Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 - ne ide preko 60...  (Posjeta: 7671 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« : 02 Ožujak, 2010, 12:40:26 »
Evo, ovako... Iskreno, već sam na rubu živaca i očaja radi ovog problema... Skuter ne ide preko 60, iako bi do prije kvara ubrzao do 80, 85 km/h na sat bez ikakvih problema. Dok je hladan još i potegne nešto malo preko 60, ali već čim se ugrije pri brzini između 50 - 60 se počinje gušiti i gubi brzinu. Ako, pak, pri tome pustim gas, više ga ne prima dok se ne spusti na 40, a onda kao da nešto u motoru "probije", pa opet "potegne" do 60... :sad3:
 Inače, ubrzanje do 50 na sat je solidno, a nakon toga katastrofa... Isto tako, pri ubrzanju, kao niti u leru, ne trokira, radi mirno. Svjećica je crvena kao cigla, a to je, navodno, znak dobrog izgaranja.
Mislio sam da je problem u auspuhu, pa sam posudio od prijatelja nekakav protočni. Ista stvar...
Odradio sam, zatim, servis (svjećica, rolice (tvorničke), pogonski remen, filter zraka i goriva), no opet ista stvar... Otvorio sam fergazer da vidim u kakvom je stanju i izgledao je kao nov. Tu je moje mehaničarsko "znanje" stalo, pa sam se obratio serviserima. Dvojica su pokušala nešto dijagnosticirati, no ne previše uspješno... Kada se obratim ostalima i kada im objasnim kvar bulje u mene kao tele u šarena vrata. Inače, koliko sam primijetio, u gradu baš i nema nešto osobito dobrih servisa... U ovlašteni servis ne idem, poučen lošim iskustvima, a koliko vidim, takvih je pun forum.
 
Skuter je star pet godina, prešao 13500 km i do sada s njim nisam imao apsolutno nikakvih problema. Dapače, više sam nego zadovoljan.

Eto... Ako bi netko imao kakvu ideju o čemu se radi ili kakvog dobrog majstora za preporučiti, odužio bih mu se pićem.  :icon_thumright:

Offline Sauron

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 145
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #1 : 02 Ožujak, 2010, 22:33:48 »
prije kakvog kvara ? :icon_scratch:
da ti nije semering možda probio ? to možeš pogledat bez beda sa strane kod variomata i kod paljenje,imaš 20min posla :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #2 : 02 Ožujak, 2010, 22:37:07 »
svjećica crvena kao cigla  :dontknow: to nije znak dobrog izgaranja sigurno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #3 : 02 Ožujak, 2010, 22:38:19 »
dali si radio kakav servis, koliko remen ima kilometara??

Offline Sauron

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 145
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #4 : 02 Ožujak, 2010, 22:48:19 »
a jel zračno ili vodeno hlađenje ?
da nije probila brtva možda,ako kažeš da napravi zvuk,dali ga još koj put napravi ?
pa boja onako ruzine i neke zlatne bi bila smjesa koja treba,znači 100% dobra :icon_thumright:
to sam 1. doživio i to kad je sam motor mješao ulje ali pošto ja to ne volim pa u rezervar još skoro 2% roknem pa xD :toothy12: :toothy3:

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #5 : 03 Ožujak, 2010, 00:01:43 »
prije kakvog kvara ? :icon_scratch:
da ti nije semering možda probio ? to možeš pogledat bez beda sa strane kod variomata i kod paljenje,imaš 20min posla :icon_thumright:
Prije kvara (problema) koji sam opisao. Dakle, ako je probio semering, trebalo bi biti ulja i dima na tom mjestu?

dali si radio kakav servis, koliko remen ima kilometara??
Nakon što mi se ovo počelo događati, promijenio sam svjećicu, zračni, filter goriva i ulja, rolice i pogonski remen. Znači, remen je nov.

a jel zračno ili vodeno hlađenje ?
da nije probila brtva možda,ako kažeš da napravi zvuk,dali ga još koj put napravi ?
pa boja onako ruzine i neke zlatne bi bila smjesa koja treba,znači 100% dobra :icon_thumright:
to sam 1. doživio i to kad je sam motor mješao ulje ali pošto ja to ne volim pa u rezervar još skoro 2% roknem pa xD :toothy12: :toothy3:
Vodeno hlađenje. Zvuk napravi kada se zaguši i nakon toga naglo ubrza, ali nije tako svaki put...


Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #6 : 03 Ožujak, 2010, 00:29:44 »
bobina

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #7 : 03 Ožujak, 2010, 09:15:01 »
bobina
Posumnjao sam i na bobinu, no majstori i "majstori" kažu kako bi u tom slučaju skuter trokirao... :dontknow:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #8 : 03 Ožujak, 2010, 09:17:23 »
skini deklo i vidi da ti nije centralni feder pukao,raskopaj kvacilo,to je meni bilo

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #9 : 03 Ožujak, 2010, 09:31:15 »
skini deklo i vidi da ti nije centralni feder pukao,raskopaj kvacilo,to je meni bilo
Jel' problem doći do tog federa? Da ne bi rastavio, pa kod sastavljanja završio sa viškom dijelova...  :icon_biggrin:
Inače, u drugu brzinu prebacuje normalno. Znači li to da je kvačilo ipak u redu ili ne mora biti?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #10 : 03 Ožujak, 2010, 09:32:50 »
Jel' problem doći do tog federa? Da ne bi rastavio, pa kod sastavljanja završio sa viškom dijelova...  :icon_biggrin:
Inače, u drugu brzinu prebacuje normalno. Znači li to da je kvačilo ipak u redu ili ne mora biti?
nema brzina skuter :toothy11:

imas slike i linkove u FAQ pa prolistaj malo

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #11 : 03 Ožujak, 2010, 09:32:56 »
skini deklo i vidi da ti nije centralni feder pukao,raskopaj kvacilo,to je meni bilo

