Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...  (Posjeta: 4400 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #20 : 07 Ožujak, 2010, 22:13:18 »
Danas su ovi rastavili polutke i skužili da je to obična od minarellija ali je iznutra suha ko barut  :binkybaby:

Nema masti ni kapi, a polutke se šire glatko ko da su na loju  :laughing1:


BTW. trenutno sam rješio rupu u ubrzanju i pitam se kolko dugo će to trajati  :angry7: Al zato sad motor ide ko mutav  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #21 : 07 Ožujak, 2010, 22:15:02 »
neki mislim da su stavljali piaggio 128 mm polutke u minarelli  :icon_scratch:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #22 : 07 Ožujak, 2010, 22:20:08 »
neki mislim da su stavljali piaggio 128 mm polutke u minarelli  :icon_scratch:

Što se tiće polutki, najviše se isplati staviti Morinijeve polutke jer su skoro linearne.  :icon_thumright: Stavi se samo šajbica iza njih da budu u ravnini sa variomatom i to je to.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #23 : 07 Ožujak, 2010, 23:01:40 »
vido sam po stranim forumimi da stavljaju top polutke mislim da su 122mm

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #24 : 07 Ožujak, 2010, 23:03:28 »
Što se tiće polutki, najviše se isplati staviti Morinijeve polutke jer su skoro linearne.  :icon_thumright: Stavi se samo šajbica iza njih da budu u ravnini sa variomatom i to je to.
si ziher da idu gore plug and play polutke od morinija?? kojeg morinija?? :icon_scratch:

ovi sta su stavljali piaggio polutke , remen kak se dize gore im je znao puknuti remen i trosio se sam tak... :icon_scratch:

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #25 : 07 Ožujak, 2010, 23:10:09 »
si ziher da idu gore plug and play polutke od morinija?? kojeg morinija?? :icon_scratch:

ovi sta su stavljali piaggio polutke , remen kak se dize gore im je znao puknuti remen i trosio se sam tak... :icon_scratch:
horvat kako kako prepoznat linearne a kako obicne ?
koje su bolje?
nikad te nemogu skontat.. :toothy12:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #26 : 07 Ožujak, 2010, 23:35:05 »
2 mariek-znaci ak su linearne...prvo razdvojis normalno i vidis one kanale kud putuju ak su ravni linearne su,ak nisu ravni neg zaobljeni onda su nelinearne!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #27 : 08 Ožujak, 2010, 13:49:23 »
Moj prijatelj kad je stavio morini polutku i overrange remen skuter mu je izgubio na ubrzanju a dobio na krajnjoj neki 20 km/h dal je to moguće? midrace je u pitanju,a ja tad nisam baš znao u skutere puno
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #28 : 08 Ožujak, 2010, 15:19:04 »
Moj prijatelj kad je stavio morini polutku i overrange remen skuter mu je izgubio na ubrzanju a dobio na krajnjoj neki 20 km/h dal je to moguće? midrace je u pitanju,a ja tad nisam baš znao u skutere puno

Meni je nekak čudan motor bio sa linearnom polutkom, ali tek kasnije. Prvih par mjeseci je dobro radila. Ali što je da je, do 60 je jači od bilo čega i nema oscilacija. Drži moment do te brzine dok na serijskoj polutci uvijek padne moment jer obrtaji skoče na 15km/h i do 40 je ta tzv. rupa.  :icon_thumright:


Multivar je jedini variomat od svih koje sam dosad probao da nakon nekog vremena postane užasno loš. Jednostavno nakon nekog vremena (par tisuća km) počne prevrtavati na startu i nakon 40km/h potone full prenisko. Crveni centralni mu je tada jedini spas i moram priznat da čisto solidno ide sa crvenim centralnim, probali smo neki dan  :headbang: Nema nikakvih oscilacija okretaja, skoro kao da smo polutku stavili  :o

Krajnju je izgubio na isti način kao i ja, polutka se iz nepoznatog razloga nije htjela raširiti do kraja. Nisam još skužio u čemu je bio problem, ali znam da se kanal po vodilicama užasno pohabao na tom mjestu gdje je stala sa širenjem  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #29 : 08 Ožujak, 2010, 16:04:37 »
a ti nemas pojma kaj si delal s njim... opet si negde bil pijan i nekome si dal motor, ovaj se zaigral i vrnul ti turbo pilu  :toothy3:

sve moguce :D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #30 : 08 Ožujak, 2010, 16:15:30 »
Multivar je jedini variomat od svih koje sam dosad probao da nakon nekog vremena postane užasno loš.

Jesi vidio na njemu fizicke promjene? Ako nisi, nema sanse da je zbog njega skut isao drugacije. Mozda zbog drugacie dimenzije remena (potrosenost), potrosenih rolica i sl., ali variomat nije od sapuna

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #31 : 08 Ožujak, 2010, 16:17:34 »
al uvjek mi je bilo čudno u svakog aeroxa, što god jači kit jača razlika u toj rupi od 15-45 km/h baš ono skoro za 1000 obrtaja više bude nego u ubrzanju kasnije, dok u mene na neosu kad krene drži jedne te iste okretaje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #32 : 08 Ožujak, 2010, 16:18:18 »
Meni je nekak čudan motor bio sa linearnom polutkom, ali tek kasnije. Prvih par mjeseci je dobro radila. Ali što je da je, do 60 je jači od bilo čega i nema oscilacija. Drži moment do te brzine dok na serijskoj polutci uvijek padne moment jer obrtaji skoče na 15km/h i do 40 je ta tzv. rupa.  :icon_thumright:


Multivar je jedini variomat od svih koje sam dosad probao da nakon nekog vremena postane užasno loš. Jednostavno nakon nekog vremena (par tisuća km) počne prevrtavati na startu i nakon 40km/h potone full prenisko. Crveni centralni mu je tada jedini spas i moram priznat da čisto solidno ide sa crvenim centralnim, probali smo neki dan  :headbang: Nema nikakvih oscilacija okretaja, skoro kao da smo polutku stavili  :o

Krajnju je izgubio na isti način kao i ja, polutka se iz nepoznatog razloga nije htjela raširiti do kraja. Nisam još skužio u čemu je bio problem, ali znam da se kanal po vodilicama užasno pohabao na tom mjestu gdje je stala sa širenjem  :dontknow:


gle kad ja velim crveni cent. ti velis glupost evo ti sad dok nisi probo nisi vjerovo

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #33 : 08 Ožujak, 2010, 16:20:01 »
Što se tiće polutki, najviše se isplati staviti Morinijeve polutke jer su skoro linearne.  :icon_thumright: Stavi se samo šajbica iza njih da budu u ravnini sa variomatom i to je to.

heh zajeb neide sajbica iza polutki vec ispod zvona

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #34 : 08 Ožujak, 2010, 16:23:31 »
Horvat da ti se polutka možd nije htjela raširit do kraja zbog pretvrdog centralnog, u tvom slučaju crvenom.. Jer opet za njega treba imat snage, a ni base setup jedan nema toliko dovoljno snage.. Tak da može bit do tog.. Probo sam i ja s crvenim pa i s njim prevrtava nakon nekog vremena, a i ima pre previše obrtaja

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #35 : 08 Ožujak, 2010, 16:27:57 »
mogu samo reči što se tiče prijenosa kod minarellija.da kod mene je pun pogodak stage6 sport pro vario i polini torqe,samo što sam se uvijerio da mi više pašu duži remeni tipa 760x16mm več tipa malossi
polini torqe više se širi od ser poluke i remen više ulazi u polutke+s6 varo sa produženim klizačima na variu je meni pun pogodak :icon_thumright:

naravno da izdvojim overrange koji nisam probo(ali vijerujem da je majka za minarelli)i ne vijerujem da budem jer mi je mrsko da mičem pokretač,
lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #36 : 08 Ožujak, 2010, 16:31:50 »
Horvat da ti se polutka možd nije htjela raširit do kraja zbog pretvrdog centralnog, u tvom slučaju crvenom.. Jer opet za njega treba imat snage, a ni base setup jedan nema toliko dovoljno snage.. Tak da može bit do tog.. Probo sam i ja s crvenim pa i s njim prevrtava nakon nekog vremena, a i ima pre previše obrtaja

Gle, motor mi taj čas dođe do 85 i počnu okretaji rast i nabere do 102. Znači da je nekaj drugo ipak  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #37 : 08 Ožujak, 2010, 16:40:33 »
crveni centralni je za kit snage 25ks a ne base kit od 8-10ks...preetvrd je i zato samo pegla rupe al zato krajnja banana...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #38 : 08 Ožujak, 2010, 16:43:32 »
npr:ovaj stage6 crni(medium) je od prilike malo tvrđi od žutog malossi koji traži za moj setum rolice od 5,5gr do 6,5gr a u paketu sa variomato budu 5gr
lovac u mutnom team

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stari Rox od Kiće - prijenos minarelli...
« Odgovori #39 : 08 Ožujak, 2010, 16:44:29 »
Gle, motor mi taj čas dođe do 85 i počnu okretaji rast i nabere do 102. Znači da je nekaj drugo ipak  :drunken_smilie:

Jer zagrize remen sam tak!  :)

A probaj rukama stisnut polutke pa do kuda idu i stavi remen jel može propast.. Ak ide do kraja i ima mjesta e onda je sigurno ovo kaj sam iznad napisao  :icon_thumright: