Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zakon 75kw  (Posjeta: 16149 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #40 : 15 Lipanj, 2010, 23:17:44 »
0,0 su ukinuli i smiješ imat 0,5

ne ako si mladi ili profesionalni vozac... također, 0,5 smijes imati samo ako nisi sudjelovao u nekom sudaru/nesreci... inace blagim rjecnikom "najebes"...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #41 : 17 Lipanj, 2010, 15:36:38 »
ustavni sud mogao bi !!!!  halo jesam čorav ili nisam čorav. u onom bijelo crvenom krugu zabrane upravljanja upravo tako kreče tema o kojoj vi več oglabate.

gospodo ako to prođe biti če na sva zvona to objavljenjo a zasad je kako je.

i ja to nebih ukidao jer naši vozači nemaju pojma o vožnji. a kamoli da imaju kvalitetnu precepciju što se njihovom glupošču može dogoditi.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline sandro-sr

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Aprilia sr
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #42 : 17 Lipanj, 2010, 15:55:07 »
ustavni sud mogao bi !!!!  halo jesam čorav ili nisam čorav. u onom bijelo crvenom krugu zabrane upravljanja upravo tako kreče tema o kojoj vi več oglabate.

gospodo ako to prođe biti če na sva zvona to objavljenjo a zasad je kako je.

i ja to nebih ukidao jer naši vozači nemaju pojma o vožnji. a kamoli da imaju kvalitetnu precepciju što se njihovom glupošču može dogoditi.

onda svima stavit do 75kw bez obzira na godine :laughing7: :laughing7:
ili bolje svima zabranit da uopce voze aute

PRODAJEM SR MINARELLI KOMPLET U DIJELOVIMA

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #43 : 17 Lipanj, 2010, 16:14:09 »
onda svima stavit do 75kw bez obzira na godine :laughing7: :laughing7:
ili bolje svima zabranit da uopce voze aute



to bi bilo najbolje  :toothy3:


mrc, bez uvrede... ali ovo je stvarno diskriminacija... mislis da neka stara babuskura koja je vec corava na jedno oko i ima 120 kila i 60 godina bolje vozi od 18 godisnjaka koji je polozio tek? i don't think so... pa nek stave onda 2,3,4,10,25 godina iskustva 75kw i to bi bilo ok... ali nemres stvarat diskriminaciju prema predrasudama "on je mlad pa nek pazi kaj vozi, bu se naucil..."... ja sam okrenul svojeg punta od 55 konja prek krova, i vrtel sam se po polju ko da sam na vrtuljku u lunaparku... ALI NE ZBOG BRZINE, nego zbog kocnice i nedostatka iskustva... po tome smatram da 75kw NEMA NIKAKVE KORISTI. ubiti se mozes i sa 55 konja i sa 30 kmh... dosta ti je da zletis u provaliju...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline sandro-sr

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Aprilia sr
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #44 : 17 Lipanj, 2010, 16:19:25 »
to bi bilo najbolje  :toothy3:


mrc, bez uvrede... ali ovo je stvarno diskriminacija... mislis da neka stara babuskura koja je vec corava na jedno oko i ima 120 kila i 60 godina bolje vozi od 18 godisnjaka koji je polozio tek? i don't think so... pa nek stave onda 2,3,4,10,25 godina iskustva 75kw i to bi bilo ok... ali nemres stvarat diskriminaciju prema predrasudama "on je mlad pa nek pazi kaj vozi, bu se naucil..."... ja sam okrenul svojeg punta od 55 konja prek krova, i vrtel sam se po polju ko da sam na vrtuljku u lunaparku... ALI NE ZBOG BRZINE, nego zbog kocnice i nedostatka iskustva... po tome smatram da 75kw NEMA NIKAKVE KORISTI. ubiti se mozes i sa 55 konja i sa 30 kmh... dosta ti je da zletis u provaliju...

tocno to :icon_thumright: :icon_thumright:
ako je covjek polozio,znaci da zna voziti... i sada treba steci iskustvo koje ja mislim da je 2.good voznje dosta i po meni bi to bilo ok
ili stavit neki omjer mase i snage auta
PRODAJEM SR MINARELLI KOMPLET U DIJELOVIMA

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #45 : 17 Lipanj, 2010, 16:31:15 »
Citat:
ili stavit neki omjer mase i snage auta
slažem se ,npr. kombi od 1,5 tone + 1 tona alata sa 115ks jednako je ko auto od 80 ks

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #46 : 17 Lipanj, 2010, 16:45:06 »
ili ovako usporedite swift gti sa 100ks i 800kg i nekog passata iste snage i 1350-1400kg
nesto sam cuo da nakon 2 godine kad ti produze vozacku, smijes voziti aute jace od tih 75kW, ali ako napravis prekrsaj pise ti se kazna i za te kilovate.. neznam koliko je to tocno, al iovako mi nije bitno, nijedan auto u dvoristu nema preko 100ks, a nema ni potrebe, iovako trose dovoljno
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #47 : 17 Lipanj, 2010, 19:42:08 »
zakon koji ogranicava snagu auta za mlade vozace, smanjenu max. dozvoljenu brzinu po autocesti,prije kad je bila zabrana voznje od 11 navecer do 5 ujutro i sl itd itd..  je bezveze

treba bit kao u njemackoj, kad polozis smijes vozit sta hoces. ako u prve 2 godine napravis IKAKVO sranje,bilokakvo, probni rok se produzuje za 2 godine. u slucaju ponavljanja,produžuje se za 4 godine a registracija na maximalnih 150% cijene.  tada bi se ljudi držali zakona (brzine)
pa tamo se nejde jednog kilometra preko ogranicenja od dozvoljenih 50 kmh a cesta je šira nego zagrebacka avenija!!


a ovo da ce se netko u srednjim godinama slupat tko je tek polozio jer smije imat jak auto bez ogranicenja,treba okacit macku u rep. takvi voze pogotovo (pre) sporo jer su svjesni da su pocetnici, dok u mladim usijanim glavama te kočnice nema. kolko je mrtvih od 18-24 a kolko starijih od te dobi?

upravo su najopasnije godine od 18-24 jer tad ekipa misli da je u tom vremenu naucila vozit kako spada pa bude mrtvih.  takvih je najviše u crnoj kronici

75 kw je postavljen samo iz jednog razloga. ne ponese vozaca na jurnjavu kao sto bi ponio auto od 150 kw.ko je glup poginut ce i sa autom od 20 kw ali takav auto ne mami na jurnjavu,nimalo.

ne postoji test kojim bi se vidlo za kolku snagu auta je neki vozac spreman ..drzat se ogranicenja ulizivat policiji i bude ok  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2010, 20:01:14 Aleksandar »

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #48 : 17 Lipanj, 2010, 19:58:59 »
zakon koji ogranicava snagu auta za mlade vozace, smanjenu max. dozvoljenu brzinu po autocesti,prije kad je bila zabrana voznje od 11 navecer do 5 ujutro i sl itd itd..  je bezveze

treba bit kao u njemackoj, kad polozis smijes vozit sta hoces. ako u prve 2 godine napravis IKAKVO sranje,bilokakvo, probni rok se produzuje za 2 godine. u slucaju ponavljanja,produžuje se za 4 godine a registracija na maximalnih 150% cijene.  tada bi se ljudi držali zakona (brzine)
pa tamo se nejde jednog kilometra preko ogranicenja od dozvoljenih 50 kmh a cesta je šira nego zagrebacka avenija!!


a ovo da ce se netko u srednjim godinama slupat tko je tek polozio jer smije imat jak auto bez ogranicenja,treba okacit macku u rep. takvi voze pogotovo polako jer su svjesni da su pocetnici, dok u mladim usijanim glavama te kočnice nema.  kolko je mrtvih od 18-24 a kolko starijih od te dobi?

