Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr  (Posjeta: 23580 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #41 : 01 Srpanj, 2010, 19:03:41 »
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #42 : 02 Srpanj, 2010, 00:08:35 »
realno gledajuci, to moze biti i manje, a da ne izgleda da ne drzis do motora

nek bude odrzavanje ser motora

ulje 17x60kn (silkolene scoot sport 2)
remen 2x220(serijski)
svijecica 2x30kn
filter nek bude 2kom 70kn
klizaci na ser variju ipak traju 2x30kn
role 2x 100kn

to ispadne 1600kn naspram tvojih 3500, nist nisam zapostavio

za vxra ne znam i u to ne ulazim


Ajde priznaj da si to napisao samo zatosta vozis cvaju... znam ja tebe  :toothy12:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #43 : 02 Srpanj, 2010, 00:11:04 »
to sam napisao samo zato sto vozim cvaju
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline veki_veki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 70 RS-R
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Arrow
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #44 : 02 Srpanj, 2010, 14:18:07 »
ako pare nisu problem onda ovo
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-runner-180-sp-180-cm3-oglas-1186199


i ne moras nista ulagat
    pare nisu problem al za te pare mogu uzet novog VX-a...ocu do 1300 eura SP-a i ostalo za sredit ga kako ocu...ovaj za 900 mi se cini ok jer bi ionako mjenjao dosta toga...
Trazim masinu od vx-a,vxr-a komplet,ispravnu,po mogucnosti s hladnjakom i strujom!!! HITNO
javiti se sms-om na broj 091/912 36 39

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #45 : 02 Srpanj, 2010, 16:10:01 »
Jedino sto vrijedi je ovaj iz Splita. Stvarno izgleda preko slike kao odlican. Treba to jos vidjeti u zivo,.


Ovi koji su na slici onako nikakvi u zivo su jos tri puta losiji a pitanje je sto se sve krije ispod toga..

Offline veki_veki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 70 RS-R
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Arrow
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #46 : 02 Srpanj, 2010, 17:00:12 »
Ovi koji su na slici onako nikakvi u zivo su jos tri puta losiji a pitanje je sto se sve krije ispod toga..
     ma znam sta mislis al sta tako jako moze bit sje...o da se nemoze sredit za 200 eura...pise da je masina na novo slozena itd..znaci da nije los...a ja bi njega najradje uzeo...900 eura jos mi ostane para za sve... :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Trazim masinu od vx-a,vxr-a komplet,ispravnu,po mogucnosti s hladnjakom i strujom!!! HITNO
javiti se sms-om na broj 091/912 36 39

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #47 : 02 Srpanj, 2010, 17:16:34 »
on ce u oglasu napisati ono sto ti zelis cut  ::)


It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #48 : 02 Srpanj, 2010, 19:02:04 »
on ce u oglasu napisati ono sto ti zelis cut  ::)

Točno tako...
Većina cvaja veće kubikaze (bili motor ili skuter) u oglasniku su generalno uređeni,nanovo složeni a ustvari su u stanju pred generalku ::)

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #49 : 02 Srpanj, 2010, 21:26:54 »
onaj iz Splita je prilika .. ako imas pare i zelis 2t nebi je propustia .. momak jos vozi rs .. 125 .. 250 .. brine o cvajama  :headbang:


Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #50 : 03 Srpanj, 2010, 12:14:36 »
Imao sam VXR-a vise manje slozenog i sada imam SP-a pa mislim da mogu reci ponesto vise o ta dva skutera.

Troskovi odrzavanja ta dva skutera u 20 tisuca kilometara su ovi:

VXR:

Računam da svakih 5 tisuca idu novo ulje, filter ulja i filter zraka to je 180x4=720 i filter zraka 4x35=140
Na 12 000 se mijenja remen ajmo reci da cemo na 20 000 promjeniti 2 remena tj 560x2=1120 ( cisto preventive radi )
Svjecicu mijenjamo jednom u 10 000 recimo Denso Iridium koja je 120kn. Dakle to je 240kn

Vezano za prijenos je diskutabilno jer oni koji voze Multivare klizače mijenjaju puno cesce nego oni koji imaju serijski variomat i rolice pa to puno vise dize cijenu odrzavanja kroz ovo razdoblje. Evo uzet cu svoj primjer, mijenjao sam klizače variomata svakih 7 tisuča i rolice isto tako. 35x3=105 i rolice 100x3=300.

