Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Incijativa i strateški cilj - dozvoliti vožnju 4T 125 ccm s B kategorijom  (Posjeta: 8355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Kako to dokazati?

Sjest advokata na baotjana i malo ga provozati :headbang:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
trebali bi omogucit voznju bez blokada na +16 godina, 50 na sat nema smisla, neko te moze pokosit tek tako jer vozis sporo i svi te preticavaju..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
trebali bi omogucit voznju bez blokada na +16 godina, 50 na sat nema smisla, neko te moze pokosit tek tako jer vozis sporo i svi te preticavaju..

Onda treba ukinut blokade jer s -16 nemozes uopce voziti moped...

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Onda treba ukinut blokade jer s -16 nemozes uopce voziti moped...

sta se ne moze sa 14 vozit 50 kubika  :icon_scratch:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
sta se ne moze sa 14 vozit 50 kubika  :icon_scratch:
e to je prošlost david to je nekad bilo ali ne više

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
e to je prošlost david to je nekad bilo ali ne više

Sada ti je 5 soma kn polaganje za moped, M kategorija, freze i 50 kubika motori i ostala vozila koja ne prelaze 45-50 km/h, za moci polagati trebas imati 16 god, prije neznam jeli to uopce postjala ta 'vrsta' vozila...

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
e to je prošlost david to je nekad bilo ali ne više

baaaaaaaaaaaaaaa, to uopce nisam znao, ma od kada je to tako, jadna djeca niti se vozit ne mogu, st sad moras 16 imat za m kategoriju?

Offline juric_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žabjak
  • Moj Skuter: Zippetollini 4t
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: top secret
  • MojSpuh: top secret
jednom rječju

NE
Kad Zip naraste bit će Tuono ;)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
trebala bi se i m kategorija posebno polagat a ne da se dobije sa b kategorijom da se nauče vozit i ponašat u prometu da ne lete ko muhe bez glave.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
sta ce ti m kad sa 16 mos a1  :dontknow:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Kako to dokazati?
u 5 najvećih hrvatskih gradova svi sjest na skuter i vozit se 50 po gradu kad je najveća špica i ometat i usporavat promet na svih glavnim cestama

eto
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
sa blokadom vozit 50, vozi 40, 50 e vec full gas  :toothy12:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
ma da ono 30-40 se vozit zapravo jer 50 je vmax skutera
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
tribalo bi tako nešto napravit.. :notworthy:........kolika brzina se smatra ''sporom vožnjom '' u gradu ?
FOLK 'N' ROLL

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
E kad bi jos to izglasali, a nama koji smo sve polozili da vrate ulozen novac!!! To bi bio pun pogodak!!!
:icon_thumright:
to bi bilo dobro. ali koja to drzava obraca paznju toliko da bi sad svakome vratili novac..

treba vratit samo A i A1 kategoriju s tim da A1 prelazi u A kasnije, s B se moze vozit 50ccm, ali da se kod 50ccm ukine samo do 50kmh.

ja sad sigurno necu polagat za A2, jer evo A1 5000kn, B kategorija 7000kn i sad jos 3000 za a2, pa kako da ne. kupim si kasnije kad budem u mogucnosti radije neki sm600 ccm ili r6 pa nek me love, istina da necu imat mira dok vozim ali necu ni drzavi davat.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
sta ce ti m kad sa 16 mos a1  :dontknow:
razlika je u cijeni.

ma trebalo bi ukinut ikakve dozvole ispod 18god. i jednostavno napravit A do 24god 600ccm, iznad 24god sve, s autom takodjer, i naravno ukinut ogranicenje 50kmh sa m.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline yamaha544

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 252
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
zasto ukinut dozvole ispod 18.god.????

