Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini vs Malossi  (Posjeta: 10026 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #40 : 10 Prosinac, 2009, 18:28:37 »
e vis dobro da si ovo pitao,samo sto mene zanima kolko je malossi sport osjetljiv jer imam naviku zagrijat ga barem do dvije crtice na cukama i onda krenem polako nekih kilometar 2 i onda ful il kako mi se da...tocim tts...aj neko da mi kaze dal je ok kad ga upalim da odma krenem samo da se vozim cca 50 jer nekako po ovoj zimi mi se i neda cekat na mjestu dok se on zagrije....brrr

...daj lega nemoj da ti ga bude mrsko barem malo zagrijat...gle upalis ga i dok on radi ti nabacis na sebe opremu,sta vec ide i onda drapaj....al ipak malo zagrijavalje ce mu dobro doc sigurno.... :laughing11:
...tts :notworthy:
_M.r. Team Valpovo_

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #41 : 10 Prosinac, 2009, 18:28:55 »
neznam to grijanje sad po hladnoći, ali bolje je staviti slabiji spuh i ne razvrtavati motor jako.. a sad koliko ga grijati.. on na leru preljeva cilindar i kad daješ gas moraš ga stisnuti da izgori ta smjesa inače bude trokirao stalno..
ja se sa tim previše ne zamaram, vozio sam gus kiteve po zimi i nijedan nije zacvikao ni ništa..

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #42 : 10 Prosinac, 2009, 18:33:26 »
e vis dobro da si ovo pitao,samo sto mene zanima kolko je malossi sport osjetljiv jer imam naviku zagrijat ga barem do dvije crtice na cukama i onda krenem polako nekih kilometar 2 i onda ful il kako mi se da...tocim tts...aj neko da mi kaze dal je ok kad ga upalim da odma krenem samo da se vozim cca 50 jer nekako po ovoj zimi mi se i neda cekat na mjestu dok se on zagrije....brrr
ja sam svom trophyu skratio vijek za jedno 20.000kn tim stiskanjem na hladno. xD
sa 12.000 su karike vec cule i gubitak u snazi se osjetio. tocio motorex full sintetiku.

zato trea zagrijavat uvijek skuter, a kad e temperature oko nule izbjegavat voznju i uz dobro postelan karb traje to.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #43 : 10 Prosinac, 2009, 18:52:53 »
svaku mašinu treba zagrijat. Cvaji treba puno manje nego recimo firtaktu koji ne podmazuje baš dobro dok nije na radnoj temperaturi ali to ne znači da cvaju možeš na hladno. Po ovoj zimi niti ne stavljam Yasunija jer on radi na visokim okretajima i dosta dugo trokira dok je hladan. Serijski spuh kreće na 6000 okretaja dok bi se Yasuni zagušio pri toj brzini  :toothy11:


Vozim se minutu-dvije na manje gasa, dalje fol gas. Jedino po ekstremnim hladnoćama ga grijem duže jer mu onda fakat treba cijela vječnost da postigne i 40 Celzija  :headbang:

TO _roBi_:
Ne, nije serijska radilica. Prvo je bila TOP sa plavim polutkama koja je imala serijsku grešku, a nakon toga Malossi HPC. Ni kune mi nije žao ove Malossijeve jer se vrti već 30000km bez da sam ležajeve promjenio. I cijelo vrijeme je na Trophyju sa serijskim spuhom, ZX-om i od nedugo Yasunijem. A bilo je i Narda par dana  :toothy12:

Aerox007 trenutno ima isti kit ko ja na serijskoj radilici i ZX-u i vidjet ćemo kako će to dugo još. Ali kod njega je ili ler ili fol gas, pa se ne može uspoređivati samnom  :toothy9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #44 : 10 Prosinac, 2009, 19:59:33 »
Aerox007 trenutno ima isti kit ko ja na serijskoj radilici i ZX-u i vidjet ćemo kako će to dugo još. Ali kod njega je ili ler ili fol gas, pa se ne može uspoređivati samnom  :toothy9:
[/quote]

I ja cu da kupim Yaguzija R-a sad po zimi
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #45 : 10 Prosinac, 2009, 20:07:49 »
svaku mašinu treba zagrijat. Cvaji treba puno manje nego recimo firtaktu koji ne podmazuje baš dobro dok nije na radnoj temperaturi ali to ne znači da cvaju možeš na hladno. Po ovoj zimi niti ne stavljam Yasunija jer on radi na visokim okretajima i dosta dugo trokira dok je hladan. Serijski spuh kreće na 6000 okretaja dok bi se Yasuni zagušio pri toj brzini  :toothy11:


Vozim se minutu-dvije na manje gasa, dalje fol gas. Jedino po ekstremnim hladnoćama ga grijem duže jer mu onda fakat treba cijela vječnost da postigne i 40 Celzija  :headbang:

TO _roBi_:
Ne, nije serijska radilica. Prvo je bila TOP sa plavim polutkama koja je imala serijsku grešku, a nakon toga Malossi HPC. Ni kune mi nije žao ove Malossijeve jer se vrti već 30000km bez da sam ležajeve promjenio. I cijelo vrijeme je na Trophyju sa serijskim spuhom, ZX-om i od nedugo Yasunijem. A bilo je i Narda par dana  :toothy12:

Aerox007 trenutno ima isti kit ko ja na serijskoj radilici i ZX-u i vidjet ćemo kako će to dugo još. Ali kod njega je ili ler ili fol gas, pa se ne može uspoređivati samnom  :toothy9:

....e tako da vec sam se uplasio da to trpi seriska radilica... :laughing1:dada malossi hpc...1600-1700kn...tak nes ak se nevaram... :dontknow:...e a lezaji na radilici s plasticnim ili sa zeljeznim kavezom....koji su BOLJI i ZBOG CEGA tocno a i cijena im je tu negdi..... ??? :toothy10:

....a Aeroxu007 sretno sa seriskom radilicom i jos puno km.... :laughing7:
_M.r. Team Valpovo_

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #46 : 10 Prosinac, 2009, 20:09:26 »
Ma sam se moli da mi izdrzi do sljedece zime :icon_thumright:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #47 : 10 Prosinac, 2009, 20:14:21 »
Ma sam se moli da mi izdrzi do sljedece zime :icon_thumright:

....pa kolega evo fige da izdrzi do SLJEDECE ZIME.... :giggle: :icon_thumright:
_M.r. Team Valpovo_

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #48 : 10 Prosinac, 2009, 20:16:45 »
....pa kolega evo fige da izdrzi do SLJEDECE ZIME.... :giggle: :icon_thumright:


Mislim na onu u 2010-oj
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #49 : 10 Prosinac, 2009, 20:45:04 »

Mislim na onu u 2010-oj
...ma jasno mi je care...al daleko je zima 2010 :angry7:....hmmm..al ipak  :notworthy: :icon_thumright:

...daj nek neko da odgovor za lezaje radilice... :headbang:
_M.r. Team Valpovo_

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #50 : 10 Prosinac, 2009, 21:12:52 »
@robi:

Ja sam odmah nakon skidanja blokade stavio yasuni R i variomat. oko 10mj. kasnije sam stavio MHR replicu i dellorto 19 PHBG DS karb. Od tad je prošlo oko 3mj, a napravio sam 2400km. Sa performansama sam super zadovoljan, nakon stavljanja kita i karba bi po slobodnoj procjeni rekao da je ubrzanje skočilo za oko 50%, a možda i više. Krajnja po satu je sa 94 skočila na 112 km/h. Potrošnja mi se povećala za 0.75l (troši 6l).
Što se tiče ponašanja po zimi nisam imao problema do prošlog tjedna, al me sad skut počeo nešto zezat... okretaji u leru su full premali, a i odaziv na slabiji gas je loš + što puno trokira tad. Još nisam skužio uzrok tome, a nije svako paljenje to tako. Nekad je sve ok nekad ne, al sam siguran da nema veze s temperaturom. Sumnjam na karb, smjesu i sve te kanale i dovode benzina i zraka do cilindra, pošto kad otšarafim klipić i iglu i stavim natrag sve je ok. A možda ponovan normalan rad ima veze s drugim paljenjem. Neznam, očistit ću to sve sutra/preksutra.

Ja točim polusintetiku pošto su neki iskusniji na forumu to predložili s obzirom da mhr replica i yasuni rade do 10500rpm što je još uvijek u granici za polusintetiku.

Ak ti se da čitat imaš moj projekt u tom dijelu foruma.

Također moraš bit svjestan ovoga što je horvat rekao. Yasuni je mrtav ispod 7k rpm, dok na tim okretajima vozi, ali uz dosta trokiranja, vuče se itd.. Na nekih 7.5k se počinje normalno ponašat, bar kod mene, a prava snaga se osjeti na 9k+.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #51 : 10 Prosinac, 2009, 21:13:20 »
držite se teme!

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #52 : 10 Prosinac, 2009, 21:39:33 »
@robi:

Ja sam odmah nakon skidanja blokade stavio yasuni R i variomat. oko 10mj. kasnije sam stavio MHR replicu i dellorto 19 PHBG DS karb. Od tad je prošlo oko 3mj, a napravio sam 2400km. Sa performansama sam super zadovoljan, nakon stavljanja kita i karba bi po slobodnoj procjeni rekao da je ubrzanje skočilo za oko 50%, a možda i više. Krajnja po satu je sa 94 skočila na 112 km/h. Potrošnja mi se povećala za 0.75l (troši 6l).
Što se tiče ponašanja po zimi nisam imao problema do prošlog tjedna, al me sad skut počeo nešto zezat... okretaji u leru su full premali, a i odaziv na slabiji gas je loš + što puno trokira tad. Još nisam skužio uzrok tome, a nije svako paljenje to tako. Nekad je sve ok nekad ne, al sam siguran da nema veze s temperaturom. Sumnjam na karb, smjesu i sve te kanale i dovode benzina i zraka do cilindra, pošto kad otšarafim klipić i iglu i stavim natrag sve je ok. A možda ponovan normalan rad ima veze s drugim paljenjem. Neznam, očistit ću to sve sutra/preksutra.