Evo nakon 20 000km ta cifra komplet za VXR-a je: 2625 kn


SP:

Ulje neka trosi litru na recimo 1200km to je 17 litara ulja. Znaci 17x120=2040 ( Računam da se koristi neko kvalitetnije ulje za recimo 120kn )
Remen neka traje 10 000 i to je 2x350 za kevlar = 700
Svjecica neka se promjeni tri puta to je 105x3=315kn ( Denso Iridium )
Filter zraka 3x35=105
Rolice i klizači neka budu kaoi na vxr-u svakih 7 tisuca i to je 35x5=105 i rolice 100x3=300

Nakon 20 000km cifra za SP-a je : 3565


E sad, ovo je cisto u globalu govoreno. Znam da je meni remen na VXR-u drzao 18 tisuca km, na SP-u točim ulje za 100kn ( ne za 120 ) i tako ali uzeo sam računicu tako da sve bude sto je bilze servisnim intervalima i najbolje moguce opcije ( svjecica, ulje ) i neke stvari mozda budu preventive zamijenjene.

Budimo realni na vxr-u ce jedan remen prije proci 20 000 nego na sp-u tako da se tu da ustediti ali u globalu vidi se da je razlika u potrosnom materijalu puuno veca nego sto svi pricaju. Naravno kada nesto ode onda je VXR tek skuplji od SP-a iako nije pravilo, ovisno sto rikne.


U cijelu pricu nisam uracunao gume, kočione pločice i takve stvari jer prednje plocice su iste vise manje, zadnje su nesto skuplje kod vxr-a ali to je to u globalu.

Potrosnja kod VXR-a je 4.5 litre a kod SP-a 6l minimalno . Govorimo o voznji po gradu gdje su semafori svakih 300m jer znam da SP moze i manje trositi ali samo izvan grada ili u gradu gdje semafora nema toliko. Dakle VXR opet u prednosti..

Vozne osobine i to...

VXR 135kg , SP cca 115. VXR ima veci međuosovinski razmak i 2 amortizera i puno je udobniji za voziti kako za vozaca tako i kada je suvozac. Ne savija mu se rama kao na SP-u kada se voze dvoje i ne mijenjaju pikse na nosaču motora i slicne stvari.

Kada se sa VXR-a koji je teska krava pređe na SP-a ima se dojam kao da se vozi  neka pedesetica koliko je lagan za upravljanje i poletan.

Na VXR-u se ne smrdi po ulju nego fino sve mirisljavo koliko moze bit dok na SP-u smrdis ko dimnjak.

Ubrzanje SP ima bolej dok VXR krajnju bolju.

Da bi se VXR vozio jednakom lakocom po zavojima rjesenje je Malossi vilica 450-1000€ nova. Tek onda VXR postaje ''suparnik'' SP-u po zavojima a sve bez toga nema sanse..

Po meni mana SP-a je sto na laganom gasu stalno '' troka '' i nemoze se lagano voziti kao VXR, bučniji je i to mi je glupo kad se negdje vozi navečer.

Sto se ticie stunta, nemoram opce govoriti koliko je serijski SP laksi i zabavniji od vxr-a . Govorimo samo o mogucnosti dizanja na zadnji itd iako onaj tko se nauči na VXR-u lakse vozi SP-a nego obrnuto posto VXR koči motorm pa za sve one koji su navikli na SP-u pumpat gas VXR ce biti koma.

Meni osobno je VXR puno stabilniji na zadnjem, ljepse se vozi jer mozes jednoliko drzati gas...mašina koči i mozes ga bacit brutalno puno preko vage i uopce netreba koristiti kočnicu pritom nego se on sam vrati dok na sp-u mozes vozit u vagi bez gasa 50 metara...

Stvar je osobnog izbora i svaki ima nesto zanimljivo.



Sto se tice tuninga svim anam je jasno da SP za 3000kn ulozenih ide ko raketa dok VXR da bi isao tako treba 1000€ a da ne govorim da vrh tjuniranog SP-a je za dvije klase od najjačeg VXR-a.



To je u globalu to. Meni je mozda zao sto sam uzeo SP-a samo zato sto smrdim po ulju kad se vozim i sto nemogu lagano vozit nego prducka stalno iako sve to padne u zaborav kad ga dignem na zadnji..


Sven,savrseno napisano bez imalo subjektivnih dojmova kakvih u ovom topicu imaju igor.sb i duje. Dodao bih i trosenje piksi i selena u nosacima i krivljenje masine kod spa(svakih 5000 km maximalno) pogoto ako se dvojica voze.

ali jos bi nesto dodao. Ovo je slucaj kada kupis NOVI motor(ovo sto si ti napisao) a u slucaju kupnje polovnog motora stvari se jos drasticnije okrecu u korist VXRA.

« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2010, 12:16:26 J.U.R.C.A »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #51 : 03 Srpanj, 2010, 12:44:56 »
Nemoze se uspoređivati 2T i 4T motori/skuteri zna se zasto

Stoji sve sta ste napisali za oboje ali stvar je odabira. Onaj ko zna ce u svakom slucaju proc bolje od onoga ko nezna nista o odrzavanju skutera.

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #52 : 03 Srpanj, 2010, 13:05:22 »
Sven,savrseno napisano bez imalo subjektivnih dojmova kakvih u ovom topicu imaju igor.sb i duje. Dodao bih i trosenje piksi i selena u nosacima i krivljenje masine kod spa(svakih 5000 km maximalno) pogoto ako se dvojica voze.

ali jos bi nesto dodao. Ovo je slucaj kada kupis NOVI motor(ovo sto si ti napisao) a u slucaju kupnje polovnog motora stvari se jos drasticnije okrecu u korist VXRA.



ako nakon 20 i nesto runnera sta san ima u SVON posjedu od 50-200cc i od toga 4 vxra (jednog i trenutno vozim),ti meni mozes rec da imam subjektivno razmisljanje..onda stvarno neznan :dontknow:


stay flexed  :hello:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #53 : 03 Srpanj, 2010, 13:07:31 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #54 : 03 Srpanj, 2010, 13:13:03 »
ja nit sam imao spa nit sam imao vxra

nit sam u svojim postovima ovdje rekao da uzme sp jer je bolji, nit sam rekao da uzme vxra jer je bolji

samo dao osvrt na trosak, i mislim da nigdje nisam pogrijesio

sta nje stay tuned  :icon_scratch:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline dino_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava city
  • Moj Skuter: Runner vxr200
  • Moja Kaciga: KBC VR2
  • MojSpuh: OEM
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #55 : 04 Srpanj, 2010, 15:39:38 »
o tome se nemre razgovarat jer su mišljenja različita.nekom više paše normalna vožnja i ekonomija jer su škrti davat pare al neko ko se voli guštat i voli agresivu uzet če sp i neče gledat na to jer mu pucala radilica blok jer zacviko i takve stvari.ja si želim kupit ktm duke i kupit ču si.svaka osoba mi je rekla da ču stalno šarafit ovo ono da stalno neš odlazi.ali mene nije briga!!ja ako želim slidat ne zadnji prednji on road,off road kupit ču duka i vozit se s guštom.a ak  dečko nema para i želi ekonomiju nek kupi neš normalno.ja nemam para i želim se ganjat i vozit ču sp pa makar stalno bio pod njim.nek dečko proba oba motora šta se tiče vožnje a gore mu je sven(209) sve objasnio šta se tiče troškova.a jbg ak dečko sjedne na sp i napali se kak to ide nek si ga kupi al onda nek računa na izdatke.svaki gušt se plača.

Offline RunnerBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • GILERA RUUULLLZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: FM
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #56 : 04 Srpanj, 2010, 18:11:13 »
Svakako bih ti preporucio onog iz splita. po slikama skuter je  :super:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #57 : 04 Srpanj, 2010, 18:22:20 »
Svakako bih ti preporucio onog iz splita. po slikama skuter je  :super:
prodan je taj iz st..

Offline veki_veki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 70 RS-R
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Arrow
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #58 : 04 Srpanj, 2010, 22:24:38 »
ma ja ocu skut na kojem mogu guštat,a ne neki ekonomični kojem je goseg 90 km/h i osjećaj voženja ponice...
pa sad SP-a cu si uzet bez obzirom na izdatke...   :cice_s:
hvala na pomoci...50% para je skupljeno jos samo 50% i eto ga SP...
Trazim masinu od vx-a,vxr-a komplet,ispravnu,po mogucnosti s hladnjakom i strujom!!! HITNO
javiti se sms-om na broj 091/912 36 39

Offline dino_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava city
  • Moj Skuter: Runner vxr200
  • Moja Kaciga: KBC VR2
  • MojSpuh: OEM
Odg: runner vxr 200 VS. 180 sp VS. 180 fxr
« Odgovori #59 : 05 Srpanj, 2010, 00:18:29 »
gle nije to tak strašno puno novaca kad se rastegne kroz godinu.uzmi si spa izdr....se po njemu(tak i tak odlaze u prošlost)kad ti šarafljenja i te stvari dojade uzmeš 4t i to je to.  :laughing7: