Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: izrada "trkaće" maske  (Posjeta: 6101 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
izrada "trkaće" maske
« : 22 Listopad, 2009, 04:00:08 »
Pozdrav decki...ovako kao sto znate zahladilo je i nema vise voznje :(( bar ne u tim kolicinama kao po ljetu...no uglavnom planiram napraviti "trkaću" masku napred za jet forcea svoga...znaci jel mi bi mi mogao neko objasniti kako se to radi i po kojeme kalupu to mogu napraviti....znaci napravio bi istu masku kao i serijsku samo sto nebi imao one otvore za farove ili nebi uopce imao ili bi si stavio one male farove od nrg-a...unaprijed puno hvala...
pun gas polako !

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #1 : 22 Listopad, 2009, 04:04:43 »
http://www.scooter-system.fr/bibliotheque/news_bcd_design_proto_peugeot_jetforce.jpg ovako nesto samo neznam po kojem kalupu to da radim i kako?procitao sam par projekata kako su decki radili i koliko sam skuzio sa vlaknima i smolom ali nije mi jasno kako pa jel bi htio neko objasnit bio bih zahvalan.unaprijed hvala
pun gas polako !

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #2 : 22 Listopad, 2009, 04:40:28 »
skines svoju masku, namazes ju voskom (predvidenim za to) namazes smolom, stavis vlakna..to ponovis par puta..nakon sta se osusi mices kalup sa svoje ori maske i imas kalup..onda kapup iznutra mazes voskom i radis isto sto si radio i sa kalupom..i eto ti maske

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #3 : 22 Listopad, 2009, 09:23:57 »
e hvala ti puno...tako nesto sam i mislio...da li ima za kupit taj potreban pribor u npr.zeljezariji ili boje i lakovi?mislim da bi trebalo biti....ali me je strah da ne ostetim org plastiku dok cu to raditi jer plastike su mi izlakirane u metalic crnu s efektom od golfa 5 i papreno sam platio farbanje tako da...al to se meni cini naj bolje...hvala ti puno kralju ;) :icon_thumright:
pun gas polako !

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2024
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #4 : 22 Listopad, 2009, 12:29:32 »
litra smole cca 15kn
isto toliko i metar one tkanine
utvrđivač ili kako li se zove, i on je cca 20, 30kn

a sto se tice onog voska, mozes uzeti i obicnu mast, namazat cilu plastiku, pa onda nakeljit smole sa tkaninom, pricekat da se osusi i ponovit radnju...

kad napravis kalup, lako ces dalje napravit plastiku...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #5 : 22 Listopad, 2009, 13:04:41 »
skines svoju masku, namazes ju voskom (predvidenim za to) namazes smolom, stavis vlakna..to ponovis par puta..nakon sta se osusi mices kalup sa svoje ori maske i imas kalup..onda kapup iznutra mazes voskom i radis isto sto si radio i sa kalupom..i eto ti maske
a sta onda s tom maskom koju dobijem iz kalupa? gdje cu s nom, gdje su nosaci bla bla.. ili nisam dobro shvatio, jel taj rad sa kalupom napravim preko cijele plastike ili samo djela gdje zelim zatvorit plastiku npr svijetla, i kasnije masku iz kalupa stavim preko rupe bacim malo smole i kita i lakiram plastiku?  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #6 : 22 Listopad, 2009, 13:20:27 »
a sta onda s tom maskom koju dobijem iz kalupa? gdje cu s nom, gdje su nosaci bla bla.. ili nisam dobro shvatio, jel taj rad sa kalupom napravim preko cijele plastike ili samo djela gdje zelim zatvorit plastiku npr svijetla, i kasnije masku iz kalupa stavim preko rupe bacim malo smole i kita i lakiram plastiku?  :dontknow:


1. ne želiš oštetit postojeće maske, pa zato ih prekriješ folijom i namažeš preko mast ili već nešto,da se zaljepi za kalup
2. kad tako zaštitiš originalnu masku, cijelu je namažeš smolom da bi dobio kalup cijele maske  (kalup se može raditi i od gipsa)
3. kad jednom napraviš dobar kalup možeš s pomoću njega raditi koliko god hoćeš takvih istih plastika
4. nosače moraš sam napraviti,malo više kemije al jbg
5. počinje se i završava sa smolom, a između idu staklena vlakna, i kad je malo hladnije stavi se malo više katalizatora.

Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #7 : 22 Listopad, 2009, 17:39:15 »
ako sam te dobro shvatio ti želiš zatvoriti rupu koja nastane kada far izvadiš, tj malo to oblikovati...
e sada, to ti je 100% nemoguće izvesti KVALITETNO a da nemoraš ponovno bojati i lakirati masku....
zašto je to tako? zato što da bi tu rupu zatvorio moraš koristiti polyester kit, tj. smolu i vlakna... inače ja sam taj kit plaćao oko 40kn bude jedno 2dl smole i jedno 40x40cm mrežice tj. vlakna...  prije samog početka potrebno ti je malo pošmirglati masku sa unutarnje strane, čisto da se skine prašine i kojekakve masnoće, a i da kit bolje uhvati, onda nanosiš smolu i na to mrežicu, naravno to sve ide sa unuternje strane maske, da si olakšaš posao tj da ti se smola ne slijeva po prednjem dijelu mske možeš sa ljepljivom folijom ili nečim sličnim zatvoriti masku s prednje strane... poslje ( za nekih 30min ) skineš tu foliju i imaš zatvorenu masku, tj taj dio di je trebao biti far i to ti je napola gotovo jer si napravio grublji dio posla... zadim ideš recimo rezanje ako hoćeš neke rupe za svijetla ili nešto estetski napravit, kad to napraviš navučeš git i pobrusiš taj dio moraš odraditi jako kvalitetno jer poslje toga ide filer i boja, naravno lak ako želiš...

mislim da imaš nešto slično u mom projektu, čak mi se čini i da sam opisao ali nisam siguran, ugl projekt je: pia speedy

i da sviđe mi se to što radiš  :icon_thumright: puno sreće  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #8 : 22 Listopad, 2009, 17:47:55 »
vosak,vlakna, smolu i kataliator imaš za kupiti iza kromosovog tornja u jednom malom dućanu.
vlakna kvadrat 13 kuna
1 litra smole 30 kuna
katalizator 25ml 10 kuna

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #9 : 22 Listopad, 2009, 18:02:29 »
stazicu krivo si skuzio..on bi napravio jos jednu masku na kojoj nebi imao otvore za svijetla..znaci serijsku nebi dirao nego po njoj napravio jos jednu "trkacu"

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #10 : 22 Listopad, 2009, 18:08:15 »
i?
pa nek kupi onda dva kvadrata vlakana :icon_biggrin:
mustru će najbolje napravit u gipsu. trebat će mu veća količina zavoja i gipsa. to se bar da lako oprat a neće ni lak ogrebati.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #11 : 22 Listopad, 2009, 18:28:27 »
budem vam ja stavio temu sad kad pocnem radit prednje trkace plastike za runnera  :icon_biggrin:

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #12 : 22 Listopad, 2009, 20:22:55 »
ne nisam mislio na ovu masku nego sam mislio napraviti novu plastiku sa zatvorenim farovima ili ementualno onim malim farovima od nrg-a...ja sam malo krivo skuzioxd...znaci samo kalup napravim od smole po uzoru na originalnu prednju masku ali ne ostavim ono za farove...ali kako onda plastiku da napravim...jel mi moze jos samo neko to objasniti molim vas...decki imate toceno od mene prvom prilikom kad se sretnemo zive legende ste hehe  :icon_thumright:
pun gas polako !

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #13 : 22 Listopad, 2009, 20:36:56 »
pa napisao sam ti...svoju plastiku mazes voskom i nakon toga staljas sloj smole, sloj vlakana i tako par puta..kad se to stvrdne odvojis kalup i svoju masku po kojoj se radio kalup..sad kad imas kalup njega voskom namazes iznutra i onda opet ide sloj smole, sloj vlakana i tako par puta..kad se stvrdne odvojis i imas masku..onda rezes visat i kitas ju da bude glatka, zatim ide sprickit i farba

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #14 : 22 Listopad, 2009, 20:37:43 »
kad napraviš kalup, onda bi idealno bilo namazati taj kalup s unuternje strane nekim "specijalnim uljem" koje poslje ne dozvoljava smoli i vlaknima da se zaljepe za kalup koji je također od smole i vlakana, al to "ulje" je pre pre skupo koliko sam čuo oko 500+kn, tako da ćeš morati to na neki drugi način riješiti, možeš npr uzeti novine, nemočit ih u vodu i poljepiti po unutarnjem dijelu kalupa i to ostaviš da se osuši, kad se osuši onda sa unutarnje strane kalupa naneseš smolu i lijepiš mrežicu (vlakna) poslje toga se gita itd
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #15 : 22 Listopad, 2009, 20:39:45 »
e goki duzan sam ti pivu stvarno legenda nema te drzave hehe...nego daj mi reci jel bi mogao staviti onu "foliju" prozirnu sto mi stara koristi u kuhinji jel znas na sta mislim jel bi ona bila dobra...jer ako stavim neki najlon nece mi se prilagoditi reljefu maske kuzis?....pozdrav i VELIKO HVALA
pun gas polako !

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #16 : 22 Listopad, 2009, 21:23:47 »
ma ne treba ti to..samo kad budes kupovao vlakna i smolu tamo pitaj covjeka ili tetu  :laughing7: da ti da vosak ili nesto drugo sta imaju za to(mazanje plastike prije nego nanosis smolu i vlakna)

Offline lacky46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: imam svoj skuter
  • Moja Kaciga: tuta :)
  • MojSetup: kitu imam
  • MojSpuh: od metala
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #17 : 22 Listopad, 2009, 22:23:07 »
sve to stoji ali mene to prpa samo tako raditi znaci namazem voskom svoju plastiku s prednje strane i stavim vlakna i namatem smole po tome...o.O?da nece ta smola procuriti na plastiku i unistit mi lak...i da li mi je potreban filter neko spominje filter ja bas i neznam sta je to  :-[ hvala vam decki puno ste pomogli u subotu se bacam na posao najvjerovatnije pozdrav
pun gas polako !

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #18 : 23 Listopad, 2009, 10:34:21 »
mozes koristit i foliju iz mamine kuhinje, ja sa tim radim i nema nikakvih problema

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: izrada "trkaće" maske
« Odgovori #19 : 23 Listopad, 2009, 11:39:21 »
sve to stoji ali mene to prpa samo tako raditi znaci namazem voskom svoju plastiku s prednje strane i stavim vlakna i namatem smole po tome...o.O?da nece ta smola procuriti na plastiku i unistit mi lak...i da li mi je potreban filter neko spominje filter ja bas i neznam sta je to  :-[ hvala vam decki puno ste pomogli u subotu se bacam na posao najvjerovatnije pozdrav
ionako ces morat spricat masku