Ja točim polusintetiku pošto su neki iskusniji na forumu to predložili s obzirom da mhr replica i yasuni rade do 10500rpm što je još uvijek u granici za polusintetiku.

Ak ti se da čitat imaš moj projekt u tom dijelu foruma.

Također moraš bit svjestan ovoga što je horvat rekao. Yasuni je mrtav ispod 7k rpm, dok na tim okretajima vozi, ali uz dosta trokiranja, vuče se itd.. Na nekih 7.5k se počinje normalno ponašat, bar kod mene, a prava snaga se osjeti na 9k+.



...ok care hvala ti puno na trudu i na objasnjenju...a i projekt cu procitat u kompletu kad vremena budem uhvatio...lega'nini i temeljito... :toothy3:...mislim da ce ipak na moj neiskvareni Nrg doc Mhr replika(jos mal skupit para) :laughing7:...uz full sintetiku...i zagrijavanja...vald ce mi pruzit km uzivanja...jbga..ha da :toothy12:

...care zelim ti da sto pre' rijesis taj problem i jos puno km sa replikom.... :icon_thumright:

...Pupo nemoj sta zanjerit :'(...bit ce mo dobri..drz'mo se teme a malo smo se zaneli... :sad1: :icon_thumright:
_M.r. Team Valpovo_

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #53 : 11 Prosinac, 2009, 00:34:24 »

...ok care hvala ti puno na trudu i na objasnjenju...a i projekt cu procitat u kompletu kad vremena budem uhvatio...lega'nini i temeljito... :toothy3:...mislim da ce ipak na moj neiskvareni Nrg doc Mhr replika(jos mal skupit para) :laughing7:...uz full sintetiku...i zagrijavanja...vald ce mi pruzit km uzivanja...jbga..ha da :toothy12:

...care zelim ti da sto pre' rijesis taj problem i jos puno km sa replikom.... :icon_thumright:

...Pupo nemoj sta zanjerit :'(...bit ce mo dobri..drz'mo se teme a malo smo se zaneli... :sad1: :icon_thumright:
znas kako je, malo se i popije i tema ode u qrac.  :laughing7:

al uzmi bar 19 karb za replicu, 17,5 je premalo, mada za base je dosta ak ces uzet ipak trophy, nisam citao bas svaki dio, jel mislis mjenjat spuh il ce ostat zx?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #54 : 11 Prosinac, 2009, 03:59:19 »
malossi hpc...1600-1700kn...tak nes ak se nevaram... :dontknow:...e a lezaji na radilici s plasticnim ili sa zeljeznim kavezom....koji su BOLJI i ZBOG CEGA tocno a i cijena im je tu negdi..... ??? :toothy10:

Ako se koristi (npr malossi 70 + yasuni)  sa serijskom radilicom... dal je obavezno odmah mjenjati lezajeve radilice i klipnjace? Ili da se vozim, pa dok ide ???...
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #55 : 11 Prosinac, 2009, 10:32:59 »
nije obavezno ali je preporucljivo  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #56 : 11 Prosinac, 2009, 11:11:10 »
ja vozim polini sport i yasuni r na serijskoj radilici, ležaji ntn taiwan, sve tvorničko.. kit sam stavio na 8000 km, sad ima 12000, planiram ga voziti još koju tisuću a onda ću zamijeniti ležajeve (skf c3)..
ne čuju ovi za sada se al imaju i radijalnog i aksijalnog lufta..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #57 : 11 Prosinac, 2009, 11:50:14 »
Panterin skuter je nov tako da se netrebaju ležaji mjenjat. Slična stvar (5000km) je bila s mojim pa se ekipa složila da se ne mjenjaju ako je skuter novi, a setup nije neki bjesni.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #58 : 11 Prosinac, 2009, 12:18:20 »
točno, novo je pa može ić al ntn taiwan su jaaako loši ležaji (o tome govori i cijena nekih 35 kn naspram skf koji su oko 70kn) i ja ih planiram ubrzo zamijeniti jer su jako nepouzdani što se tiče trajnosti na višim okretajima 10000+ okr..
za serijalu do 10000 okr još ok al bilo šta jače nepouzdano..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Polini vs Malossi
« Odgovori #59 : 11 Prosinac, 2009, 12:20:27 »
točno, novo je pa može ić al ntn taiwan su jaaako loši ležaji (o tome govori i cijena nekih 35 kn naspram skf koji su oko 70kn) i ja ih planiram ubrzo zamijeniti jer su jako nepouzdani što se tiče trajnosti na višim okretajima 10000+ okr..
za serijalu do 10000 okr još ok al bilo šta jače nepouzdano..
ma meni su na serijali sa spuhom jacim proprdili za 6000 km ntn :angry7: