. To su ti neke okvirne cijene.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
a cuj to kak cygnus izgleda meni nije uopce bitno
meni je vazno na skutu da je puzdan, da malo trosi i da imam gi stavit kacigu za sebe, curu i jaknu i jos kojekakve sitnice
ove gluposti s nabrijavanjem a cuj
ako ides uzet 125 i nabrijavat ga uzmi si rade 250 pa si primiru.
nemam nista protiv vxr-a ali meni osobno je cygnus povoljniji za moje potrebe i nebi ga mjenjal

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
Ulje 1,1l + filter ulja = cca 200kn, remen 500kn, rolice 150kn, klizači 50kn, disk pločice cca 200kn. To su ti neke okvirne cijene.
ma majka ;D voziti skuter je badave u odnosu na auto u gradu. :icon_biggrin:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Ulje 1,1l + filter ulja = cca 200kn, remen 500kn, rolice 150kn, klizači 50kn, disk pločice cca 200kn. To su ti neke okvirne cijene.

ulje imaš dobro već od 80 kn litra agip npr,filter je 70 kn,remen 450,klizači 25,seriske rolice oko 80 kn,disk pločice braking su zadnje oko 80 kn a prednje oko 160..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline neugodan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
e sada. kaj se autiju tice tu znam da postoje oem kvaliteta dijelovi po 1/2 cijene onoga u ovlastenim servisima. tipa sachs kuplunzi, mahle filteri, LEMFOERDER dijelovi ovjesa, bosch lambde-mafovi, textar kocnice itd..naravno ebay majka ;D

kak stoje stvari sa dijelovima za skutere? gdje to nabavljate jeftinije...?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
ulje imaš dobro već od 80 kn litra agip npr,filter je 70 kn,remen 450,klizači 25,seriske rolice oko 80 kn,disk pločice braking su zadnje oko 80 kn a prednje oko 160..
Litra, ali treba ti 1,1l, a nitko ne prodaje 1 dcl ulja.  ;D Ja sam pločice platio zadnje 190 i prednje 200, ferodo, jer su mi jedino one dobre.  :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Litra, ali treba ti 1,1l, a nitko ne prodaje 1 dcl ulja.  ;D Ja sam pločice platio zadnje 190 i prednje 200, ferodo, jer su mi jedino one dobre.  :)

baš si ciganović...prvi put kupiš onda 2 litre,pa imaš za nadoljevanje :P i sljedečih 5 izmjena da nadokrpaš taj jedan dcl na novokupljenu litru :D
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)