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
trebalo bi ukinuti promet vozila ,
te zapoceti izdavati vozacke za pjesake (na temelju ispita + zdravstvene sposobnosti) , a oni koji trce bi trebali pored vazece dozvole ici i svake godine na tehnicki pregled (obuca i ostala oprema..)    :happy8:



salu na stranu, zakone bi trebalo prilagodjavati realnom stanju u prometu (a ne samo radi poreza i sl..)

realno stanje je da 50ccm skuteri gotovi svi idu vise od 50km/h , tako da imamo opce bezakonje po tom pitanju, a i cemu sluze znakovi ogranicenja brzine u prometu to mi nije jasno..
realno stanje je da skuteri koji su ograniceni na 50km/h su opasni po vozaca jer su nekonkurentni u prometu , pogotovo na brzim gradskim i medjugradskim prometnicama..
realno stanje je da 50ccm skuteri 2T tehnologije ekoloski vise nisu prihvatljivi..
realno stanje je da 50ccm skuteri 4T tehnologije su prespori i nekonkurentni u prometu..
ostala podjela iznad 50ccm je nerealna jer kategorizira motocikle iskljucivo po kubikazi sto je potpuno nelogicno (totalno prezastarjelo), a da ne govorim i da je raspon kubikaza takodjer nelogican..

i td...

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline yamaha544

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 252
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
ma da sve mi je jasno ni ja nekuzim to sa 50km/h,ali to je nasa hrvatska :laughing6:.Treba pokusat napravit ono sto je netko napisao sjest svi na skutere i svi polako 50 i nize. :laughing7:

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
trebalo bi ukinuti promet vozila ,
te zapoceti izdavati vozacke za pjesake (na temelju ispita + zdravstvene sposobnosti) , a oni koji trce bi trebali pored vazece dozvole ici i svake godine na tehnicki pregled (obuca i ostala oprema..)    :happy8:



salu na stranu, zakone bi trebalo prilagodjavati realnom stanju u prometu (a ne samo radi poreza i sl..)

realno stanje je da 50ccm skuteri gotovi svi idu vise od 50km/h , tako da imamo opce bezakonje po tom pitanju, a i cemu sluze znakovi ogranicenja brzine u prometu to mi nije jasno..
realno stanje je da skuteri koji su ograniceni na 50km/h su opasni po vozaca jer su nekonkurentni u prometu , pogotovo na brzim gradskim i medjugradskim prometnicama..
realno stanje je da 50ccm skuteri 2T tehnologije ekoloski vise nisu prihvatljivi..
realno stanje je da 50ccm skuteri 4T tehnologije su prespori i nekonkurentni u prometu..
ostala podjela iznad 50ccm je nerealna jer kategorizira motocikle iskljucivo po kubikazi sto je potpuno nelogicno (totalno prezastarjelo), a da ne govorim i da je raspon kubikaza takodjer nelogican..

i td...



potpuno se slažem s eladiom, oličenjem razuma, mudrosti i ozbiljnosti na ovom forumu, što moja malenkost očito nije bilo zbog prirođeno manjkavih intelektualnih (ne)sposobnosti, bilo zbog svojevrsne "razigranosti" uzrokovane učestaLOM kombinacijom forumašenja i konzumiranja laškog....

..ali eto polazne premise prijedloga da se s B kategorijom može vozit 125 ccm skuter su one koje je on nabrojao....

s obzirom na glavni prigovor da bi se prejako vozilo dalo u ruke needuciranim osobama ( što je naravno glupost ) - moj prijedlog je išao da se snaga 125 ccm motora ograniči na 10 - 12 KS, a ne 15 kao u Europi

sa 125 ccm 4T imamo putnu brzinu 70 - 75, maximalnu 90, ....dovoljno, a ipak nisu jurilice ..-mislim da je to OK da bude izvan potrebe za polaganjem posebne kategorije, osim B...

Dalnje argumente za i protiv možete iščitati iz eladiovih navoda ....

da, i ne radi se o tih 2600 kuna za polaganje..stvar je principa :- to je moje pravo - da se tako vozim, jer sam položio B i treba se postaviti kao da je polaganje za 125 ccm, kao u eladiovoj šali - LOGIČKI ISTO KAO I POLAGANJE ZA TRČANJE