Ja bi reko da je neš sa strujom. Kreni od svjećica, pa lulica, kabel i na kraju možda bobina ili namotaji.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #12 : 03 Ožujak, 2010, 09:34:43 »
Ja bi reko da je neš sa strujom. Kreni od svjećica, pa lulica, kabel i na kraju možda bobina ili namotaji.
da al ako je struja u redu onda je ovo,meni je nekako lakse bilo deklo skinut i kvacilo nego plastike i struju pregledat :glasses2:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #13 : 03 Ožujak, 2010, 09:38:12 »
Ja bi reko da je neš sa strujom. Kreni od svjećica, pa lulica, kabel i na kraju možda bobina ili namotaji.

da al ako je struja u redu onda je ovo,meni je nekako lakse bilo deklo skinut i kvacilo nego plastike i struju pregledat :glasses2:

OK, ajmo rezimirat. Kreni od svjećice i lulice, pa nakon toga otvori dekl i vidi dal je do prijenosa, pa kreni na struju2  :headbang:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #14 : 03 Ožujak, 2010, 09:40:14 »
OK, ajmo rezimirat. Kreni od svjećice i lulice, pa nakon toga otvori dekl i vidi dal je do prijenosa, pa kreni na struju2  :headbang:
to je 100 % put to do tocnog odgovora :binkybaby:

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #15 : 03 Ožujak, 2010, 09:45:52 »
nema brzina skuter :toothy11:

imas slike i linkove u FAQ pa prolistaj malo

Nemoj j... ?  :upsja:  :icon_biggrin:
Zar nije automatski mjenjač sa dvije brzine?!  :icon_scratch:

to je 100 % put to do tocnog odgovora :binkybaby:

Hvala svima na nesebičnoj pomoći, idem se baciti na posao. Još jedno pitanje od strane laika, ako može.  :icon_biggrin:

Koji su klasični simptomi po kojima bih trebao zaključiti kako nešto nije u redu sa lulicom, kablovima ili bobinom, odnosno, sa prijenosom (ne računajući feder)? Svjećica je nova, kako rekoh.



Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #16 : 03 Ožujak, 2010, 10:43:56 »
Nemoj j... ?  :upsja:  :icon_biggrin:
Zar nije automatski mjenjač sa dvije brzine?!  :icon_scratch:


''CVT'' upisi to na joutube i vidjet ces kako funkcionira, bolje od ikakve getribe s brzinama ili icega :hello:

Ako bobina naradi, nebaca nikakvu iskru. Ako lulica ili kabel od bobine do lulkice neradi, motor cas trokira, cas neradi nikako, cas radi normalno, cas neide 30 pa onda ide normalno...
Prjenos ti se sastoji od kvacila, remena, polutki... Ako ti je kvacilo u redu na ler gasu se nebi trebao vrtiti straznji kotac, ako se i vrti mogao bi ga rukom zaustaviti... Ako ti bilo sto od ostatka prjenosa neradi, motor ce pri maxmalnoj brzini imati ili previsoke okretaje ili preniske...

Po zapazanju problema najvjerovatnije ti je se odovjio ili pokvario jedan dio usisa zraka ili se zastopala glavna dizna :hello:

Offline Feeler

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #17 : 03 Ožujak, 2010, 11:06:06 »
''CVT'' upisi to na joutube i vidjet ces kako funkcionira, bolje od ikakve getribe s brzinama ili icega :hello:

Ako bobina naradi, nebaca nikakvu iskru. Ako lulica ili kabel od bobine do lulkice neradi, motor cas trokira, cas neradi nikako, cas radi normalno, cas neide 30 pa onda ide normalno...
Prjenos ti se sastoji od kvacila, remena, polutki... Ako ti je kvacilo u redu na ler gasu se nebi trebao vrtiti straznji kotac, ako se i vrti mogao bi ga rukom zaustaviti... Ako ti bilo sto od ostatka prjenosa neradi, motor ce pri maxmalnoj brzini imati ili previsoke okretaje ili preniske...
Skuter uopće ne trokira. Prema ovome što si napisao, rekao bih kako ni struja ni prijenos nisu u pitanju, no ipak ću sve rastaviti i provjeriti.

Po zapazanju problema najvjerovatnije ti je se odovjio ili pokvario jedan dio usisa zraka ili se zastopala glavna dizna :hello:
I ja sam najbliže takvom razmišljanju. No, kako rekoh, fergazer sam skinuo, izgleda čisto, a dizna prozračno. Filter zraka sam promijenio, ali ću ipak rastaviti i taj sustav i pogledati. Može li biti problem sa rezervoarom? Koliko sam čuo, u Forticaru na svakom servisu skidaju rezervoar i peru ga.

Ljudi moji, hvala još jednom svima na pomoći, no ima li, ipak, tko za preporučiti kakvog dobrog majstora u Zagrebu da ja ovim rastavljanjima i sastavljanjima ne bih usrao motku do kraja?  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 03 Ožujak, 2010, 11:09:21 Feeler »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #18 : 03 Ožujak, 2010, 11:25:16 »
Imas pod usluge popis servisera s foruma, svi rade za malu lovu ili pice a naprave supe posao :hello:

Offline Blesavi_skuteras

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • Speedfight 2 70ccm-nekad bio
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Cipelcug i Megane coupe
  • Moja Kaciga: Arc
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Speedfight 2 - ne ide preko 60...
« Odgovori #19 : 11 Ožujak, 2010, 16:19:41 »
To i mene muci , iako sam sve promjenio osim centralnog federa , i kod mene je stvar isto kad se ugrije , al meni treba tvrdji centralni i meni vise toga nema..