upravo su najopasnije godine od 18-24 jer tad ekipa misli da je u tom vremenu naucila vozit kako spada pa bude mrtvih.  takvih je najviše u crnoj kronici

i ja sam skroz protiv tog 75 kw zakona ALI cinjenica je da auto od 102 ks ne povuce kao i auto od 202 ks i zanese vozaca na gas.

ne postoji test kojim bi se vidlo za kolku snagu auta je neki vozac spreman ..drzat se ogranicenja ulizivat policiji i bude ok  :binkybaby:

ima tu bakica kod nas jedna... majku joj njezinu, hitil joj bum kamen v auto... vozi se tu po selu, po cesti sirokoj 3m, 70 kmh...  ::)
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #49 : 17 Lipanj, 2010, 20:02:39 »
koji kamencic u šajbu i nebude više

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #50 : 17 Lipanj, 2010, 20:05:20 »
ja sam sposoban corsu od 45ks protjerat 140 kroz centar grada i krovirat ju 4 puta po ravnoj cesti

ako se to može s 33kw smatram da će se sigurnost povećat ako se stavi zakonska regulativa od 10kw!
Onda će se dić razina sigurnosti u prometu majku im j****
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #51 : 17 Lipanj, 2010, 20:41:42 »
zakon koji ogranicava snagu auta za mlade vozace, smanjenu max. dozvoljenu brzinu po autocesti,prije kad je bila zabrana voznje od 11 navecer do 5 ujutro i sl itd itd..  je bezveze

treba bit kao u njemackoj, kad polozis smijes vozit sta hoces. ako u prve 2 godine napravis IKAKVO sranje,bilokakvo, probni rok se produzuje za 2 godine. u slucaju ponavljanja,produžuje se za 4 godine a registracija na maximalnih 150% cijene.  tada bi se ljudi držali zakona (brzine)
pa tamo se nejde jednog kilometra preko ogranicenja od dozvoljenih 50 kmh a cesta je šira nego zagrebacka avenija!!


a ovo da ce se netko u srednjim godinama slupat tko je tek polozio jer smije imat jak auto bez ogranicenja,treba okacit macku u rep. takvi voze pogotovo (pre) sporo jer su svjesni da su pocetnici, dok u mladim usijanim glavama te kočnice nema. kolko je mrtvih od 18-24 a kolko starijih od te dobi?

upravo su najopasnije godine od 18-24 jer tad ekipa misli da je u tom vremenu naucila vozit kako spada pa bude mrtvih.  takvih je najviše u crnoj kronici

75 kw je postavljen samo iz jednog razloga. ne ponese vozaca na jurnjavu kao sto bi ponio auto od 150 kw.ko je glup poginut ce i sa autom od 20 kw ali takav auto ne mami na jurnjavu,nimalo.

ne postoji test kojim bi se vidlo za kolku snagu auta je neki vozac spreman ..drzat se ogranicenja ulizivat policiji i bude ok  :binkybaby:

potpisujem aleksandra...,,snaga nije u autu nego u mozgu!!!!

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #52 : 17 Lipanj, 2010, 20:57:44 »
slusajte ljudi, netreba meni jaci auto od 75 kw, netreba vecini ljudi..
ja imam peugeota 405 1.9 td sa 92 konja i sasvim dovoljno ali sta je kod mene.. moj stari radi sa autima i svako malo zna imat neku zvijer koju bi ja provozao mozda dva tri puta a NESMIJEM zbog jebeno glupog zakona...
da smijem imat jace od 75 kw istog trena bi uzeo pasata ili a6 1.9 tdi (110 konja) ili volva 850/s70 2.5 tdi(140 konja) i tocka...a ne neke bjesne masine tipa vr6 , gt turbo, bmw neki M i slicno u cemu se najvise gine..

ali da ti koji donose zakone razmisle jel bi svom sinu kupili corsu ili a6... u cemu je sigurniji?
i sad je doslo do tog da njihovi sincici zbog istog tog razloga nesmiju voziti "limuzine" i to bi oni sad ukinuli...

malo sam pio pa sam svast i svakako napisao  :icon_biggrin:
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #53 : 17 Lipanj, 2010, 21:21:58 »
slažem se sa aleksandrom, imam auto od 170ks i vozim puno sporije i pažljivije nego jedan frend sa 100, a i neki sa 75, i mislim da je sve u glavi, a ne na papiru
a da ne kažem koliko su na ovom mom autu jače kočnice, ima 10xairbag itd itd
rab

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #54 : 18 Lipanj, 2010, 17:03:57 »
ja mislin da se mene taj zakon ne dira jer san ja polozia prije vise od dvi godine, tj. prije donosenja ovog zakona...iako nisan siguran al sve jedno, 0,0 promila bi trebalo za sve biti, i 2 godine iskustva mladi vozaci (svi ispod 24 godine, oni iznad toga odma spadaju u stare :D ), ja po sebi primjetim koliko sam smira voznju s obzirom na prije, to je mladost ludost...
ps. meni frend spada u mlade vozace a vozi caddy-a koji je preko 105 konja i nista mu nisu napravili jer je to ka teretno vozilo ili sta vec pa ga moze vozit, isto ka sta se more vozit i transporter
...........1...........8...........7...........

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #55 : 18 Lipanj, 2010, 17:58:19 »
ja mislin da se mene taj zakon ne dira jer san ja polozia prije vise od dvi godine, tj. prije donosenja ovog zakona...iako nisan siguran al sve jedno, 0,0 promila bi trebalo za sve biti, i 2 godine iskustva mladi vozaci (svi ispod 24 godine, oni iznad toga odma spadaju u stare :D ), ja po sebi primjetim koliko sam smira voznju s obzirom na prije, to je mladost ludost...
ps. meni frend spada u mlade vozace a vozi caddy-a koji je preko 105 konja i nista mu nisu napravili jer je to ka teretno vozilo ili sta vec pa ga moze vozit, isto ka sta se more vozit i transporter
Zakon se odnosi na sve vozače mlađe od 24 godine bez obzira kad položili.
Ja sam isto položio prije 4 godine i istekla mi je probna na dvije godine te sam mogo vozit
auto jači od 100 ks nekih pola godine do donošenja novog zakona.
Prije kojih godinu dana sam popušio kaznu 1000 kn pa znam ali sam se žalio i oprostili mi. :icon_biggrin:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #56 : 18 Lipanj, 2010, 18:14:13 »
slažem se sa aleksandrom, imam auto od 170ks i vozim puno sporije i pažljivije nego jedan frend sa 100, a i neki sa 75, i mislim da je sve u glavi, a ne na papiru
a da ne kažem koliko su na ovom mom autu jače kočnice, ima 10xairbag itd itd

Vjerovatno se sa tih 170ks ispuses na autoputu ili negdje drugdje a ovi sa 75-90ks moraju jurcat tamo di su brzi i di im se cini da imaju jurilicu a to je tamo di svi drugi voze oko 60-80 !


Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #57 : 18 Lipanj, 2010, 19:55:18 »
to je tako svejedno,ko je glup dosta mu je i 50ks da se ubije...

Offline osvetnik88

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanic-Grad
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Zx-black
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #58 : 19 Lipanj, 2010, 18:01:33 »
-po meni je najveca glupost to sto ja npr. sa 21 god mogu imat na sebe prepisan auto od 75kw ali ga u pravilu nebi smio voziti!
Malossi Red Sponge
Leo Vinci Zx-black

Prodajem suplemente za teretanu i sport ako ste zainteresirani javite mi se na PM ili na https://www.facebook.com/olimp.suplementi

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: zakon 75kw
« Odgovori #59 : 19 Lipanj, 2010, 18:20:04 »
-po meni je najveca glupost to sto ja npr. sa 21 god mogu imat na sebe prepisan auto od 75kw ali ga u pravilu nebi smio voziti!

Onda bi bila glupost i to šta na svakoga može glasit motor,auto,kamion,jahta itd...a ako nema vozačku nemože nijedno vozit od toga.
Ne kažem da je to "pametna stvar" ali to je tako  :dontknow: