Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: karburator  (Posjeta: 13870 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
karburator
« : 10 Rujan, 2007, 21:08:31 »
evo danas sam cacko oko karburatora,i odvrno sam malo jedan sarafic kroz koji je pocelo gorivo da curi,zavrno sam ga i sad kad god upalim  skuter gorivo krene da curi,znali neko u cem je problem ? hvala

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: karburator
« Odgovori #1 : 10 Rujan, 2007, 21:56:30 »
cek jel imas serijski (gurtner) karb ili nest drugo???
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: karburator
« Odgovori #2 : 10 Rujan, 2007, 22:03:30 »
zajebaval si se oko srafica za smjesu goriva i otvorio ga vjerovatno previse...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: karburator
« Odgovori #3 : 11 Rujan, 2007, 10:41:24 »
zajebaval si se oko srafica za smjesu goriva i otvorio ga vjerovatno previse...
... i raštelao ga...
Who's looking for punishment ??

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: karburator
« Odgovori #4 : 11 Rujan, 2007, 10:53:10 »
A gdje ti curi?

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: karburator
« Odgovori #5 : 11 Rujan, 2007, 14:20:21 »
ima neka cjevcica i pored saraf, curi i na saraf i na cjevcicu,serijski je karb.gurtner

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: karburator
« Odgovori #6 : 11 Rujan, 2007, 14:51:44 »
ima neka cjevcica i pored saraf, curi i na saraf i na cjevcicu,serijski je karb.gurtner
ti si odmotao saraf pri dnu casice od karba,to ti je odusak i on mora stalno bit pritegnut,vjerojatno si ga krivo namotao nazad,gorivo ce ti curit samo dok se ne isprazni casica,probaj sve ispustit pa onda opet zasarafit i palit na kurblu,ako ti bude i onda curilo vidi da nije negdje napukla casica,najbolje skini karb pa provjeri,to ti nije vijak za smjesu ni ler gas kako si ti oni rekli,javi kad ovo provjeris

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: karburator
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2007, 20:21:26 »
nisam skido karb. vec sam upalio motor,radio je 5 sec i ugasio se,dok dodam gas ugasi se,jer ja sam diro saraf i za ler gas. jel da odvrnem sarafic kad motor radi ili kad neradi? ja sam odvrco kad neradi i nista nije izaslo

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: karburator
« Odgovori #8 : 11 Rujan, 2007, 20:27:19 »
ler gas stelas kad je motor upaljen i moras stalno dodavat gas kako dotezes jer bi skrivio iglu ako ne dodajes gas,koji si ti saraf uopce dirao,onaj sa federom na sebi ili neki drugi

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: karburator
« Odgovori #9 : 11 Rujan, 2007, 22:37:40 »
ler gas stelas kad je motor upaljen i moras stalno dodavat gas kako dotezes jer bi skrivio iglu ako ne dodajes gas,koji si ti saraf uopce dirao,onaj sa federom na sebi ili neki drugi

 ??? ??? ??? ???



..i da se nadovezem, ako netko nije slucajno napisao...ler se stela kad je motor na radnoj temp, tj. ugrijan, nikad hladan jer nes postic nista
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: karburator
« Odgovori #10 : 12 Rujan, 2007, 10:40:41 »
ler gas stelas kad je motor upaljen i moras stalno dodavat gas kako dotezes jer bi skrivio iglu ako ne dodajes gas,koji si ti saraf uopce dirao,onaj sa federom na sebi ili neki drugi

 ??? ??? ??? ???



..i da se nadovezem, ako netko nije slucajno napisao...ler se stela kad je motor na radnoj temp, tj. ugrijan, nikad hladan jer nes postic nista
Potpis...

Ne znam zašto si to uopće dirao ovaj šaraf ispod čašice... to ti samo služi da isprazniš gorivo iz karba.
Who's looking for punishment ??

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: karburator
« Odgovori #11 : 12 Rujan, 2007, 14:57:16 »
dirao sam taj sto ima feder na sebi,  diro sam ga jer nisam znao za sto sluzi, i pokvario

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: karburator
« Odgovori #12 : 12 Rujan, 2007, 17:42:20 »
hmmm.... A nisam siguran sad kako je na tojem al obično je šaraf sa federom za ler gas.......

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: karburator
« Odgovori #13 : 12 Rujan, 2007, 20:42:18 »
taj saraf kao sto su ti rekli sluzi za namjestanje ler gasa sto ga vise zatezes (u smjeru kazaljke na satu )to je motor zivlji na ler gasusto ga vise zavrces motor nema zraka dovoljno da radi na ler gasu .. :icon_scratch:nekontam na koji si ga nacin mogao pokidati osim da si iglu iskrivio ...ako si pokidao ..ja ti prodajem isti takav karb za 100 kn ..gurtner serijala :laughing7: :laughing7:najbolji..hehe
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: karburator
« Odgovori #14 : 12 Rujan, 2007, 21:34:13 »
toliko je gluposti receno u ovoj temi da ne znam od kud da pocnem... :icon_scratch:

Veliki vijak koji je na dnu casice mora biti skroz zavrnut, inace sluzi za ispustanje goriva iz casice karburatora...

Veliki vijak sa strane karburatora koji ima povratnu oprugu na sebi sluzi za stelanje ler gasa (okretaja na leru) on ima konusni vrh koji dodiruje klipic unutar karburatora. Zavrtanjem tog vijka klipic se podize a s njim i igla  i ulazi vise zraka - nesto slicno kao da si malo dodao gas...

Dakle, ako nece upaliti onda taj vijak stegni do kraja i onda kada se upali radit ce na visokim okretajima, samo ga smanji dok ne dobijes oko 1500 rpm, toliko da motor mirno radi kada je topao...

Ako jos imas onaj manji vijak koji regulira omjer zraka i benzina na leru onda njega trebas skroz zavrnuti pa ga odvrnuti za 3 puna kruga 1080 stupnjeva...

Pogledaj pod mojskuter.com servis u podforumu tuning i tehnicka pitanja...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: karburator
« Odgovori #15 : 12 Rujan, 2007, 21:57:09 »
nebude mogo upalit pežoa s toliko otvorenim zrakom, dosta je jedan krug, tvornički je skroz zatvoren..
čak mislim da se i neda samo tak otpustit, uopće nema glavu, treba ga išarafit i zapilit žlijeb da se može sa šarafcigerom štelat..
govorim o pežou, ostali skuteri nemaju tak slučaj..

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: karburator
« Odgovori #16 : 12 Rujan, 2007, 22:11:50 »
ja taj saraf na dnu casice  sto ga vise zavrcem vise mi curi,danas vozio skuter ide normalno,samo eto to mu curi

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: karburator
« Odgovori #17 : 13 Rujan, 2007, 08:51:52 »
ja taj saraf na dnu casice  sto ga vise zavrcem vise mi curi,danas vozio skuter ide normalno,samo eto to mu curi
Da nisi puknuo čašicu... to uopće nisi trebao dirati... pogledaj ako nije pukla a i dalje curi ne znam što da ti kažem, začepi rupu sa biločime samo da ne curi više... ionako si se zeznuo...
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: karburator
« Odgovori #18 : 13 Rujan, 2007, 10:36:06 »
ja taj saraf na dnu casice  sto ga vise zavrcem vise mi curi,danas vozio skuter ide normalno,samo eto to mu curi

taj vijak mora imati brtvu, ako ju nemas onda odi u zeljezariju i kupi bakrenu brtvu ili napravi od klingerita...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline lokios

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: PIAGGIO NRG MC3
Odg: karburator
« Odgovori #19 : 12 Listopad, 2007, 13:17:52 »
jedno pitanje
neznam dali je prava tema ali evo

za stelanje karba i dobre smjese dali posoji neki nazovimo "recert" (npr. okreni dva kruga taj vijak ili tako nesta) ili sve ide onak, po zvuku probaj vozi i sli

dal pstoji neki nacin da se utvrdi dali je dobro nastelovano osim voznje pa gledanja svecice i sl